متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۱۲ تا ۱۸ تیر؛ ۵ پروژه ارز دیجیتال جذاب از نظر سرمایه‌گذاران

به شماره دوم گزارش هفتگی جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی خوش آمدید. در این چشم‌انداز همیشه در حال تحول که در آن فناوری‌های جدید و امور مالی غیرمتمرکز در حال تغییر شکل صنایع هستند، درک روند سرمایه‌گذاری و فعالیت‌ شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بسیار مهم است. ما یکشنبه هر هفته در میهن بلاکچین، گزارشی از جذب سرمایه پروژه‌ها در هفته گذشته ارائه می‌کنیم. در دومین شماره این گزارش با ما همراه باشید تا معرفی مختصری داشته باشیم از پروژه‌هایی که در بازه ۱۲ تا ۱۸ تیر (۳ تا ۹ جولای) سرمایه جذب کرده‌اند. شماره اول را می‌توانید از اینجا بخوانید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۱۲ تا ۱۸ تیر)

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی

در مطلب هفته گذشته درباره راند یا مراحل جذب سرمایه صحبت کردیم و انواع آن را برشمردیم. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که VCها پیش از سرمایه‌گذاری، پروژه را به صورت عمیق بررسی می‌کنند و هر چه سرمایه‌گذار پشت پروژه سوابق بهتری داشته باشد و پول بیشتری خرج کند، ارزش پروژه برای تحقیق و بررسی‌های ثانویه بیشتر می‌شود. در گزارش جذب سرمایه این هفته کمی به اهمیت دنبال کردن VCها می‌پردازیم. دنبال کردن سرمایه‌گذاران خطرپذیر دلایل مختلفی دارد:

 • آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری: VCها اصطلاحا بی‌گدار به آب نمی‌زنند و سرمایه خود را صرف پروژه‌های بدون آینده نمی‌کنند. همچنین این سرمایه‌گذاران بزرگ و سازمانی هستند که اغلب استارتاپ‌های تازه‌کار و پتانسیل بالا را شناسایی می‌کنند. 
 • شناسایی ترندهای صنعت: سرمایه‌گذارن خطرپذیر بادقت و از نزدیک ترندهای بازار، تکنولوژی‌های نوظهور و تحولات قانون‌گذاری را دنبال می‌کنند؛ بنابراین با دنبال کردن فعالیت آن‌ها از مسیر صنعت آگاه و از پروژه‌های جدید و نوآورانه مطلع می‌شوید. 
 • برقراری ارتباط و شبکه‌سازی: VCها اغلب نقش فعالی در پروژه‌هایی که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، دارند و روند توسعه آن‌ها را از نزدیک رصد می‌کنند و حتی به تیم پروژه مشاوره می‌دهند. شما پس از شناسایی یک VC قدرتمند، با بررسی پرتفولیوی آن‌ها با پروژه‌های ارزشمند و افراد تاثیرگذار بیشتری آشنا می‌شوید.
 • بررسی دقیق و توانایی ارزیابی ریسک: سرمایه‌گذاران پیش از سرمایه‌گذاری روی هر پروژه آن را به صورت دقیق بررسی می‌کنند. با دنبال کردن فعالیت‌های آن‌ها می‌توانید در مورد معیارهای سرمایه‌گذاری، فرآیندهای ارزیابی و روش‌های ارزیابی ریسک، بینش کسب کنید.
 • اعتبارسنجی پروژه: هنگامی که یک VC معتبر در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کند، اغلب به عنوان شاخص اعتبارسنجی عمل می‌کند. با دنبال کردن VCها، می‌توانید پروژه‌هایی را شناسایی کنید که توسط بازیگران مورد اعتماد صنعت اعتبارسنجی شده‌اند.
توجه به این نکته مهم است که سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو خطراتی را به همراه دارد و پیروی از VCها موفقیت سرمایه‌گذاری را تضمین نمی‌کند. انجام تحقیقات کامل، سنجش میزان ریسک‌پذیری و مشاوره گرفتن از متخصصان مالی قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، همیشه ضروری است.

۱. کانفلاکس (Conflux)؛ ۱۸ میلیون دلار

کانفلاکس یک شبکه لایه ۱ است که توسط گروهی از محققان و اساتید از تورنتو و چین بنیان‌گذاری‌ شده است. دکتر اندرو چی چی یاو (Andrew Chi-Chih Yao) که برنده جایزه تورینگ است، یکی از موسسان این پروژه است. بلاکچین کانفلاکس از الگوریتم اجماع گراف درختی برای پردازش موازی بلاک‌ها و تراکنش‌ها استفاده می‌کند. رمزارز بومی شبکه هم CFX است و به عنوان پاداش ماینرهای شبکه و برای پرداخت کارمزد تراکنش کاربرد دارد. DFW Labs که در هفته گذشته ۱۸ میلیون دلار روی کانفلاکس سرمایه‌گذاری کرده‌ است، در ماه مارس نیز ۱۰ میلیون دلار از توکن‌های CFX را خریده بود. 

جذب سرمایه‌های قبلی کانفلاکس: 

تاریخسرمایه جذب‌شدهراندسرمایه‌گذاران
دسامبر ۲۰۱۸۳۵ میلیون دلارنامشخصSequoia – Huobi Ventures – Dragonfly
مارس ۲۰۲۳۱۰ میلیون دلاراستراتژیکDWF Labs

۲. کریپتوکوانت (Cryptoquant)؛ ۶/۵ میلیون دلار

کریپتوکوانت نامی آشنا برای علاقمندان به تحلیل آنچین است؛ یک پلتفرم تحلیل داده که داده‌های بازار و اندیکاتورهای آنچین را برای سنجش وضعیت ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. کریپتوکوانت را می‌توان یکی از بهترین ابزارها برای ترید ارز دیجیتال دانست. CryptoQuant پروژه‌ای است که توکن ندارد. آخرین دوره جذب سرمایه کریپتوکوانت به رهبری Atinum Investment صورت گرفته است. 

جذب سرمایه‌های پیشین کریپتوکوانت:

تاریخسرمایه جذب‌شدهراندسرمایه‌گذاران
مه ۲۰۲۱۳ میلیون دلاراستراتژیکHASHED – Galaxy Interactive – MIRAE ASSET – YOUBI CAPITAL

۳. وب تری گو (Web3Go)؛ ۴ میلیون دلار

Web3Go نسل جدیدی از زیرساخت‌های تحلیل داده است. هدف این پروژه طراحی زیرساختی برای دستیابی راحت‌تر به دانش و داده‌های موجود در وب ۳ است. این پروژه بر تحول مسیر جمع‌آوری و پردازش داده تمرکز دارد. نظر توسعه‌دهندگان این پروژه بر این است که نسل جدید محصولات تحلیل داده بلاکچینی از اهمیت داده‌های آفچین و همچنین کیفیت داده‌ها غافل مانده‌اند. به همین دلیل این پروژه برنامه طراحی ۴ ماژول را برای ساخت شبکه هوشمند داده دارد. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. این پروژه در اولین دوره جذب سرمایه خود موفق به دریافت ۴ میلیون دلار از چند سرمایه‌گذار به رهبری بایننس لبز شده است. 

۴. اولا (Ola)؛ ۳ میلیون دلار

اولا (Ola) یک پلفترم لایه ۲ است که از ZKVM استفاده می‌کند. این پروژه به تازگی مراحل توسعه خود را آغاز کرده است. توسعه‌دهندگان اولا می‌گویند که هدف نهایی آن‌ها این است که حریم خصوصی را به اصلی بنیادین برای کاربران وب۳ بدل کنند. شبکه اولا هنوز به صورت عمومی در دسترس نیست. اولا قرار است نسخه آزمایشی بتای خود را در سه ماهه سوم و شبکه آزمایشی عمومی را تا پایان ۲۰۲۳ عرضه کند. این اولین دوره جذب سرمایه اولا بوده است.

۵. بیکوئست فایننس (Bequest Finance)؛ ۲/۷۵ دلار

بیکوئست فایننس یک کمپانی فین‌تک است و در زمینه مدیریت دارایی دیجیتال برای اشخاص حقوقی فعالیت می‌کند. این کمپانی می‌گوید که قرار است یک پلتفرم غیرحضانتی برای مدیریت امن و راحت دارایی‌هایی همچون ارز دیجیتال و NFT ارائه کند. 

۶. سایر پروژه‌ها

به جز ۵ پروژه‌ای که در هفته گذشته بیشترین میزان جذب سرمایه را داشتند، پروژه‌های دیگری هم هستند. به دلیل اهمیت کمتر و جلوگیری از طولانی شدن مطلب، این پروژه‌ها را در قالب جدول زیر به شما معرفی می‌کنیم.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذاران
SuperSightیک میلیون دلارتحلیل دادهPre-seedBlockchain Founders Fund – Animoca Brands – Druid Ventures – Emurgo Ventures – Next Gen Web3 – Vayner Fund
AspectaTBDزیرساختStrategicThe Spartan Group
Skrmiish۷۰۰ هزار دلارگیمینگUnknownBlockchain Founders Fund – Allan Gray E Squared Ventures

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • کدام پروژه‌ها در ۱۲ تا ۱۸ تیر سرمایه بیشتری جذب کرده‌اند؟
  در هفته گذشته کانفلاکس موفق به جذب سرمایه ۱۸ میلیون دلاری شد و پلتفرم تحلیل داده کریپتوکوانت با جذب ۶/۵ میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد.
 • کدام VCهای بزرگ در هفته گذشته روی پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟
  DWF Labs، بایننس لبز و Animoca Brands جزء بزرگترین VCها در هفته گذشته هستند.

جمع‌بندی

با مطالعه گزارش‌ هفتگی جذب سرمایه با پروژه‌های جدیدی که توجه VCها را به خود جلب کرده‌اند،‌ آشنا می‌شوید. این هفته ۵ پروژه کریپتویی جذاب برای سرمایه‌گذاران را معرفی کردیم. همانطور که دیدید، به نظر می‌رسد که در هفته گذشته پروژه‌های زیرساختی و تحلیل داده برای VCها جذابیت بیشتری داشتند. در انتها باز هم تاکید می‌کنیم که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش‌ها می‌بینید، مسیر موفقیت را تا انتها طی می‌کنند. شما درباره پروژه‌هایی که در این گزارش معرفی شدند، چه نظری دارید؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا