کریپتو کده

بازی Sandbox چیست؟ آشنایی با سندباکس و توکن کاربردی SAND

با افزایش بازی‌های آنلاین در چند سال اخیر، دنیایی از امکانات و فرصت‌های جدید برای گیمرها و کاربران علاقمند به بازی‌سازی به‌وجود آمده است. آنچه که قبلاً دور از ذهن به‌نظر می‌رسید، امروز به واقعیت تبدیل شده است؛ کسب درآمد در حین بازی‌ویدئویی! اما ظهور و رشد تکنولوژی بلاکچین این فرصت را به مرحله جدیدی تبدیل کرده است. ترکیب بازی‌های بلاکچینی و متاورس دو موضوع داغ در دنیای امروز ارزهای دیجیتال هستند. سند باکس (Sandbox) یکی از بازی‌های ترند سال ۲۰۲۱ است. ساختار و طراحی این گیم بسیار شبیه بازی‌های معروف ماین‌کرافت (Minecraft) و فکتوریو (Factorio) است. اما آنچه که سندباکس را متمایز می‌کند قابلیت Play To Earn یا کسب درآمد در حین بازی است. در ادامه مقاله به این می‌پردازیم که بازی Sandbox چیست، چه بخش‌ها و محصولاتی دارد، چطور کار می‌کند و در ادامه با توکن SAND، نحوه خرید، فروش و نگهداری آن، نقشه راه پروژه سندباکس، تیم توسعه‌دهندگان بازی و پلتفرم‌های همکار پروژه آشنا خواهیم شد. با میهن بلاکچین همراه باشید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
این مقاله در ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ به‌روزرسانی شده است.

بازی Sandbox چیست؟

بازی Sandbox چیست

به بازی‌های ساخته‌شده در شبکه‌های بلاکچینی، بازی‌های کریپتویی یا بازی‌های بلاکچینی گفته می‌شود. فرای استفاده از رمزارزها و ارائه تجربیات جدید بازی، این بازی به بازیکن‌ها امکان می‌دهد تا از طریق بازارها و امکانات درون بازی به کسب درآمد بپردازند. سند باکس (Sandbox) یک بازی ویدئویی مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که به کاربران امکان ساخت، اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از دارایی‌ها و بازی‌سازی را می‌دهد.

هدف از طراحی سندباکس ایجاد تغییر در ساختار پلتفرم‌های سنتی بازی است که در آن پلتفرم‌ها و توسعه‌دهندگان صاحب همه چیز هستند و محتوای کاربر را کنترل کرده و چیزی سوای تجربه بازی به کاربران ارائه نمی‌کنند. در بازی‌های Play To Earn همچون سندباکس، کاربران و گیمرها صاحبان اصلی بازی هستند. اما بازی Sandbox چیست؟

Sandbox برای دو دسته از کاربران طراحی شده است: گیمرها و بازی‌ساز‌ها! برای گیمرها سندباکس یک بازی متاورس است که می‌توانند در آن با بازی‌های ساخته شده توسط سایر کاربران بازی کرده و پاداش دریافت کنند. برای بازی‌سازان، سندباکس فریم‌ورکی است که با استفاده از نرم‌افزارهایی که پلتفرم در اختیارشان قرار می‌دهند می‌توانند کسب درآمد داشته باشند.

رمزارز اصلی بازی سندباکس، SAND نامیده می‌شود؛ اما توکن‌های متعددی در متاورس سندباکس وجود دارند. مثلا LAND نوعی توکن بی‌همتا (NFT) در شمایل آیتم درون بازی است که گیمرها با استفاده از توکن سند می‌توانند آن را بخرند. در ادامه به‌صورت مفصل انواع توکن‌های بازی سندباکس و کاربردهای آن‌ها را معرفی می‌کنیم. اما اکنون برای درک اینکه بازی سندباکس چیست و چطور کار می‌کند، بهتر است با محصولات آن آشنا شوید.

بازی سندباکس چه محصولاتی را ارائه می‌دهد؟

اکوسیستم Sandbox سه محصول مختلف را برای کاربران این بازی عرضه کرده است. این محصولات در واقع ابزارهایی هستند که به‌منظور خلق تجربه‌های نوین توسط طراحان بازی، هنرمندان و گیمرها ارائه شده‌اند. نکته جالب این است که برای استفاده از این ابزارها و محصولات به دانش برنامه‌نویسی نیاز ندارید. در ادامه سه محصول اصلی بازی یعنی نرم‌افزار وکس ادیت (VoxEdit)، بازار سندباکس (Sandbox Marketplace)  و نرم‌افزار بازی‌ساز سند باکس (Sandbox Game Maker) را معرفی می‌کنیم.

نرم‌افزار وکس ادیت

نرم افزار Voxedit بازی سندباکس

VoxEdit یک ابزار ادیت وکسل (Voxel) است که توسط توسعه‌دهندگان سندباکس ساخته شده است. این ابزار هنرمندان و طراحان بازی را قادر می‌سازد تا دارایی‌های وکسل خود را برای متاورس Sandbox طراحی کنند. وکسل یا واکسل به تصاویر سه‌بعدی گفته می‌شود که از انسان‌ها، حیوانات، وسایل نقلیه، طبیعت، ابزارها و آیتم‌ها طراحی می‌شوند. در زبان بازی سند باکس به این وکسل‌ها دارایی‌ (Assets) می‌گویند. طراحان پس از ساخت وکسل می‌توانند آن‌ها را از ادیتور به بازار سندباکس منتقل کرده و به‌عنوان توکن بی‌همتا (NFT) به فروش برسانند. کاربران هم این ان اف تی‌ها را می‌خرند و با آن‌ها بازی می‌کنند. لازم به ذکر است که استاندارد توکن‌های بی‌همتا موسوم به وکسل‌های سندباکس، ERC-1155 است که نوعی مشخصه فنی برای نوشتن قراردادهای هوشمند NFT در شبکه اتریوم است.

بازار سندباکس

Sandbox Marketplace بازی سند باکس

Sandbox Marketplace هم پلتفرمی است که طراحان و بازی‌سازها دارایی‌های خود در آن به‌فروش می‌رسانند. اما پیش از این کار باید وکسل‌ها و بازی‌های تولیدی خود را در سیستم توزیع فایل همتابه‌همتا و غیرمتمرکز تحت عنوان InterPlanetary File System (به‌اختصار IPFS) آپلود کنند. با این کار NFTها به‌صورت غیرمتمرکز ذخیره‌سازی شده و سپس برای اثبات مالکیت در بلاکچین ثبت می‌شوند. به‌محض اتمام این فرآیند، آیتم‌ها به‌عنوان دارایی در مارکت قرار می‌گیرند.

نرم‌افزار بازی‌ساز سند باکس

نرم افزار بازی ساز Sandbox

 Sandbox Game Maker امکان ساخت بازی‌های سه بعدی را می‌دهد. این نرم‌افزار رایگان است. به دلیل ارائه ابزارهای اسکریپت بصری (ویژوال) نیازی به دانش کدنویسی ندارید. می‌توانید در طراحی بازی خود از مدل‌های وکسل یا همان NFTهایی که توسط کاربران با VoxEdit طراحی شده‌اند، استفاده کنید.

بازی Sandbox چطور کار می‌کند؟

وقتی وارد سایت بازی می‌شویم، با اصطلاحاتی همچون دارایی (ASSET)، زمین (LAND)، الماس (GEM) و کاتالیزور (CATALYST) مواجه می‌شویم که هر کدام ساختار و کاربرد خود را دارند. بنابراین پیش از هر چیز باید با یک سری اصطلاحات بازی Sanbox آشنا شوید. همه موارد ذکر شده جزء توکن‌های بازی هستند. البته رمزارز SAND که در بخش‌های بعدی مقاله بیشتر به آن می‌پردازیم، توکن کاربردی اصلی بازی است. سند نوعی توکن ERC-20 است که می‌توانید آن را بخرید و از طریق استیکینگ یا سپرده‌گذاری آن پاداش کسب کنید.

ASSET یا دارایی بازی سندباکس چیست؟

ASSET یا دارایی بازی سندباکس چیست؟

دارایی یا ASSET به وکسل‌هایی که در بازار ان اف تی سندباکس به‌فروش می‌رسند اشاره دارد. دارایی‌ها آیتم‌هایی هستند که محتوای بازی را خلق می‌کنند و از آن‌ها برای طراحی زمین‌ها یا LANDها استفاده می‌شود. دارایی‌ها قابلیت جمع‌آوری (به‌عنوان کلکسیون)، کسب درآمد و معامله شدن دارند. ASSETها به‌محض آپلود شدن در مارکت‌پلیس سندباکس به‌ توکن ERC-1155 که نوعی استاندارد برای نوشتن NFT است تبدیل می‌شوند. طراحان هزینه آپلود دارایی‌ها در بازار را با توکن SAND می‌پردازند.

LAND یا زمین در بازی Sandbox چیست؟

LAND یا زمین در بازی Sandbox چیست

اصطلاح بعدی که در طول بازی زیاد با آن مواجه می‌شوید، LAND است. LANDها یا زمین‌ها جزئی از متاورس سندباکس هستند و در واقع زمین‌های ساخت‌وسازی هستند که طراحان بازی با استفاده از دارایی‌ها و به کمک نرم‌افزار بازی‌ساز در آن‌ها گیم‌های منحصربه‌فرد و مراحل بازی را طراحی می‌کنند. هر لند یک توکن بی‌همتای منحصربه‌فرد است که با استاندارد ERC-721 نوشته می‌شود. تعداد کل LANDهای موجود در متاورس سندباکس ۱۶۶.۴۶۴ زمین است. از ترکیب چندین زمین ESTATEها ساخته می‌شوند. به نوع خاصی از ESTATEها که مالکیت آن‌ها متعلق به بیش از یک نفر است DISTRICT می‌گویند. لندها را می‌توانید از طریق نقشه مجازی سایت رسمی Sandbox مشاهده کنید.

الماس و کاتالیزور در بازی سند باکس

الماس‌ها (GEMs) توکن‌های ERC-20 هستند و به‌وسیله آن‌ها ویژگی‌های دارایی مشخص می‌شود. اینکه هر آیتم دارایی چند الماس دارد در رابط کاربری متاورس نشان داده می‌شود. هر چقدر یک آیتم جم‌های بیشتری داشته باشد، کاربردی‌تر بوده و به‌دنبال آن ارزش بیشتری دارد. با استفاده از هر GEM می‌توان ۲۵ ویژگی را به یک دارایی اختصاص داد. با کمک کاتالیزور قدرت الماس‌ها ۴ برابر می‌شود. یعنی هر دارایی می‌تواند تا ۱۰۰ ویژگی داشته باشد. هنرمندان و طراحان از الماس‌ها برای تعریف کمیابی دارایی‌های خود استفاده می‌کنند. جم‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند که می‌توانید در تصویر زیر آن‌ها را مشاهده کنید:

انواع الماس‌های (Gem) بازی Sandbox

اما نحوه به‌دست آوردن GEM چگونه است؟ شما به دو طریق می‌توانید الماس دریافت کنید. روش اول استیک کردن SAND روی زمین‌ها و دریافت جم به‌عنوان پاداش است. روش دوم خرید GEM از سایر بازیکن‌ها در مارکت‌پلیس سند باکس است.

کاتالیزورها هم توکن‌های ERC-20 هستند که برای تعریف دسته‌بندی و نایابی دارایی‌ها به کار می‌روند. با استفاده از کاتالیزور می‌توانید تعداد الماس‌های بیشتری را به آیتم‌های خود بیفزایید. در حال حاضر کاتالیزورها ۴ دسته‌بندی رایج (Common)، نایاب (Rare)، حماسی (Epic) و افسانه‌ای (Legendary) دارند.

سند باکس طبق قاعده Play-to-Earn یا “با بازی کردن کسب درآمد کنید” طراحی شده است. سه روش کسب درآمد در این بازی در نظر گرفته شده است:

 • بازی کنید و پاداش بگیرید.
 • بازی بسازید و از آن‌ها کسب درآمد کنید.
 • دارایی بسازید و آن‌ها را در مارکت پلیس بفروشید.

مثلا می‌توانید به‌وسیله ابزار VoxEdit دارایی‌هایی همچون آواتار، دوچرخه و حیوانات را طراحی کرده و در بازار سند باکس به‌عنوان توکن بی‌همتا یا دارایی قیمت‌گذاری کرده و بفروشید. در حال حاضر رنج قیمت دارایی‌ها در مارکت پلیس سندباکس از کمتر از ۱۰ SAND تا هزاران SAND است. به‌علاوه، می‌توانید بازی‌های خود را به‌وسیله نرم‌افزار بازی‌ساز سندباکس (Sandbox Game Maker) ایجاد کرده و از طریق بازی سایر کاربران به کسب درآمد بپردازید یا خودتان در بازی سایر کاربران مشارکت کرده و پاداش بگیرید. همچنین امکان درآمدزایی از طریق اجاره زمین (LAND) به سایر کاربران وجود دارد.

آشنایی با رمزارز SAND

توکن بازی Sanbox چیست - 
آشنایی با رمزارز SAND

توکن SAND در ماه آگوست ۲۰۲۰ در پلتفرم معاملاتی بایننس عرضه شد. سند یک رمزارز ERC-20 مبتنی بر شبکه اتریوم است. موارد استفاده توکن کاربردی SAND در بازی Sandbox چیست؟ از جمله کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد در بازی

کاربران هزینه بازی‌کردن، خرید تجهیزات یا شخصی‌سازی کاراکترهای آواتار خود را باید با SAND بپردازند. هنرمندان هم باید برای آپلود دارایی‌ها در بازار و خرید الماس برای تعیین میزان کمیابی دارایی خود باید SAND بپردازند.

حاکمیت

سند یک رمزارز حاکمیتی است که به هولدرها امکان مشارکت در تصمیمات حاکمیتی در پلتفرم را می‌دهد. آن‌ها از حق رای خود برای تصمیم‌گیری‌های کلیدی مانند تخصیص کمک هزینه بنیاد به تولیدکنندگان محتوا و بازی‌سازها و اولویت‌بندی‌ها در نقشه‌راه بازی استفاده کنند. دارندگان رمزارز سند می‌توانند انتخاب کنند که خودشان در رای‌گیری شرکت کنند یا حق رای خود را به بازیکن‌های منتخب خود واگذار کنند.

استیکینگ

با استیکینگ یا سپرده‌گذاری توکن SAND، سندهای بیشتری به‌دست خواهید آورد. یکی از را‌ه‌های به‌دست آوردن الماس‌ و کاتالیزور هم استیک کردن رمزارز سند است.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل رمزارز Sand ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ واحد است. از این مقدار حدود ۱٬۴۷۳٬۲۷۰٬۱۱۰ سند در گردش است. رمزارز SAND در حال حاضر رتبه ۴۳ را در بین همه ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن ۱٬۴۱۲٬۸۰۹٬۴۷۱ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۲۵۹٬۵۳۰٬۷۰۹ دلار است. قیمت The Sandbox در زمان نگارش این مقاله ۰.۹۶ دلار است. این رمزارز در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ با کمترین قیمت ۰.۰۲۸۹۷۸ دلار و در تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۰ با بیشترین قیمت ۸.۴۰ دلار معامله شده است.

نقشه راه پروژه سندباکس

سال ۲۰۱۱

 • تاسیس کمپانی پیکسول (Pixowl)

ماه می ۲۰۱۲

 • اعطای حق امتیاز عرضه بازی سندباکس در سیستم عامل IOS

(سند باکس در این سال برنده جایزه بهترین بازی از طرف شرکت اپل شد)

ماه فوریه ۲۰۱۳

عرضه سندباکس برای سیستم عامل اندروید

سال ۲۰۱۴

 • تعداد دانلودهای بازی سند باکس از مرز ۱۰ میلیون بار گذشت
 • عرضه نسخه استیم (Steam) سند باکس
 • همکاری با پلتفرم Skybound – The Invincible
 • عرضه نسخه newEDU بازی برای حوزه STEM

سال ۲۰۱۵

 • معرفی نسخه Evolution سند باکس در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی (GDC)
 • نصب بازی سندباکس از مرز ۱۶ میلیون گذشت

سال ۲۰۱۶

 • عرضه نسخه Evolution بازی برای iOS، اندروید و استیم
 • همکاری با شرکت سونی – Ghostbusters

سال ۲۰۱۷

 • عرضه رایگان نسخه Evolution بازی در استیم
 • آغاز همکاری با کمپانی سرگرمی Bandai Namco و DreamWorks

ماه آوریل سال ۲۰۱۸

 • دانلود بازی سند باکس از مرز ۴۰ میلیون گذشت
 • تعداد دنبال‌کنندگان اکانت سند باکس در فیسبوک از ۷۵۰ هزار نفر فراتر رفت

ماه می ۲۰۱۸

 • اعلام راه‌اندازی پروژه سند باکس ۳ بعدی در بلاکچین در کنفرانس  PGC

ماه اکتبر ۲۰۱۹

 • عرضه داشبورد عمومی در سند باکس

سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹

 • پیش فروش زمین‌ (LAND)
 • عرضه ورژن بتای VoxEdit

سه ماهه اول سال ۲۰۲۰

 • راه‌اندازی ورژن بتای VoxEdit
 • راه‌اندازی راند ۲ و راند ۳ پیش فروش (فروش به‌ترتیب ۵ درصد و ۱۰ درصد زمین‌ها در چند ساعت)

سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰

 • عرضه خصوصی ورژن آلفای Game Maker
 • برگزاری ۶ راند فروش LAND در ۵ هفته

سه ماهه سوم ۲۰۲۰

 • عرضه عمومی ورژن بتای Game Maker
 • برگزاری راند ۴ پیش فروش LAND
 • راه‌اندازی بازار (Marketplace)

سه ماهه چهارم ۲۰۲۰

 • برگزاری فروش عمومی LAND
 • عرضه نسخه ۱.۰ VoxEdit

سه ماهه اول و دوم ۲۰۲۱

 • عرضه رسمی نسخه ۱.۰ Game Maker
 • عرضه نسخه ۱.۰ سندباکس با آپدیت‌های اساسی
 • برگزاری ایونت‌های کسب جایزه
 • راه‌اندازی مکانسیم‌های استیکینگ برای کسب سود و دریافت پاداش

سه ماهه سوم ۲۰۲۱

 • عرضه نسخه آلفای بازی با قابلیت چند نفره (Multiplayer) به‌صورت عمومی

سه ماهه چهارم ۲۰۲۱

 • عرضه اولین کلکسیون‌های آواتارهای NFT
 • معرفی مکانیسم استیکینگ دیفای در لایه ۲
 • راه‌اندازی اولین فصل Play-to-Earn
 • راه‌اندازی راه‌ حل دو زنجیره‌ای لایه ۲ در شبکه متیک
 • گشایش کامل مارکت‌پلیس برای عرضه محتوای ایجاد شده توسط کاربر

سه ماهه اول ۲۰۲۲

 • بازگشایی تدریجی متاورس برای صاحبان زمین‌های عرضه‌کننده بازی‌های باکیفیت

سه ماهه دوم ۲۰۲۲

 • راه‌اندازی DAO با مکانیسم استیکینگ و رای‌دهی برای هولدر توکن‌های SAND، LAND و دارندگان آواتارها

سه ماهه سوم ۲۰۲۲

 • برگزاری اولین کنسر مجازی توسط Deadmau5، Richie Hawtin و بازی Walking Dead

سه ماهه چهارم ۲۰۲۲

 • عرضه نسخه موبایل بازی

پلتفرم سندباکس قصد اجرایی کردن موارد زیر را در طول سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ دارد. جزئیات و تاریخ آن‌ها بعدا اعلام خواهد شد.

سال ۲۰۲۲

 • NFTهای ویژه
 • عرضه نسخه کنسول بازی
 • LANDها
 • Game Maker: نسخه بازی‌سازی و طراحی بازی چند نفره، اسکریپت سفارشی برنامه‌نویسی لایه ۳، پکیج‌های جدید بازی
 • برگزاری ایونت‌های جدید به منظور تخصیص پاداش
 • آپدیت‌های اساسی برای نرم‌افزار VoxEdit به‌منظور آسان‌سازی طراحی دارایی‌های وکسل و NFTها

سال ۲۰۲۳

 • عرضه بیش از ۵۰۰۰ بازی
 • اعلام همکاری‌های جدید و عرضه NFTهای ویژه
 • عرضه آپدیت‌های جدید برای نرم‌افزار Game Maker
 • ادامه فروش عمومی LANDها
 • آپدیت‌های جدید نرم‌افزار VoxEdit

معرفی توسعه‌دهندگان پروژه سندباکس

توسعه‌دهندگان بازی Sandbox

شرکت تولیدکننده بازی سند باکس یعنی پیکسول (Pixowl) یک دهه تجربه ساخت و عرضه بازی دارد و بازی‌های موبایلی همچون شهر ترسناک هیولاها (Goosebumps Horror Town)، عمارت اسرارآمیز خانواده آدامز (The Addams Family Mystery Mansion)، واندر پارک (Wonder Park) و داستان شهر اسنوپی (Snoopy’s Town Tale) را عرضه کرده است. اولین بازی سندباکس برای دستگاه‌های موبایل هم در سال ۲۰۱۲ عرضه شده است. آرتور مادرید (Arthur Madrid) و سباستین بورگه (Sébastien Borget) موسسان کمپانی پیکسول (Pixowl) و از سازندگان بازی سندباکس هستند.

سباستین بورگه بیش از ۸ سال تجربه توسعه بازی‌های ویدئویی موبایلی را دارد و حدودا ۲ سال است که در حوزه بلاکچین فعالیت می‌کند. در حال حاضر به‌عنوان مدیر ارشد عملیات در سندباکس مشغول به‌کار است. آرتور مادرید هم مدیر اجرایی ارشد در Sandbox است. او در دانشگاه PSL پاریس اقتصاد خوانده و تجربه راه‌اندازی استارتاپ‌های متعدد، تولید بازی‌های ویدئویی، طراحی محصول و کار در حوزه تکنولوژی بلاکچین را دارد.

بازی Sandbox با چه پلتفرم‌هایی همکاری می‌کند؟

سند باکس با کمپانی‌ها و پلتفرم‌های بسیاری همکاری می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به آتاری (Atari) Square Enix، Care Bears، Rollercoaster Tycoon، Smurfs ،Shaun The Sheep، Metamask، Wax، Opera، CryptoKitties، بایننس، متیک، یوبیسافت، Dapp، اینفورا، پلتفرم بازی ویدئویی Guild of Gaurdians، بازی The Walking Dead و Avenged Sevenfold اشاره کرد.

توکن SAND را از کجا بخریم؟

توکن Sand را از کدام صرافی‌ بخریم

برای خرید مستقیم سند می‌توانید به داشبورد وبسایت سند باکس هم مراجعه کنید. برای این کار باید وارد حساب کاربری خود وارد شده از سمت چپ گزینه “Me” را انتخاب کرده روی آپشن خرید SAND کلیک کنید. هزینه گس اتریوم را هم باید لحاظ کنید.

رمزارز سند را می‌توانید از صرافی‌های متمرکزی همچون بایننس، هیوبی، کوکوین، گیت، کراکن، بیترکس، بای بیت، Simplex و کوینکس بخرید. همچنین توکن SAND در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ و سوشی‌سواپ نیز قابل معامله است.

بهترین کیف پول برای نگهداری رمزارز بازی Sandbox چیست؟

در زمان نوشتن این مقاله، پلتفرم سندباکس به‌صورت رسمی از کیف پول‌های متامسک (MetaMask)، بیسکی (Bitski) و ونلی (Venly) پشتیبانی می‌کند. برای ورود به بازی می‌توانید از این ۳ کیف پول استفاده کنید.

رمزارز سند با استاندارد ERC-20 ایجاد شده است. بنابراین برای ذخیره‌سازی آن می‌توانید از کیف پول‌های اتریومی زیر استفاده کنید:

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری ترزور، KeepKey و لجر نانو
 • کیف پول‌های نرم‌افزاری اتمیک ولت، اکسدوس (Exodus)، جکس (Jaxx)، متامسک، تراست ولت و مای اتر ولت (MyEtherWallet)

سوالات متداول (FAQ)

 • بازی سندباکس (Sandbox) چیست؟
  سندباکس یکی از بازی‌های بلاکچینی است که در آن می‌توان در کنار بازی کردن،‌ کسب درآمد هم کرد. این بازی بر بستر بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. مخاطب Sandbox هم گیمرها و هم بازی‌سازها هستند که می‌توانند به کسب درآمد در محیط این بازی بپردازند.
 • راه‌های کسب درآمد از بازی سندباکس چیست؟
  برای کسب درآمد از سندباکس سه روش اصلی وجود دارد. در حالت اول شما بازی می‌کنید و پادش کسب می‌کنید. روش دوم توسعه بازی برای این پلتفرم و کسب درآمد از آن است. راه سوم ساخت دارایی در سند باکس و فروش آن‌ها در مارکت‌پلیس است.
 • ارز دیجیتال SAND چیست؟
  توکن SAND رمزارز بومی و کاربردی بازی سندباکس است. این توکن دارای استاندارد ERC20 است و علاوه بر کاربردهایی در خود بازی،‌ برای استیکینگ و حاکمیت نیز به کار می‌رود.

جمع‌بندی

سندباکس یکی از چندین بازی کریپتویی است که از قابلیت‌های متاورس برای تغییر رابطه میان پلتفرم‌های بازی، بازی‌سازها و گیمرها استفاده می‌کند. Sandbox و سایر پلتفرم‌های عرضه‌کننده بازی‌های بلاکچینی راه را برای ایجاد یک بازار گیمینگ جدید هموار می‌کنند؛ مکانی که کاربران صاحبان اصلی کار خلاقانه خود هستند و مطابق ارزشی که برای پلتفرم ایجاد می‌کنند پاداش می‌گیرند. سند باکس یک دنیای بازی مجازی غیرمتمرکز است که بازی‌سازها با ایجاد دارایی‌های سه بعدی موسوم به VOXELها، خلق تجربیات نوین بازی و فروش و کسب توکن‌های بی‌همتا درآمدزایی می‌کنند.

آیا تاکنون در بازی سندباکس مشارکت کرده‌اید؟ نظر شما درباره بازی Sandbox چیست؟

منبع
mediumsandboxgame.gitbook.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا