متوسط کیف پول

بهترین کیف پول اتریوم کدام است؟

اتریوم در سال‌های گذشته همیشه از لحاظ ارزش بازار، بعد از بیت کوین در جایگاه دوم بازار کریپتوکارنسی‌ها قرار داشته است. این رمزارز طرفداران سرسخت و زیادی دارد و تبدیل به پای ثابت سبدهای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال شده است. یکی از دغدغه‌های کاربران این است که در میان طیف گسترده‌ای از والت‌ها، بهترین کیف پول اتریوم کدام است؟ باور اشتباهی که برخی از تازه‌واردان دارند این است که تصور می‌کنند اترهایشان در خود کیف پول ذخیره می‌‌شود؛ در حالی که در والت‌ها هیچ رمزارزی نگهداری نمی‌شود و کیف پول‌ها صرفا رابطی به بلاکچین‌ها هستند. در زمان انتخاب کیف پول اتریوم پارامترهایی هستند که باید بررسی شوند. در این مقاله این پارامترها را بررسی و بهترین کیف پول های اتریوم را معرفی می‌کنیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

این مقاله در ۱ دی ۱۴۰۱ به‌روزرسانی شده است.

معرفی بهترین کیف پول‌های اتریوم

کیف پول اتریوم چیست

اول از هر چیز به این موضوع اشاره کنیم که صرافی‌ها، چه ایرانی و چه خارجی محل مناسبی برای نگهداری رمزارزهای شما نیستند. اگر تریدر هستید و مدام می‌خواهید با دارایی خود معامله کنید، نمی‌صرفد که هر بار دارایی خود را بین صرافی و کیف پول جابجا کنید، زیرا کارمزد زیادی به شما تحمیل می شود. اما اگر قصد نگهد داشتن یک ارز دیجیتال برای مدت زمانی مشخص را دارید، حتما دارایی خود را به کیف پول منتقل کنید. اتفاقاتی که اخیرا برای صرافی FTX به عنوان یکی از بزرگترین اکسچنج‌ها افتاد، نشان داد که چرا تاکید بر انتقال دارایی‌ها به والت داریم.

کیف پول‌های اتریوم در انواع مختلفی هستند و ویژگی‌های یکسانی ندارد. برخی از آن‌ها فقط اجازه انتقال اتر (ETH) را بین آدرس‌ها می‌دهند. برخی دیگر امکاناتی مانند فعالیت در مارکت‌پلیس‌های مختلف مانند NFTها، دیفای (DeFi) و برنامه‌های غیرمتمرکز را شامل می‌شوند. تعدادی از کیف پول‌های اتریوم هم بسیار پیشرفته‌تر هستند و به کاربر اجازه ساخت قراردادهای هوشمند را می‌دهند. وقتی که به دنبال بهترین کیف پول اتریوم می‌گردید، مطمئن شوید که تعداد بیشتری از پارامترهایی زیر را داشته باشد و بعد کوین‌های خود را به آن منتقل کنید. این پارامترها عبارتند از:

 • کلیدهای خصوصی: کیف پول اتریوم باید به شیوه‌ای باشد که کنترل کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربر قرار دهد.
 • راحتی استفاده: کیف پول اتریوم باید دارای UI کاربرپسندی باشد تا سبب راحتی استفاده شود. رابط کاربری ساده، یکی از مزیت‌هایی است که احتمال خطا را در زمان انجام تراکنش، کاهش می‌دهد.
 • تیم توسعه: باید تیم توسعه فعالی داشته باشد.
 • پشتیبانی و امنیت: باید ویژگی‌های پشتیبانی و بازیابی را داشته باشد.
 • سازگاری: بهتر است کیف پول اتریوم باید با سیستم عامل‌های مختلف سازگار باشد.

کنترل کلید خصوصی

کلید خصوصی اتریوم، مهمترین رکن در زمان نگهداری آن است. کلید خصوصی یک کیف پول در اختیار هرکس باشد، او صاحب رمز ارز ETH خواهد بود. پس مهم است که کنترل آن به دست چه کسی است. از این نظر، کیف پول‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: کیف پولی که کنترل کلید خصوصی را به کاربر سپرده و هیچ کنترلی بر آن ندارد (کیف پول غیرحضانتی)؛ در مقابل کیف پول‌هایی هستند که به کلید خصوصی کاربران خود دسترسی دارند (کیف پول حضانتی).

در صرافی‌های متمرکز ایرانی و خارجی، کلید خصوصی در اختیار صرافی است. در این مورد، احتمال به خطر افتادن دارایی افراد افزایش می‌یابد. زیرا از نظر شبکه اتریوم، صاحب اتر، صرافی خواهد بود نه کاربر. در مقابل، کیف پول‌هایی هستند که در زمان ایجاد کیف پول، هیچ دسترسی به کلید خصوصی نداشته و کنترل آن تماما در دست کاربر خواهد بود. در چنین حالتی اگر کاربر کلید خصوصی را گم کند و به عبارت بازیابی هم دسترسی نداشته باشد، به هیچ طریقی نمی‌توان به دارایی دسترسی داشت و سرمایه کاربر از بین خواهد رفت. در نتیجه سراغ کیف ئولی بروید که کلید خصوصی را در اختیار شما قرار دهد و در حفظ و نگهداری از آن، همه تلاش خود را به کار گیرید.

رابط کاربری کیف پول

رابط کاربری یک کیف پول نیز پارامتر مهمی است. شبکه اتریوم یک شبکه بلاکچینی و تراکنش‌ها در این شبکه غیرقابل بازگشت است. برای مثال، تراکنش در بانک قابل بازگشت است؛ اگر در سیستم بانکی در انتقال پول اشتباهی صورت بگیرد، بانک قادر به بازگرداندن تراکنش اشتباه خواهد بود. زیرا این سیستم مالی، یک سیستم متمرکز است. اما شبکه اتریوم، یک سیستم غیرمتمرکز است. اگر به اشتباه رمز ارز ETH خود را به شخص دیگری ارسال کنید، این تراکنش قابل بازگشت نخواهد بود. لذا محیط یک کیف پول، باید محیطی ساده، راحت و به دور از پیچیدگی باشد. در این صورت احتمال خطا کاهش خواهد یافت.

کیف پول های سخت افزاری اتریوم

آموزش کار با کیف پول لجر نانو اس

کیف پول‌ها به طور کلی به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم می‌شوند. استفاده از کیف پول سخت‌افزاری اتریوم امنیت بالاتری نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری دارد؛ زیرا برای انجام تراکنش، حتما سخت‌افزار کیف پول را به لپ تاپ یا گوشی خود متصل کنید و تایید تراکنش را به کمک دستگاه انجام دهید. همچنین کلیدهای خصوصی شما نیز روی این سخت‌‌افزارها ذخیره می‌شود که همیشه به اینترنت متصل نیستند.

از طرفی این کیف پول‌ها همانطور که مشخص است، دستگاه‌های فیزیکی هستند که باید آنها را خریداری کرد و برای استفاده از آنها باید هزینه کرد. لذا این Wallet ها برای افرادی که مبلغ قابل توجهی را در بازار ارزهای دیجیتال دارند، مناسب خواهد بود. در ادامه دو مورد از بهترین کیف پول‌های سخت افزاری اتریوم را معرفی می‌کنیم.

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano

لجر یکی از بهترین و معروف‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری است که علاوه بر اتر، از توکن‌های ERC20 و رمزارزهای دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. این Wallet یک دستگاه سخت افزاری و مشابه فلش USB است که به لپ تاپ، کامپیوتر و تلفن همراه شما متصل می‌شود. لجر مدل‌های مختلف با قابلیت‌های متفاوتی دارد که در زمان ویرایش این مقاله قیمت مدل Ledger Nano S Plus برابر ۷۹ یورو و قیمت والت Ledger Nano X برابر ۱۴۹ یورو است. هر دوی این کیف پول‌ها عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند. هر وقت که بخواهید اتر را خرج کنید، امضای تراکنش با استفاده از کلید خصوصی ذخیره شده بر روی کیف پول Ledger انجام می‌شود.

کیف پول سخت افزاری Trezor

 Trezor اولین کیف پول سخت افزاری است که برای بیت کوین عرضه شد. اما در حال حاضر Trezor از شبکه‌های دیگر از جمله اتریوم نیز پشتیبانی می‌کند. این کیف پول، اتر را به صورت آفلاین بر روی یک تراشه الکترونیک ایمن ذخیره می‌کند که تنها زمانی که با رمز عبور خود وارد می‌شوید، فعال می‌شود. این کیف پول نیز دو مدل دارد: والت Trezor One که قیمت آن ۵۷ یورو بوده و Trezor Model T که قیمت آن ۲۱۹ یورو است.

بهترین والت های نرم افزاری اتریوم

بهترین کیف پول اتریوم
منبع: coinsutra.com

اگر قصد استفاده از کیف پول های نرم افزاری اتریوم را دارید، انتخاب‌های گوناگونی در پیش روی شما خواهد بود. این کیف پول‌ها اپلیکیشن‌هایی هستند که باید آن‌ها را دانلود کرده و روی لپ تاپ، کامپیوتر، تلفن همراه یا مرورگر خود نصب کنید. 

کیف پول‌های نرم‌افزاری یا گرم، رایگان هستد و کار کردن با آن‌ها نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری راحت‌تر است. اما نسبت به والت‌های سخت‌‌افزاری امنیت کمتری ارائه می‌کنند. البته اگر نکات امنیتی را به خوبی رعایت کنید، به خیال راحت می‌توانید از کیف پول نرم افزاری  استفاده کنید. مثلا نسبت به حملات فیشینگ آگاه باشید، کلید خصوصی خود را در اختیار هیچ شخصی نگذارید، کیف پول خود را به برنامه‌های غیرمعتبر و مشکوک متصل نکنید و غیره. در ادامه بهترین کیف پول های نرم افزاری اتریوم را معرفی خواهیم کرد.

کیف پول گواردا (Guarda Wallet)

شرکت راه‌حل‌های بلاکچین Guardarian OÜ در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۵) کیف پول گواردا (Guarda) را راه‌اندازی کرد. این شرکت که دفاتری در تالین و لیسبون، پایتخت‌های دو کشور استونی و پرتغال، دارد یکی از بهترین کیف‌پول‌های نرم‌افزاری ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد. گواردا والت یک کیف‌پول امن است و کاربران مبتدی و حرفه‌ای هر دو به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. ضمنا از آنجایی که گواردا یک والت چند پلتفرمی است، در گوشی‌های همراه (اندروید و IOS) و برنامه وب از طریق اپلیکیشن دسکتاپ و افزونه مرورگر کروم قابل دسترس است.

کیف پول دیجیتال گواردا از نوع غیرحضانتی است؛ این یعنی کاربران کنترل کاملی بر دارایی‌های خود دارند و شرکت هیچگونه دسترسی به وجوه آن‌ها ندارد. همچنین به دلیل اعمال ویژگی‌های امنیتی قوی برای محافظت از دارایی کاربران، تا به‌حال هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر نقض امنیتی در این کیف پول گزارش نشده است.

گواردا علاوه بر پشتیبانی از اتریوم (ETH) و توکنی‌های مبتنی بر اتریوم امکان ذخیره، ارسال و دریافت بیش از ۴۰۰٬۰۰۰ دارایی دیجیتال را در بیش از ۵۰ بلاکچین دارد. کاربران با استفاده از افزونه مرورگر گواردا می‌توانند با برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) مبتنی بر اتریوم هم تعامل داشته باشند.  

از آنجایی که شرکت Guardarian OÜ تحت مجوزهای قانونی استونی تاسیس شده است، می‌تواند سرویس‌های مختلف ارزهای مجازی از قبیل خرید ارز دیجیتال با ارزهای فیات و خدمات مربوط به کارت‌های پیش پرداخت را ارائه دهد.

کیف پول Guarda یک گزینه خوب برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را در یک کیف پول نرم‌افزاری امن ذخیره کنند. والت گواردا خودش را به عنوان یک کیف پول ارز دیجیتال بسیار امن و مناسب برای دارایی‌های چندگانه ثابت کرده است. بنابراین کاربران می‌توانند با اطمینان خاطر اتر (ETH) و توکن‌های مبتنی با اتریوم را ذخیره، ارسال و دریافت کنند.  

مزایای کیف پول گواردا

 • امنیت بالا
 • پشتیبانی از بیش از ۴۰۰۰۰۰ ارز دیجیتال در بیش از ۵۰ شبکه بلاکچین
 • امکان کسب درآمد، قرض گرفتن و سواپ ارزهای دیجیتال
 • امکان استفاده از ارزهای فیات
 • ارائه خدمات مشتری باکیفیت

معایب کیف پول گواردا

 • دریافت کارمزد بالا برای خرید رمزارزهای درون برنامه‌ای

کیف پول اگزودوس (Exodus)

کیف پول اگزودوس (Exodus) در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۳) با هدف تسهیل ذخیره‌سازی و مدیریت ایمن سرمایه کاربران بازار ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شد. اگزودوس که شرکتی مستقر در ایالت نبراسکا (Nebraska) است، بیش از ۲۷۰ ارز دیجیتال و توکن را پشتیبانی می‌کند. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های بی‌همتا (NFT) مبتنی بر دو شبکه اتریوم (Ethereum) و سولانا (Solana) و چند شبکه دیگر را در این کیف پول مدیریت کنند.

همچنین کاربران کیف پول اگزودوس می‌توانند در ازای استیکینگ (staking) پاداش دریافت کنند، با وثیقه‌گذاری دارایی‌های خود در پروتکل‌های وام‌دهی دیفای (DeFi) سود بگیرند و در صرافی داخلی اگزودوس ارزهای دیجیتال را معامله کنند.

نسخه دسکتاپ والت Exodus یک کیف پول چند ارزی است که به دلیل کاربر پسند بودن و سهولت استفاده در میان کاربران محبوب شده است. همچنین تجربه کاربری مطلوب نسخه موبایلی برای افراد مبتدی، مدیریت ارزهای دیجیتال را برای کاربران آسان و قابل‌ دسترس می‌کند. کیف پول Exodus یک کیف پول اتریوم عالی برای آن دسته از افراد مبتدی است که می‌خواهند به غیر از بیت کوین روی ارز دیگری مانند اتریوم هم سرمایه‌گذاری کنند.

والت Exodus یک کیف پول دیجیتال با قابلیت پشتیبانی از دارایی‌های چندگانه، فرصت مناسبی برای افراد مبتدی است؛ چرا که امکان مدیریت ایمن اتریوم و طیف وسیعی از توکن‌های مبتنی بر اتریوم از جمله NFTها را به‌صورت یک‌جا فراهم می‌آورد.

اگزودوس هم یک کیف پول غیرحضانتی است و هیچ گونه دخل و تصرفی بر دارایی و کلیدهای خصوصی والت‌ها ندارد. در زمان نصب عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای به کاربر داده می‌شود و وظیفه حفظ آن بر عهده خود کاربر است.

مزایای کیف پول Exodus

 • رابط کاربری مناسب
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از توکن‌های مبتنی بر اتریوم
 • امکان کسب پاداش‌های استیکینگ
 • امکان تبدیل ارزهای فیات به ارز دیجیتال
 • دارای قابلیت سواپ (مبادله) دارایی‌های درون برنامه

معایب کیف پول Exodus

 • یک کیف پول منبع باز نیست

کیف پول متامسک (Metamask)

آموزش کیف پول متامسک

شرکت توسعه اتریوم کانسنسیس (Consensys) مستقر در نیویورک در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۴) کیف پول متامسک (Metamask) را با هدف ذخیره و مدیریت ایمن توکن‌های مبتنی بر اتریوم راه‌اندازی کرد.

متامسک یک کیف پول غیرحضانتی است که از اتریوم و طیف گسترده‌ای از بلاکچین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EMV) پشتیبانی می‌کند. کاربران متامسک می‌توانند تنها با استفاده از یک کیف پول واحد به بازارهای مختلف وب ۳ (web3)، توکن‌های یکتا (NFT) و امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) دسترسی داشته باشند.

کیف پول متامسک به عنوان یک افزونه مرورگر برای همه مرورگرهای مبتنی بر کروم و دستگاه‌های موبایلی اندروید و IOS قابل دسترس است. متامسک در حال حاضر یکی از کیف‌پول‌های پیشرو برای کاربران اتریوم در سراسر جهان به‌شمارمی‌رود.

کاربران متامسک می‌توانند اتریوم (ETH) و سایر توکن‌های مبتنی بر اتریوم را با ارزهای فیات بخرند. همچنین با انتقال توکن‌ها به استخرهای معاملاتی غیرمتمرکز می‌توان آن‌ها را مستقیما داخل برنامه سواپ کرد.

متامسک یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های اتریوم در بازار است. بیش از ۳۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا برای مدیریت دارایی‌های مبتنی بر اتریوم و تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز در اکوسیستم اتریوم از والت Metamask استفاده می‌کنند. توصیه می‌کنیم کاربران ایرانی همیشه با استفاده از VPN از متامسک استفاده کنند.

مزایای کیف پول متامسک

 • پشتیبانی از تمام توکن‌های مبتنی بر اتریوم
 • پشتیبانی از NFTها
 • رابط کاربری مناسب برای افراد مبتدی
 • قابلیت دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز

معایب کیف پول متامسک

 • از بیت کوین پشتیبانی نمی‌کند.

کیف پول تراست والت (Trust Wallet)

تراست والت (trust wallet) در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۵) و با هدف ایجاد فرصتی برای ذخیره تمام توکن‌های عرضه اولیه (ICO) کاربر در یک کیف پول واحد راه‌اندازی شد. در آن زمان اکثر عرضه اولیه‌ها در شبکه اتریوم انجام می‌شد و به همین دلیل تمرکز اولیه تراست والت روی این شبکه پیشرو در قراردادهای هوشمند شکل گرفت. تراست والت یک کیف پول موبایلی است که بیش از ۴/۵ میلیون دارایی دیجیتال را در بیش از ۶۵ بلاکچین پشتیبانی می‌کند.

یک سال بعد بایننس (Binance) تراست والت را خرید و تصمیم گرفت از بلاکچین‌های بیشتری پشتیبانی کند تا سرمایه‌گذاران بتوانند طیف گسترده‌‌تری از ارزهای دیجیتال و توکن‌ها را ذخیره و استفاده کنند.  

کاربران تراست والت می‌توانند مستقیما داخل برنامه ارزهای دیجیتال را بخرند و سواپ کنند. همچنین ویژگی استیکینگ درون برنامه برای استیک ۱۰ ارز دیجیتال، فرصتی برای به‌دست آوردن پاداش‌های استیکینگ است.  

به‌علاوه کاربران با استفاده از مرورگر دپ گوشی همراه خود می‌توانند به برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم دسترسی داشته باشند و مجموعه NFTهای اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس کوین (BNB) را مدیریت کنند.

تراست والت یک کیف پول غیرحضانتی است؛ این بدان معنا است که سطح بالایی از امنیت و حریم خصوصی برای کاربران تراست والت تضمین می‌شود. استفاده از کیف پول Trust Wallet گزینه مناسبی برای کاربران و سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند تمام دارایی‌های دیجیتال خود را به راحتی در یک مکان واحد مدیریت کنند.

مزایای کیف پول تراست والت

 • یک کیف پول موبایلی با کاربری آسان
 • پشتیبانی از بیش از ۴.۵ میلیون ارز دیجیتال و توکن
 • ارائه برنامه‌ استیکینگ
 • قابلیت دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز
 • امکان استفاده از ارزهای فیات و سواپ توکن‌ها

معایب کیف پول تراست والت

 • فاقد نسخه دسکتاپ

کیف پول مای اتر والت (Myetherwallet)

کیف پول MyEtherWallet به صورت منبع باز و با رابط کاربری مشتری پسند برای کاربران اتریوم راه‌اندازی شد تا بتوانند با اکوسیستم این شبکه تعامل داشته باشند. مای اتر والت هم مثل سایر والت‌های معرفی‌شده یک کیف پول غیرحضانتی است و کلیدهای خصوصی را نگه نمی‌دارد. این شرکت مستقر در لس‌آنجلس قصد داشت به یک کیف پول اتریوم پیشرو، به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران ICOها تبدیل شوند. چرا که این افراد به دنبال والت‌هایی هستند که قابلیت ذخیره چندین توکن ERC-20 را در یک کیف پول واحد داشته باشند.

در حال حاضر امکان پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند، معامله دارایی‌های مبتنی بر اتریوم، استیک توکن اتر، مدیریت مجموعه‌های NFT و ذخیره توکن‌های مبتنی بر اتریوم به صورت یک‌جا برای کاربران مای اتر والت (MEW) وجود دارد.

به علاوه کیف پول MEW از مجموعه‌ای از بلاکچین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم هم پشتیبانی می‌کند. بلاکچین‌های سازگار با EVM اتریوم فرصتی است برای توسعه‌دهندگان تا قراردادهای هوشمند سازگار با ماشین مجازی اتریوم را ایجاد کنند و در نتیجه با امکان استقرار دپ‌ها در سایر بلاکچین‌ها قابلیت همکاری میان بلاکچین‌ها آسان‌تر شود. همچنین ارزهای دیجیتال ذخیره‌شده در بلاکچین‌های سازگار با EVM را می‌توان از طریق پل‌های میان‌زنجیره‌ای به سایر زنجیره‌های EVM منتقل کرد. زنجیره هوشمند بی‌ان‌بی (BNB Smart Chain) و پالیگان (Polygon) از نمونه‌های پیشرو زنجیره‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم هستند.  

کیف پول MyEtherWallet بیشتر به کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌شود. مای اتر والت یک کیف پول اتریوم با منبع باز است که به خاطر قابلیت‌های گسترده در زمینه ایجاد، توسعه و استفاده از قراردادهای هوشمند از سایر کیف پول‌های اتریوم متمایز شده است.

مزایای کیف پول MyEtherWallet

 • عملکردهای گسترده در زمینه قراردادهای هوشمند
 • پشتیبانی از تمام توکن‌های مبتنی بر اتریوم
 • پشتیبانی از NFTهای مبتنی بر اتریوم
 • امکان سواپ دارایی‌های درون برنامه

معایب کیف پول MyEtherWallet

 • عدم پشتیبانی از بیت کوین
 • پیچیدگی استفاده برای کاربران مبتدی

مقایسه کیف پول های اتریوم

تا به اینجا انواع مختلف کیف پول های اتریوم را معرفی و ویژگی‌ها، کاربرد، مزایا و معایب هر کدام را نیز بررسی کردیم. در این قسمت با ارائه جدول زیر، مقایسه کیف پول های اتریوم را برای شما راحت‌تر می‌کنیم.

کیف پولنوعدسکتاپاندرویدIOSوبویژگی شاخص
لجرسخت‌افزاریدارددارددارداتصال به متامسکامنیت بالا
ترزورسخت‌افزاریداردبه زودیندارداتصال به متامسکامنیت بالا
گواردانرم‌افزاریداردداردداردداردخرید با ارز فیات
اگزودوسنرم‌افزاریداردداردداردداردقابلیت سواپ درون برنامه
متامسک نرم‌افزارینداردداردداردداردتعامل راحت با DAppها
تراست والتنرم‌افزارینداردداردداردداردامکانات زیاد
مای اتر والتنرم‌افزارینداردداردداردداردمناسب برای کاربران حرفه‌ای

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • آیا نگهداری اتریوم در صرافی ایرانی امنیت دارد؟
  به طور کلی نگهداری اتریوم و هر ارز دیجیتال دیگر در صرافی‌ها (چه ایرانی و چه خارجی) به این معنی است که کنترل دارایی دیجیتال خود را به صرافی سپرده‌اید. بنابراین توصیه می‌شود که هیچ وقت برای مدت طولانی رمزارز خود را در صرافی‌ها نگه ندارید.
 • بهترین کیف پول اتریوم کدام است؟
  کیف پول‌هایی که در این مقاله معرفی شده، جزو بهترین والت های اتریوم هستند. انتخاب از میان این کیف پول‌ها بستگی به نیازها و سطح کاربر دارد.
 • عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای چیست؟
  عبارت بازیابی ۱۲ یا ۲۴ کلمه‌ای یا Seed، حکم کلید خصوصی کیف پول را دارد که در زمان ساخت والت‌ها،‌ به شما داده می‌شود. برای بازیابی کیف پول به این عبارت نیاز است. باید آن را در جایی امن نگه دارید و تحت هیچ شرایطی آنها را در اختیار کسی قرار ندهید. هر کس این عبارت بازیابی را در اختیار داشته باشد، صاحب تمام دارایی موجود در کیف پول به شمار می‌رود.
 • آیا می‌توانم از عبارت کلید خصوصی اتریوم خود عکس بگیرم؟
  این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. بهترین روش برای نگهداری کلید خصوصی، یادداشت کردن آن بر روی کاغذ و نگهداری در مکانی امن است. توصیه می‌شود که کلید خصوصی خود را بر روی گوشی، لپ تاپ و یا به صورت آنلاین نگهداری نکنید.

جمع‌بندی

انتخاب بهترین کیف پول اتریوم از میان والت‌های موجود، به نیازهای کاربر اتریوم و توانایی و تسلط او بستگی دارد. به طور مثال اگر قصد دارید به طور آنلاین با برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم تعامل داشته باشید، متامسک می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اگر به دنبال بیشترین امنیت بوده و قصدتان هولد بلندمدت است، کیف پول‌های سخت‌افزاری بیشتر به کارتان می‌آيند. یا اگر دنبال یک کیف پول حرفه‌ای برای اجرای قراردادهای هوشمند هستید، قطعا کیف پول MyEtherWallet انتخاب شایسته‌تری است. در این مقاله بهترین کیف پول های اتریوم را به همراه مزایا و معایب آن‌ها معرفی کردیم. شما تجربه استفاده از کدام یک از کیف‌پول‌های اتریوم را داشته‌اید؟ آیا کیف‌پول‌های موجود پاسخگوی نیاز شما به عنوان یک کاربر مبتدی یا حرفه‌ای هستند؟

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
13 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا