بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره دارایی کدام است ؟

تا به حال شده سردرگم باشید که برای ارزهای دیجیتالی خود چه کیف پولی بهتر است؟ قطعا از این موضوع اطلاع دارید که کیف پول های مختلفی وجود دارند، اما سوال اینجاست که بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟ پس با ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

قبل از اینکه وارد مبحث انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال شویم؛ بهتر است بدانیم کیف پول ارز دیجیتال به چه معناست. در یک حساب بانکی معمولی که روش سنتی نگهداری پول محسوب میشود؛ دارایی شما در قالب یک حساب دیجیتالی نگهداری می شود و شما صاحب یک کارت بانکی برای نقل و انتقال پول خود هستید. شماره کارت بانکی شما در حقیقت آدرس حساب شماست که اگر کسی بخواهد پولی برای شما ارسال کند باید آن را به فرستنده بدهید.

اما در کیف پول ارز دیجیتال ، کلیدهای رمزنگاری شده عمومی و خصوصی نگهداری می‌شوند. در حقیقت، ارزهای دیجیتال به دلیل نداشتن ماهیت فیزیکی (پول اسکناس در مدل سنتی) نمی‌توانند در یک کیف پول فیزیکی ذخیره ‌شوند. هیچ اشکالی ندارد اگر شما شماره حساب بانکی خودتان را به فرد دیگری بدهید، چون دیگران برای انتقال وجه به آن نیاز دارند. در دنیای ارزهای دیجیتال، اگر کسی بخواهد کوین‌هایتان را برایتان ارسال کند، شما می‌توانید به سادگی آدرس کیف پول خود را به او‌ بدهید و کوین‌تان را دریافت کنید. کلید خصوصی شما مانند روز کارت بانکی شما عمل میکند و فقط زمانیکه شما بخواهید تراکنشی ارسال کنید؛ به آن نیاز خواهید داشت.

البته در سیستم ارزهای دیجیتال آدرس حساب شما (کلید عمومی) و رمز کیف پولتان (کلید خصوصی) از نظر ظاهری شباهت زیادی دارند که این موضوع به دلیل استفاده از سیستم های رمزنگاری است که برای ساخت یک کیف پول استفاده می شود. اما به جهت کاربرد کاملا متفاوت هستند و باید این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که نباید کلید خصوصی خود را به کسی بدهید چون با آن میتوان حساب شما را خالی کرد.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

انواع کیف پول ارز دیجیتال
انواع کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال

 

کیف پول ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد که بنا بر کارکردهای آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله علاوه بر معرفی انواع کیف پول های بیت کوین و اتریوم، چند نمونه از بهترین آن ها را مثال می‌زنیم. حالا چرا بیت کوین و اتریوم را به عنوان نمونه انتخاب کردیم؟ بیت کوین به این دلیل که اولین و محبوبترین ارز دیجیتالی است و خیلی از کاربران از آن استفاده می‌کنند و آن را خرید و فروش و نگهداری می‌کنند. اتریوم به این دلیل که دومین ارز محبوب است و بسیاری از ارزهای دیجیتالی در حال حاضر توکن های خود را در بستر اتریوم قرار داده اند، یعنی با دانستن این نکته که کلیه ارزهای دیجیتال بر بستر اتریوم قابلیت ذخیره شدن در کیف پول اتریوم را دارند؛ میتوان با یک تیر چند نشان زد. به عنوان مثال توکن های bat و تتر و… که بر بستر اتریوم هستند را می‌توان در کیف پول اتریوم ذخیره و نگهداری کرد.

به طور کلی کیف پول ارز دیجیتال به دو نوع سرد و گرم تقسیم می‌شود، منظور از سرد بودن یعنی برای ساخت آنها به اینترنت نیازی نیست و منظور از گرم بودن دقیقا برعکس سرد است، به این معنی که برای ساخت آن به اینترنت احتیاج است.

فارغ از این دسته بندی، نوع دیگری از دسته بندی وجود دارد که متناسب با کارکرد کاربر است به این معنی که برای دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف کیف پول های مختلف وجود دارد.

از نگاه دسته بندی نوع دوم؛ کیف پول ارز دیجیتال به ۴ نوع: دسکتاپ، موبایل، وب و سخت افزاری تقسیم می‌شود. لازم به ذکر است بسیاری از کیف پول ها می توانند روی چند سیستم مختلف اجرا شوند، برای مثال می توانند هم نسخه وب داشته باشند هم نسخه موبایل. اما در ادامه به معرفی اجمالی هر یک از این دسته بندی خواهیم پرداخت و برای هر کدام مثالی از محبوب ترین نوع آن را خواهیم زد.

کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ ارز های دیجیتال
کیف پول دسکتاپ بیت کوین

 

اگر اکثرا با لپ تاپ خود کار می‌کنید این نوع کیف پول ها می‌توانند گزینه مناسبی برایتان باشند که به صورت نرم افزار می‌باشند و با نصب آن ها می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را داخل این کیف پول ها ذخیره و نگهداری کنید، که برای بیت کوین bither گزینه مناسبی است که آموزش استفاده و نصب آن قرار داده شده و میتوانید داخل سایت با جستجوی نام کیف پول نحوه نصب و استفاده از آن را یاد بگیرید.

برای کیف پول دسکتاپ اتریوم و توکن های بر بستر آن می‌توانید از کیف پول های اگزودوس و جکس استفاده کنید که آموزش این کیف پول نیز در سایت میهن بلاکچین موجود است. این کیف پول ها از امنیت لازم برخوردارند و کار با آنها آسان است. اما لازم به ذکر است بعد از مطالعه این مقاله میتوانید به سایت cryptocpmpare.com مراجعه کنید و تمام کیف پول های موجود را مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید.

کیف پول موبایل

اگر کاربری هستید که اکثرا با موبایل کار می‌کنید و می‌خواهید کیف پولتان در موبایلتان باشد می‌توانید از انواع مختلف کیف پول های موبایل استفاده کنید که نسخه های اندروید و ios آن موجود است به عنوان مثال کیف پول bither که نام برده شد برای بیت کوین نسخه موبایل نیز دارد که نسخه های اندروید و ios آن موجود است. اما برای اتریوم و توکن های آن می‌توانید از کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) استفاده کنید که برای اندروید و ios موجود است و می‌توانید آن را از گوگل پلی و اپل استور دریافت کنید.

کیف پول وب

نمونه‌ی دیگری از کیف پول ها وجود دارند که تحت وب هستند و شما برای استفاده از آنها نیاز به نصب نرم افزار خاصی ندارید و صرفا با ثبت نام در وبسایت مورد نظر و ساخت کیف پول شخصی خود می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را داخل این کیف پول ها نگهداری کنید. طبیعتا این کیف پول ها از امنیت کمتری برخوردارند اما در صورت تمایل برای استفاده از این کیف پول ها می‌توانید برای بیت کوین از سایت blockchain.info و btc.com استفاده کنید که آموزش های آن در سایت میهن بلاکچین موجود است. برای اتریوم و توکن های بر بستر آن نیز می‌توانید از وبسایت myetherwallet استفاده کنید که برای مشاهده آموزش آن بر روی آموزش ساخت کیف پول کاغذی اتر و توکن های آن در Myetherwallet (قسمت ۱)+ویدئو کلیک کنید.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری بیت کوین
انواع کیف پول سخت افزاری

این کیف پول جز کیف پول هایی است که از امنیت بسیار زیادی برخوردار است به این صورت که با داشتن این قطعه سخت افزاری تنها با اجازه و تایید شما، دارایی هایتان می‌توانند ارسال شوند و انتقال پیدا کنند. این کیف پول ها بر خلاف بقیه کیف پول ها رایگان نمی‌باشد و می‌بایست برای تهیه این دستگاه ها هزینه ای را پرداخت کنید. از جمله معتبرترین و امن ترین این نوع کیف پول ها می‌توان به ترزور Trezor و لجر Ledger اشاره کرد که تقریبا اکثر کوین ها و توکن های مختلف را پشتیبانی می‌کنند و برای مشاهده آموزش آن می‌توانید بر روی آموزش کار با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (قسمت اول) – راه‌اندازی اولیه +ویدئو کلیک کنید.

کیف پول ارز دیجیتال لجر و ترزور یک ویژگی مهم دارند و آن هم این است که کلید خصوصی شما فقط تحت کنترل خود شماست و در سرور دیگری ذخیره نمیشود. با توجه به هک های زیادی که در فضای کریپتو اتفاق میفتد؛ این ویژگی میتواند بسیار حائز اهمیت باشد. اگر مقدار سرمایه شما در بازار ارزهای دیجیتال زیاد است و قصد دارید برای بلند مدت از آنها نگهداری کنید، توصیه میکنیم حتما از کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری استفاده کنید.

کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی چیست ؟
کیف پول کاغذی ارزهای دیجیتال

ممکن است در این میان بپرسید پس کیف پول های کاغذی چیست! کیف پول های کاغذی نوعی کیف پول هستند که تنها قابلیت ذخیره ارزهای دیجیتالی شما را دارند و برای انتقال دارایی هایتان می‌بایست آنها را داخل کیف پول های دیگر Import کنید و از طریق آنها نقل و انتقال های خود را انجام دهید. آموزش طریقه ارسال ارزهای دیجیتال مختلف از کیف پول های کاغذی آن ها در وبسایت میهن بلاکچین موجود است که در قسمت بیشتر بخوانید می‌توانید برخی از آنها را مشاهده کنید.


54321
امتیاز 4.1 از 14 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
سروش

ممنون بابت پست های خوبتون . میشه با ذکر منبع پستاتون رو به اشتراک بزارم ؟

ادمین سایت

سلام وقت بخیر، تشکر از نظر و لطف شما، بله شما میتونین با ذکر منبع پست های مارو به اشتراک بذارین

حسین

ممنون از مطالب مفید
btc.com و بلاک چین فیلتر هستند ، با این وجود میشه ازشون استفاده کرد؟ مثلا با ابزار های رفع فیلتر.
اگر این امکان وجود نداره ، لطفا کیف پول تحت وب معتبر معرفی کنید
برای تبدیل بیت کوین به دلار یا تومن چه مراحلی رو باید طی کرد؟
و یک سوال کاملا بی ربط نسبت به این موضوع : میشه بفرمایید که در قسمت پسورد فیلد های پول بخش کانفیگ دستگاه های ماینر آیا لازمه پسورد اکانت استخر ثبت شده وارد بشه ؟

ادمین سایت

با سلام
– بله میشه ازشون استفاده کرد
آموزش گام به گام ساخت کیف پول بیت کوین از طریق BTC.com
– میتونید از صرافی های داخلی و خارجی استفاده کنید
– احتمالا در این رابطه خود پول توضیح داده اگه لازم باشه میگه

حمید خداداد

سلام دوستان بنظر شما کدوم کیف پول رو واسه موبایل نصب کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سروش

کوینومی خیلی خوبه

آیدین

عالی بود

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین