کدام کیف پول را برای ذخیره ارزهای دیجیتالی انتخاب کنیم؟

تا به حال شده سردرگم باشید که برای ارزهای دیجیتالیتان چه کیف پولی بهتر است؟ کیف پول های مختلفی وجود دارند، اما بهترین آنها کدامند؟ پس با ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کیف پول های ارزهای دیجیتالی انواع مختلفی دارند که بنا بر کارکردهای آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله علاوه بر معرفی انواع کیف پول های بیت کوین و اتریوم، چند نمونه از بهترین آن ها را مثال می‌زنیم. حالا چرا بیت کوین و اتریوم را به عنوان نمونه انتخاب کردیم؟ بیت کوین به این دلیل که اولین و محبوبترین ارز دیجیتالی است و خیلی از کاربران از آن استفاده می‌کنند و آن را خرید و فروش و نگهداری می‌کنند. اتریوم به این دلیل که دومین ارز محبوب است و بسیاری از ارزهای دیجیتالی در حال حاضر توکن های خود را در بستر اتریوم قرار داده اند، یعنی با یک تیر چند نشان می‌زنیم، با دانستن این نکته که کلیه ارزهای دیجیتالی بر بستر اتریوم قابلیت ذخیره شدن در کیف پول اتریوم را دارند.

به عنوان مثال توکن های bat و bnb و… که بر بستر اتریوم هستند را می‌توان در کیف پول اتریوم ذخیره و نگهداری کرد.

انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال

به طور کلی کیف پول ارزهای دیجیتالی به دو نوع سرد و گرم تبدیل می‌شوند، منظور از سرد بودن یعنی برای ساخت آنها به اینترنت نیازی نیست و منظور از گرم بودن دقیقا برعکس سرد است، به این معنی که برای ساخت آن به اینترنت احتیاج است.

فارغ از این دسته بندی، نوع دیگری از دسته بندی وجود دارد که متناسب با کارکرد کاربر است به این معنی که برای دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف کیف پول های مختلف وجود دارد.

  • به طور کلی کیف پول ها به ۴ نوع: دسکتاپ، موبایل، وب و سخت افزاری تقسیم می‌شود.لازم به ذکر است بسیاری از کیف پول ها می توانند روی چند سیستم مختلف اجرا شوند، برای مثال می توانند هم نسخه وب داشته باشند هم نسخه موبایل

کیف پول دسکتاپ

کیف پول کریپتواگر اکثرا با لپ تاپ خود کار می‌کنید این نوع کیف پول ها می‌توانند گزینه مناسبی برایتان باشند که به صورت نرم افزار می‌باشند و با نصب آن ها می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را داخل این کیف پول ها ذخیره و نگهداری کنید، که برای بیت کوین bither گزینه مناسبی است که آموزش استفاده و نصب آن قرار داده شده و برای مشاهده آن روی آموزش گام به گام ساخت کیف پول دسکتاپ بیت کوین کلیک کنید. برای کیف پول دسکتاپ اتریوم و توکن های بر بستر آن می‌توانید از کیف پول های اگزودوس و جکس استفاده کنید که آموزش این کیف پول نیز در سایت میهن بلاکچین موجود است و برای مشاهده آن روی نگهداری بیش از ۹۰ ارز دیجیتال در یک پلتفرم؛ آموزش کیف پول اگزودوس(Exodus)  کلیک کنید. این کیف پول ها از امنیت لازم برخوردارند و کار با آنها آسان است.

کیف پول موبایل

اگر کاربری هستید که اکثرا با موبایل کار می‌کنید و می‌خواهید کیف پولتان در موبایلتان باشد می‌توانید از انواع مختلف کیف پول های موبایل استفاده کنید که نسخه های اندروید و ios آن موجود است به عنوان مثال کیف پول bither که نام برده شد برای بیت کوین نسخه موبایل نیز دارد که نسخه های اندروید و ios آن موجود است. اما برای اتریوم و توکن های آن می‌توانید از کیف پول Trust Wallet استفاده کنید که برای اندروید و ios موجود است و می‌توانید آن را از گوگل پلی و اپل استور دریافت کنید.

کیف پول وب

نمونه‌ی دیگری از کیف پول ها وجود دارند که تحت وب هستند و شما برای استفاده از آنها نیاز به نصب نرم افزار خاصی ندارید و صرفا با ثبت نام در وبسایت مورد نظر و ساخت کیف پول شخصی خود می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را داخل این کیف پول ها نگهداری کنید. طبیعتا این کیف پول ها از امنیت کمتری برخوردارند اما در صورت تمایل برای استفاده از این کیف پول ها می‌توانید برای بیت کوین از سایت blockchain.info و btc.com استفاده کنید که آموزش های آن در سایت میهن بلاکچین موجود است برای مشاهده آن روی لینک های آموزش گام به گام ساخت کیف پول بیت کوین از طریق BTC.Com و ویدئوی آموزش ساخت کیف پول بیت کوین و اضافه کردن آن در Blockchain.Info کلیک کنید. برای اتریوم و توکن های بر بستر آن نیز می‌توانید از وبسایت myetherwallet استفاده کنید که برای مشاهده آموزش آن بر روی آموزش ساخت کیف پول کاغذی اتر و توکن های آن در Myetherwallet (قسمت ۱)+ویدئو کلیک کنید.

کیف پول سخت افزاری

آموزش کار کردن باکیف پول سخت افزاری لجر نانو اساین کیف پول جز کیف پول هایی است که از امنیت بسیار زیادی برخوردار است به این صورت که با داشتن این قطعه سخت افزاری تنها با اجازه و تایید شما، دارایی هایتان می‌توانند ارسال شوند و انتقال پیدا کنند. این کیف پول ها بر خلاف بقیه کیف پول ها رایگان نمی‌باشد و می‌بایست برای تهیه این دستگاه ها هزینه ای را پرداخت کنید. از جمله معتبرترین و امن ترین این نوع کیف پول ها می‌توان به ترزور Trezor و لجر Ledger اشاره کرد که تقریبا اکثر کوین ها و توکن های مختلف را پشتیبانی می‌کنند و برای مشاهده آموزش آن می‌توانید بر روی آموزش کار با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (قسمت اول) – راه‌اندازی اولیه +ویدئو کلیک کنید.

کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذیممکن است در این میان بپرسید پس کیف پول های کاغذی چیست! کیف پول های کاغذی نوعی کیف پول هستند که تنها قابلیت ذخیره ارزهای دیجیتالی شما را دارند و برای انتقال دارایی هایتان می‌بایست آنها را داخل کیف پول های دیگر Import کنید و از طریق آنها نقل و انتقال های خود را انجام دهید. آموزش طریقه ارسال ارزهای دیجیتال مختلف از کیف پول های کاغذی آن ها در وبسایت میهن بلاکچین موجود است که در قسمت بیشتر بخوانید می‌توانید برخی از آنها را مشاهده کنید.


54321
امتیاز 3.9 از 10 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
آیدین

عالی بود

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین