مبتدی بازیویدیو

۱۰ بازی بلاکچینی با هزینه اولیه کمتر از ۱۰ دلار + ویدیو

اگر اهل بازی‌های بلاکچینی باشید، احتمالا با مواردی روبه‌رو شده‌اید که هزینه ورود به یک بازی زیاد بوده و قید آن را زده‌اید. معمولا برای فعال‌شدن قابلیت درآمدزایی از بازی‌ها، باید یک آیتم یا توکن NFT خریداری کرد که بعضا هرینه‌های چند ده یا چند صد دلاری به کاربران تحمیل می‌کند؛ اما همه بازی‌ها این طور نیستند. در این ویدیو به معرفی ۱۰ بازی بلاکچینی با هزینه اولیه کمتر از ۱۰ دلار می‌پردازیم. این بازی‌ها نسبتا مطرح هستند و بیشتر آن‌ها در دسته بازی کریپتویی رایگان قرار می‌گیرند. جزئیات مختصری در مورد هر بازی نیز در مقاله اشاره شده است. با میهن بلاکچین همراه باشید.

معرفی ۱۰ بازی که برای شروع آنها کمتر از ۱۰ دلار لازم دارید

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در ویدیو مطرح شد:

 • مقدمه (۰۰:۰۰ تا ۰۰:۴۳)
 • معرفی بازی Splinterlands (۰۰:۴۴ تا ۰۲:۵۶)
 • معرفی بازی Alien Worlds (۰۲:۵۷ تا ۰۴:۳۱)
 • معرفی بازی Crazy Defense Heroes (۰۴:۳۲ تا ۰۵:۳۹)
 • معرفی بازی Nine Chronicles (۰۵:۴۰ تا ۰۶:۴۸)
 • معرفی بازی Thetan Arena (۰۶:۴۹ تا ۰۷:۵۵)
 • معرفی بازی Aavegotchi (۰۷:۵۶ تا ۰۹:۴۲)
 • معرفی بازی League of Kingdoms (۰۹:۴۳ تا ۱۰:۴۰) 
 • معرفی بازی Arc8 (۱۰:۴۱ تا ۱۱:۳۴)
 • معرفی بازی DeFi Kingdoms (۱۱:۳۵ تا ۱۳:۰۸)
 • معرفی بازی Gods Unchained (۱۳:۰۹ تا ۱۴:۵۵)
 • صحبت‌ها و نکات پایانی (۱۴:۵۶ تا آخر)

استفاده از تکنولوژی بلاکچین و توکن‌های بی‌همتا در بازی‌ها،‌ این صنعت را متحول کرده است و کاربران به جای هزینه کردن در گیم‌ها، می‌توانند از آن‌ها کسب درآمد کنند. این بازی‌ها به سرعت محبوب شدند و رفته‌رفته تعداد، تنوع و کیفیت آن‌ها بالاتر رفت. کسب درآمد قابلیت ویژه‌ای بود و کاربران زیادی به این بازی‌ها جذب شدند؛ در این بین عده‌ای (مخصوصا کسانی که زودتر از سایرین به یک بازی پیوسته بودند) سود کرده و عده‌ای هم ضرر کردند و سرمایه‌گذاری اولیه‌شان در بازی هم برنگشت.

با شروع روند نزولی در دنیای ارزهای دیجیتال، اوضاع به طور کلی برای بازی‌های بلاکچینی هم خوب پیش نرفته است. در این مقاله ۱۰ بازی معرفی شده‌اند که هزینه اولیه آن‌ها کمتر از ۱۰ دلار است و مانعی برای ورود نخواهد بود. نکته مهم این است که قبل از سرمایه‌گذاری و زمان گذاشتن روی یک بازی، باید در مورد آن کاملا تحقیق کنید و همه جوانب آن را بسنجید.

 ممکن است با گذر زمان و ایجاد تغییرات،‌ اطلاعاتی که در این ویدیو داده شد نیز دچار تغییر شوند. بنابراین مجدد تاکید می‌کنیم که اگر هدفتان از بازی کردن کسب درآمد است، حتما اطلاعات کاملی را در مورد آن جمع‌اوری کنید. در ادامه به معرفی ۱۰ بازی مطرح‌شده در ویدیو می‌پردازیم.

۱- Splinterlands

آموزش بازی Splinterlands

اسپلینترلندز در دسته بازی‌های استراتژیک قرار می‌گیرد که مبتنی بر کارت‌های NFT است. همه کارت‌های موجود در این بازی، توکن‌های بی‌همتا هستند و در حال حاضر بیش از ۲۸۰ کارت مختلف وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوص خود را دارند. در این بازی با رقبای خود مبارزه تک به تک می‌کنید، برنده کسی است که از کارت‌های خود با استراتژی بهتری استفاده کند.

در صورت پیروزی در این بازی توکن بازی یعنی DEC کسب می‌کنید که درون بازی کاربردهایی دارد. مثلا برای خرید یا اجاره کارت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید یا به عنوان درآمد از بازی برداشت کنید. Splinterlands بزرگترین پروژه بلاکچین Hive است و البته از شبکه‌های دیگری از جمله اتریوم،‌ ترون،‌ بایننس اسمارت چین و غیره پشتیبانی می‌کند.

برای شروع بازی کارتهایی به صورت رایگان به کاربران داده می‌شود؛ اما برای این که قابلیت درآمدزایی این بازی را فعال کنید، باید در حین ساخت اکانت اقدام به خرید Spellbook کنید که هزینه ۱۰ دلاری برای شما خواهد داشت. اطلاعات و آموزش کامل این بازی را از مقاله زیر می‌توانید به دست‌ آورید.

۲- Alien Worlds

الین وردز در سیاره‌های مختلف اتفاق می‌افتد که هر سیاره یک DAO خواهد بود. هر سیاره قوانین و محیط خاص خودش را دارد و به زمین‌های مختلف تقسیم می‌شود که لندهای NFT هستند. در این بازی به نوعی کاربران مشغول ماین کردن ارز بازی یعنی Trilium (TLM) هستند. Alien Worlds روی بلاکچین‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین و WAX قرار دارد.

توکن TLM را می‌توان استیک و در حاکمیت مشارکت کرد. هر چه میزان استیک در یک سیاره بیشتر باشد، پاداش بیشتری در آن می‌توان به دست آورد. راه‌های کسب درآمد در این بازی عبارتند از: ماین در زمین‌های مختلف به کمک ابزارها، استیک کردن و معامله توکن‌های NFT بازی.

برای ماین کردن در زمین‌های بازی نیاز به ابزار استخراج دارید و در ابتدا به طور رایگان یک بیل به شما داده می‌شود. سایر ابزارها به صورت ان‌اف‌تی هستند و با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، قیمت‌های مختلفی برای آن‌ها درج شده است. بنابراین این بازی را می‌توان یک بازی کریپتویی رایگان نامید، اما کسب درآمد با بیل بسیار طاقت‌‌فرسا است و برای درآمد بیشتر، باید ابزارهای موثرتری تهیه کنید.

۳- Crazy Defense Heroes

بازی crazy defence heros
منبع: pocketgamer.com

بازی کریزی دیفنس هیروز هم یک بازی استراتژیک و کارتی است. در این بازی شما یه کاراکتر یا هیرو و تعدادی کارت دارید. در این بازی مهاجمین از نقاط مختلف نقشه وارد می‌شوند و شما نباید اجازه دهید تا به مقصد که همان قلعه شماست برسند. شرکت بزرگ انیموکا برندز پشت این بازی قرار دارد.

این بازی بر بستر پالیگان قرار گرفته است و ارز دیجیتال درون بازی،‌ توکن TOWER با استاندارد ERC20 است. این توکن علاوه بر ابزار پرداخت درون بازی،‌ نقش حاکمیتی نیز خواهد داشت. هولدرهای این بازی می‌توانند پیشنهادهایی برای بازی در همه زمینه‌ها ارائه دهند و همچنین می‌توانند به پیشنهادها رای دهند.

در مجموع ۱۰ میلیارد توکن TOWER وجود خواهد داشت که ۳۰ درصد آن برای پاداش در بازی اختصاص داده شده است. در این بازی ایردراپ توکن TOWER بر اساس میزان امتیازات کسب شده صورت می‌گیرد و هم‌چنین از خرید و فروش آیتم‌ها نیز می‌توان درآمد کسب کرد. این بازی در دسته بازی های کریپتویی رایگان قرار می‌گیرد و می‌توانید کسب امتیاز کنید تا شاید ایردراپ به شما هم برسد.

نکته مهمی که در رابطه با این بازی وجود دارد، این است که از ماه آوریل ۲۰۲۲ احراز هویت را برای دریافت پاداش‌ها اجباری کرده است. در ابتدا فقط کشورهای روسیه و بلاروس از این بازی محروم بودند و با پاسپورت ایرانی هم امکان KYC وجود داشت. پس از مدتی کشورهای بیشتری در لیست سیاه بازی Crazy Defense Heroes قرار گرفتند که متاسفانه نام ایران هم در این لیست دیده می‌شود.

۴- Nine Chronicles

Nine Chronicles یک بازی به سبک MMORPG یا نقش‌آفرینی چند نفره آنلاین است که داستان آن در یک دنیای فانتزی اتفاق می‌افتد. در Nine Chronicles هم می‌توان بازی کرد،‌ هم به استخراج پرداخت و هم در بحث‌های مربوط به حاکمیت شرکت کرد.

این بازی از بلاکچین اختصاصی خودش با الگوریتم SHA256‌ استفاده می‌کند و همه اتفاقات بازی روی بلاکچین ثبت خواهند شد. هر بلاک این بلاکچین در ۱۰ ثانیه ایجاد خواهد شد، پاداش بلاک ۱۰ توکن NCG است و هاوینگ برای این پاداش هم برقرار است؛ پاداش بلاک هر ۴سال یکبار نصف خواهد شد. ماین بلاک‌های این بازی به قدرت پردازشی زیادی نیاز ندارد و با بخشی از توان کامپیوترهای معمولی نیز می‌توان در آن مشارکت کرد. در حال حاضر فقط یا یک هسته از CPU را می‌توان به ماین اختصاص داد.

NCG توکن بومی بازی ۹ تاریخچه است و تعداد نهایی آن ۱ میلیارد واحد خواهد بود. این توکن هنوز در هیچ یک از صرافی‌ها،‌ امکان خرید و فروش آن فراهم نیست. این بازی در حال توسعه و تکمیل است و  برای ورود و کسب درآمد از آن، هیچ هزینه‌ای نباید پرداخت کنید.

۵- Thetan Arena

بازی تتان آرنا

تتان آرنا هم یک بازی به سبک MMORPG است که بر بستر بایننس اسمارت چین ایجاد شده است. در این بازی،‌ بازیکن‌ها کاراکترهایی دارند و با هم به مبارزه می‌پردازند. برنده مسابقات پاداش خواهد گرفت. کاراکترها و آیتم‌های درون این بازی،‌ توکن‌های یکتا هستند.

تتان آرنا دارای دو توکن THG و THC است. این بازی را می‌توان رایگان شروع کرد، زیرا کاراکترهایی را از ابتدا در اختیار شما قرار می‌دهد. با بازی کردن می‌توان کاراکتر را به سطح بالاتر برد و از آن کسب درآمد کرد. در مورد این بازی بیشتر توضیح نمی‌دهیم، چرا که اطلاعات کاملتر و آموزش این بازی را در مقاله زیر می‌توانید ببینید.

۶- Aavegotchi 

در بازی آوه گوچی با گرافیکی در حد آتاری روی شبکه پالیگان، روح‌های سرگردانی وجود دارند که از آن‌ها مراقبت و نگهداری خواهید کرد. برای داشتن یک آوه‌گوچی یا یک پرتال باید داشته باشید که در هر کدام ۱۰ روح وجود دارد، یا به مارکت‌پلیس این بازی رفته و یک روح احضار شده را بخرید. از ۱۰ روح حاضر در یک پرتال، فقط از یکی می‌توانید استفاده کنید و بقیه سوزانده خواهند شد.

برای کسب درآمد از این بازی می‌توانید اقدام به پرورش و فروش آوه‌گوچی‌ها کنید. راه دیگر استیک کردن توکن این بازی یعنی GHST است. سومین راه نیز اقدام به تامین نقدینگی برای GHST روی صرافی غیرمتمرکز کوییک سواپ است.

خرید پرتال‌ها یا آوه‌گوچی‌ها از مارکت‌پلیس بازی می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد، اما در شروع می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم اقدام به اجاره یک روح کنید. مقاله زیر اطلاعات بیشتری در مورد پروژه آوه‌گوچی به شما می‌دهد.

۷- League of Kingdoms

بازی League of Kingdoms Arena چیست

لیگ اف گیندگدامز یا لیگ پادشاهی‌ها، یکی از اولین بازی‌های بلاکچینی در سبک نقش‌آفرینی چندنفره آنلاین است. در این بازی برای خود قلمرو می‌سازید،‌ با دیگر بازیکن‌ها به رقابت می‌پردازید و به قلمروهای یکدیگر حمله می‌کنید، با هیولاهای بازی می‌جنگید و می‌توانید عضو یک اتحاد شده و در نبرد بین اتحادها شرکت کنید.

این بازی نیز بر بستر پالیگان ایجاد شده و در اکوسیستم آن ۲ توکن DST و LOKA وجود دارند. در این بازی اژدها،‌ زمین و منابع به صورت NFT و با استاندارد ERC721 وجود دارند. لیگ پادشاهی‌ها یک بازی کریپتویی رایگان است و می‌توانید پس از کشت منابع در قلمروتان، آن‌ها را به NFT تبدیل کرده و در بازار بازی بفروشید. اطلاعات بیشتر در مورد بازی League of Kingdoms در مقاله زیر وجود دارد.

۸- Arc8

Arc8 در واقع مجموعه‌ای از چندین بازی با مدل‌های مختلف از جمله پازلی،‌ کارتی و غیره است. این بازی به کاربران اجازه می‌دهد تا در آن سبکی که علاقه و تبحر بیشتری دارند،‌ بازی کنند. Arc8 یکی از عناصر اصلی پلتفرم بازی‌های موبایلی GAMEE است. توکن ساخته شده برای این اکوسیتم GMEE نام دارد.

در این اپلیکیشن شما با اشخاص بازی می‌کنید و کردیت به دست می‌آورید، سپس با این کردیت‌ها می‌توانید در مسابقات یا تورنومنت‌ها شرکت کنید. در پایان مسابقات بازیکن‌ها بر اساس امتیازات کسب شده در جدول قرار می‌گیرند و بازیکنان برتر، پاداش می‌گیرند. این بازی که برای اندروید و IOS موجود است، به هیچ هزینه اولیه‌ای نیاز ندارد.

۹-DeFi Kingdoms

DeFi Kingdoms هم در سبک تقش‌افرینی چند نفره آنلاین است و شاید بهتر باشد آن را یک صرافی غیرمتمرکز روی شبکه هارمونی بدانیم. این بازی مبتنی بر مرورگر است و برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های ساخت اکانت، نیاز به میزانی کوین ONE در کیف پول خود دارید؛‌ مبالغ کسر شده در قالب کارمزد واقعا ناچیز هستند.

در این بازی یک نقشه اصلی با ساختمان‌هایی وجود دارد که هر کدام کاربرد و قابلیت‌های خاص خود را دارند. در قسمت‌های دیگر نقشه لندهایی وجود دارد که بعضی از آن‌ها امکان خرید و فروش دارند. همچنین کاراکترها یا هیروهایی در بازی هستند که باید یکی از آن‌ها را داشته باشید و نهایتا هم تا ۶ هیرو می‌توانید داشته باشید. هیروها ویژگی‌های متفاوتی دارند و امکان جفت‌گیری آن‌ها هم وجود دارد.

توکن این بازی JEWEL است که طبیعتا بر بستر بلاکچین هارمونی ایجاد شده است. تعداد کل این توکن‌ها ۱۰ میلیون واحد است. خرید و فروش هیروها در قالب این توکن انجام می‌شود و با قیمت‌های فعلی، خرید کاراکترها هزینه‌ای کمتر از ۱۰ دلار خواهد داشت.

۱۰- Gods Unchained

آموزش بازی gods unchained

آخرین بازی که در موردش صحبت می‌کنیم هم یک بازی کارتی و استراتژيک است. در بازی گادز آنچیند، بازیکنان کارت‌هایشان را در مقابل هم قرار می‌دهند و در صورت پیروزی پاداش دریافت می کنند. تمام کارت‌های درون این بازی توکن یکتا هستند و قیمت آن‌ها ببر حسب توکن درون بازی یعنی GODS مشخص می‌شود.

این بازی هم یک بازی کریپتویی رایگان است. در ابتدا ۱۴۰ کارت رایگان به شما داده می‌شود که NFT و قابل فروش نیستند، با جلو رفتن و کسب پیروزی می‌توانید پاداش بگیرید. هرچه جلوتر می‌روید،‌ احتمالا با رقبای سرسخت‌تری روبه‌رو می‌شوید و برای پیروزی در مقابل آن‌ها نیاز به خرید کارت‌های بهتر دارید. خبر خوب این که این بازی هم به طور کامل توسط میهن بلاکچین بررسی شده و در مقاله زیر، آموزش کامل آن را می‌توانید مشاهده کنید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • برای کسب درآمد از بازی‌های بلاکچینی چقدر باید هزینه کرد؟
  این موضوع در هر بازی بسته به شرایط و قوانین آن متفاوت است. در بعضی از بازی‌ها کاربران باید ابتدا اقدام به خرید توکن‌های NFT کنند که ممکن است از چند ده تا چند صد دلار قیمت داشته باشند. در طرف مقابل برخی از بازی‌ها رایگان هستند. در این ویدیو ۱۰ بازی بلاکچینی با هزینه ابتدایی کمتر از ۱۰ دلار معرفی شده است.
 • از بازی‌های بلاکچینی چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟
  این مورد هم در بازی‌های مختلف، متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. معمولا مهم‌ترین عوامل موثر عبارتند از میزان زمانی که در بازی صرفی می‌شود، میزان مهارت گیمر و هزینه‌ای که در بازی می‌کنید. معمولا هر چقدر بازی‌ها هزینه بیشتری کنید و آیتم‌های مفیدتری بخرید،‌درآمد بیشتری نیز می‌توانید کسب کنید.

جمع‌بندی

یکی از دلایل اصلی که مانع ورود افراد به بازی‌های بلاکچینی می‌شود، هزینه اولیه زیاد است. الزام به خرید آیتم‌های NFT که قیمت‌های مختلفی هم دارند،‌ باعث می‌شود تا عده‌ای قید این بازی‌ها را بزنند. برای حل این مشکل در این مقاله ۱۰ بازی بلاکچینی معرفی کردیم که برای فعال‌سازی درآمد در آن‌ها، نهایتا به ۱۰ دلار نیاز دارید. بیشتر موارد معرفی شده یک بازی کریپتویی رایگان هستند، اما وقتی هزینه‌ای در بازی نمی‌کنید کسب درآمد از آن سخت می‌شود. آیا تا به حال از بازی‌های کریپتویی درآمد کسب کرده‌اید؟ چقدر برای آن هزینه پرداخت کردید؟ تجربیات خود را با کاربران ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

آرش زارع زاده

عمران خوندم، ارشد گرفتم و مشغول به کار شدم؛ اما وقتی فهمیدم بیت کوین چیه، اهداف و زیرساختش برام خیلی جذاب شد. در نتیجه مسیرو عوض کردم. برام جالبه اونایی که عمران میخونن، معمولا علاقه و گرایش خاصی به سرمایه‌گذاری پیدا میکنن. منم سرمایه‌گذاری تو کریپتو رو یه فرصت ایده‌آل دیدم؛ پس اطلاعاتم رو بالا بردم و در کنار سرمایه‌گذاری، شروع کردم به تولید محتوای آموزشی. کلا همیشه دنبال این هستم که چطور میشه بهتر سرمایه‌گذای کرد. بعد از دو سال برگزاری دوره‌های مختلف، همکاری من به عنوان کارشناس بخش محتوای آموزشی با میهن بلاکچین شروع شد. در آخر بگم که BNB برام سودآورترین رمزارز بوده و به محتوای تصویری بیشتر از متنی علاقه دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا