کریپتو کده

بازی League of Kingdoms Arena چیست؟ معرفی پلتفرم و توکن LOKA

League of Kingdoms یا لیگ پادشاهی‌ها، بازی استراتژیک و بسیار جذابی است که پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بزرگترین بازی‌های بلاکچینی را دارد. این اولین بازی استراتژيک چند نفره آنلاین روی بلاکچین است و با توجه به پرطرفدار بودن این سبک بازی، هم توجه فعالان کریپتو و هم طرفداران دنیای بازی را به خود جلب کرده است. این که در لیگ پادشاهی‌ها می‌توان مالک دارایی‌ها بود و در ازای بازی کردن کسب درآمد هم کرد، هیجان‌ این بازی را بیشتر می‌کند. این تحول در صنعت بازی پس از ظهور توکن‌های بی‌همتا (NFT) و ورود آن‌ها به دنیای بازی‌ها ایجاد شده است. در این مقاله در رابطه با این که بازی League of Kingdoms Arena چیست، چه هدفی دارد و چطور کار میکند صحبت و در ادامه نقشه راه، تیم، شرکا و سرمایه‌گذاران این پروژه را بررسی می‌کنیم. همچنین به توکن این پلفرم یعنی LOKA، کیف پول و صرافی مناسب آن نیز پرداخته می‌شود. برای آشنایی کامل با این بازی جذاب با میهن بلاکچین همراه باشید.

بازی League of Kingdoms Arena چیست و چه هدفی دارد؟

بازی League of Kingdoms Arena چیست

لیگ پادشاهی‌ها که در این مقاله بعضا به اختصار با نام LKA می‌آوریم، یکی از اولین بازی‌های استراتژیک MMO (سبک بازی چند نفره آنلاین) بلاکچینی در جهان است. گیمرها در این بازی قلمرو پادشاهی می‌سازند، با هیولاها در مود PvE (بازیکن در برابر محیط) مبارزه می‌کنند و با سایر پادشاهی‌های دشمن در سبک PvP (بازیکن در برابر بازیکن) یا با اتحادها (Alliance) در مود MMO می‌جنگند.

در این بازی می‌توان واقعا مالک سرزمین‌ها بود، منابعی را در آن‌ها جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به توکن غیرقابل تعویض و قابل معامله تبدیل کرد. همه دارایی‌های به‌طور شفاف و بدون واسطه در بلاکچین معامله می‌شوند. منابع این بازی یکی از دارایی‌های NFT پرمعامله در پالیگان هستند.

هدف تیم پروژه LKA ساخت یک جهان بازی است که در آن گیمرها علاوه بر سرگرمی می توانند دارایی‌های دیجیتال، مهارت‌ها و زمان بازی‌کردن خود را تبدیل به سرمایه کنند. محتوای این بازی به قدری سرگرم‌کننده است که نه‌تنها برای علاقه مندان به کریپتو، بلکه برای جریان اصلی گیمرها نیز جذاب است. حاکمیت و تصمیم‌گیری در مورد قوانین و اتفاقات لیگ پادشاهی‌ها، در نهایت توسط DAO و به صورت غیرمتمرکز انجام خواهد شد.

بازی لیگ پادشاهی‌ها چطور کار می‌کند؟

حاکمیت در LKA به صورت غیرمتمرکز برنامه‌ریزی شده است. کاربران به میزانی که توکن این پلتفرم را سپرده‌گذاری (Stake) می‌کنند، حق رای در تصمیم‌های بازی را به دست‌ می‌آورند. در مراحل اولیه راه‌اندازی و برای جلوگیری از آسیب‌دیدن پلتفرم، تیم پروژه با توکن‌هایی که در اختیار دارد تصمیمات حاکمیتی را می‌گیرد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۴ سهم تیم از توکن‌ها به اندازه کافی کاهش یابد تا بتوان به سمت حاکمیت DAOمحور رفت.

در طی بازی شما یک مسیر را طی خواهید کرد. ابتدا قلمرو پادشاهی خود را می‌سازید و سپس به یک اتحاد می‌پیوندید. قلمرو و سربازان خود را تقویت می‌کنید و بعد در جنگ‌های اتحادیه‌ای درون سرزمین حضور پیدا کنید. قدم بعدی فتح مناطق مقدس و بعد رقابت برای پادشاهی سرزمین است. سرانجام در مبارزات بین سرزمین‌ها (CvC) خواهید جنگید. طی کردن این چرخه معمولا بیش از ۶ ماه طول می‌کشد، البته در آینده حالت‌ها و محتوای بازی بیشتری برای لذت بردن در خارج از چرخه‌ ذکر شده وجود خواهد داشت.

League of Kingdom Arena از توکن‌های یکتا برای دادن مالکیت املاک و دارایی‌های داخل بازی به گیمرها استفاده می‌کند که تنوع زیادی دارند. مالکان می توانند زمین‌های خود را با دعوت از کاربران بیشتر برای هزینه منابع کشاورزی، کریستال‌ها و فعالیت بیشتر در مناطق توسعه دهند. همچنین صاحبان زمین ممکن است منابع، پاداش‌ها و بسیاری فرصت‌های دیگر را در آینده به دست آورند. این پلتفرم از حالت‌های بازی مختلفی تشکیل شده است که هر کدام جذابیت‌های خاص خود را دارند. در ادامه توضیحاتی در مورد هر حالت بازی می‌دهیم.

زمین های بازی لیگ پادشاهی
 • حالت انفرادی‌ (ساخت قلمرو پادشاهی). بازیکن‌ها می‌توانند زمان خود را صرف ساختن قلمرو پادشاهی، برداشت منابع، انجام تحقیقات فناوری و آموزش سربازان به روش خود کنند. آن‌ها می‌توانند ساختمان‌های مختلفی را در داخل پادشاهی خود بسازند که ساخت آن‌ها نیازمند زمان و منابع است. هرچه سطح بالاتر باشد، منابع و زمان بیشتری نیاز است اما بهره‌وری بالاتر است.
  تحقیق، راهی برای تقویت فناوری‌های جدید در نبردها (مثل سرعت سواره‌نظام و …) و تولید ( توانایی‌های مختلف برای افزایش بهره‌وری مثل سرعت جمع آوری منابع و …) است.
  سه نوع نیروی پیاده‌نظام، تیرانداز با کمان و سواره‌نظام در بازی وجود دارد و هر یک از آن‌ها دارای ۵ سطح هستند. بازیکنان می‌توانند از نظر استراتژیک و تاکتیکی یک نوع نیرو را با سرمایه گذاری در تحقیقات و فناوری‌ها تقویت کنند. با توجه به توانایی‌های متفاوت هر نیرو،‌ استراتژی‌های مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد.
بازی لیگ پادشاهی در مود انفرادی
 • حالت PvE (کشت (Farm) و شکار (Hunt))‌. گیمرها می‌توانند نیروهای خود را برای شکار هیولاهای مختلف در سرزمین به حرکت درآورند و به منابع با ارزشی همچون غذا، چوب، سنگ، طلا و کریستال‌های کمیاب دست پیدا کنند. در آینده مبارزات متنوعی با هیولاها در قالب Trial of Agony معرفی خواهد شد.
  در رابطه با منابع به جز کریستال‌های کمیاب، بقیه موارد را می‌توان در قلمرو خود کشت کرد؛ اما کریستال‌ها در موقعیت‌های نادری بوده و به احتمال زیاد در اختیار یک بازیکن دیگر هستند. اگر یکی از آن‌ها را پیدا کردید، خوش‌شانس هستید.
  اکثر هیولاها را می توان به تنهایی شکار کرد، اما تعداد کمی از هیولاهای خاص وجود دارند که برای مبارزه با آنها باید چند نفری اقدام کنید. همچنین هیولاهای خاصی وجود دارند که برای مبارزه با آنها، باید یک آیتم خاص به دست آورید.
 • حالت PvP (کاوش، گسترش، بهر‌ه‌برداری، نابود کردن). گیمرها برای محافظت از منابع و قلمروهای خود با سایر بازیکن‌ها مبارزه می‌کنند. در طول نبرد کاربران می‌توانند از اقلام گنجینه خود برای تقویت نیروهایشان استفاده کرده و مهارت‌های خود را در مقابل قلعه‌های دشمن به نمایش بگذارند. در آینده محتوای PvP بیشتری برای غنی‌سازی تجربه بازی معرفی خواهد شد.
 • حالت MMO (جنگ اتحادها). بازیکنان می‌توانند با یکدیگر متحد شده و در نبردهای اتحادیه بجنگند. مسابقات مختلفی برای اتحادها از جمله Siege of Shrines، CvC (سرزمین به سرزمین) و به زودی موارد دیگر وجود دارد. اتحادها نقش اساسی در گیم‌پلی لیگ پادشاهی‌ها دارند و به گیمرها اکیدا توصیه می‌شود که هر چه زودتر به یک اتحاد بپیوندند. عضویت در اتحاد، تفاوت بزرگی را در مراحل بعدی بازی ایجاد خواهد کرد.
  به منظور تسهیل این امر، بازی دارای یک ربات توصیه اتحاد مبتنی بر هوش مصنوعی است که بازیکنان را برای پیوستن به بهترین اتحاد راهنمایی می‌کند. هنگامی که به یک اتحاد ملحق شدید، مجموعه کاملی از ویژگی‌ها وجود دارد که می‌توانید از مزایای آن استفاده کنید از جمله هدایای اتحاد، مغازه‌ها و ساختمان‌ها.
مود MMO بازی لیگ پادشاهی

معرفی عناصر اصلی League of Kingdom Arena

مهمترین آیتم‌هایی که در بازی وجود دارند زمین‌ (Land)، اژدها (Drago) و منابع (Resources) هستند. هر کدام از این آیتم‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که در ادامه مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

زمین

زمین‌ها توکن‌های ان‌اف‌تی با استاندارد ERC-721 هستند. ۶۵۵۳۶ قطعه در محیط ۲۵۶* ۲۵۶ بازی وجود دارد که تا نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۶ درصد آن‌ها در گردش است. شما می توانید بازی‌هایی را در سرزمین خود انجام دهید و امتیازهای توسعه را کسب کنید. این امتیازها مبنایی برای جوایز و سطح زمین خواهند بود. پاداش‌ها فعلا با DAI و ‌BUSD پرداخت می‌شوند که در آینده با توکن پلتفرم جایگزین خواهد شد.

منابع

League of Kingdoms به عنوان یک بازی رایگان، به کاربران فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد از زمان بازی خود ارائه می‌دهد. یکی از این فرصت‌ها، منابع داخل بازی است. ۴ نوع منبع اصلی در بازی وجود دارد: غذا، سنگ، چوب و طلا. هنگامی که مقدار کافی از این منابع را جمع‌آوری کنید، می‌توانید آنها را روی اتریوم یا پالیگان درقالب توکن‌های ERC-721 ضرب (Mint)‌ و برای ترید و کسب درآمد در بازارهایی مثل اوپن‌سی اضافه کنید.

اژدها

دراگوها که از خاکسترهای آتشفشانی کوه آرارات متولد شده‌اند، موجودات افسانه‌ای با قدرت‌های مختلف هستند. این موجودات ذاتا به صاحب خود وفادار و در میدان‌های جنگ بی‌رحم هستند. هر اژدها کاملا منحصر به فرد و به صورت NFT است. دراگوها در کنار شما خواهند ایستاد و تا انتها برای پادشاهی شما مبارزه خواهند کرد. علاوه بر این Drago تا حد زیادی انبارهای استراتژیک و تاکتیکی شما را گسترش می‌دهد و ظاهر منحصر به فرد آن حسادت‌برانگیز است.

در نیمه اول سال ۲۰۲۲ که اژدها آماده ورود به بازی می‌شود، تنها تعداد محدودی از تخم بیرون می‌آیند و مابقی دراگوها از پرورش و تولید مثل ایجاد خواهند شد. در کل ۵ نوع مختلف اژدها داریم که شامل Fire, Terra, Arctic, Dark, و Light هستند. اگر علاقه دارید تا اطلاعات کاملی از هر نوع اژدها به دست بیاورید، به این لینک مراجعه کنید.

توکن DST

توسعه‌دهندگان بازی اعتقاد دارند که باید یک توکن کاربردی در بازی باشد تا کاربران بر اساس تلاش و زمانی که صرف می‌کنند، پاداش دریافت کنند. داشتن اژدها امکان به دست آوردن توکن دیگر این پلتفرم یعنی Dragon Soul Token (DST) را به بازیکنان می‌دهد. برای هر حالت بازی وهر آدرس روی بلاکچین، حداکثر سقفی برای DST در نظر گرفته می‌شود.

یکی از کاربردهای اصلی این توکن، منبعی برای حفظ، رشد و تولیدمثل دراگوها است. توکن DST دارای استاندارد ERC-20 است، پس قابل معامله و انتقال به کیف پول است. این توکن به هیچ وجه در بازی فروخته یا از طرف تیم به بازی عرضه نخواهد شد و فقط از طریق محتوا و اتفاقات داخل بازی قابل کسب کردن است. منطق صدور DST به طور شفاف به اطلاع عموم می‌رسد و ممکن است در آینده توسط DAO یا بسته به نیاز بازی تغییر کند. همچنین تلاش زیادی از سمت تیم پروژه برای جلوگیری از فعالیت ربات‌ها در بازی شده تا کاربران در شرایط برابر باشند.

آشنایی با توکن LOKA

توکن لوکا نقش مهم و تاثیرگذاری در بازی League of Kingdoms Arena دارد. در این بخش داستان و هدف این توکن، کاربردهای آن در پلتفرم، توکنومیکس و وضعیت توکن لوکا در بازار را بررسی خواهیم کرد.

داستان و هدف توکن

لوکا در داستان بازی به این صورت توضیح داده شده است که امپراتور Khuppa اعتقاد قوی داشته هر زمان منافع ذینفعان به طور موثری همسو شود، نظم جهانی پایدار برای نسل‌های آینده پس از درگذشت او برقرار خواهد شد. او به سربازان خود دستور داد تا سنگ افسانه‌ای جهان را از کوه مقدس آرارات بیرون آورده و آن را به ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ قطعه مساوی تقسیم کنند.

تنها کسانی می‌توانند به شورای حکومتی راه پیدا کرده و واجد شرایط امتیازات منحصر به اعضای شورا باشند که از قطعات سنگ داشته باشند. این قطعات سنگ در اصل همان توکن‌های حاکمیتی LOKA هستند که روی بلاکچین اتریوم و با عرضه کل ۵۰۰ میلیون واحد ایجاد شده‌اند. لوکا دو هدف اصلی در پلتفرم دارد:

 • غیرمتمرکز کردن مالکیت و حاکمیت جهان بازی.
 • تشویق گیمرهای بیشتر برای استیک‌کردن توکن‌‌هایشان در راستای چشم‌انداز بلندمدت پروژه و مشارکت فعال در فرآیندهای حاکمیتی.

کاربردها

هولدرهای لوکا می‌توانند قوانینی وضع کرده یا محدودیت‌هایی ایجاد کنند. آن‌ها دخل و تصرفی در مالکیت‌ها و حقوق مادی که به صورت NFT هستند ندارند، اما دارای توانایی‌هایی مختلفی هستند از جمله وضع مالیات بر ساکنان، دریافت کارمزد، تعیین ارزش جوایز مسابقات و ایجاد مجموعه‌ای جداگانه از قوانین که سایر بازیکنان باید آنها را رعایت کنند.

توکن LOKA طیف گسترده‌ای از حقوق دموکراتیک مثل حق رای، حق پیشنهاد، حق عضویت، و حق ابراز عقاید برای موضوعات مختلف را به هولدرها می دهد، اما از این نظر می‌تواند یک شمشیر دولبه باشد. فرآیند حاکمیت احتمالا مستلزم همکاری چندین بازیگر در مورد قوانین، جریمه‌ها، هزینه‌ها، عوارض و غیره خواهد بود و نیاز به هوش جمعی دارد تا مبادا توسط تعدادی از گروه‌ها، تجمیع قدرت صورت گرفته و غیرمتمرکز بودن پلتفرم زیر سوال برود.

کاربردهای توکن LOKA به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

 • پیشنهاد تصمیم‌های مختلف و رای دادن به پیشنهاد‌ها.
 • استیک کردن و کسب سود.
 • پرورش دراگوها و ارتقای سایر NFTها.
 • خرید دارایی‌ها از فروشگاه بازی.
 • بسیاری از مزایای دیگر که در آینده اضافه خواهند شد.

توکنومیکس

چرخه جابجابی توکن‌ها در لیگ پادشاهی

بیش از ۴۳ درصد از کل عرضه توکن‌ها برای توزیع در جامعه از طریق فروش عمومی، مسابقات داخل بازی، پاداش‌های استیکینگ و زمین در نظر گرفته شده است. اکثر ارزش‌های ایجادشده در سراسر پلتفرم بازی جمع‌آوری‌شده و به صندوق شورا (Council Vault) بازگردانده می‌شود که در آینده، زمانی که پروتکل کاملا متن‌باز و غیرمتمرکز شود، توسط اعضای جامعه کنترل و هدایت می‌شود. مواردی که در بازی جمع می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

 • کارمزد پرورش، آپگرید و توسعه NFTها
 • درآمد حاصل از فروش زمین 
 • درآمد حاصل از انتشار زمین
 • درآمد حاصل از خریدهای درون برنامه (خریدهای ON-Chain)
 • ۵ درصد از تراکنش‌های مارکت‌پلیس NFT

در مراحل اولیه توسعه درصد معینی از ارزش ماهیانه‌ای که در صندوق ذخیره می‌شود، برای تامین مالی تیم پروژه به کار می‌رود. این نسبت پس از انتقال موفقیت آمیز به DAO، توسط شورای متعلق به جامعه تعیین خواهد شد. همچنین اگر جریان‌های نقدی جدیدی در آینده ایجاد شود، ممکن است شورا آن را تصرف کند و یا تصمیم به خرید توکن‌ها از بازار و سوزاندن آن‌ها بگیرد.

توزیع توکن های LOKA

نحوه توزیع توکن‌های LOKA به صورت زیر است:

 • ۶.۲ درصد در فروش خصوصی
 • ۵ درصد فروش عمومی در لانچ‌پد بایننس
 • ۲۰ درصد برای اعضای تیم
 • ۲۰ درصد به عنوان پاداش استیک کردن
 • ۱۳ درصد پاداش‌های داخل بازی
 • ۵ درصد پاداش‌های زمین
 • ۲ درصد برای مشاوران
 • ۹.۸ درصد برای صندوق رزرو
 • ۱۹ درصد برای رشد اکوسیستم، تقویت مشارکت‌ها و اهداف بازاریابی

۷۰ درصد از مبلغ حاصل از فروش‌ خصوصی و عمومی صرف توسعه زیرساخت و تکنولوژی بازی و ۳۰ درصد دیگر آن برای بازایابی، مشارکت‌ها و رشد کامیونیتی هزینه می‌شود. نحوه استفاده از توکن‌های صندوق رزرو پس از انتقال موفقیت آمیز به DAO، توسط شورای حاکمیت تصمیم‌گیری می‌شود. برداشت از رزرو پس از اعلام عمومی قبلی از طریق کانال‌های ارتباطی رسمی مثل توییتر و دیسکورد انجام می‌شود. نحوه آزادسازی توکن‌ها با گذر زمان نیز مطابق با تصویر زیر است.

برنامه زمانی آزادسازی توکن لوکا

وضعیت در بازار

طبق اطلاعات کوین‌مارکت‌کپ در زمان نگارش این مقاله، ۲۵,۱۰۰,۰۰۰ LOKA در گردش است. قیمت LOKA حدودا ۱.۷۴ دلار و دارای رتبه ۵۵۸ در بین تمام ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است. حجم معاملات لوکا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴,۱۴۳,۱۹۲ دلار، بیشترین قیمت آن در ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ حدود ۲.۹۹ دلار و کمترین قیمت آن در ۴ بهمن ۱۴۰۰ حدود ۱.۴۰ دلار بوده است.

بررسی نقشه راه بازی League of Kingdoms Arena

در داکیومنت‌های این پروژه، نقشه راه آن تا سال ۲۰۲۴ آورده شده است. البته آن‌ها به این موضوع اشاره کرده‌اند که ممکن است در آینده بر اساس تقاضای جامعه، اهداف بلندمدت و وضعیت صنعت تغییراتی در این رودمپ ایجاد شود. عناوین نقشه راه در ادامه ذکر شده است.

سال ۲۰۲۱ (توکنومیکس)

 • فصل اول تا سوم: طراحی توکنومیکس
 • ماه نوامبر: فروش خصوصی توکن
 • ماه دسامبر: قراردادهای هوشمند و بازبینی آن‌ها، آمادگی برای فرآیند توزیع توکن‌ها

سال ۲۰۲۲ (سیستم Play-to-Earn)

 • ماه ژانویه: فروش عمومی توکن LOKA
 • نیمه اول سال: قسمت بازی NFT پرورش دراگو، باز شدن میدان جنگ باستانی CvC، Dragon Soul Token، مارکت‌‌پلیس توکن‌های یکتا، داشبورد استیکینگ، هاب پاداش زمین
 • نیمه دوم سال: آمادگی E-sport برای راه‌اندازی مسابقات Guild war، راه‌اندازی The Colosseum از حالت بازیکن در برابر بازیکن، Dragonian arena میدان مسابقه دراگوها

سال ۲۰۲۳ (زیرساخت)

 • حاکمیت
 • داشبورد E-sports
 • داشبورد GameFi
 • لایه ۲ بلاکچین
 • سایر زیرساخت‌های حمایتی
 • راه‌اندازی پل‌های قابلیت همکاری NFT

سال ۲۰۲۴ (تمرکززدایی)

راه‌اندازی بنیاد DAO با استیک کردن LOKA.

اعضای تیم League of Kingdoms Arena چه کسانی هستند؟

پلتفرم بازی League of Kingdoms و زیرساخت فنی آن برای توکن لوکا توسط تیم NOD Games، یک استودیوی بازی‌سازی بلاکچینی پیشگام و با سابقه توسعه داده شده و مرکز اصلی این تیم در سئول است. در ادامه سه نفر از مدیران این تیم را معرفی می‌کنیم.

 • Chan Lee. او مدیرعامل و بنیانگذار تیم است. چان در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (POSTECH) فارغ‌التحصیل شده است. او کار خود را به عنوان یک طراح محصول در سامسونگ الکترونیکس آغاز کرد و سپس به تیم موسس گروه مالی DAYLI، یکی از بزرگترین شرکت های فناوری مالی در کره پیوست. پس از آن چند فعالیت دیگر از جمله تاسیس استارت‌آپ NEXTMATCH را هم در سابقه خود داشته است. پس از خرید NEXTMATCH توسط Metalabs، چان که مجذوب پتانسیل بازی‌های بلاکچینی و ان‌اف‌تی شده بود، NOD Games را تاسیس کرد.
 • Steve Hwang. او مدیر ارشد فناوری، هم‌بنیانگذار NOD و دارای بیش از ۲۰ سال تجربه در ساخت بازی‌های آنلاین و موبایلی با کیفیت است. استیو در زمان دانشجویی مهندسی علوم کامپیوتر و الکترونیک در دانشگاه ملی سئول، بخشی از تیم موسس Gamevil بود که اکنون یک غول بازی با درآمد بیش از ۱۲۰ میلیون دلار است. او همچنین در Electronics Art، NHN، COM2US حضور داشته و معماری سرور و توسعه بازی‌هایی از جمله FIFA Online، NBA Street online، Go Online و بسیاری دیگر را رهبری کرده است.
 • Han Yoo. او به عنوان مدیر ارشد عملیاتی به جمع بنیانگذاران پیوسته و بازاریابی، عملیات و توسعه کسب و کار را هدایت می‌کند. هان فارغ‌التحصیل دانشگاه Illinois Alum است و با سابقه رهبری در شرکت LG و نظارت بر زنجیره تامین ایالات متحده به یک مدیر حرفه‌ای تبدیل شده است.

سرمایه‌گذاران، شرکا و مشاوران بازی لیگ پادشاهی‌ها چه کسانی هستند؟

سرمایه گذاران و شرکای بازی لیگ پادشاهی

شرکت‌های خوشنام و مطرحی در حوزه بلاکچین و کریپتوکارنسی روی این بازی در یک مرحله، مبلغ ۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این شرکت‌ها عبارتند از:

 • Hashed
 • Andreessen Horowitz
 • Binance Labs
 • BlockTower Capital
 • Sequoia Capital India
 • Sky Vision Capital
 • Yield Guild Games
 • DeSpread

League of Kingdoms Arena همکاری‌های خوبی را هم انجام داده است که تعدادی از آن‌ها در ادامه آورده شده‌اند:

 • Yield Guild Games (YGG). این مشارکت به لیگ پادشاهی‌ها اجازه می‌دهد تا از پایگاه کاربران گسترده YGG به خصوص در آسیا و اقیانوسیه استفاده کند.
 • PathDAO. یکی از پیشروترین انجمن‌های بازی Play-to-Earn است که راه را برای ورود جوامع به Metaverse هموار می‌کند. مشارکت با PathDAO حضور LKA را در فضای وب ۳ افزایش می‌دهد و اثر اجتماعی زیادی دارد.
 • The SandBox. این مشارکت به لیگ پادشاهی‌ها کمک می‌کند تا ویژگی‌هایی در متاورس داشته باشد و بستری برای تقویت قابلیت همکاری در آینده است.
 • MakerDAO. لیگ پادشاهی‌ها با این پلتفرم برای توزیع پاداش داخل بازی در قالب توکن DAI مشارکت کرده و همچنین یکی از برندگان طرح جایزه ابتکاری بازی DAI بوده است.
 • Kyber Network. در طول فروش زمین در اواسط ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱، LKA با شبکه Kyber برای مبادله توکن‌ها یکپارچه شد.
 • Polygon Studios. این استودیو بازوی ان‌اف‌تی و بازی پالیگان است که بر رشد صنعت بازی‌های بلاکچینی جهانی تمرکز کرده است. League of Kingdom برای توسعه و عرضه ویژگی‌ها و محصولات قدرتمند، به منظور بهبود تجربه کاربری روی زنجیره محصولات بازی خود با پالیگان همکاری نزدیکی خواهد داشت.
 • Trinito Corporation. در این همکاری از تخصص گسترده ترینیتو در همه امور مالی از جمله TradFi، Defi و FinTech استفاده خواهد شد. 
 • Avocado DAO. یکی از انجمن‌های پیشرو در بازی‌های P2E است و لیگ پادشاهی‌ها به دنبال گسترش کامیونیتی خود در این همکاری است.

در فهرست مشاوران بازی لیگ پادشاهی‌ها نیز اسامی زیر به چشم می‌خورد:

 • Gabby Dizon. مدیرعامل و بنیانگذار Yield Guild Games.
 • Coin 98. بزرگترین سازنده اکوسیستم بلاکچینی در ویتنام.
 • Amy Wu. از شرکای Lightspeed Venture Partners.
 • Trinito. شرکت خدمات مالی پیشرو در آسیا و اقیانوسیه.

در کدام صرافی‌ها می‌توانیم توکن LOKA را خرید و فروش کنیم؟

با توجه به عرضه اولیه صرافی رمزارز لوکا در صرافی بایننس، برای خرید از این صرافی می‌توان اقدام کرد. علاوه بر بایننس صرافی‌های متمرکز پولونیکس، هات‌بیت، Gate.io و HOO توکن لوکا را لیست کرده‌اند.

کدام کیف‌پول برای ذخیره LOKA مناسب است؟

توکن لوکا یک رمزارز اتریومی و بر پایه استاندارد ERC-20 است، بنابراین تمام کیف‌پول‌هایی که از اتریوم و این استاندارد پشتیبانی می‌کنند برای نگهداری LOKA مناسب هستند. کیف‌پول سخت‌افزاری لجر و والت‌های نرم‌افزاری نظیر متامسک و تراست‌والت گزینه‌های مناسبی برای ذخیره امن لوکا هستند.

جمع‌بندی

LKA یک بازی جذاب، جدید و استراتژیک است که قابلیت‌های جالبی در آن وجود دارد. بازی‌های استراتژیک آنلاین همواره طرفداران زیادی داشته‌اند، این پروژه برای اولین بار این سبک بازی به صورت چند نفره را به محیط بلاکچین آورده است. کاربران می‌توانند با وقت گذاشتن در این بازی،‌ قلمرو پادشاهی خود را گسترش داده و کسب درآمد کنند. در این مقاله در رابطه با این که بازی League of Kingdoms Arena چیست، چه هدفی دارد و چطور کار میکند صحبت شد. نقشه راه، تیم، شرکا و سرمایه‌گذاران این پروژه را نیز بررسی کردیم. همچنین به توکن این پلفرم یعنی LOKA، کیف پول و صرافی مناسب آن نیز پرداختیم.

به نظر شما آیا این بازی می‌تواند به سطح بازی‌هایی همچون اکسی اینفینیتی یا بالاتر برسد؟

منبع
leagueofkingdoms

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا