متوسط بازیویدیو

آموزش بازی Gods Unchained؛ چگونه از بازی گادز آنچیند کسب درآمد کنیم؟ + ویدیو

Gods Unchained یک بازی کارتی استراتژیکی مبتنی بر مدل Play to Earn است. بازیکنان با استفاده از کارت‌ها و استراتژی قرار دادن کارت‌های خود در هر بازی، می‌توانند با دیگر بازیکنان رقابت کنند و در صورت برنده شدن، جایزه دریافت کنند. تمام کارت‌هایی که در این بازی وجود دارند، از نوع توکن‌های بی‌همتا (NFT) هستند و قیمت آنها بر اساس قیمت توکن GODS (توکن بازی گادز آنچیند) تنظیم می‌شود. این بازی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های بلاکچینی در دنیاست و حدود ۵۰۰ هزار بازیکن فعال دارد. در این ویدیو، ما به آموزش بازی Gods Unchained می‌پردازیم و در مقاله، نکات تکمیلی مربوط به این بازی را توضیح می‌دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید. 

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

معرفی کامل بازی Gods Unchained

نکته: در ویدیو، ما متصل کردن کیف پول به شبکه Immutable X را آموزش ندادیم، زیرا احتمالا به مشکل برمی‌خوردیم؛ در ادامه مقاله، به‌طور کامل این بخش را آموزش دادیم و باگ‌های احتمالی و نحوه رفع کردن آنها را توضیح دادیم. بنابراین پس از تماشای ویدیو، حتما مقاله را کامل مطالعه کنید.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در ویدیو مطرح شد:

 • مقدمه (از ۰۰:۰۰ تا ۰۰:۴۷)
 • معرفی اولیه بازی گادز آنچیند (از ۰۰:۴۸ تا ۰۳:۲۶)
 • ورود با سایت Gods Unchained و ساخت اکانت (از ۰۳:۲۸ تا ۰۵:۱۶)
 • معرفی بخش‌های مختلف سایت بازی (از ۰۵:۱۷ تا ۲۲:۰۹)
 • معرفی اپ Immutable (اپ بازی گادز آنچیند) (از ۲۲:۱۰ تا ۳۰:۰۹)
 • معرفی بخش Arena (از ۳۰:۱۰ تا ۳۷:۲۲)
 • آموزش بازی Gods Unchained (از ۳۷:۲۳ تا ۵۲:۴۲)
 • توضیحات تکمیلی بازی (از ۵۲:۴۲ تا ۵۷:۴۸)
 • صحبت‌های پایانی (از ۵۷:۴۹ تا آخر)

Gods Unchained یک بازی Free to Play یا رایگان است و برای شروع بازی، نیازی به سرمایه اولیه ندارید؛ البته گفتنی است که مانند بسیاری از بازی‌های بلاکچینی، هرچه بیشتر سرمایه‌گذاری کنید، در بازی موفق‌تر خواهید بود و درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. این بازی کارتی است و شما باید با استراتژی درست و چیدمان صحیح کارت‌های خود، برنده رقابت‌ها شوید. 

بازی گادز آنچیند بازیکنان را تک به تک روبروی یکدیگر قرار می‌دهد و این دو نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند و برنده بازی، جایزه دریافت می‌کند. کارت‌ها از نوع NFT هستند و بازیکنان با خرید آنها، مالکیت کارت‌ها را به‌دست می‌آورند و هر زمان که خواستند، می‌توانند آنها را معامله کنند یا بفروشند. 

این بازی از مقیاس پذیری بالای پروتکل Immutable X و امنیت شبکه اتریوم استفاده می‌کند. در گذشته، پروژه‌های NFT بر روی شبکه اتریوم ساخته می‌شدند که این موضوع مشکلاتی مانند مقیاس‌‌پذیری پایین، هزینه‌های گس بالا و زمان زیاد برای تایید شدن تراکنش‌ها را به همراه داشت. بنابراین بازی گادز آنچیند از راهکار لایه دوم Immutable X برای رفع این مشکلات استفاده می‌کند؛ تراکنش‌های بازیکنان به سرعت و با هزینه بسیار پایین تایید می‌شوند. Immutable قادر است تا ۹۰۰۰ تراکنش را در ثانیه و بدون به خطر انداختن امنیت پردازش کند. پس از مهاجرت کامل Gods Unchained به شبکه Immutable X در اواخر ژوئن ۲۰۲۱ (اوایل تیر ماه ۱۴۰۰)، تا امروز بیش از ۶۵۰,۰۰۰ تراکنش NFT در بازار این بازی انجام شده است. اکنون تمامی توکن‌های بی‌همتای این بازی بر روی این پروتکل لایه ۲ قرار دارند و این باعث می‌شود که خرید و فروش آیتم‌ها برای تمامی بازیکنان راحت و کم‌هزینه شود. 

همانطور که احتمالا می‌دانید، شرکت‌های سازنده بازی‌های سنتی مالک آیتم‌های داخل آنها هستند. یعنی زمانی که شما یک آیتم را می‌خرید، در واقع مالک آن نیستید و تنها مجوز داشتن آن را از شرکت دریافت می‌کنید. در نتیجه، اگر اتفاق ناگواری برای شرکت سازنده رخ دهد، شما آیتم‌های خود را از دست خواهید داد. اما در گادز آنچیند، به خاطر این که همه چیز بر روی بلاکچین اتریوم ثبت و ذخیره می‌شود، زمانی که شما یک NFT را خریداری می‌کنید، مالکیت آن به آدرس شما منتقل می‌شود و هر زمانی که خواستید، می‌توانید آن را معامله کنید یا بفروشید. حتی اگر اتفاقی برای بازی رخ دهد، به آیتم‌های شما صدمه‌ای وارد نمی‌شود؛ زیرا این آیتم در بلاکچین ذخیره شده است و حتی شرکت سازنده بازی نیز به آنها دسترسی ندارد. 

در ابتدای شروع بازی و پس از ساخت اکانت، هر بازیکن ۱۴۰ کارت به‌صورت رایگان دریافت می‌کند. این کارت‌ها با نام Welcome Set یا خوشامدگویی شناخته می‌شوند و شامل کارت‌هایی از هر ۶ خدای بازی هستند، تا بازیکنان بتوانند توانایی‌های کارت‌ها و خداها را بشناسند. البته می‌توانید پک‌های کارت را خریداری کنید و دسته کارت‌های خود را متنوع و قدرتمندتر کنید. همچنین با بازی کردن و ارتقاء رتبه خود در بازی‌های امتیازی یا Ranked Games نیز کارت‌های جدید جایزه می‌گیرید. یکی از مزایای گادز آنچیند نسبت به بازی‌های مشابه این است که حتی در صورت باخت نیز امتیاز شما افزایش می‌یابد؛ پس تنها کاری که باید انجام دهید، بازی کردن است!

کارت‌های خوشامدگویی از نوع NFT نیستند و نمی‌توانید آنها را بفروشید؛ شما ابتدا باید آنها را در فرآیندی به نام فیوز کردن، با کارت مشابه ترکیب کنید تا بتوانید آنها را به فروش برسانید. در قسمت فیوز کردن بیشتر توضیح خواهیم داد. 

توکن GODS چیست؟

توکن GODS چیست؟

گادز توکن اصلی و بومی بازی گادز آنچیند است. از این رمزارز می‌توان برای ساخت کارت‌های جدید (درفرایند فیوز کردن که در ادامه توضیح می‌دهیم)، خرید و فروش در داخل مارکت بازی و حاکمیت استفاده کرد. همچنین این توکن به‌عنوان جایزه در کوئست‌ها، مسابقات و سپرده‌گذاری (Staking) اعطا می‌شود. 

توکن GODS از نوع ERC20 است، کل عرضه آن ۵۰۰ میلیون توکن است و نحوه توزیع آن به‌صورت زیر است: 

 • پاداش بازی: ۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن  (۳۴ درصد از کل عرضه). این مقدار توکن طی ۶ سال آزاد می‌شود.
 • ذخیره: ۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰ توکن (۲۵ درصد عرضه کل). طی ۴۸ ماه آزاد می‌شود و ۱۲ ماه Cliff دارد (زمانی که توکن‌ها به‌صورت Vesting یا دوره‌ای آزاد می‌شود، به هر بخش از آن کلیف گفته می‌شود). 
 • صندوق کامیونیتی و اکوسیستم: ۱۰۲,۵۰۰,۰۰۰ توکن (۲۰.۵ درصد). طی ۶ سال آزاد می‌شود.
 • توزیع به کامیونیتی: ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ توکن (۷ درصد). ۳.۵ درصد بلافاصله آزاد شده، ۳ درصد طی ۳ ماه آزاد می‌شود و مابقی ۰.۵ درصد نیز برای مشکلات احتمالی برداشت توکن‌ها استفاده خواهد شد.
 • بنیاد بازی: ۳۲,۵۰۰,۰۰۰ توکن (۶.۵ درصد). بلافاصله آزاد شده است. 
 • فروش توکن: ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ توکن (۷ درصد). طی ۱۲ ماه آزاد می‌شود. 

کارت‌های Gods Unchained را چگونه به‌دست بیاوریم؟ 

هر بازیکن در شروع بازی، ۷۰ پک کارت خوشامدگویی (شامل ۱۴۰ کارت) دریافت می‌کند. این پک‌ها از نوع Core هستند؛ یعنی NFT نیستند و نمی‌توانید آنها را بفروشید. البته اگر ۲ کارت مشابه داشته باشید، می‌توانید در فرآیندی به نام Fusing آنها را تبدیل به کارت‌های Meteorite کنید، که قابل فروش باشند. کارت‌های Core با پس‌زمینه خاکستری شناخته می‌شوند و کارت‌های متیورایت با بک‌گراند قرمز تیره شناسایی می‌شوند، که در ویدیو نیز توضیح دادیم. 

همچنین می‌توانید از بخش Buy Packs، پک‌های جدید Divine Order را بخرید. پک‌های دیواین اوردر از نوع پک‌های Expansion هستند که قابل فروش از همان ابتدا هستند. روش‌های مختلفی برای به‌دست آوردن کارت‌های گادز آنچیند وجود دارد: 

 • بازی کردن و ارتقاء سطح: در بازی‌های Ranked، شما با بازی کردن ارتقاء سطح می‌یابید، حتی اگر برنده نشوید. در این بازی‌ها، شما با جمع‌آوری XP و افزایش Level خود، پک‌های کارت دریافت می‌کنید:
  • با هر ۱ سطح ارتقا، یک پک Rare جایزه می‌گیرید که شامل یک کارت کمیاب و ۴ کارت معمولی است.
  • پس از هر ۱۰ سطح ارتقا، یک پک Epic پاداش می‌گیرید که شامل یک کارت اپیک، یک کارت Rare و ۳ کارت عادی است.
  • و پس از هر ۲۵ سطح ارتقا نیز یک پک Legendary جایزه می‌گیرید که شامل یک کارت لجندری، یک کارت Rare و ۳ کارت معمولی است. شما می‌توانید با فروش این کارت‌ها کسب درآمد کنید و یا آنها را نگه‌دارید و با قدرتمندتر کردن Deckهای خود (مجموعه کارت‌های خود) بازی‌های بیشتری را ببرید و کارت‌های بهتری به‌دست بیاورید. 
 • پاداش‌های هفتگی ایونت‌های Ranked: همانطور که اشاره کردیم، در این تورنمنت‌ها شما می‌توانید پک‌های کارت به‌دست آورید. همچنین با به‌دست آوردن رتبه‌های بالا در ۲۵ بازی اول خود، جوایز خوبی دریافت خواهید کرد. این رتبه‌ها در آخر هفته محاسبه می‌شوند و به ۱۰ نفر برتر جایزه تعلق می‌گیرد. 
 • خرید پک‌های Expansion: پک‌های جدید این بازی معمولا به‌صورت فصلی و به مدت محدود عرضه می‌شوند. در زمان نگارش این مقاله، پک‌های Divine Order عرضه شده‌اند، که می‌توانید آنها را خریداری کنید. زمانی که پک‌ها به فروش رسیدند یا Sold Out شدند، می‌توانید کارت‌ها را از مارکت Immutable X و از دیگر بازیکنان بخرید، البته با قیمتی بالاتر. این مورد یکی از روش‌های کسب درآمد از این بازی است؛ پک‌های جدید را بخرید و منتظر شوید تا فروش به پایان برسد و با قیمتی بالاتر به دیگر بازیکنان بفروشید.

فاز Balancing یا تعدیل در بازی گادز آنچیند چیست؟

فاز تعدیل برهه‌ای از زمان است که کارت‌های جدید عرضه شده، در محیط زنده یا لایو تست می‌شوند و نحوه عملکرد آنها آزموده می‌شود. تیم این بازی قبل از عرضه کارت‌های جدید آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ اما در فاز بالانسینگ، بازیکنان با آنها بازی می‌کنند و نتیجه بهتری از نحوه عملکرد کارت‌ها به تیم توسعه‌دهنده می‌دهند. 

فاز Balancing به مدت ۶۰ روز انجام می‌شود و در صورت نیاز، ۳۰ روز نیز تمدید می‌شود. زمانی که این مرحله به پایان رسید، کارت‌ها و قابلیت‌های آنها برای همیشه قفل شده و ثابت باقی می‌مانند. نکته مهم اینجاست که تیم توسعه‌دهنده ممکن است بعد از دوره تعدیل، نام یا ترجمه نوشته‌های کارت‌ها به زبان‌های دیگر را تغییر دهد؛ اما عملکرد اصلی و بنیادی آنها تغییر نخواهد کرد. 

فلاکس (Flux) چیست؟

فلاکس یک دارایی درون بازی گادز آنچیند است که با بازی کردن ایونت Gauntlet of The Gods به‌دست می‌آید. از Flux می‌توانید در مارکت Star Store بازی استفاده کنید و برخی کارت‌های بسیار خاص را خریداری کنید و یا می‌توانید فلاکس را به‌همراه توکن‌های Gods برای فیوز کردن و کارت‌ها استفاده کنید. 

Gauntlet of The Gods در واقع یک مینی‌گیم روزانه است (هر روز ریست می‌شود) که در قسمت Ranked قرار دارد (در ویدیو توضیح داده‌ایم). با برنده شدن در یک بازی، این مینی‌گیم فعال می‌شود. با هر خدایی که برنده بازی شوید، دو خدای کناری آن نیز باز می‌شوند و در صورت برنده شدن با آن دو خدا نیز خدایان دیگر فعال می‌شوند. با برنده شدن با هر ۶ خدا در بازی Gauntlet of The Gods، شما روزانه ۱۸ فلاکس به‌دست می‌آورید (هر خدا ۳ فلاکس). 

فلاکس قابل خرید و فروش نیست و تنها با بازی کردن به‌دست می‌آید. 

فیوز کردن (Fusing) چیست؟

فیوزینگ پروسه‌ای است که شما دو کارت یکسان را با یکدیگر ترکیب می‌کنید، تا همان کارت را با کیفیت بالاتر بسازید. اکنون شما تنها می‌توانید کارت‌های Core را که از نوع Plain یا غیرقابل فروش هستند را تبدیل به کارت‌های Meteorite کنید. کارت‌های Core قابل فروش نیستند و اگر آنها را تبدیل به متیورایت کنید، می‌توانید در مارکت‌پلیس بازی آنها را بفروشید. کیفیت‌های بالاتر برای کارت‌ها نیز وجود دارد؛ اما در حال حاضر باز نشده‌اند. در ویدیو، ما دو کارت یکسان نداشتیم و به همین دلیل، فیوز کردن برای ما قفل بود؛ اما در تصویر زیر، کارت‌های بازیکنی را می‌بینیم که در حال Fusing است.

فیوز کردن کارت‌ها در بخش forge

تیم سازنده، سرمایه‌گذاران و تاریخچه گادز آنچیند

اعضای اصلی تیم سازنده Gods Unchained این افراد هستند: 

 • کریس کلی (Chris Clay) مدیر پروژه: کلی سازنده بازی معروف Magic: The Gathering Arena است. این بازی توانست در اولین سال راه‌اندازی خود، بیش از ۱۲۰ میلیون دلار سودآوری داشته باشد. Clay بیشتر عمر کاری خود را در زمینه تکنولوژی و ساخت بازی‌ها گذرانده است. 
 • مت آلدریچ (Matt Aldrich) مدیر هنری: آلدریچ تجربه ۲۰ ساله در مدیریت هنری در قاره‌های اروپا، آمریکا و آسیا دارد. او در شرکت‌های EA Games، Lucasfilm و Wargaming کار کرده و تجربه همکاری در ساخت بازی‌هایی چون Tomb Raider، Assasin’s Creed، James Bond، Lord of The Rings، فیفا و Star Wars را دارد.  
 • دریک پراود (Derek Proud) تهیه‌کننده: دریک حدود ۲۰ سال در زمینه ساخت بازی‌ها فعالیت کرده است. تجربیات کاری او شامل همکاری در ساخت بازی‌های هری پاتر، Avatar: The Last Airbender، Cars، Spongebob Squarepants و جیمی نوترون است. 
 • آرش محبوبی مدیر محصول کریپتو: آرش یک توسعه‌دهنده بلاکچین است و بیش از ۴ سال تجربه توسعه روی شبکه اتریوم دارد. او همچنین یک گیمر قهار است و بنابراین درک عمیقی از ترکیب بلاکچین و بازی‌ها دارد.  

در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور و مهر ۱۴۰۰) گادز آنچیند از شرکت‌های سرمایه‌گذار Naspers و Galaxy Digital جمعا ۱۵ میلیون دلار جذب سرمایه کرده است. در همین زمان، شرکت سرمایه‌گذار خطرپذیر OKEx Blockdream Ventures در فروش توکن‌های “رشد کامیونیتی” مشارکت کرد و هر توکن را با قیمت ۰.۲۴ دلار خریداری کرد. سیستم آزاد شدن این توکن‌ها ۱۲ ماهه است و هر ۳ ماه یک‌بار، مقداری از توکن‌های GODS برای این شرکت آزاد می‌شود. مابقی سرمایه‌گذاران و همکاران بازی Gods Unchained را می‌توانید در تصویر زیر ببینید: 

سرمایه گذاران و همکاران بازی gods unchained

بازی Gods Unchained در ۹ جولای ۲۰۱۸ (۱۸ تیر ماه ۹۷) راه‌اندازی شده است. در ابتدای راه‌اندازی، اولین کارت بازی گادز آنچیند به‌نام First Phoenix ساخته شد. این کارت یک جایزه به مدت محدود بود و به کسانی اهدا می‌شد که پک‌های Genesis یا اولیه را در پیش‌فروش خریداری می‌کردند. 

اولین کارت گادز آنچیند
اولین کارت گادز آنچیند

در ۴ آگوست ۲۰۱۸ (۱۳ مرداد ۹۷) اولین کارت Mythic (کارت‌های خاص که قدرتمندتر و گران‌قیمت‌تر از کارت‌های Legendary هستند) به نام Hyperion در مزایده با قیمت ۱۴۶.۲۷۹ اتر به ارزش ۶۱,۰۰۰ دلار آن زمان و ۴۹۸,۰۰۰ دلار با قیمت اتریوم فعلی به فروش رسید! هر بازیکنی که قیمت پیشنهادی برای این کارت ارائه داده بود، یک کارت جایزه به نام Light’s Bidding نیز دریافت کرد. 

اولین کارت Mythic
اولین کارت Mythic گادز آنچیند
کارت جایزه به پیشنهاددهندگان قیمت مزایده کارت Hyperion
کارت جایزه به پیشنهاددهندگان قیمت مزایده کارت Hyperion

در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸ (۶ مهر ۹۷) و تنها پس از ۷۹ روز از راه‌اندازی بازی، ۱ میلیون کارت گادز آنچیند فروخته شدند. 

آموزش بازی Gods Unchained

برای شروع بازی، شما باید کیف پول خود را به گادز آنچیند متصل کنید. پیشنهاد ما متامسک است. 

پس از راه‌اندازی Metamask، شما باید روی Sign in در بالای صفحه سایت گادز آنچیند کلیک کنید. 

ورود به بازی Gods Unchained و ثبت نام
ورود به بازی Gods Unchained و ثبت نام

سپس بر روی Create a New Account کلیک کنید. 

ساخت اکانت جدید در گادز آنچیند
ساخت اکانت جدید در گادز آنچیند

اطلاعات خود را وارد کنید، تیک I Agree را بزنید و سپس روی Next & Download کلیک کنید تا اکانت شما ساخته شود و اپلیکیشن بازی دانلود شود. 

وارد کردن اطلاعات و دانلود اپلیکیشن گادز آنچیند
وارد کردن اطلاعات و دانلود اپلیکیشن گادز آنچیند

پس از ساخت حساب، به سایت برگردید و در بالای صفحه روی عکس پروفایل کلیک کنید و Manage Wallets را انتخاب کنید. 

قسمت Manage Wallets
قسمت Manage Wallets

پس از اتصال ولت خود (باید روی شبکه اتریوم باشد)، باید آدرس کیف پول شما نمایش داده شود (کادر زرد). سپس روی Link a Wallet to X کلیک کنید (کادر قرمز).

نکته: اگر این دکمه عمل نکرد، دو مورد را بررسی کنید:

 • بررسی کنید که مرورگر شما پاپ‌آپ‌ها را بلاک نکرده باشد.
 • به متامسک خود کانکت شده باشید. 
اتصال متامسک به Immutable X
اتصال متامسک به Immutable X

در این صفحه آدرس خود را می‌بینیم. روی Connect کلیک کنید و درخواست اتصال متامسک را در Immutable X امضا یا Sign کنید. 

امضا کردن درخواست اتصال در Immutable X
امضا کردن درخواست اتصال در Immutable X

اگر پیغام Succesful را مشاهده کردید، یعنی ولت شما به Immutable X کانکت شده است و اکنون می‌توانید بازی را شروع کنید. اما اگر با مشکل برخورد کردید، طبق تصویر زیر بر روی سه‌نقطه کلیک کنید و Set as Default را انتخاب کنید، صفحه را Refresh کنید و دوباره مرحله متصل شدن را تکرار کنید. برخی اوقات نیز باید دوباره با همان آدرس ولت متصل شوید (دو آدرس یکسان) و یکی از آنها را به‌عنوان Default انتخاب کنید تا بتوانید به Immutable کانکت شوید. 

اتصال متامسک به Immutable X
اتصال متامسک به Immutable X

پس از اتصال والت خود به بازی، اکنون می‌توانید اپلیکیشن را که در مرحله قبل دانلود و نصب کرده‌اید را اجرا کنید. گفتیم که در ابتدای بازی، به شما ۷۰ پک ۲ کارتی (مجموعا ۱۴۰ کارت خوشامدگویی) اعطا می‌شود که می‌توانید با آنها بازی را شروع کنید. زمانی که برای اولین بار اپ را باز می‌کنید، به شما یک پیغام Tutorial یا آموزش بازی نمایش داده می‌شود. می‌توانید آن را Skip کنید؛ اما اگر آموزش را مشاهده کنید، به شما ۳۰ کارت جدید دیگر نیز جایزه داده می‌شود که می‌توانید در بخش Open Packs (در ویدیو توضیح داده‌ایم) آنها را باز کنید. 

پس از دیدن آموزش بازی،‌ می‌توانید از قسمت Solo بازی را شروع کنید. در این بازی‌ها شما امتیاز و جایزه به‌دست نمی‌آورید و صرفا برای تمرین بازی است. می‌توانید در اینجا استراتژی‌ها و Deckهای مختلف را امتحان کنید. 

قسمت Solo برای تمرین بازی گادز آنچیند
قسمت Solo برای تمرین بازی گادز آنچیند

دک به مجموعه کارت‌های ۳۰ تایی بازیکنان گفته می‌شود. می‌توانید در قسمت My Decks یا Workshop کارت‌ها را انتخاب کنید و برای خود یک Deck بسازید. در بازی، این کارت‌ها به‌ ترتیب در دست شما قرار می‌گیرند؛ بنابراین ترتیب انتخاب کارت‌ها نیز مهم است. 

ساخت Deck جدید
ساخت Deck جدید

برای این که با نحوه ساخت دک‌ها آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم به سایت GU Decks سر بزنید و Deckهای بازیکنان برتر گادز آنچیند را تجزیه و تحلیل کنید.

سایت GU Decks
سایت GU Decks

پس از آن که با کارت‌ها و خدایان مختلف آشنا شدید و استراتژی‌های مختلف را امتحان کردید، اکنون می‌توانید وارد بازی‌های اصلی یا Ranked شوید و با دیگر بازیکنان مقابله کنید. در این مسابقات شما با برد یا باخت، امتیاز به‌دست می‌آورید و ارتقاء سطح می‌یابید و پک‌های کارت جایزه می‌گیرید.

واریز اتر از متامسک به شبکه Immutable X

برای این که بتوانید کارت‌ها را از مارکت Immutable X خریداری کنید، باید مقداری اتر به این پروتکل واریز کنید. برای این کار: 

۱. کیف پول متامسک خود را به Immutable کانکت کنید.

اتصال متامسک به Immutable X
اتصال متامسک به Immutable X

۲. در قسمت Inventory بر روی Deposit ETH کلیک کنید. 

گزینه Deposit ETH
گزینه Deposit ETH

۳. مقدار اتری که می‌خواهید واریز کنید را انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید. 

انتخاب مقدار اتر برای واریز
انتخاب مقدار اتر برای واریز

۴. واریز را در پروتکل Immutable تایید کنید.

تایید واریز در Immutable X
تایید واریز در Immutable X
تایید واریز در Immutable X
تایید واریز در Immutable X

۵. تراکنش را امضا کنید و سپس گس فی را تنظیم کنید و Confirm را بزنید. 

امضای تراکنش در متامسک
امضای تراکنش در متامسک
تنظیم گس و تایید تراکنش در متامسک
تنظیم گس و تایید تراکنش در متامسک

منتظر شوید تا اتر شما در Inventory منتقل شود. این انتقال ممکن است ۱ ساعت زمان ببرد. 

تکمیل واریز اتر از متامسک به Immutable X
تکمیل واریز اتر از متامسک به Immutable X

برداشت اتر از Immutable X به متامسک

برای برداشت اتر از این پروتکل به متامسک، شما باید دو مرحله را طی کنید: 

 • آماده‌سازی برای برداشت
 • برداشت

نکته: برداشت به شبکه اصلی اتریوم، ممکن است ۲۴ ساعت زمان ببرد. اگر شبکه شلوغ باشد، این زمان ممکن است تا ۴۸ ساعت نیز افزایش یابد. 

مرحله اول: آماده‌سازی برای برداشت 

آماده‌سازی اترها برای برداشت، بسیار سریع انجام می‌شود. قبل از شروع، مطمئن شوید که مقداری اتر در متامسک خود برای پرداخت فی تراکنش دارید. 

نکته: دقت کنید که برداشت قابل کنسل شدن نیست.

همانند مرحله واریز، به اینونتوری بروید و سپس این مراحل را انجام دهید. 

۱. مقدار اتری که می‌خواهید برداشت کنید را وارد کنید و روی Continue کلیک کنید.  

انتخاب مقدار اتر برای برداشت از Immutable X به متامسک
انتخاب مقدار اتر برای برداشت از Immutable X به متامسک

۲. درخواست آماده‌سازی را در Immutable X تایید کنید. 

تایید درخواست آماده‌سازی در Immutable X
تایید درخواست آماده‌سازی در Immutable X

۳. در متامسک خود، درخواست را امضا کنید. 

امضای درخواست برداشت در متامسک
امضای درخواست برداشت در متامسک

اکنون اترهای شما آماده برداشت هستند. زمانی‌که آماده‌سازی انجام شد، در گوشه بالا سمت راست صفحه، پیغام Pending Transaction را مشاهده می‌کنید.  

پیغام Pending Transaction
پیغام Pending Transaction

مرحله دوم: برداشت

۱. زمانی که پیغام Pending Transaction به Withdraw Ready تغییر کرد، یعنی تراکنش شما آماده برداشت است. این پروسه حدود ۲۴ ساعت زمان می‌برد. 

۲. بر روی Withdraw Ready کلیک کنید.

پیغام Withdraw Ready
پیغام Withdraw Ready

۳. درخواست برداشت را در Immutable تایید کنید.

تایید برداشت در Immutable X
تایید برداشت در Immutable X

۴. درخواست را در متامسک امضا کنید و سپس گس فی را تنظیم کنید. اترهای شما در کیف پول اتریوم متامسک شما منتقل می‌شوند.

نکته: اگر توکن گادز دارید، می‌توانید در زمان برداشت گزینه GODS را نیز انتخاب کنید. 

انتخاب توکن GODS برای واریز و برداشت
انتخاب توکن GODS برای واریز و برداشت

پیش نیازها و اقدامات ضروری برای شروع بازی Gods Unchained

برای شروع بازی گادز آنچیند، شما نیاز متامسک برای خرید اتر و توکن GODS دارید. همچنین در داخل سایت بازی و بخش Manage Wallets باید آدرس کیف پول اتریوم خود را به immutable متصل کنید. اکنون آدرس شما آماده خرید و فروش کارت‌ها با استفاده از اتر یا Gods است.

اگر می‌خواهید کارت بخرید و Deckهای خود را گسترش دهید و قدرتمندتر کنید، باید با استفاده از کیف پول کانکت کرده خود، اقدام به خرید پک‌ها از سایت بازی و یا کارت‌های تکی از مارکت پلیس Immutable کنید. 

معرفی بازی‌های مشابه و رقبای گادز آنچیند

بازی Gods Unchained دارای رقبای زیادی است، که در این قسمت به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم. برخی از این بازی‌ها سنتی (غیربلاکچینی) هستند و برخی دیگر نیز از نوع Gamefi یا بازی‌های بلاکچینی هستند. 

Magic: The Gathering Arena

این بازی سنتی و رایگان است. همانطور که در بخش تیم توسعه‌دهنده اشاره کردیم، بازی Magic توسط سازنده بازی گادز آنچیند یعنی کریس کلی ساخته شده است. قوانین و شیوه بازی مجیک، درست مثل Gods Unchained است؛ با این تفاوت که در این بازی، شما نمی‌توانید کسب درآمد کنید.

Spells of Genesis

این بازی یکی از اولین بازی‌های بلاکچینی ساخته شده برای گوشی‌های موبایل است. SoG یک بازی کارتی است و بازیکنان باید کارت‌ها را جمع‌آوری و ترکیب کنند، تا بتوانند دک‌های قدرتمندتری بسازند. 

Splinterlands

اسپلینترلندز یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های بلاکچینی است، که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده است. در این بازی نیز شما باید کارت‌ها را خریداری یا جمع‌آوری کنید و با برنده شدن در ایونت‌های ۱۵ روزه، جوایز را دریافت کنید. این بازی هم برای دسکتاپ و هم موبایل ساخته شده است. 

نکات مهم هنگام بازی 

قبل از شروع بازی، ابتدا آموزش ببینید. زیرا اگر کارت‌ها و چیدمان آنها را نشناسید، نمی‌توانید در بازی‌ها برنده شوید. 

از زمان خود به‌خوبی استفاده کنید. زمانی که شما وارد مسابقات هفتگی Ranked می‌شوید، هر راند زمان مشخصی دارد؛ پس باید در آن زمان کارت‌ها را به زمین بیاورید و حملات خود را انجام دهید. این تایم را می‌توانید در لاین آبی وسط زمین مشاهده کنید. 

خط زمان در بازی گادز آنچیند
خط زمان در بازی گادز آنچیند

همیشه Deck خود را آپدیت کنید. زمانی که سطح شما ارتقا می‌یابد، به شما پک جایزه داده می‌شود. این پک‌ها را باز کنید، دک خود را بازبینی کنید و در صورت نیاز، کارت‌های جایزه خود را در دک خود قرار دهید. قرار دادن کارت‌های خوب در دک، می‌تواند به بردهای بیشتر شما کمک کند. 

از منابع خود به خوبی استفاده کنید. شما باید از ماناها به خوبی استفاده کنید. برای مثال، اگر مانای شما ۷ است، می‌توانید یک کارت ۷ مانایی به زمین بیاورید و یا دو کارت ۴ و ۳ مانایی روی زمین قرار دهید. حتی می‌توانید از کارت‌های Relic خود (که در کنار خدای شما قرار می‌گیرند) استفاده کنید. این که چگونه و با چه استراتژی‌ای کارت‌ها را به زمین بیاورید، بستگی به شناخت شما از کارت‌ها و عملکردشان دارد. سعی کنید در هر نوبت خود، تا جای ممکن به حریف ضربه بزنید. در ویدیو، به آموزش بازی پرداخته‌ایم و از کارت‌های مختلف استفاده کرده‌ایم. 

آیا Gods Unchained برای کاربران ایرانی مناسب است؟

کاربران ایرانی می‌توانند این بازی را انجام دهند؛ زیرا در قوانین بازی، کشور ایران جزو کشورهای تحت تحریف معرفی نشده است. اما برای احتیاط، حتما با وی پی ان بازی کنید. 

با گادز آنچیند چقدر می‌توان کسب درآمد کرد؟

اصلی‌ترین و بهترین راه برای کسب درآمد از Gods Unchained بازی کردن است؛ ۴ درصد از کل عرضه توکن‌های GODS (یعنی ۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن) به استخرهای پاداش بازی اختصاص یافته است. این توکن‌ها متعلق به جوایز ایونت‌های هفتگی یا Ranked، سیستم پاداش روزانه (کوئست‌های روزانه در سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی می‌شوند. اما تاریخ آن مشخص نیست)، پاداش فصلی، تورنمنت و دیگر حالت‌های بازی است که احتمالا در آینده طراحی می‌شوند. این که بازی کردن چقدر می‌توان درآمد کسب کرد، به مدت‌زمان بازی کردن شما در روز و تعداد بردهای شما بستگی دارد. 

بازی‌های رتبه‌بندی یا Ranked، دارای لیدربورد هستند و رتبه شما طبق تعداد بردهای شما در ۲۵ بازی اول مشخص می‌شود. طبق دیتاهایی که جمع‌آوری کرده‌ایم، بازیکنان حرفه‌ای گادز آنچیند که جزو ۱۰ نفر برتر این لیدربورد هستند، در هر ایونت هفتگی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار درآمد کسب می‌کنند؛ اما دقت داشته باشید که این بازیکنان معمولا قدیمی هستند و برای خرید کارت‌ها و پک‌های بازی چندین هزار دلار خرج کرده‌اند. اما برای شروع، با شناخت کارت‌ها می‌توانید درآمد مناسبی کسب کنید.

به علاوه، اگر شما روزانه زمان بگذارید و بازی کنید، سطح یا Level خود را افزایش می‌دهید. همانطور که اشاره کردیم، در هر یک سطح ارتقا، یک پک Rare جایزه می‌گیرید و پس از ۱۰ سطح و ۲۵ سطح به ترتیب یک پک اپیک و یک پک Legendary دریافت می‌کنید. زمانی که شما به سطح ۲۵ رسیدید، در مجموع ۲۲ پک Rare، ۲ پک Epic و یک پک لجندری خواهید داشت که ارزش کل آنها حدود ۵۰ دلار است. این موضوع را می‌توان طور دیگری نیز توضیح داد: 

اگر به طور میانگین برای هر افزایش سطح ۹۰ دقیقه زمان بگذارید (با ۶۰ درصد برد)، در هر ساعت حدود ۱.۵ دلار درآمد کسب می‌کنید. البته نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد، این است که اگر قیمت GODS کاهش یابد، روی درآمد شما نیز تاثیر مستقیم می‌گذارد؛ زیرا قیمت کارت‌ها با توکن گادز تعیین می‌شود و این یکی از معایب بازی Gods Unchained است. 

پرسش و پاسخ 

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • کسب درامد از بازی Gods Unchained چگونه است؟

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از بازی گادز آنچیند وجود دارد؛ اما بهترین روش‌ها، بازی کردن در ایونت‌های هفتگی Ranked و ارتقاء سطح بازیکن است.

 • برای آموزش بازی Gods Unchained به کجا مراجعه کنم؟

در همین ویدیو و مقاله، ما به طور کامل این بازی را معرفی کرده‌ایم و بخش‌های مختلف آن را توضیح داده‌ایم.

 • از کجا بازی گادز آنچیند را دانلود کنم؟ 

برای دانلود بازی Gods Unchained به سایت اصلی بازی مراجعه کنید. البته برای دانلود این بازی، باید اکانت جدید بسازید.

 • آیا دانلود بازی Gods Unchained برای اندروید امکان‌پذیر است؟

خیر. در زمان نگارش مقاله، نسخه اندروید و iOS گادز آنچیند در دسترس نیست؛ اما در برنامه‌های آینده بازی، عرضه بازی برای سیستم‌عامل‌های موبایل وجود دارد. 

 • کارت های بازی Gods Unchained را از کجا تهیه کنم؟

کارت‌ها را می‌توانید از بازار Immutable X که در سایت بازی موجود است، خریداری کنید. همچنین می‌توانید پک‌های کارت‌ها را نیز از همین مارکت تهیه کنید. 

 • برای آموزش بازی Gods Unchained موبایل به کجا مراجعه کنم؟

این بازی هنوز برای نسخه موبایل عرضه نشده است. اگر در جایی با ” دانلود بازی Gods Unchained از گوگل پلی” برخورد کردید، آن را دانلود نکنید؛ زیرا به احتمال زیاد کلاهبرداری است. 

جمع‌بندی

بازی Gods Unchained یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های بلاکچینی است. این بازی در ابتدا روی شبکه اتریوم عرضه شد؛ اما به دلیل هزینه کارمزد بسیار بالای این شبکه، در سال ۲۰۲۱ گادز آنچیند به پروتکل لایه دوم Immutable X مهاجرت کرد، که هم سرعت بسیار بالاتری دارد و هم کارمزدهای آن نزدیک به صفر است. بازی گادز آنچیند از نوع کارتی و استراتژیکی است، که شما باید با استفاده از چیدمان درست کارت‌های خود، حریفان خود را شکست دهید و جایزه دریافت کنید. در این ویدیو به آموزش بازی Gods Unchained پرداختیم و روش‌های مختلف کسب درآمد از بازی گادز آنچیند را معرفی کردیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
19 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا