اخبار عمومی

انتقاد شدید مدیرعامل بایننس از روش های سنتی جذب سرمایه پروژه های بلاک چین

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس طی سخنرانی خود در همایش BlackDown 2020 به انتقاد از جذب سرمایه پروژه های پر ریسک پرداخت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

چانگ پنگ ژائو که موسس و مدیرعامل بایننس است طی سخنرانی خود در همایش BlackDown 2020 عرضه اولیه عمومی توکن ها (IPO ها) و جذب سرمایه پروژه ها پرداخت.

علیرغم کاهش سرمایه گذاری در عرصه ارزهای دیجیتال، ژائو با تاکید بر چرخه های رونق و رکود سرمایه گذاری در سایر صنایع فناوری گفت وی مطمئن است که بازارهای جذب سرمایه بلاک چین در سال های آتی با رشد تصاعدی مواجه خواهند شد.

پذیرش مسئولیت IPO ها

ژائو در سخنرانی خود، فناوری های دفترکل توزیع شده یا DLT را به عنوان عاملی برای از بین بردن خلاقیت در اقدامات جذب سرمایه خواند و اذعان داشت که جذب سرمایه با استفاده از بلاک چین به افراد مختلف امکان داده است تا برای اولین بار در تاریخ به جذب سرمایه غیرمتمرکز بپردازند.

ژائو هم چنین به انتقاد از روش های سنتی جذب سرمایه نظیر IPO ها پرداخت و گفت:

سرمایه گذاران سازمانی پول خود را خارج می‌کنند، مدیر عامل سود خوبی به دست می‌آورند، خرده سرمایه گذاران مسئولیت را به عهده می‌گیرند و سپس شرکت مورد نظر به یک شرکت عمومی بزرگ تبدیل می‌شود. پس از آن مدیرعامل سود خود را برمی‌دارد و پروژه را رها می‌کند و در این شرایط دولت باید ضرر وارده را جبران کند.

ژائو افزود که روش های سنتی جذب سرمایه مدت زیادی است که اجرا می‌شود. وی تاکید کرد که بسیاری از مردم می‌دانند که چطور این روش را انجام دهند.

رشد تصاعدی جذب سرمایه بلاک چین در سال های آتی

ژائو بازار صعودی ICO ها در سال ۲۰۱۷ را بسیار هیجان زده خواند و کاهش جذب سرمایه بلاک چین را واکنش بیش از حد به اوج بازار ICO ها عنوان کرد. وی هم چنین به تاثیر اقتصاد جهانی بر بازارهای سرمایه اشاره کرد.

وی در این خصوص گفت:

اکنون از لحاظ اقتصادی با بازار سختی مواجه هستیم. عدم قطعیت، نوسان و ترس زیادی در این بازار وجود دارد. بنابراین در حال حاضر طبیعی است که جذب سرمایه سخت باشد.

علیرغم کاهش اخیر سرمایه گذاری ها، ژائو پیش بینی کرده است که جذب سرمایه ارز دیجیتال در بلندمدت افزایش خواهد یافت. وی گفت:

به نظرم تعداد فعالیت های جذب سرمایه بلاک چین طی ۱۰ الی ۲۰ سال آینده، هر سال افزایش خواهد یافت.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا