اخبار خارجی

پروژه‌های مطرح دیفای ۲۰ درصد دیگر ریزش قیمت داشتند؛ آیا دیفای نابود می‌شود؟

رمزارزهای حوزه دیفای و آلتکوین های برتر بازار که مبتنی بر شبکه اتریوم هستند، درپی ریزش قیمت بیت کوین و عدم واکنش آن به حمایت مهم ۱۱۰۰۰ دلار، روند نزولی در پیش گرفته‌اند و ارزش آنها مدام در حال کاهش است.

در ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین با ۴ درصد کاهش مواجه شده است؛ این در حالی است که قیمت اتریوم ۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است. بسیاری از آلتکوین ها مبتنی بر شبکه بلاکچین اتریوم مانند Yearn finance و آوه Aave، در ۲۴ ساعت گذشته حدودا ۲۰ درصد کاهش قیمت را به ثبت رسانده‌اند.

ریزش قیمت آلتکوین های مطرح دیفای همراه با ریزش قیمت بیت کوین

دیفای

پروژه‌ها و توکن‌های مبتنی به شبکه اتریوم که در حوزه دیفای فعالیت دارند به توکن‌های دیفای شناخته می‌شوند. پروژه‌های Aave با رمزارز Lend، پروژه Yearn.finance با رمزارز YFI، پروژه UniSwap با رمزارز UNIو رمزارز شبکه Syntheix توکن‌های مطرح حوزه دیفای بوده که در روز گذشته با کاهش ۲۰ درصدی در قیمت خود مواجه شده‌اند. این ریزش قیمت‌ها به دنبال ضعیف شدن روند صعودی بیت کوین و از دست دادن حمایت مهم ۱۱,۰۰۰ دلار اتفاق افتاده است. این اتفاق توسط یکی از تحلیلگران مطرح بازار پیش بینی شده بود. این تحلیل را می‌توانید در مطلب زیر مشاهده کنید.

این تحلیلگر معتقد بود:

اتریوم در حال حاضر بر روی حمایت مهمی قرار گرفته است. اتریوم و رمزارزهای حوزه دیفای مبتنی بر شبکه اتریوم، رهبری بازار ارزهای رمزنگاری شده را در دست دارند. شکست حمایت ۳۵۰ دلار اتریوم منجر به ریزش ۲۵ درصدی در قیمت پروژه‌های دیفای خواهد شد.

دلیل ضعیف شدن برخی پروژه‌های دیفای چیست؟

دلیل ریزش قیمت برخی از پروژه‌های دیفای و ضعیف شدن روند صعودی آنها، وقوع چند عامل فاندامنتال در بازار آنها است که تاثیرات میان مدتی بر این حوزه از بازار ارزهای دیجیتال گذاشته است. در ادامه به معرفی این عوامل پرداخته‌ایم.

  • کار کردن با حوزه دیفای و پروژه‌های این حوزه برای افرادی که با بازار ارزهای رمزنگاری شده آشنایی ندارند، بسیار پیچیده و دشوار است. حتی برای حرفه‌ای های بازار هم اوضاع خوبی وجود ندارد. گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد حتی کاربران مشهور با سرمایه زیاد به دلیل وجود یک ایراد در قرارداد هوشمند یک پروژه و یا وجود یک ایراد فنی در آن، تمام سرمایه خود را از دست داده‌اند.
  • به همین دلیل سرعت ورود سرمایه‌های جدید به شبکه اتریوم و حوزه دیفای، به کندی پیش می‌رود.
  • عموما انسان‌ها از ورود به حوزه‌هایی که قانونی برای آنها وجود ندارد و توسط دولت‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود، تردید دارند و کمتر وارد این حوزه ها می‌شوند.
  • اگر کشورها و دولت‌های بزرگ این حوزه را غیرقانونی اعلام کنند، ضربه سنگینی به این پروژه‌ها وارد خواهد شد و این یک نقطه ضعف اساسی برای این حوزه است. هفته گذشته خبری منتشر شد که اعلام می‌کرد دستگاه قضایی و قانون گذار در ایالات متحده به این حوزه توجه دارد و در حال انجام تحقیق در این حوزه است. اگر در چنین شرایطی، اتفاق ناگواری برای پروژه‌های دیفای رخ دهد یا هک بزرگ دیگری در این حوزه اتفاق افتد، بدون شک دستگاه قضایی ایالات متحده نظر مثبتی به این حوزه پیدا نمی‌کنند و این موضوع می‌تواند ضربه سهمگینی به این حوزه وارد کند.

بسیاری از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که پروژه‌های حوزه دیفای وارد روند نزولی میان مدتی خود شده و کماکان شاهد ریزش قیمت این دارایی‌ها خواهیم بود. شاید خروج موسس سوشی سواپ را بتوان آغازگر بدبینی به این حوزه دانست. بسیاری از افراد پس از این اتفاق، نسبت به حوزه دیفای و شباهت‌های آن با وضعیت ICO ها در سال ۲۰۱۷ بدبین شده‌اند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا