اخبار خارجی

یکه تازی یونی‌سواپ ؛ حجم معاملات این صرافی غیرمتمرکز به ۱۵.۳۷ میلیارد دلار رسید

حجم معاملات یونی‌سواپ در ماه سپتامبر به ۱۵.۳۷ میلیارد دلار رسیده است و از این لحاظ از صرافی کوین بیس پیشی گرفته است.

اطلاعات شرکت تحلیلی Dune Analytics نشان می‌دهد صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ در ماه سپتامبر ۱۵.۳۷ میلیارد دلار معاملات را پردازش کرده است. در این مدت، حجم معاملات صرافی کوین بیس ۱۳.۶ میلیارد دلار بوده است.

حجم معاملات ماهانه صرافی‌های غیرمتمرکز - یونی‌سواپ

افزایش چشمگیر حجم معاملات یونی‌سواپ می‌تواند به دلیل دو عامل مهم باشد. عامل اول رشد انفجاری دیفای و یلد فارمینگ توکن‌های نظارتی است که منجر به رشد صرافی‌های غیرمتمرکز شده است. عامل دوم، عرضه توکن نظارتی یونی‌سواپ به اسم UNI است.

رشد چشمگیر توکن‌های نظارتی دیفای در ماه ژوئن و با عرضه توکن COMP از کامپوند آغاز شد.

این فرایند نسبتا ساده است. کاربران دیفای با استیکینگ ارزهای دیجیتال مختلف نظیر اتر به جمع‌آوری یا به اصطلاح فارم کردن توکن‌های نظارتی جدید می‌پردازند.

پروتکل‌های دیفای که توکن‌های نظارتی خود را به صورت غیرمتمرکز عرضه می‌کنند، به توزیع تدریجی توکن‌ها به استیک کنندگان می‌پردازند.

پس از آنکه کاربران توانستند توکن‌های جدید را جمع‌آوری کنند، معمولا آنها را تا زمانی نگه می‌دارند تا بتوانند در صرافی‌های متمرکز بفروشند، اما گاهی اوقات ارزش بازار توکن بسیار کم است.

صرافی‌های برتر ارز دیجیتال قبل از فهرست کردن توکن‌ها باید عوامل مختلفی را مدنظر قرار دهند. بعضی از این عوامل شامل نقدینگی، سابقه و فعالیت توسعه‌دهندگان است. برای توکن‌های نظارتی جدید یا ارزهای دیجیتال مرتبط با دیفای، فراهم آمدن این شرایط و الزامات تقریبا غیرممکن است.

بنابراین، یونی‌سواپ سرانجام به پلتفرم آماده‌ای برای معامله توکن‌های دیفای تبدیل شده است و با افزایش مجموع سرمایه‌های مسدودشده در دیفای، حجم معاملات یونی‌سواپ نیز افزایش می‌یابد.

آیا حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز، ادامه خواهد یافت یا خیر؟

یونی‌سواپ اولین بار در تاریخ ۳۰ آگوست از لحاظ حجم معاملات روزانه از صرافی کوین‌بیس پرو پیشی گرفت. از آن زمان تاکنون، یونی‌سواپ در رقابت با کوین‌بیس بوده است. در اواخر ماه آگوست، هیدن آدامز (Hayden Adams) موسس یونی‌سواپ گفت:

حجم معاملات روزانه یونی‌سواپ برای اولین بار از کوین‌بیس بیشتر شده است. حجم معاملات یونی‌سواپ و کوین‌بیس به ترتیب ۴۲۶ و ۳۴۸ میلیون دلار بوده است. این موضوع واقعا خوشحال کننده است.

علیرغم کاهش قابل توجه در یلد فارمینگ و علاقه شدید به توکن‌های نظارتی، حجم معاملات یونی‌سواپ در سطح بالایی حفظ شده است. این موضوع نشان می‌دهد که روند صعودی حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در بلندمدت حفظ خواهد شد.

کاربران فعال صرافی غیرمتمرکز

طی چند هفته اخیر، قیمت توکن‌های دیفای و فعالیت کاربران در عرصه یلد فارمینگ کاهش یافته است، اما محققان Dune Analytics این موضوع را یک سیگنال نزولی نمی‌دانند. آنها گفته‌اند:

علیرغم فروکش کردن جنون یلد فارمینگ، حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در ماه سپتامبر به ۲۴ میلیارد دلار رسیده است که افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به ماه آگوست را نشان می‌دهد. اگرچه چند هفته اخیر نسبت به اوایل ماه سپتامبر شاهد کاهش حجم معاملات بودیم اما حجم معاملات تمام هفته‌های ماه سپتامبر بیشتر از ماه آگوست بوده است.

تحلیلگران اتریوم نظیر آنتونی ساسانو (Anthony Sassano) موسس Ethhub گفته است این موضوع هم‌چنین گویای احساس کاملا مثبت سرمایه‌گذاران نسبت به اتریوم است. وی در این خصوص گفت:

آنها به شما گفته‌اند که صرافی‌های غیرمتمرکز در اتریوم یک روند زودگذر هستند، اما کاملا اشتباه می‌کردند. حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در ماه سپتامبر ۲۳.۵ میلیارد دلار بوده است. مخالف با اتریوم و انتظار برای شکست خوردن آن همیشه اقدامی اشتباه بوده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا