اخبار خارجی

دیفای توقف ناپذیر؛ ارزش بازار دیفای به ۱۱ میلیارد دلار رسید

عرصه دیفای که به نظر نمی‌رسد به این زودی متوقف شود، هم‌چنان در حال رشد و بزرگتر شدن است. امروز، ارزش کل بازار دیفای به ۱۱ میلیارد دلار رسید.

در فهرست ۱۰۰ کوین برتر دیفای CoinGecko از لحاظ ارزش بازار، چین لینک (LINK) رتبه اول دیفا‌ی را در اختیار دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش قیمت و دستیابی به رکورد قیمت جدیدی بوده است. رتبه دوم متعلق به میکر (MKR) است و پس از آن کامپوند (COMP) هستند.

در حال حاضر، ارزش بازار دیفای در این وبسایت به ۱۱.۳ میلیارد دلار رسیده است. سایت‌های مختلف، آمار و ارقام متفاوتی از لحاظ سنجش و اندازه‌گیری ارزش بازار دیفا‌ی دارند. سایت DefiMarketCap امروز ارزش بازار دیفا‌ی را ۸ میلیارد دلار اعلام کرده است، اما این وبسایت چین لینک را در فهرست خود قرار نداده است.

دیفا‌ی که با اجرای تمام امور مالی بر بستر بلاک چین در صدد متحول کردن امور مالی (نظیر وام‌دهی، وام‌گیری و غیره) است شاهد افزایش چشمگیر محبوبیت خود بوده است. بخشی از این موضوع به دلیل آن است که مردم متوجه شده‌اند می‌توانند سود خوبی از منابع استیکینگ در استخرها به دست آورند.

به نظر می‌رسد سروصدای پیرامون دیفا‌ی غیرقابل توقف است. یکی از معامله‌کنندگان بیت کوین به اسم Linksaka امروز بیان کرد که حجم معاملات LINK در کوین‌بیس از بیت کوین عبور کرده است. گفتنی است حجم معاملات چین لینک و بیت کوین به ترتیب ۱۴۵ و ۹۵ میلیون دلار است. هرچند در صرافی بایننس، حجم معاملات چین لینک نزدیک به بیت کوین است.

نه تنها ارزش بازار دیفا‌ی در حال افزایش است، بلکه میزان سرمایه مسدودشده در قراردادهای دیفا‌ی نیز رو به فزونی است. طبق گزارش DeFi Pulse، میزان سرمایه مسدودشده در دیفای به ۴.۵۵ میلیارد دلار رسیده است. گفتنی است یک هفته قبل این مقدار به ۴ میلیارد دلار و کمتر از دو هفته قبل از آن نیز به ۳ میلیارد دلار رسیده بود.

با این حال، بعضی از افراد گفته‌اند که عرصه دیفای یک حباب بزرگ است و به زودی شاهد سقوطی همانند سقوط بیت کوین در سال ۲۰۱۷ خواهیم بود.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا