اخبار خارجی

صرافی یونی‌سواپ توکن نظارتی خود به اسم UNI را معرفی کرد

یونی‌سواپ صرافی تبادل توکن‌های بر بستر اتریوم، امروز اعلام کرد که توکن خود به اسم UNI را ایجاد کرده است.

معرفی UNI باعث ارتقا و رشد این پلتفرم با استفاده از مکانیزم غیرمتمرکز خواهد شد. این موضوع به یونی‌سواپ امکان می‌دهد تا به کاربران خود با توکن اختصاصی این پلتفرم پاداش دهد، در حالی که این شیوه پاداش در عرصه دیفای در حال تبدیل شدن به یک استاندارد مشخص است.

توکن‌های نظارتی همانند یک برنامه وفاداری همراه با سهام شرکت است و کاربران در ازای مشارکت و حضور در این پلتفرم و هم‌چنین ارائه رای خود در خصوص نحوه اجرای پروتکل، اعتبار دریافت می‌کنند.

توکن‌های نظارتی اخیرا به سرمایه‌گذاری احتکاری تبدیل شده است، به طوری که طرفداران دیفای در حال هجوم به سمت پلتفرم‌هایی نظیر Yearn.finance هستند که توکن‌های YFI با قیمت کنونی ۳۶,۰۰۰ دلار را توزیع می‌کند.

یونی‌سواپ - UNI

هرچند، توکن یونی‌سواپ بیشتر یک پاسخ مستقیم به سوشی‌سواپ (SushiSwap) است که نسخه شبیه‌سازی شده از یو‌نی‌سواپ است و با ارائه توکن، کاربران را به استفاده از این پلتفرم ترغیب می‌کند. این پلتفرم هم‌چنین در صدد جذب نقدینگی یو‌نی‌سواپ است. در حال حاضر، طبق اطلاعات DeFi Pulse، یونی‌سواپ و سوشی‌سواپ دومین و سومین پروتکل با بیشترین سرمایه مسدودشده هستند.

یونی‌سواپ امیدوار است که توکن UNI می‌تواند به تداوم قدرت این پروتکل کمک کند. این صرافی غیرمتمرکز در صدد توزیع حداکثر یک میلیارد توکن UNI طی چهار سال آتی است. ۶۰ درصد این توکن‌ها به اعضای جامعه یو‌نی‌سواپ، ۲۱.۵ درصد به کارمندان یونی‌سواپ، ۱۸.۵ درصد نیز به سرمایه‌گذاران و مشاوران اختصاص خواهد یافت.

در واقع، یونی‌سواپ اکنون ۱۵۰ میلیون توکن به کاربرانی اختصاص می‌دهد که تا تاریخ ۱ سپتامبر تر این پلتفرم استفاده کرده‌اند. پس از توزیع ۴۰ درصد توکن‌ها در سال اول، هر سال ۱۰ درصد توزیع توکن کاهش خواهد یافت تا تمام توکن‌ها توزیع شود.

در بیانیه یونی‌سواپ آمده است: یونی‌سواپ در جایگاه خوبی برای رشد جامعه محور، توسعه و خوداتکایی است. معرفی توکن UNI نیز در راستای این هدف است و مالکیت اشتراکی در جامعه و سیستم نظارتی اختصاصی و متنوع را امکان‌پذیر می‌سازد که این پروتکل را به سمت آینده پیش خواهد برد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا