اخبار خارجی

پلتفرم Cream finance هک شد؛ ۳۷ میلیون دلار از دست رفت!

پلتفرم‌های امور مالی کریم فایننس (Cream finance) و آلفا فایننس (Alpha finance) روز شنبه مورد حمله هکرها قرار گرفتند. بر اساس اطلاعات موجود در سایت Etherscan، هکرها با حمله به سرویس وام سریع این پلتفرم‌ها توانستند ۳۷.۵ میلیون دلار را به سود خود جابجا کنند.

حمله به پلتفرم cream finance

مفاهیم ارزهای دیجیتال؛ موضوع: نکاتی جالب درباره Flash Loan + ویدیو

دو ساعت بعد از منتشر شدن این خبر، Cream Finance در توییتر خود نوشت که قراردادهای آنها در حالت نرمال بوده‌اند و بازارهای مالی آنها مجددا در جریان قرار گرفته‌اند.

توییت تیم cream finace در مورد حمله به وام های سریع

بعد از این حادثه، تیم آلفا فایننس اعلامیه خود را منتشر کرد و بیان کرد که محصول  Alpha Homora V2 این تیم، هدف این حمله بوده است. این شرکت اعلام کرد که خلا امنیتی رفع شده است و به همراه تیم Cream finance و یک محقق پروتکل‌های دیفای به نام آندره کرونژه، در حال بررسی این موضوع هستند. همچنین در توییتر اعلام کرده‌اند که در حال ردیابی دارایی‌های سرقت شده هستند و تاکنون یک مظنون اصلی را رصد کرده‌اند.

پیگیری هک سرویس وام سریع آلفا فایننس

البته در خلال این اخبار و حواشی آن، در گزارش Coindesk آمده است که تیم Cream finance پیامی را در توییتر منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه دارایی‌هایی که از پروتکل لندینگ آنها وام گرفته شده است به حالت تعلیق درآمده‌اند؛ این توییت بعد از منتشر شدن از سوی این تیم حذف شد.

این اتفاق دومین حمله در دو هفته گذشته روی پروتکل‌های دیفای است. یکی از استخرهای لندینگ DAI در پروتکل یرن فایننس در هفته‌های گذشته مورد حمله هکرها قرار گرفت. در این حمله ۱۱ میلیون دلار دارایی دیجیتال از این پروتکل به سرقت رفت.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا