اخبار خارجی

اگر جو بایدن رییس جمهور آمریکا شود قیمت بیت کوین و طلا افزایش می یابد

الکس کروگر (Alex krüger) اقتصاددان و تحلیلگر بازارهای جهانی، پاکسازی دموکراتیک را پیش‌بینی کرده است که بر قیمت طلا، نقره و بیت کوین تأثیرگذار خواهد بود.

کروگر معتقد است اگر در حزب دموکرات در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا پیروز شوند، ارزش دلار کاهش خواهد یافت.

اگر ارزش دلار در سال ۲۰۲۱ نیز کاهش یابد باعث می‌شود که فلزات گرانبها و بیت کوین وارد روند صعودی شوند.

همبستگی بین بیت کوین و طلا
همبستگی بین بیت کوین و طلا

چرا ارزش دلار در ریاست جمهوری بایدن کاهش خواهد یافت؟

استراتژیست‌ها از این موضوع می‌ترسند که ریاست جمهوری بایدن منجر به افزایش مالیات و قانونگذاری‌های بیشتر شود. هر دو عامل می‌تواند بر اقتصاد و بازار بورس فشار وارد کنند.

احساس پیرامون ارزش دلار معمولا به وضعیت اقتصادی بستگی دارد. بدین ترتیب، هنگامی که ویروس کرونا به سرعت در سراسر آمریکا شیوع پیدا کرد، کاهش ارزش دلار آغاز شد. طی ۶ ماه گذشته، عملکرد دلار نسبت به ین، یوان و فرانک ضعیفتر بوده است.

اگر پیروز شدن بایدن در انتخابات منجر به کاهش ارزش دلار آمریکا شود، قیمت طلا و بیت کوین می‌تواند افزایش یابد. کروگر در این خصوص گفت:

چشم‌انداز دارایی‌ها در پاکسازی دموکراتیک شامل تضعیف دلار و رشد مجدد فلزات گرانبها است. قیمت نقره به دلیل تقاضا برای پنل‌های خورشیدی افزایش می‌یابد. فلزات پایه و مخصوصا مس رشد قیمت خواهند داشت. نفت خام ارزانتر می‌شود و بیت کوین شاهد افزایش قیمت چشمگیری خواهد بود.

استراتژیست‌های بانک‌های بزرگ نیز با این نظر موافق هستند. طبق گفته سورش تانتیا (Suresh Tantia) استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری بانک Credit Suisse، بازار بورس پس از انتخابات ممکن است با ریزش ۵ درصدی مواجه شود.

تانتیا تاکید کرده است که حمایت پولی و مالی که از فدرال رزرو انجام شده است برای بازار بورس صورت نگرفته است. هم‌چنین این حمایت تاثیر مهمی بر دلار نداشتن است، زیرا نشانه‌ای از بازیابی مشاهده نمی‌شود.

ادامه روند کاهش ارزش دلار و رکود بازار بورس می‌تواند تاثیر مثبتی بر احساس پیرامون بیت کوین و طلا داشته باشد.

تانتیا پیش‌بینی کرده است که بازار بورس در سال ۲۰۲۱ بازیابی می‌شود، اما در کوتاه مدت، انتخابات تهدید جدی برای این بازار است. وی گفت:

حمایت بانک مرکزی پایان نمی‌یابد. فدرال رزرو همانند سایر بانک‌های مرکزی، نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری در سطح کم حفظ می‌کند. بنابراین با تزریق نقدینگی به بازار، به نظرم بازار بورس بازیابی می‌شود. در نتیجه بازیابی بازار بورس می‌تواند فرصتی برای ورود به آن باشد.

محرک‌های مالی، عامل بالقوه دیگر در افزایش قیمت بیت کوین

تحلیلگران هم‌چنین یک بسته محرک مالی دیگر در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی می‌کنند. پس از تایید بسته مالی ماه آوریل، قیمت بیت کوین از ۶۰۰۰ به ۱۲۵۰۰ دلار افزایش یافت.

بسته محرک مالی دوم می‌تواند فشار موجود بر دارایی‌های مختلف را کاهش دهد و ممکن است منجر به افزایش علاقه به بیت کوین شود.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا