اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

جزییاتی از به‌روز رسانی بعدی دوج کوین منتشر شد؛ چه تغییراتی در راه است؟

تیم توسعه‌دهنده دوج کوین قصد دارند به‌روزرسانی با نام نسخه ۱.۱۴.۶ را احتمالا در همین تابستان اجرایی کنند. در این مطلب به برخی از ویژگی‌های این آپدیت می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فین‌بولد، حساب کاربری دوج ویسپر (Doge Whisperer) در توییتی به نقل از یکی توسعه‌دهندگان این پروژه، به بررسی نسخه جدید هسته دوج کوین پرداخت.

تصویر زیر مربوط به چک لیست این آپدیت است که در پلتفرم گیت‌هاب پروژه توسط پاتریک لودر (Patrick Lodder) از توسعه‌دهندگان دوج به اشتراک گذاشته شده است که در آن شرح کارهایی که باید یا می‌تواند در این به‌روزرسانی به انجام برسد، درج شده است.

لیست تغییرات آپدیت جدید دوج منبع: گیت‌هاب
لیست تغییرات آپدیت جدید دوج کوین منبع: گیت‌هاب

چه تغییراتی در اکوسیستم دوج به وقوع می‌پیوندد؟

در تصویر بالا برخی از آیتم‌ها تحت عنوان MUST HAVE قرار دارند. ارائه نسخه ۱.۱۴.۶ دوج منوط به انجام شدن این تغییرات است. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش محافظت از کاربران در مورد کیف پول اختصاصی این پروژه (در حال حاضر ۲ نسخه Multidoge و Dogecoin Core برای این کیف پول وجود دارد).
  • برطرف کردن باگ‌ها و آسیب پذیری‌هایی که در کدهای هسته شبکه بیت کوین وجود داشته‌اند و از همان کدها در اکوسیستم دوج نیز استفاده شده است. یکی از مهم‌ترین آن‌ها حمله‌ای بود که به موجب آن یک نود شبکه نمی‌توانست از نودهای دیگر تراکنش دریافت کند.
  • برطرف کردن باگ‌ها و آسیب‌پذیری‌های کدهای اختصاصی دوج
  • ارزان‌تر کردن استفاده از کیف پول Dogecoin Core
  • بهبود مدیریت آدرس مسیج‌ها
  • آسان‌تر کردن استفاده از اسکریپت‌های گیتین (gitian). گیتین از ابزارهای توزیع نرم افزار مورد استفاده در دوج است به نحوی که توسعه‌دهندگان می‌توانند از ماژول‌های نوشته شده که قبلا توسط توسعه‌دهندگان دیگر نوشته شده است، استفاده کنند.

به غیر از این بخش، بخش‌ SHOULD HAVE برای آیتم‌هایی در آپدیت پروژه استفاده شده است که باید انجام شوند اما الزامی به انجام شدن آن قبل از انجام به‌روزرسانی نیست که از جمله آن‌ها می‌توان به مستقل شدن از پچ‌های پروژه‌های دیگر مثل بیت کوین نام برد.

و در نهایت بخش COULD HAVE برای آیتم‌هایی در آپدیت پروژه استفاده شده است که الزامی برای انجام آن وجود ندارد اما بهتر است انجام شوند. که از جمله آن‌ها می‌توان به بهبود عملکرد سیستم و ماژول‌های Clean Up اشاره کرد.

آخرین آپدیت روی هسته شبکه دوج در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) تحت عنوان نسخه ۱.۱۴.۵ رخ داده بود. پیش‌تر ایلان ماسک به توسعه‌دهندگان دوج پیشنهاد داده بود تا بر روی ویژگی‌های پایین آوردن کارمزد شبکه، کاهش زمان تایید تراکنش‌ها و افزایش تعداد تراکنش‌های در یک بلاک تمرکز کنند.

منبع
beincryptofinbold

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا