کریپتو کده

دوج کوین (Dogecoin) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال Doge

دوج کوین داغ‌ترین و عجیب‌ترین ارز دیجیتال دنیاست. ارزش کل DogeCoinهای در گردش، حدود ۵۰ میلیارد دلار است، که این برای کوینی که با هدف شوخی به وجود آمده، بسیار عالی است! در زمان نگارش این مقاله، این رمز ارز در رتبه ۷ بازار ارزهای دیجیتال از نظر حجم بازار قرار دارد. دوج کوین در سال ۲۰۲۱ بیش از ۶۰۰۰ درصد رشد داشته است! اما دوج کوین چیست ؟ در این مقاله با این ارز رمزنگاری شده، کاربرد دوج کوین، نحوه استخراج آن، خرید و فروش، بهترین والت دوج کوین ، قیمت و آینده این رمز ارز آشنا می‌شوید. با ما همراه باشید.

این مقاله در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ بروزرسانی شده است

دوج کوین چیست ؟

دوج کوین چیست؟

قبل از شروع مقاله، باید بگوییم که برخی افراد این رمز ارز را داچ کوین ، دویج کوین ، دیج کوین و غیره نیز می‌نامند؛ اما تلفظ درست آن دوج کوین (Dogecoin) است و اگر می‌خواهید بدانید که نماد دوج کوین چیست، باید بدانید که نماد آن DOGE است. حالا dogecoin چیست؟ 

دوج کوین در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ توسط دو مهندس نرم افزار ایجاد شد و هدف آن نیز شوخی بود. بیلی مارکوس (Billy Markus) برنامه نویس IBM از پورتلند آمریکا، تغییراتی در کوین خود (دوج کوین) ایجاد کرد تا از بیت کوین متمایز باشد؛ زیرا بیتکوین توسط فرد ناشناسی (ساتوشی ناکاموتو) ایجاد شده بود و توسط تعداد کمی از ماینرها استخراج می‌شد. مارکوس می‌خواست ارزی بسازد که برای عموم مردم قابل دسترسی باشد. 

بیلی مارکوس رویای عجیب خود را تبدیل به واقعیت کرد و به همراه جکسون پالمر (Jackson Palmer) که برای شرکت Adobe‌ کار می‌کرد، شروع به همکاری کرد. پالمر دامنه dogecoin.com را خریداری کرد. در بالای این وبسایت تصویر یک سگ Shiba Inu را می‌بینیم، که لوگوی این کوین است. 

دوج کوین چیست؟

طبق گفته وب سایت دوج کوین، این یک ارز دیجیتال همتا به همتای متن باز است. این آلتکوین ابتدا به عنوان یک جوک ایجاد شد که به شوخی اینترنتی درباره سگ شیبا اینو اشاره داشت و سپس در سطح اینترنت محبوبیت زیادی کسب کرد.

درست مانند تمام ارزهای رمزنگاری شده، دوج کوین می‌تواند خرید و فروش شود و درست مانند پول خرج شود. این رمز ارز با تغییراتی در کدهای لایت کوین ساخته شده و از همان الگوریتم یعنی اسکریپت (Scrypt) استفاده می‌کند. بر خلاف بیت کوین که عرضه آن محدود به ۲۱ میلیون کوین است، دوج کوین ۱۲۹ میلیارد کوین تولید می‌کند. برخی رمز ارزها در دنیای واقعی کاربرد دارند و می‌توان با آنها محصولات و خدمات خریداری کرد؛ اما Dogecoin تقریبا هیچ کاربردی در دنیای واقعی ندارد. تنها چند بازار خاص مانند انعام دادن به هنرمندان آنلاین برای این کوین وجود دارد. 

اصلی‌ترین تف