استخراج (ماینینگ) بیت کوین چیست و چگونه می‌توان با آن کسب درآمد کرد؟ + ویدیو

20:02:35حتما اصطلاح استخراج بیت کوین (ماینینگ) به گوشتان خورده است و این سوال برایتان ایجاد شده چطور می‌توان اینکار را انجام داد. آیا با استفاده از کامپیوترها می‌توان کسب درآمد داشت؟ در این مقاله به جواب تمام سوال‌هایتان خواهید رسید.

ماینینگ یا استخراج چیست؟

استخراج بیت کوین، ستون فقرات شبکه این ارز دیجیتال است. ماینرها یا استخراج کنندگان برای تامین امنیت و تایید تراکنش های بیت کوین، نقش حیاتی ایفا می‌کنند. بدون وجود ماینرها، شبکه مورد حمله قرار می‌گیرد و ناکارآمد خواهد بود. استخراج بیت کوین توسط کامپیوترهای خاصی انجام می‌شود و وظیفه ماینرها این است که شبکه را امن کرده و تراکنش بیت کوین را پردازش نمایند. ماینرها با حل یک مساله محاسباتی به جوابی دست می‌یابند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بلاک‌های تراکنش ها را به هم متصل کنند (بلاک‌های متصل تشکیل یک بلاکچین می دهند). ماینرها به ازای این سرویس که به شبکه می‌دهند، کارمزد تراکنش و بیت کوین جدید جایزه می‌گیرند. در حقیقت با این کار بیت کوین تولید کرده‌اند و به همین دلیل هم به کار آنها استخراج می‌گویند.

فرایند استخراج چگونه کار می کند؟

شبکه بلاک چین طوری طراحی شده است که ماینرها با هدف تامین امنیت شبکه و تایید تراکنش‌های بیت کوین فعالیت می‌کنند و برای خدماتی که ارائه می‌دهند هر ده دقیقه یکبار یک بلاک تولید می‌کنند که به ازای آن بیت کوین دریافت می‌کنند. اما سوال مهمی که شاید از خودتان بپرسید این است که چرا باید چیزی به اسم استخراج وجود داشته باشد. این سوال از جنبه‌های زیادی قابل بررسی است اما اساسی‌ترین دلایل وجود ماینر موارد زیر است که به شرح هرکدام می‌پردازیم:

۱. موضوع تولید و ایجاد بیت کوین جدید

ارزهای سنتی -مانند دلار یا یورو- توسط بانک‌های مرکزی صادر می‌شوند. این بانک مرکزی است که به صورت انحصاری می‌تواند واحدهای جدیدی از پول را در هر زمانی براساس سیاست‌های خود (بهبود وضعیت اقتصاد یا حتی گاهی اوقات تضعیف آن) صادر کند. موضوع چاپ پول و پشتوانه طلایی آن همیشه مساله‌ای رمزآلود برای عموم مردم باقی خواهد ماند. اما بیت کوین متفاوت است و این مشکل متمرکز سازی را تا حد زیادی حل کرده است. ماینرها به صورت غیرمتمرکز در سرتاسر دنیا در حال فعالیت هستند و تمام خدمات و کارهایشان در شبکه قابل مشاهده و پیگیری است و تمام مردم می‌توانند بدون واسطه شاهد انجام امور مالی خود باشند. ماینرها نیز هر ده دقیقه مقدار مشخصی بیت کوین پاداش می‌گیرند. نرخ پاداش و کارمزد تراکنش‌ها در کد نوشته شده برای شبکه تنظیم شده است، بنابراین ماینرها نمی‌توانند سیستم را فریب دهند یا بیت کوین از جایی دیگری تولید یا وارد شبکه کنند. ماینرها مجبورند از توان محاسباتی خود برای استخراج پول استفاده کنند.

۲. تایید تراکنش‌ها بدون وجود نهاد مرکزی و به صورت غیرمتمرکز

 

یک تراکنش می‌تواند تنها زمانی امن و کامل در نظر گرفته شود که در یک بلاک قرار داشته باشد. چون فقط با قرار گرفتن در یک بلوک است که به طور رسمی در بلاکچین بیت کوین قرار خواهد گرفت. بلاکچین زنجیره‌ای از بلاک‌هاست که به یکدیگر متصل هستند. برای تغییر یک بلوک در ساختار بلاکچین، باید تمامی بلاک‌های قبل و بعد آن تغییر کند که با توجه به تعریف بلاکچین چنین چیزی تقریبا غیرممکن است.

پس اگر تراکنشی را درشبکه فرستادید همیشه منتظر تایید ماینرها و ایجاد بلوک های بعدی آن باشید. پیشنهاد می‌شود تا ۶ بلوک بعدی برای تایید نهایی تراکنش خود منتظر بمانید چرا که:

صفر بلوک: این تراکنش ممکن است برگشت بخورد! پس حتما حداقل یک بلوک منتظر بمانید.

یک بلوک: تراکنش‌های کوچک. اگر تراکنشی با ارزش کمتر از ۱۰۰۰ دلار ارسال یا دریافت کرده‌اید، ایجاد یک بلوک برای شما کافی است.

سه بلوک:برای تراکنش‌هایی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار سه بلوک کافی خواهد بود، معمولا اکسچنج‌ها هم سه بلوک برای تراکنش‌های برداشت منتظر خواهند ماند.

شش بلوک: تراکنش‌های بزرگ. این مقدار انتظار برای تراکنش‌های بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار کافی خواهد بود. ایجاد شش بلوک به طور کلی، مطمئن ترین زمان برای قطعی دانستن یک تراکنش در شبکه است.

۳. امنیت سیستم

ماینرها با دشوار کردن حمله یا متوقف کردن آن، شبکه را امن می‌کنند. به دلیل خاصیت غیرمتمرکز بودن شبکه، ماینرها و نودهای شبکه در سرتاسر دنیا و بدون وجود نهاد مرکزی با یکدیگر شبکه را مدیریت می‌کنند. این یعنی قدرت انحصارا دست فرد یا گروه خاصی نیست و بین همه تقسیم شده است. پس می‌توان گفت هرچه تعداد ماینرها و نودها بیشتر باشد، امنیت شبکه بالاتر خواهد رفت.

در این حالت، تنها راه حمله به شبکه، داشتن بیش از ۵۱ درصد از قدرت هش شبکه است که با توجه به سختی شبکه امری تقریبا غیرممکن است و از سال ۲۰۰۸ که بیت کوین وارد دنیا شده است تا کنون، چنین اتفاقی نیفتاده است. در حقیقت این توزیع قدرت است که باعث امنیت شبکه بیت کوین شده است.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی کامل با استخراج بیت کوین ویدیو زیر را مشاهده کنید:

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

اگر واقعا علاقه دارید که بیت کوین استخراج کنید، این کار کاملا شدنی است. البته برای خیلی از مردم در دنیا به صرفه نخواهد بود و بازگشت مالی چشم‌گیری نخواهد داشت، حتی برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم. استخراج بیت کوین یک صنعت نسبتا تخصصی است و به دلیل مصرف برق زیادی که دارد معمولا در سوله یا انبارهای بزرگ که برق ارزان پیدا می‌شود و مهم تر از آن در کشورهایی که نرخ قیمت برق کمتری دارند، مقرون به صرفه خواهد بود. اگر قصد دارید در ایران شروع به اینکار کنید، پیشنهاد می‌شود مکان لازم برای استخراج را اول از همه فراهم کنید.

بگذارید با شما صادق باشیم؛ استخراج بیت کوین امروز برای اغلب مردم پیشنهاد نمی شود. امروز بیت کوین در کارگاه‌های بزرگی قابل استخراج است. این کارگاه‌ها مجهز به سیستم‌های خنک‌کننده قوی و سخت افزارهای تخصصی هستند که نیاز دارند ۲۴ ساعت شبانه روز روشن باشند و برق مصرف کنند.

خب اما اگر به دلیل علاقه یا یک سرگرمی دوست دارید اینکار را انجام دهید و به دنبال درآمد حاصل از آن نیستید، مراحل زیر می‌تواند قدم‌های شما در این مسیر را نشان دهد:

قدم اول: خریداری دستگاه استخراج بیت کوین (اسیک ماینر)

شما بدون داشتن یک اسیک ماینر (ASIC miner) قادر به استخراج بیت کوین نخواهید بود. اسیک ماینرها سخت‌افزارهایی هستند که فقط برای استخراج طراحی و ساخته شده‌اند و کمپانی اصلی سازنده آن هم بیت مین (Bitmain) نام دارد. البته به تازگی سامسونگ هم اعلام کرده وارد این بازار خواهد شد. در ایران فروشندگانی هستند که می‌توانید از آنها اسیک خریداری کنید و البته می توانید به صورت آنلاین از خارج از ایران هم آن را تهیه کنید.

و اما نکته حیاتی این است که به هیچ عنوان استخراج بیت کوین را روی کامپیوتر خانگی یا لپتاپ خود امتحان نکنید! با اینکار در طول یکسال حتی یک سنت هم گیرتان نخواهد آمد و فقط هزینه برق دستگاه را پرداخت خواهید کرد و همچنین کارت گرافیک سیستم شما به دلیل تولید گرمای زیاد از بین خواهد رفت. البته این موضوع برای همه کوین‌ها صادق نیست. ارزهایی مثل گولم، بایت کوین یا استورج در حال حاضر این قابلیت را دارند که از طریق لپتاپ یا کامپیوتر شخصی استخراج شوند.

بهترین دستگاه های اسیک (ASIC) برای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۸

اگر می خواهید ماینینگ بیت کوین (BTC) را آغاز کنید، شما به دستگاه های اسیک ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) نیاز خواهید داشت که به منظور این هدف ساخته شده اند. از آنجایی که افراد زیادی به ماینینگ روی می آورند، این دستگاه ها می توانند گران و خرید آنها دشوار باشد. در بیشتر موارد شما باید یک پاور PSU با کیفیت خوب بخرید تا بیشترین کارایی را داشته باشید.

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که وقتی دستگاه را می خرید چه زمانی سرمایه اولیه شما را باز می‌گرداند. این امر به وسیله قدرت هش دستگاه و همچنین کسر هزینه های برق، هزینه استخر ماینینگ و سختی ماینینگ مشخص می‌شود.

به یاد داشته باشید که شما هزینه های برق و همچنین هزینه یا کارمزد استخر ماینینگ را باید بپردازید. ماشین حساب تایین سودآوری به شما اجازه می دهند تا ROI یا همان بازگشت سرمایه را بهتر حساب کنید.

انت ماینر اس۹ یا اس۹ آی (Antminer S۹ or S۹i)

 • هزینه: ۶۰۸ دلار (۴۵۸ پوند)
 • مصرف برق: ۱,۳۲۰ وات
 • قدرت هش: ۱۳.۵ تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۱۷۹۰۴۱ بیت کوین(BTC)

انت  ماینر S۹ یا S۹i معروف ترین دستگاه ماینینگ اسیک ساخته شده توسط بیت مین می‌باشد. S۹ را ماینری می‌دانند که بهترین و بالاترین راندمان مصرف انرژی را دارد. البته این عامل بستگی به هزینه برق جایی که شما زندگی می کنید و همچنین پاور PSU استفاده شده با آن دارد. اگرچه می‌توانید با پرداخت ۹۰ دلار بیشتر، از سایت بیت مین یک S۹i و پاور PSU آن را تهیه کنید. در حال حاضر منبع تغذیه یا همان پاور APW۳++ بیت مین حدود ۱۰۰ دلار است.

راندمان بسیار بالا هزینه دارد، و این مدل ارزانترین ماینر اسیک در بازار نمی‌باشد. دستگاه های S۹ در وبسایت بیت مین فروخته می شوند اما نسخه S۹i نیز که همانند S۹ است در دسترس می‌باشد. شما می توانید این دستگاه ها را در سایت آمازون یا eBay خریداری کنید. البته در این سایت ها قیمت ها خیلی بیشتر است و ممکن است تحت پوشش گارانتی بیت مین قرار نگیرند.

بیت مین به طور مرتب ویژگی های S۹ را بهبود می بخشد، بنابراین اگر شما دست دوم آن را خریداری می‌کنید، مطمئن شوید که قدرت هش دقیق آن را بررسی کنید.

انت ماینر اس ۷ (Antminer S۷)

 • هزینه: متفاوت است
 • مصرف برق: ۱,۲۹۳ وات
 • قدرت هش: ۴.۷۳  تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۰۶۱۵۹۰ بیت کوین(BTC)

اگر چه قدرت هش S۷ تنها حدود یک سوم  S۹ است، اما از آنجایی که هزینه کمتری دارد و دستگاه دست دوم به همراه پاور  PSU است، ممکن است در مقایسه با S۹ بازگشت سرمایه زودتر اتفاق بیافتد. همچنین دستگاه S۷ از S۹ گرما و صدای کمتری تولید می‌کند.

اگر قصد خرید S۷ را دارید حتما کارایی آن را بررسی کنید و اگر دستگاه به همراه پاور می باشد مطمئن شوید حداکثر راندمان را دارد و منبع تغذیه یا همان پاور AWP۳++ که در  S۹ کار می کند را دارد. حتی با وجود پاور قدرتمند، کارایی و راندمانS۷ همانند S۹ نمی باشد و به طور متوسط ۰.۲۵ ژول بر گیگاهش انرژی مصرف می کند.

آوالون ماینر ۷۶۱ (AvalonMiner ۷۶۱)

 • هزینه: متفاوت است
 • مصرف برق: ۱,۳۲۰ وات
 • قدرت هش: ۸.۸  تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۱۱۴۵۸۷  بیت کوین

شرکت آوالون (Avalon) که شعبه ای از شرکت چینی کنان کریتیو می‌باشد از اولین شرکت های تولیدکننده چیپ های ASIC بیت کوین می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت هنگامی که صحبت از سخت افزار استخراج بیت کوین می‌شود، این شرکت کار خود را به خوبی بلد است.

ماینر سری ۷ آوالون همانند سری ۶ نقدهای خوبی داشته است و از به کارگیری چیپ های ۱۶ نانومتری A۳۲۱۲ در این قطعه و بی صدا بودن آن تمجید شده است.

آوالون ماینر ۷۶۱ با استفاده از کنترلر AUC۳ از استخراج خوشه ای پشتیبانی می‌کند و برای این امر می‌توان تا ۶ ماینر را به یکدیگر متصل کرد. قیمت کنترلر AUC۳ حدود ۸۰ دلار (۶۰ پوند) می‌باشد و می‌تواند به سایر ماینرها نیز متصل شود. برای مثال چهار کنترلر AUC۳ می‌توانند هرکدام به پنج آوالون ماینر متصل شوند و ۲۰ آوالون ماینر ۷۶۱ را مدیریت کنند و قدرت هش ۱۷۶ تراهش در ثانیه را ارائه دهند.

هم چنین باید پاور جداگانه ای به قیمت حدود ۱۵۰ دلار (۱۱۰ پوند) خریداری کنید. در مجموع هزینه تهیه این ماینر کمتر از خرید ماینر S۷ کارکرده می‌باشد. قدرت هش و راندمان انرژی آوالون ماینر ۷۶۱ به معنای این است که سرمایه شما سریعتر برمی‌گردد.

ماینر M۳ یا (Miner M۳)

 • هزینه: ۱,۵۰۷ دلار (۱,۱۳۶ پوند)
 • مصرف برق: ۱۸۰۰-۲,۱۰۰  وات
 • قدرت هش: ۱۲.۵  تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۱۶۲۷۶۵  بیت کوین(BTC)

ماینر M۳ اواخر سال ۲۰۱۷ توسط شرکت چینی پانگولین ماینر منتشر شد. برای استفاده از این دستگاه باید آن را به اترنت متصل کنید و تنظیمات استخر ماینینگ خود را با رابط کاربری M۳ تنظیم کنید.

اگرچه هش ریت این دستگاه از S۹ کمتر است اما این دستگاه بسیار ارزانتر می‌باشد و می‌توانید سرمایه خود را سریعتر برگردانید. طبق بررسی های انجام شده در انجمن بیت کوین تاک، فن های موجود در این ماینر، گرمای ایجاد شده را سریعا به محیط منتقل می‌کند. میزان نویز و صدای ایجاد شده آن نیز همانند S۹ می‌باشد. این ماینر دارای ضمانت نامه ۶ ماهه می‌باشد که بیشتر از تمام قطعات ذکر شده در این مقاله می‌باشد.

آوالون ماینر ۸۲۱  (AvalonMiner ۸۲۱)

 • هزینه: ۵۰۸ دلار (۳۸۳ پوند)
 • مصرف برق: ۱,۲۰۰  وات
 • قدرت هش: ۱۱ تراهش بر ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۱۴۳۲۳۳  بیت کوین(BTC)

آوالون ماینر ۸۲۱ یک بهبود عظیم نسبت به ماینرهای قبل از خود است و شامل ۱۰۴ چیپ  ۱۶ نانومتری A۳۲۱۰ می‌باشد که نسبت به آوالون ماینر ۷۶۱ حدود ۲۰ درصد هش‌ریت بیشتری بخشیده است.

ماینر ۸۲۱ کارآیی و مصرف برق ۰.۱۰۹ ژول در گیگاهش دارد که حدود ۱۰ درصد کمتر از S۹ می‌باشد. هش‌ریت آن نیز کمتر از S۹ است اما تصمیم شما برای تهیه آوالون ماینر ۸۲۱ حول قیمت می‌چرخد. توزیع کننده رسمی شرکت آوالون قیمت این ماینر را ۶۴۹ دلار اعلام کرده است. همراه این ماینر باید یک پاور نیز تهیه کنید که حدودا ۲۰۰ دلار (۱۵۰ پوند) هزینه دارد. کاربران می‌توانند با اتصال پنج ماینر ۸۲۱ ، کلاسترماین یا استخراج خوشه ای انجام دهند که در این حالت، قدرت هش به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد.

قدم دوم: یک استخر ماینینگ انتخاب کنید

بعد از اینکه سخت افزار مورد نظر را تهیه کردید، باید یک استخر ماینینگ انتخاب کنید. بدون وارد شدن به یک استخر ماینینگ، اگر شما توانستید یک بلوک تولید کنید، هزینه استخراج به شما پرداخت خواهد شد که به این روش ماینینگ انفرادی می‌گویند. اینکار هم اصلا توصیه نمی‌شود، چرا که خیلی بعید است که میزان هش سخت افزار شما به تنهایی به اندازه تولید یک بلاک باشد. با پیوستن به یک استخر، شما نرخ هش خود را با استخر به اشتراک می‌گذارید و وقتی یک بلاک تولید شد، شما به نسبت هش به اشتراک گذاشته شده، بیت کوین پاداش می‌گیرید. برای مثال در حال حاضر پاداش تولید یک بلوک در شبکه بیت کوین ۱۲.۵ بیت کوین است. اگر شما ۱٪ از قدرت هش آن بلوک را تولید کرده باشید، ۰/۱۲۵ بیت کوین پاداش خواهید گرفت.

قدم سوم: نرم افزار شبکه بیت کوین را نصب کنید

نرم افزار بیت کوین، دقیقا همان ابزاری است که شما از طریق آن می‌توانید به استخر مورد نظر خود متصل شوید و با بقیه ماینرها ارتباط برقرار کنید. همچنین از طریق نرم افزار بیت کوین است که شما می‌توانید به استخر خود آدرس حسابی که می‌خواهید پاداش استخراج خود را دریافت کنید، اعلام کنید. نرم افزار بیت کوین روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا است.

اگر شما نمیدانید چطور یک حساب بیت کوین باز کنید یا یک کیف پول بیت کوین بسازید به لینک زیر مراجعه کنید:

🎥 ویدئوی آموزش ساخت کیف پول بیت کوین و اضافه کردن آن در Blockchain.Info

قدم چهارم: راه اندازی دستگاه ماینینگ

ماینینگ بیت کوین

از آنجایی که S۹ به ۱,۲۷۵ وات برق نیاز دارد، بسته به نوع پاور موجود، می‌توانید از دو پاور ۱۱۰ ولت مانند یک پاور ۱۰۰۰ وات گلد و یک پاور ۶۵۰ وات استفاده کنید. اگر بتوانید از برق ۲۲۰ ولت و خروجی های مناسب استفاده کنید می‌توانید از پاورهای مخصوص استخراج بیت کوین کور یا پاورهای مخصوص سرورها بهره ببرید.

با استفاده از کابل های اتصال PCIe موجود بر روی پاور، S۹ را به آن متصل کنید. پس از آن، کابل اترنت را به ماینر متصل کنید.

در مرحله بعد، پاور را روشن کنید تا ماینر آماده شود. سپس به رایانه یا تلفن همراهی مراجعه کنید که به همان شبکه ای متصل باشد که ماینر از قبل به آن متصل شده است. پس از آن باید آدرس IP ماینر را وارد کنید. از آنجایی که اکثر ماینرها مجهز به DHCP می‌باشند دیگر نیاز نیست آدرس IP را دستی وارد کنید، فقط کافی است به جدول IP روتر و یا ابزار پویشگر (scanning tool) خود دقت کنید. ابزار پویشگر نظیر AngryIP به شما امکان می‌دهد تا تمام تجهیزات متصل به شبکه و IP آن ها را مشاهده کنید. پس از اسکن قطعات، انت ماینر (AntMiner) را به عنوان یکی از قطعات متصل خواهید دید. پس از آن در مرورگر خود، آدرس IP ماینر را وارد کنید.

این امر شما را به صفحه اول ورود به تنظیمات ماینر وارد می‌کند. در صفحه ورود به تنظیمات S۹ ، یوزرنیم (نام کاربری) و پسوورد را ”root” وارد کنید. پس از ورود، مشخصات کلی سیستم را مشاهده خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا به تب مدیریت یا Admin رفته و پسوورد را به انتخاب خود عوض کنید. سپس به تب تنظیمات ماینر یا (Miner Configuration) بروید. در این قسمت می‌توانید اطلاعات مربوط به استخر ماینینگ که می‌خواهید از آن استخراج کنید را اضافه کنید.

پس از آن باید آدرس IP استخر ماینینگ و سپس اسم و پسوورد کسی که برای شما کار می کند را در استخر ماینینگ وارد کنید. توجه داشته باشید که تمام استخرها نیاز به یک پسوورد دارند.

پس از ذخیره تنظیمات، ماینر از استخر شروع به استخراج خواهد کرد. چند دقیقه تا چند ساعت طول می‌کشد تا استخراج از استخر با بالاترین هش‌ریت ممکن انجام شود. اکنون می‌توانید به صفحه وضعیت ماینر بروید و نحوه عملکرد ماینر و برقراری اتصال، فایل های موقتی یا temp، هش‌ریت و سایر موارد را ببینید. هم چنین اگر به استخر ماینینگ بیت کوین کور خود بروید می‌توانید این موارد را مشاهده کنید. اکنون در حال استخراج بیت کوین (BTC) می‌باشید.

اگر از استخر ماینینگ bitcoin.com استخراج می‌کنید و سوالی در زمینه های نحوه شروع کار، هزینه ها یا سودها دارید، کافی است وارد تنظیمات ماینر شده و به صفحه شروع به کار یا (Getting Started) بروید تا بعضی از پرسش و پاسخ های رایج را مطالعه کنید. هم چنین انجمنی وجود دارد که کاربران می‌توانند با یکدیگر صحبت و تعامل داشته باشند.

منو استاتوس انت ماینر/ ASIC

آیا استخراج بیت کوین کاری قانونی است؟

این موضوع تا امروز برای بسیاری از کشورها از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است. در خیلی از کشورها هم این کار کاملا قانونی است و شما باید مقداری از درآمد خود از این راه را به صورت مالیات پرداخت کنید. در ایران هم این صنعت به رسمیت شناخته شده است و فعالیت در این زمینه ممنوعیتی ندارد. اما در کشور چین همواره مسائل و ممنوعیت هایی در این زمینه وجود دارد.

مانند تمام کسب و کارهای دیگر لازم است که شما هزینه های موجود را محاسبه کنید و با میزان پول به دست آمده برآورد کنید که اینکار چقدر برای شما سود خواهد داشت. هزینه‌های شما شامل پول برقی است که برای دستگاه و خنک کننده آن باید پرداخت کنید و البته هزینه اولیه خرید سخت افزار اسیک.

آیا استخراج بیت کوین کاری پردرآمد است؟

خب این موضوع دقیقا به این بستگی دارد که شما در چه کشوری زندگی می‌کنید و هزینه مصرف برق و دستگاه اسیک در کشور شما چقدر است. در نهایت هم از طریق محاسبه‌گر میزان بیت کوین استخراج شده قادر خواهید بود مقدار بیت کوینی که می توانید استخراج کنید را به دست آورید. از اینجا به بعد هم با کم کردن این دو مقدار از یکدیگر متوجه می شوید درآمد خالص شما چقدر خواهد بود. خوشبختانه ایران در بین کشورهای جهان، جزء کشورهای با برق ارزان محسوب می‌شود و این نکته مثبتی محسوب می‌شود.

استخراج بیت کوین در ایران

البته به این نکته هم توجه کنید که ممکن است قیمت بیت کوین در زمان کوتاهی دوبرابر شود که این یعنی سود شما هم دو برابر خواهد شد. از طرفی هرچه زمان می‌گذرد، سختی شبکه و نیاز به قدرت محاسباتی بالاتر افزایش پیدا می‌کند. اگر دستگاه شما قدیمی باشد و توان محاسباتی لازم را دارا نباشد، میدان را به رقبای خود باخته‌اید.

آیا می‌توان بیت کوین را روی سیستم عامل‌های اندروید یا ios استخراج کرد؟

نکته جالب اینجاست که شما می‌توانید روی گوشی‌های اندرویدی خود استخراج را انجام دهید!

شما می‌توانید با نصب برنامه‌هایی مثل Crypto Miner یا Easy Miner بیت کوین یا هر کوین دیگری را استخراج را کنید. اما نکته‌ای که خیلی جالب نیست این است که شما شاید در یک سال ۱ سنت درآمد داشته باشید! بله درست است، سیستم‌های اندروید یا ios توان پردازشی لازم را برای محاسبات مورد نیاز شبکه بیت کوین را ندارند و در مقابله با اسیک ها با توان محاسباتی بالا دستگاه های ناچیزی هستند. امتحان این کار کاملا رایگان است، می توانید از گوشی خود به عنوان یک ماینر استفاده کنید و با چشم خود ببینید که بعد از یکسال فقط پول زیادی صرف باطری گوشی خود کرده‌اید.

امیدواریم با خواندن این مقاله هرآنچه که باید راجع به استخراج بیت کوین و کسب درآمد از این طریق لازم است را متوجه شده باشید. این را فراموش نکنید که برای شروع هر کار، قبل از هر چیز شما نیاز به مطالعه و آگاهی کامل دارید و دقیقا بعد از کسب اطلاعات است که بهترین تصمیم برای برنامه‌های درآمدی خود را خواهید گرفت.


54321
امتیاز 4.3 از 54 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
Mohammad-k

سلام دوستان تعرفه برق خانگی و صنعتی چجوریه و از کجا باید گرفت؟

حسین نوبخت

سلام اگر برق رایگان داشته باشیم چقدر باید هزینه کنیم برای راه‌اندازی این مجموعه؟ مکان و برق مشکلی ندارم

بسته به نوع دستگاه ماین و تعداد دستگاه هایی که قصد دارید خریداری کنید این رقم هم متفاوت خواهد بود
میتونید از طریق گروه تلگرامی ما از کاربران با تجربه جویا بشید

https://t.me/joinchat/Hv8BuU5YfLF_JPgweReUDg

م م

سلام دوستان ببخشید این پول رو کجا میشه ازش استفاده کرد؟اصلا توی ایران تعریف نشده موقع خرید اینترنتی

با سلام
هنوز به طور رسمی توی ایران اونجوری که باید و شاید کاربردی نشده اما دیر یا زود به این سمت خواهیم رفت.

امیرفرهاد

با سلام . من به تازگی مطالب مربوط به بیت کوین رو مطالعه کردم ، با سایت هایی مواجه شدم که با گذشت زمان به کاربر تعدادی رقم اعشار بیت کوین ، لایت کوین و غیره میده ، آیا جمع آوری این کوین ها ارزشی داره ؟ اینکه من بعد از مدتی بتونم به کسی انتقال بدم و وجه دریافت کنم ؟ ممنون

با سلام
معمولا میزان ارزهای دیجیتالی که این سایت ها میدن خیلی زیاد نیست اما وقت زیادی ازتون میگیره، پیشنهاد میکنم پستی که براتون در زیر قرار میدمو مطالعه کنید:
بیت کوین رایگان ؛ رویا یا واقعیت؟!

امیرفرهاد

ممنون از پاسختون . همچنین اون پست عالی … گربه محض رضای خدا موش نمی‌گیرد! 😉

Amir

سلام
ممنون بابت مطالب خوبتون. من می خواستم مقدار قابل توجهی از پولم و روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم. حالا به نظر شما خرید دستگاه و ماین شخصی سود بیشتر داره یا اینکه روی خرید بیت کوین بزارم و منتظر بمونم قیمتش رشد کنه و با فروشش به سود برسم؟ کدومش کم ریسکتر هم هست؟

با سلام
بازگشت سرمایه ای که بخواید برای استخراج بزارید ممکنه چندین ماه طول بکشه، از طرفی سرمایه گذاری روی بیت کوین هم ممکنه زمان زیادی سپری بشه تا به سود برسید، اما میتونید روی ارزهای دیجیتال آینده دار سرمایه گذاری کنید که حالا برای شناخت این ارزهای دیجیتال چند راه دارید، یا مقالات رو بخونید، یا نظرات کاربران رو مطلع بشید یا از مشاوره تیم میهن بلاکچین بهره مند بشید.

رضا

توضیحات کامل و جامع بود
ممنون

با سلام
ممنون از حسن نظرتون

ابوالفضل اكرميان

سلام ادمين جان، چطوري ميتونم ازتون مشاوره ي حضوري بگيرم

با سلام
به تلگرام پشتیبانی میهن بلاکچین پیام بدید.

محسن

باسلام ، معني MH و TH و GH در ماینرها چیست ؟ ممنون

با سلام
این های به معنی مگاهرتز، گیگاهرتز، ترا هرتز هستند و مربوط به دستگاه های ماینینگ هستن نه ماینرها

محسن

ممنون از شما

محسن پورعادل

سلام ادمین عزیز
ممنون از اطلاعات خیلی کامل و خیلی خوبتون
یه خواهش از شما داشتم : اگه ممکن هست یه ویدیو آموزش کامل از ابتدا تا انتهای ماینینگ با دستگاه های ماینینگ و دخیره و فروش اون رو درست کنید و در سایتتون بزارید.

ممنون میشم اگه این ویدیو رو درست کنید.تشکر

با سلام و تشکر از نظر شما
اینکه بخوایم دستگاه ماینینگ بگیریم و به صورت عملی ماین کنیم و فرایندشو نشون بدیم به علت هزینه بالای این کار مقدور نیست، بنابراین به صورت تئوری این مسائل رو توی سایت قرار دادیم ایشالا که مفید باشه.

بهادر

سلام یه سوال داشتم
ایا میشه ۱۰تا از دستگاههای s9 i رو تو سایت antpool با یک ایدی ثبت کنیم ؟
یعنی ۱۰ worker همزمان و استخراج رو شروع کنیم البته با یک کامپیوتر؟

یاسر

سلام یه سوال
آیا استخراج یا کسب درامد فقط از طریق پیدا کردن بلاک جدیده؟ یا کلا اگه از سیستم ما استفاده بشه یه درصدی به ما میرسه و پیدا کردن بلاک جدید هم یه جایزه داره؟اگه استخراج فقط در ازای پیدا کردن یه بلاک جدیده پس ممکنه که حتی یه استخر برای مدت زیادی نتونه یه بلاک جدید پیدا کنه که بین اعضاش چیزی تقسیم بشه؟

با سلام توی شبکه هایی که با الگوریتم pow کار میکنن اون درامد یا همون reward بابت پیدا کردن عدد نانس و در نهایت اضافه شدن بلاک جدید به زنجیره بلاک هاست، استخر های ماینینگ هم در اصل یک ماینر هستن اما چون اعضای این استخر ها توان پردازشیشونو برای پیدا کردن عدد نانس در اختیار استخر قرار میدن، پس از پیدا شدن نانس و ثبت بلاک و اضافه شدن به بلاکچبن، ریوارد حاصله بین اعضا به نسبت توانی که به اشتراک گذاشتن تقسیم میشه، استخر های بزرگ معمولا پیش نمیاد که مدت زیادی نتونن حتی یه بلاک ثبت کنن،… بیشتر بخوانید »

بهزاد

سلام ی سوال واقعن استخراج‌با سیستم های خانگی به صرفه هست که تبلیغ میکنن با ریر مجموعه گیری ۶ماهه به درامد بالا میرسید لطفا جواب بدین ممنون

با سلام
اگر بخوایم خیلی خلاصه بگیم ، خیر، به صرفه نیست

یاسر

یه چیزی مثل شبکه های نتورکینگه(گلدکوئیست و ..) هر چه بتونید زیر مجموعه داشته باشید و زیر مجموعه ها هم خودشون زیر مجموعه داشته باشن که تا 10 سطح میتونه ادامه داشته باشه که اگه فعال باشن همه از هر کدوم یه درصد خاصی به سطح بالاتر میرسه

یاسر

من خودم با لپتاپم که i7 و 2گیگ گرافیک داره تست کردم وقتی همه نرم افزارها بسته باشن و فقط تب خودش باز باشه با اخرین توان تقریبا روی 120 هش/ثانیه هست که با میزان بیتکوئینی که در 1 ساعت اضافه شد اگه 24 ساعته کار کنه سر انگشتی حساب کردم با دلار 15000 تومن در ماه چیزی حدود 3500 تومن میشه به صورت انفرادی ازش درامد کسب کرد که اگه هزینه برق و غیره رو حساب کنی ……

sonia

سلاام میشع بیای تلگرامه من
namzad@

پیام

با سلام و خسته نباشن !!! من میخوام 4 تا از این دستگاه ها خریداری کنم فقط چند تا سوال دارم !! 1. بیت کوین تا چند سال موجود هست؟ یعنی تا چند سال میشه با این دستگاه از بیت کوین کسب درآمد کرد؟ 2. اگه بیت کوین تموم شد میشه با این Bittcoin cash هم استخراج کرد؟ و این که بیت کوین کش حدودا تا چند سال هست؟ 3. یه سایت بیتکوین که این دستگاه رو پشتیبانی میکنه و یه بیت کوین کش که این دستگاه رو ساپورت میکنه میتونید مثال بزنید؟ 4. پاور هم کنار دستگاه ارسال میشه؟… بیشتر بخوانید »

Ali Ganjizade

سلام دوستان . جدیدا یه شرکت ب نام Cryptotab اومده یه پلاگین واسه مرورگر طراحی کرده که با استفاده از اون می تونید با سیستم معمولی میان کنید . درسته که ماین با سیستم معمولی به صرفه نیست ولی خوبی که این پلاگین داره اینه که میتونید با معرفی کد مخصوص خودتون به دیگر افراد ، زر مجموعه بگیرید و یه مقداری از ماین اونارو هم به حساب شما واریز میکنه .

احسان

ممنون به خاطر مقاله خوبتون… میخواستم بدونم این سه کوینی که نام بردید یعنی golem,bytecoin و storj رو کجا و با چه نرم افزاری میتونم ماین کنم ؟ با سپاس

با سلام
این کوین و توکن هایی که نام بردید ماینشون مثل بیت کوین یا اتریوم نیست، یعنی با دستگاه ماین نمیشن، به عنوان مثال گولم یا استورج به ازای اون توان پردازشی و حافظه ای که به اشتراک میزارید بهتون گولم یا استورج تعلق میگیره. که این ها هر کدوم نرم افزارهای خودشونو دارن و میتونین دانلود کنین و وقتی دانلودشون میکنید میشید به عنوان node شبکه.

امیر

سلام یک سوال: دستگاه s9 چه تعداد کارت گرافیک رو ساپورت میکنه؟ سپاس

bitconews

سلام
ممنون از مطالب مفيدتون
يكي از جديدترين امكانات استخراج ابري كه با همكاري شركت معتبر گوگل طراحي شده ، استفاده از افزونه كريپتوتب براي گوگل كروم هستش. با بهره برداري فوق العاده از قدرت بازاريابي چند سطحي (پاداش دهي تا ۱۰ سطح)
پيشنهاد ميكنم حتما از اين افزونه هم استفاده كنيد

وحید

چه عجب یه منبع فارسی کامل هم پیدا شد. خیلی کامل بود مرسی
فقط اینکه کاش یه چندتا فروشنده اسیک هم معرفی میکردید

محمد

مقاله عالی

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین