استخراج بیت کوین ؛ چگونه از ماینینگ کسب درآمد کنیم؟

احتمالا تا به حال برای شما این سوال پیش آمده که  بدانید بیت کوین چیست و این ارز دیجیتال برتر چگونه به وجود می آید. با داغ شدن بحث استخراج بیت کوین (Mining Bitcoin) در ایران، این سوال ممکن است پیش آید که چطور می‌توان این کار را انجام داد و یا چگونه می توان بیت کوین تولید کرد؟ آیا با استفاده از کامپیوترها می‌توان کسب درآمد داشت؟ در این مقاله به جواب تمام سوال‌هایتان خواهید رسید.

 

ماینینگ یا استخراج بیت کوین چه فرآیندی است؟

استخراج بیت کوین ، ستون فقرات شبکه این ارز دیجیتال است. ماینرها یا استخراج کنندگان برای تامین امنیت و تایید تراکنش‌های بیت کوین، نقش حیاتی ایفا می‌کنند. بدون وجود ماینرها، شبکه مورد حمله قرار می‌گیرد و ناکارآمد خواهد بود.

استخراج بیت کوین توسط کامپیوترهای خاصی انجام می‌شود و وظیفه ماینرها این است که شبکه را امن کرده و تراکنش بیت کوین را پردازش نمایند. ماینرها با حل یک مساله محاسباتی به جوابی دست می‌یابند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بلاک‌های تراکنش‌ها را به هم متصل کنند (بلاک‌های متصل تشکیل یک بلاکچین می دهند).

ماینرها به ازای این سرویس که به شبکه می‌دهند، کارمزد تراکنش و بیت کوین جدید جایزه می‌گیرند. در حقیقت با این کار بیت کوین تولید کرده‌اند و به همین دلیل هم به کار آنها استخراج می‌گویند.

فرایند استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

شبکه بلاک چین طوری طراحی شده است که ماینرها با هدف تامین امنیت شبکه و تایید تراکنش‌های بیت کوین فعالیت می‌کنند و برای خدماتی که ارائه می‌دهند هر ده دقیقه یک بار یک بلاک جدید تولید می‌کنند که به ازای آن بیت کوین دریافت می‌کنند. اما سوال مهمی که شاید از خودتان بپرسید این است که چرا باید چیزی به اسم استخراج وجود داشته باشد؟

این سوال از جنبه‌های زیادی قابل بررسی است؛ اما اساسی‌ترین دلایل وجود ماینر موارد زیر است که به شرح هر کدام می‌پردازیم:

۱. موضوع تولید و ایجاد بیت کوین جدید

ارزهای سنتی -مانند دلار یا یورو- توسط بانک‌های مرکزی صادر می‌شوند. این بانک مرکزی است که به صورت انحصاری می‌تواند واحدهای جدیدی از پول را در هر زمانی بر اساس سیاست‌های خود (بهبود وضعیت اقتصاد یا حتی گاهی اوقات تضعیف آن) صادر کند.

موضوع چاپ پول و پشتوانه طلایی آن همیشه مساله‌ای رمزآلود برای عموم مردم باقی خواهد ماند. اما بیت کوین متفاوت است و این مشکل متمرکز سازی را تا حد زیادی حل کرده است؛ ماینرها به صورت غیرمتمرکز در سرتاسر دنیا در حال فعالیت هستند و تمام خدمات و کارهایشان در شبکه قابل مشاهده و پیگیری است و تمام مردم می‌توانند بدون واسطه شاهد انجام امور مالی خود باشند. ماینرها نیز هر ده دقیقه مقدار مشخصی بیت کوین پاداش می‌گیرند.

نرخ پاداش و کارمزد تراکنش‌ها در کد نوشته شده برای شبکه تنظیم شده است؛ بنابراین ماینرها نمی‌توانند سیستم را فریب دهند یا بیت کوین از جایی دیگری تولید یا وارد شبکه کنند. ماینرها مجبورند از توان محاسباتی خود برای استخراج بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

۲. تایید تراکنش‌ها بدون وجود نهاد مرکزی و به صورت غیرمتمرکز

یک تراکنش می‌تواند تنها زمانی امن و کامل در نظر گرفته شود که در یک بلاک قرار داشته باشد. چون فقط با قرار گرفتن در یک بلاک است که به طور رسمی در بلاک چین بیت کوین قرار خواهد گرفت. بلاکچین زنجیره‌ای از بلاک‌هاست که به یکدیگر متصل هستند. برای تغییر یک بلاک در ساختار بلاک چین، باید تمامی بلاک‌های قبل و بعد آن تغییر کند که با توجه به تعریف بلاک چین چنین چیزی تقریبا غیرممکن است.

پس اگر تراکنشی را در شبکه فرستادید، همیشه منتظر تایید ماینرها و ایجاد بلاک‌های بعدی آن باشید. پیشنهاد می‌شود تا ۶ بلاک بعدی برای تایید نهایی تراکنش خود منتظر بمانید چرا که:

صفر بلاک: این تراکنش ممکن است برگشت بخورد! پس حتما حداقل یک بلاک منتظر بمانید.

یک بلاک: تراکنش‌های کوچک. اگر تراکنشی با ارزش کمتر از ۱۰۰۰ دلار ارسال یا دریافت کرده‌اید، ایجاد یک بلاک برای شما کافی است.

سه بلاک: برای تراکنش‌هایی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار سه بلاک کافی خواهد بود، معمولا اکسچنج‌ها هم سه بلاک برای تراکنش‌های برداشت منتظر خواهند ماند.

شش بلاک: تراکنش‌های بزرگ. این مقدار انتظار برای تراکنش‌های بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار کافی خواهد بود. ایجاد شش بلاک به طور کلی، مطمئن‌ترین زمان برای قطعی دانستن یک تراکنش در شبکه است.

۳. امنیت سیستم

ماینرها با دشوار کردن حمله یا متوقف کردن آن، شبکه را امن می‌کنند. به دلیل خاصیت غیرمتمرکز بودن شبکه، ماینرها و نودهای شبکه در سرتاسر دنیا و بدون وجود نهاد مرکزی با یکدیگر شبکه را مدیریت می‌کنند. این یعنی قدرت انحصارا دست فرد یا گروه خاصی نیست و بین همه تقسیم شده است. پس می‌توان گفت هر چه تعداد ماینرها و نودها بیشتر باشند، امنیت شبکه بالاتر خواهد رفت.

در این حالت، تنها راه حمله به شبکه، داشتن بیش از ۵۱ درصد از قدرت هش شبکه است که با توجه به سختی شبکه امری تقریبا غیرممکن است و از سال ۲۰۰۸ که بیت کوین وارد دنیا شده تاکنون، چنین اتفاقی نیفتاده است. در حقیقت این توزیع قدرت است که باعث امنیت شبکه بیت کوین شده است.

چگونه به استخراج بیت کوین بپردازیم؟

اگر واقعا علاقه دارید که بیت کوین استخراج کنید، این کار کاملا شدنی است. البته برای خیلی از مردم در دنیا به صرفه نخواهد بود و بازگشت مالی چشم‌گیری نخواهد داشت؛ حتی برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم.

استخراج بیت کوین یک صنعت نسبتا تخصصی است و به دلیل مصرف برق زیادی که دارد، معمولا در سوله یا انبارهای بزرگ که برق ارزان پیدا می‌شود و مهم‌تر از آن در کشورهایی که نرخ قیمت برق کمتری دارند، مقرون به صرفه خواهد بود. اگر قصد دارید در ایران شروع به این کار کنید، پیشنهاد می‌شود مکان لازم برای استخراج را اول از همه فراهم کنید.

بگذارید با شما صادق باشیم؛ استخراج بیت کوین امروز برای اغلب مردم پیشنهاد نمی‌شود. امروز بیت کوین در کارگاه‌های بزرگی قابل استخراج است. این کارگاه‌ها مجهز به سیستم‌های خنک‌کننده قوی و سخت افزارهای تخصصی هستند که نیاز دارند ۲۴ ساعت شبانه روز روشن باشند و برق مصرف کنند.

خب اما اگر به دلیل علاقه یا یک سرگرمی دوست دارید استخراج بیت کوین را انجام دهید و به دنبال درآمد حاصل از آن نیستید، مراحل زیر می‌تواند قدم‌های شما در این مسیر را نشان دهد:

قدم اول: خریداری دستگاه استخراج بیت کوین (اسیک ماینر)

شما بدون داشتن یک اسیک ماینر (ASIC miner) قادر به استخراج بیت کوین نخواهید بود. اسیک ماینرها سخت‌افزارهایی هستند که فقط برای استخراج طراحی و ساخته شده‌اند و کمپانی اصلی سازنده آن هم بیت مین (Bitmain) نام دارد. البته به تازگی سامسونگ هم اعلام کرده وارد این بازار خواهد شد. در ایران فروشندگانی هستند که می‌توانید از آنها اسیک خریداری کنید و البته می توانید به صورت آنلاین از خارج از ایران هم آن را تهیه کنید.

و اما نکته حیاتی این است که به هیچ عنوان استخراج بیت کوین را روی کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ خود امتحان نکنید! با این کار در طول یک سال حتی یک سنت هم گیرتان نخواهد آمد و فقط هزینه برق دستگاه را پرداخت خواهید کرد و همچنین کارت گرافیک سیستم شما به دلیل تولید گرمای زیاد از بین خواهد رفت. البته این موضوع برای همه کوین‌ها صادق نیست. ارزهایی مثل گولم، بایت کوین یا استورج در حال حاضر این قابلیت را دارند که از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی استخراج شوند.

بهترین دستگاه‌های اسیک (ASIC) برای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰

اگر می خواهید استخراج بیت کوین را آغاز کنید، شما به دستگاه‌های اسیک ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) نیاز خواهید داشت که به منظور این هدف ساخته شده‌اند. از آنجایی که افراد زیادی به ماینینگ روی می آورند، این دستگاه‌ها می توانند گران و خرید آنها دشوار باشد. در بیشتر موارد شما باید یک پاور PSU با کیفیت خوب بخرید تا بیشترین کارایی را داشته باشید. فراموش نکنید قبل از هر کاری باید به خوبی با دستگاه‌های ماینینگ و کارایی آنها آشنایی پیدا کنید.

اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که وقتی دستگاه را می خرید چه زمانی سرمایه اولیه شما را باز می‌گرداند. این امر به وسیله قدرت هش دستگاه و همچنین کسر هزینه‌های برق، هزینه استخر ماینینگ و سختی ماینینگ مشخص می‌شود.

به یاد داشته باشید که برای استخراج بیت کوین به کمک یه استخر ماینینگ، شما هزینه‌های برق و همچنین هزینه یا کارمزد استخر ماینینگ را باید بپردازید. ماشین حساب محاسبه سودآوری به شما اجازه می دهند تا ROI یا همان بازگشت سرمایه را بهتر حساب کنید.

انت ماینر اس ۱۷+ (Antminer S17)

 • هزینه: ۱۵۸۵ دلار (۱۲۶۸ پوند)
 • مصرف برق: ۲۶۸۰ وات
 • قدرت هش: ۷۳ تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۰۶ بیت کوین (BTC)

انت  ماینر S17 یکی از جدیدترین دستگاه‌های ماینر شرکت Bitmain است که مخصوص استخراج بیت کوین ، بیت کوین کش و دیگر کوین‌های مبتنی بر الگوریتم SHA-256 است. مصرف برق این دستگاه بسیار بالاست و در عین حال، از قدرت هش خوبی برخوردار است. در حالی که پاداش استخراج بیت کوین نصف شده است، عده‌ای معتقدند استخراج با استفاده از این دستگاه همچنان سودآور است. البته در صورتی که انت ماینر اس ۱۷ را به عنوان دستگاه مورد نظر خود برای استخراج بیت کوین در نظر گرفته‌اید، نباید هزینه برق سنگین آن را فراموش کنید.

آوالون ماینر ۱۱۶۶ (AvalonMiner 1166)

 • هزینه: ۲۴۷۰ دلار (۱۹۷۶ پوند)
 • مصرف برق: ۳۱۹۶ وات
 • قدرت هش: ۶۸  تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۰۶۱۹ بیت کوین (BTC)

شرکت آوالون (Avalon) که شعبه‌ای از شرکت چینی کنان کریتیو است، از اولین شرکت‌های تولیدکننده چیپ‌های اسیک بیت کوین است. بنابراین می‌توان گفت هنگامی که صحبت از سخت افزار استخراج بیت کوین می‌شود، این شرکت کار خود را به خوبی بلد است.

این دستگاه قادر به استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم SHA-256‌ است. بالا بودن قدرت هش این دستگاه و بهبود چیپ‌های به کار برده شده در آن، از عواملی هستند که می‌توانند استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ با استفاده از این دستگاه را سودآور کنند.

ماینر M۳ یا (Miner M۳)

 • هزینه: ۱,۵۰۷ دلار (۱,۲۰۵ پوند)
 • مصرف برق: ۱۸۰۰-۲,۱۰۰  وات
 • قدرت هش: ۱۲.۵  تراهش در ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۱۶۲۷۶۵  بیت کوین (BTC)

ماینر M۳ اواخر سال ۲۰۱۷ توسط شرکت چینی پانگولین ماینر منتشر شد. برای استفاده از این دستگاه باید آن را به اترنت متصل کنید و تنظیمات استخر ماینینگ خود را با رابط کاربری M۳ تنظیم کنید.

اگرچه هش ریت این دستگاه از S۹ کمتر است، اما این دستگاه بسیار ارزان‌تر است و می‌توانید سرمایه اولیه خود را سریع‌تر برگردانید. طبق بررسی‌های انجام شده در انجمن بیت کوین تاک، فن‌های موجود در این ماینر، گرمای ایجاد شده را سریعا به محیط منتقل می‌کند. میزان نویز و صدای ایجاد شده آن نیز همانند S۹ است. این ماینر دارای ضمانت نامه ۶ ماهه است که بیشتر از تمام قطعات ذکر شده در این مقاله است.

آوالون ماینر ۸۲۱ (AvalonMiner ۸۲۱)

 • هزینه: ۶۴۹ دلار (۵۱۹ پوند)
 • مصرف برق: ۱,۲۰۰  وات
 • قدرت هش: ۱۱ تراهش بر ثانیه
 • سود روزانه: ۰.۰۰۱۴۳۲۳۳  بیت کوین (BTC)

آوالون ماینر ۸۲۱ یک بهبود عظیم نسبت به ماینرهای قبل از خود است و شامل ۱۰۴ چیپ  ۱۶ نانومتری A۳۲۱۰ است که نسبت به آوالون ماینر ۷۶۱ حدود ۲۰ درصد هش‌ریت بیشتری بخشیده است.

ماینر ۸۲۱ کارآیی و مصرف برق ۰.۱۰۹ ژول در گیگاهش دارد که حدود ۱۰ درصد کمتر از S۹ است. هش‌ریت آن نیز کمتر از S۹ است اما تصمیم شما برای تهیه آوالون ماینر ۸۲۱ حول قیمت می‌چرخد. توزیع کننده رسمی شرکت آوالون قیمت این ماینر را ۶۴۹ دلار اعلام کرده است.

همراه این ماینر باید یک پاور نیز تهیه کنید که حدودا ۲۰۰ دلار (۱۶۰ پوند) هزینه دارد. کاربران می‌توانند با اتصال پنج ماینر ۸۲۱ ، کلاسترماین یا استخراج خوشه‌ای انجام دهند که در این حالت، قدرت هش به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد و سود استخراج بیت کوین افزایش پیدا می‌کند.

قدم دوم: یک استخر ماینینگ انتخاب کنید

بعد از این که سخت افزار مورد نظر را تهیه کردید، باید یک استخر ماینینگ انتخاب کنید. بدون وارد شدن به یک استخر ماینینگ، اگر شما توانستید یک بلاک تولید کنید، هزینه استخراج بیت کوین به شما پرداخت خواهد شد که به این روش ماینینگ انفرادی می‌گویند. این کار هم اصلا توصیه نمی‌شود، چرا که خیلی بعید است که میزان هش سخت افزار شما به تنهایی به اندازه تولید یک بلاک باشد.

با پیوستن به یک استخر، شما نرخ هش خود را با استخر به اشتراک می‌گذارید و وقتی یک بلاک تولید شد، شما به نسبت هش به اشتراک گذاشته شده، بیت کوین پاداش می‌گیرید. برای مثال در حال حاضر پاداش تولید یک بلاک در شبکه بیت کوین ۶.۲۵ بیت کوین است. اگر شما ۱٪ از قدرت هش آن بلاک را تولید کرده باشید، ۰/۶۲۵ بیت کوین پاداش خواهید گرفت.

قدم سوم: نرم افزار شبکه بیت کوین را نصب کنید

نرم افزار بیت کوین، دقیقا همان ابزاری است که شما از طریق آن می‌توانید به استخر مورد نظر خود متصل شوید و با بقیه ماینرها ارتباط برقرار کنید و به استخراج بیت کوین بپردازید. همچنین از طریق نرم افزار بیت کوین است که شما می‌توانید به استخر خود آدرس حسابی که می‌خواهید پاداش استخراج خود را دریافت کنید، اعلام کنید. نرم افزار بیت کوین روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل اجرا است.

اگر شما نمیدانید چطور یک حساب بیت کوین باز کنید یا یک کیف پول بیت کوین بسازید به لینک زیر مراجعه کنید:

قدم چهارم: راه اندازی دستگاه ماینینگ برای استخراج بیت کوین

سخت افزار های اسیک ASIC

از آنجایی که S۹ به ۱,۲۷۵ وات برق نیاز دارد، بسته به نوع پاور موجود، می‌توانید از دو پاور ۱۱۰ ولت مانند یک پاور ۱۰۰۰ وات گلد و یک پاور ۶۵۰ وات استفاده کنید. اگر بتوانید از برق ۲۲۰ ولت و خروجی‌های مناسب استفاده کنید، می‌توانید از پاورهای مخصوص استخراج بیت کوین کور (Bitcoin Core) یا پاورهای مخصوص سرورها بهره ببرید.

با استفاده از کابل های اتصال PCIe موجود بر روی پاور، S۹ را به آن متصل کنید. پس از آن، کابل اترنت را به ماینر متصل کنید.

در مرحله بعد، پاور را روشن کنید تا ماینر آماده شود. سپس به رایانه یا تلفن همراهی مراجعه کنید که به همان شبکه ای متصل باشد که ماینر از قبل به آن متصل شده است. پس از آن باید آدرس IP ماینر را وارد کنید. از آنجایی که اکثر ماینرها مجهز به DHCP هستند و دیگر نیاز نیست آدرس IP را دستی وارد کنید، فقط کافی است به جدول IP روتر و یا ابزار پویشگر (scanning tool) خود دقت کنید. ابزار پویشگر نظیر AngryIP به شما امکان می‌دهد تا تمام تجهیزات متصل به شبکه و IP آنها را مشاهده کنید. پس از اسکن قطعات، انت ماینر (AntMiner) را به عنوان یکی از قطعات متصل خواهید دید. پس از آن در مرورگر خود، آدرس IP ماینر را وارد کنید.

این امر شما را به صفحه اول ورود به تنظیمات ماینر وارد می‌کند. در صفحه ورود به تنظیمات S۹ ، یوزرنیم (نام کاربری) و پسورد را ”root” وارد کنید. پس از ورود، مشخصات کلی سیستم را مشاهده خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا به تب مدیریت یا Admin رفته و پسورد را به انتخاب خود عوض کنید. سپس به تب تنظیمات ماینر یا (Miner Configuration) بروید. در این قسمت می‌توانید اطلاعات مربوط به استخر استخراج بیت کوین که می‌خواهید از آن استخراج کنید را اضافه کنید.

پس از آن باید آدرس IP استخر ماینینگ و سپس اسم و پسورد کسی که برای شما کار می کند را در استخر ماینینگ وارد کنید. توجه داشته باشید که تمام استخرها نیاز به یک پسورد دارند.

پس از ذخیره تنظیمات، ماینر از استخر شروع به استخراج خواهد کرد. چند دقیقه تا چند ساعت طول می‌کشد تا استخراج از استخر با بالاترین هش‌ریت ممکن انجام شود. اکنون می‌توانید به صفحه وضعیت ماینر بروید و نحوه عملکرد ماینر و برقراری اتصال، فایل های موقتی یا temp، هش‌ریت و سایر موارد را ببینید. همچنین اگر به استخر ماینینگ بیت کوین کور خود بروید، می‌توانید این موارد را مشاهده کنید. اکنون در حال استخراج بیت کوین (BTC) هستنید.

اگر از استخر ماینینگ bitcoin.com استخراج می‌کنید و سوالی در زمینه‌های نحوه شروع کار، هزینه‌ها یا سودها دارید، کافی است وارد تنظیمات ماینر شده و به صفحه شروع به کار یا (Getting Started) بروید تا بعضی از پرسش و پاسخ‌های رایج را مطالعه کنید. همچنین انجمنی وجود دارد که کاربران می‌توانند با یکدیگر صحبت و تعامل داشته باشند.

منو استاتوس انت ماینر/ ASIC

آیا استخراج بیت کوین کاری قانونی است؟

این موضوع تا امروز برای بسیاری از کشورها از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است. در خیلی از کشورها هم این کار کاملا قانونی است و شما باید مقداری از درآمد خود از این راه را به صورت مالیات پرداخت کنید. در ایران هم این صنعت به رسمیت شناخته شده است و فعالیت در این زمینه ممنوعیتی ندارد. اما در کشور چین همواره مسائل و ممنوعیت‌هایی در این زمینه وجود دارد.

مانند تمام کسب و کارهای دیگر، لازم است که شما هزینه‌های موجود را محاسبه کنید و با میزان پول به دست آمده برآورد کنید که این کار چقدر برای شما سود خواهد داشت. هزینه‌های شما شامل پول برقی است که برای دستگاه و خنک کننده آن باید پرداخت کنید و البته هزینه اولیه خرید سخت افزار اسیک.

آیا استخراج بیت کوین کاری پردرآمد است؟

مصرف برق استخراج بیت کوین

خب این موضوع دقیقا به این بستگی دارد که شما در چه کشوری زندگی می‌کنید و هزینه مصرف برق و دستگاه اسیک در کشور شما چقدر است. در نهایت هم از طریق محاسبه‌گر میزان بیت کوین استخراج شده، قادر خواهید بود مقدار بیت کوینی که می‌توانید استخراج کنید را به دست آورید. از اینجا به بعد هم با کم کردن این دو مقدار از یکدیگر متوجه می شوید درآمد خالص شما چقدر خواهد بود. خوشبختانه ایران در بین کشورهای جهان، جزء کشورهای با برق ارزان محسوب می‌شود و این مسئله نکته مثبتی برای استخراج بیت کوین محسوب می‌شود.

البته به این نکته هم توجه کنید که ممکن است قیمت بیت کوین در زمان کوتاهی دو برابر شود که این یعنی سود شما هم دو برابر خواهد شد. از طرفی هرچه زمان می‌گذرد، سختی شبکه و نیاز به قدرت محاسباتی بالاتر افزایش پیدا می‌کند. اگر دستگاه شما قدیمی باشد و توان محاسباتی لازم را دارا نباشد، میدان را به رقبای خود باخته‌اید.

در حال حاضر که سومین رویداد هاوینگ بیت کوین رخ داده و پاداش استخراج به ۶/۲۵ بیت کوین کاهش پیدا کرده است، عده‌ای معتقدند استخراج بیت کوین به طور انفرادی دیگر به صرفه نیست و برای کسب سود از این کار حتما باید به یک استخر استخراج متصل شد. عده‌ای دیگر هم عقیده دارند استخراج بیت کوین هنوز هم به صرفه است و می‌توان با ارتقای تجهیزات، هنوز به خوبی از این کار کسب درآمد کرد.

آیا می‌توان بیت کوین را روی سیستم عامل‌های اندروید یا ios استخراج کرد؟

نکته جالب اینجاست که شما می‌توانید روی گوشی‌های اندرویدی خود استخراج را انجام دهید!

شما می‌توانید با نصب برنامه‌هایی مثل Crypto Miner یا Easy Miner به استخراج بیت کوین یا ارزهای دیگر بپردازید. اما نکته‌ای که خیلی جالب نیست این است که شما شاید در یک سال، بتوانید ۱ سنت درآمد داشته باشید! بله درست است، سیستم‌های اندروید یا ios توان پردازشی لازم را برای محاسبات مورد نیاز شبکه بیت کوین را ندارند و در مقابله با اسیک‌ها با توان محاسباتی بالا دستگاه‌های ناچیزی هستند. امتحان این کار کاملا رایگان است، می توانید از گوشی خود به عنوان یک ماینر استفاده کنید و با چشم خود ببینید که بعد از یک سال فقط پول زیادی صرف باطری گوشی خود کرده‌اید!

فراموش نکنید که می‌توانید با استفاده از ماشین حساب ماینینگ، سود حاصل از استخراج ارزهای دیجیتال مختلف به وسیله ماینرهای مختلف را محاسبه کنید.

امیدواریم با خواندن این مقاله هرآنچه که باید راجع به استخراج بیت کوین و کسب درآمد از این طریق لازم است را متوجه شده باشید. این را فراموش نکنید که برای شروع هر کار، قبل از هر چیز شما نیاز به مطالعه و آگاهی کامل دارید و دقیقا بعد از کسب اطلاعات است که بهترین تصمیم برای برنامه‌های درآمدی خود را خواهید گرفت.

 

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۰۵/۰۱


54321
امتیاز 4.4 از 77 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
hadi

استخراج ارز دیجیتال به وسیله مرورگر

ادمین سایت

استخراج ارزهای دیجیتالی با مرورگر توصیه نمیشه
با توجه به اینکه سختی شبکه بالا رفته و به مرور زمان هم بالاتر میره استخراج با استفاده از لپتاپ و گوشی همراه صرفه اقتصادی نداره

سینا ناجی

سلام . من اگه همه این مراحل رو طی کنم .اسیک بخرم به استخر های دیگه هم وصل بشم بیت کوین یا پاداش هم به دست بیارم بعد چجوری میتونم به پول نقد برسم یعنی دلار نقد یا تومان خودمون ؟ پاداش یا بیت کوین تو کامپیوتر یا تو حساب اینترنتی یا همون کیف پول به چه درد میخوره ؟

ادمین سایت

سلام داخل ایران صرافی های زیادی هستن که دارن فعالیت میکنن، یکی از این صرافی ها نوبیتکس هست این صرافی دانش بنیان شده و در حال حاضر داره خدمات خوبی به کاربرانش ارایه میکنه البته باید در نظر داشته باشین که کلا نمیشه هیچ کدوم از صرافی ها رو تضمین کرد، حتی اکسچنج بایننس هم با این همه حجم معاملاتی که داره مورد حمله هکر ها بارها قرار گرفته با توجه به اینکه صرافی نوبیتکس خدمات خوبی ارائه میکنه و کمترین تفاوت قیمتی خرید و فروش رو داره میتونین برای تبدیل کردن ارزهای دیجیتالی به ریال از این اکسچنج استفاده… بیشتر بخوانید »

امیر

سلام این سوالمو خیلی سایتهای مختلف مطالعه کردم ولی به جواب نرسیدم “این مسائل ریاضی که بابت حل کردنشون به ماینرها بیت کوین تعلق میگیره چه نوع مسائلی هستند و حل این مسائل چه نفعی برای شرکت داره که بابت حل کردنشون به ماینرها بیت کوین پرداخت میشه”ممنون بابت پاسخگویی

ادمین سایت
مهدی

سلام سوال آقا امیر سوال ماهم هست چه نفعی برای شرکت داره وچطور این همه سود به کاربران داده میشه د

MZS

سلام
اگر کسی تمایل به خرید این دستگاه ها را داشته باشد بنده در خدمتم . هر تعداد . هر نوعی

امید

سلام روز خوش دستگاه S9 قیمت چنده ؟

سوشا

سلام
استخراج خونگی با چه شرایطی میتونه خیلی به صرفه باشه؟ یعنی اگه برق رایگان در اختیار داشته باشیم بازم با برق تکفاز خونگی نمیشه درآمد قابل توجهی داشت؟ اگه میشه شرایطشو لطفا بگین

ادمین سایت

با سلام
میتونید سوال خودتون رو در فروم ما مطرح کنید تا از افراد با تجربه در این حوزه کمک بگیرید:
https://forum.mihanblockchain.com/

مهدی اسلامی

سلام
جایی هست که در رابطه با خرید ماینرها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آموزش و مشاوره بده

ادمین سایت

با سلام
لطفا به فروم میهن بلاکچین مراجعه کنید:
فروم میهن بلاکچین

مجید صادقی

سلام
برای شروع چقدر سدمایه نیاز است
چقدر بایدآموزش دید
آیاهرشخصی میتونه شروع به این کاربکنه یا حتما باید سواد کافی رو داشته باشه
سپاسگزارم

ادمین سایت

با سلام. چون بیت کوین و ارزهای دیجیتال حوزه جدید و ناشناخته ای است حتما باید سواد کافی برای این کار را داشت. برای اینکه بتوانید استخراج انجام بدهید حتما باید بدانید که سازو کار استخراج به چه صورت است و تمام مسائل مالی رو در نظر بگیرید و بعد اقدام کنید. در مورد هزینه هام باید بگم با یک یا دو دستگاه اسیک شما به سوددهی نمی رسید. هزینه های زیادی رو باید متحمل بشید مخصوصا الان که تعرفه برق ماینینگ توی ایران با تعرفه برق صادراتی قراره حساب بشود

Mohammad-k

سلام دوستان تعرفه برق خانگی و صنعتی چجوریه و از کجا باید گرفت؟

بابایی

خانگی بر حسب تصادی هست که پشت قبض مینویسه صنعتی ثابت هست

حسین نوبخت

سلام اگر برق رایگان داشته باشیم چقدر باید هزینه کنیم برای راه‌اندازی این مجموعه؟ مکان و برق مشکلی ندارم

ادمین سایت

بسته به نوع دستگاه ماین و تعداد دستگاه هایی که قصد دارید خریداری کنید این رقم هم متفاوت خواهد بود
میتونید از طریق گروه تلگرامی ما از کاربران با تجربه جویا بشید

https://t.me/joinchat/Hv8BuU5YfLF_JPgweReUDg

م م

سلام دوستان ببخشید این پول رو کجا میشه ازش استفاده کرد؟اصلا توی ایران تعریف نشده موقع خرید اینترنتی

ادمین سایت

با سلام
هنوز به طور رسمی توی ایران اونجوری که باید و شاید کاربردی نشده اما دیر یا زود به این سمت خواهیم رفت.

امیرفرهاد

با سلام . من به تازگی مطالب مربوط به بیت کوین رو مطالعه کردم ، با سایت هایی مواجه شدم که با گذشت زمان به کاربر تعدادی رقم اعشار بیت کوین ، لایت کوین و غیره میده ، آیا جمع آوری این کوین ها ارزشی داره ؟ اینکه من بعد از مدتی بتونم به کسی انتقال بدم و وجه دریافت کنم ؟ ممنون

ادمین سایت

با سلام
معمولا میزان ارزهای دیجیتالی که این سایت ها میدن خیلی زیاد نیست اما وقت زیادی ازتون میگیره، پیشنهاد میکنم پستی که براتون در زیر قرار میدمو مطالعه کنید:
بیت کوین رایگان ؛ رویا یا واقعیت؟!

امیرفرهاد

ممنون از پاسختون . همچنین اون پست عالی … گربه محض رضای خدا موش نمی‌گیرد! 😉