بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟ با استخرهای استخراج بیت کوین آشنا شوید!

آیا در حوزه استخراج بیت کوین تازه وارد هستید و علاقه دارید ماینر بیت کوین شوید؟ آیا ماینر هستید و به دنبال استخر استخراج بیت کوین هستید؟ در این مقاله به بررسی بهترین استخرهای استخراج بیت کوین پرداخته‌ایم که می‌تواند برای شروع مفید واقع شوند.

استخر استخراج بیت کوین چه چیزی است؟

ماینرهای بیت کوین گروهی از ماینرها هستند که در صدد ایجاد بلاک به منظور کسب سود یا جایزه هستند. جایزه مورد نظر به طور برابر و بر اساس توان هش ماینینگ در اختیار گذاشته شده، بین ماینرها تقسیم می‌شود. استخر استخراج بیت کوین روشی برای استفاده از منابع ماینرها برای استخراج و به اشتراک گذاری توان هشینگ آنها است.

گواه اثبات کار معتبر باید طوری ارائه شود که جایزه کسب کند. اوایل، تولید یک بلاک برای ماینرهای کم‌سرعت تر سال ها طول می‌کشید تا اینکه استخر ماینینگ بیت کوین به وجود آمد. در استخر ماینینگ، ماینرها بخشی از جایزه بلاک را دریافت خواهند کرد و بلاک ها سریعتر تولید خواهند شد. استخرهای ماینینگ بیت کوین مختلفی وجود دارد و انتخاب محبوب ترین استخر کاملا وسوسه کننده است. توصیه می‌شود که استخرهای کوچکتر بیت کوین را انتخاب کنید تا از تراکم مضر توان هشینگ اجتناب شود.

استخرهای استخراج بیت کوین در سراسر جهان

کشور چین در زمینه دارا بودن بیشترین تعداد استخرهای بیت کوین حرف اول را می‌زند. هر استخر استخراج بیت کوین براساس توان هش تحت کنترل استخر رتبه بندی می‌شود. در ادامه مقاله، بر اساس اطلاعات بلاک چین، بزرگترین استخرهای ماینینگ بیت کوین همراه با توان هش آنها ارائه می‌شود. این فهرست بر اساس بزرگترین تا کوچکترین استخر است.

(AntPool (25.2%

(BTC.TOP (11.2%

(BTC.com (10.2%

(Bixin (8.1%

(BTCC Pool (7.3%

(F2Pool (5.4%

(ViaBTC (5%

(BW.COM (5%

(BitClub Network (4.8%

 (Bitcoin.com (3%

 (SlushPool (2.6%

(Unknown (2.3%

(GBMiners (2%

(BitFury (1.9%

(CANOE (1.2%

(1Hash (1.1%

(Telco 214 (1.1%

 (Eligius (1%

(BATPOOL (0.9%

(Waterhole (0.6%

(ConnectBTC (0.6%

(Bitcoin India (0.2%

(Solo CKPool (0.2%

(BitcoinRussia (0.2%

نکات مهم قبل از شروع استخراج

تعداد زیادی استخر استخراج بیت کوین با ویژگی‌های متفاوتی برای ارزهای دیجیتال مختلف وجود دارند. با افزایش اندازه استخر، میزان پرداخت سود کاهش می‌یابد زیرا این پرداخت ها باید بین ماینرهای بسیار زیادی تقسیم شود. انواع مختلفی جایزه وجود دارد که قبل از شروع ماینینگ باید از آنها مطلع باشید.

  • پرداخت به ازای سهم یا PPS: مقدار پرداخت سود برای هر کاربر ثابت است و پس از ثبت سهم، به آنها پرداخت می‌شود.
  • نسبی: کاربران به نسبت مقدار سهمی که در اختیار می‌گذارند جایزه دریافت می‌کنند.
  • امتیاز محور: این روش به سهم های جدید نسبت به سهم های قدیمی برتری می‌دهد و کاربران بر اساس زمان ثبت سهم خود جایزه دریافت می‌کنند.
  • پرداخت به ازای N سهم اخیر یا PPLNS: این روش مشابه با روش نسبی است اما تفاوت آن در این است که هر سهم در چندین دوره جایزه دریافت می‌کند.
  • پرداخت کامل به ازای سهم یا FPPS: این روش مشابه با روش PPS است اما در این موضوع متفاوت است که کارمزد تراکنش بین ماینرهای واجد شرایط جایزه تقسیم می‌شود. کارمزد تراکنش بر اساس توان هش ماینرها توزیع می‌شود.
  • پرداخت حداکثری اشتراکی به ازای سهم یا SMPPS: مشابه روش PPS است اما کمتر از سود کسب شده توسط استخر پرداخت انجام می‌دهد.

استخرهای استخراج بیت کوین با استخراج ابری فرق دارند. استخرهای ماینینگ شامل گروهی از ماینرها هستند که جایزه ها را بر اساس سهم خود به اشتراک می‌گذارند اما ماینینگ ابری شامل ارائه دهنده سرویسی است که در ازای ماینینگ باید پول پرداخت کنید اما در عوض جایزه دریافت می‌کنید.

۶ استخر استخراج بیت کوین برتر در سال ۲۰۲۰

وضعیت توان هر استخر استخراج بیت کوین و سوددهی آن می‌تواند در هر سال تغییر کند. به همین دلیل اگر می‌خواهید استخراج گروهی انجام دهید و به استخر استخراج متصل شوید، باید به طور مداوم پیگیر لیست بهترین استخرهای استخراج بر اساس قدرت هش و نوع تقسیم پاداش باشید. در ادامه، به معرفی شش استخر استخراج بیت کوین می‌پردازیم که متصل شدن به آنها در سال ۲۰۲۰ می‌تواند برای شما سودآور باشد. البته فراموش نکنید ما فقط به معرفی استخرها می‌پردازیم و توصیه‌ای مبنی بر اتصال به هیچ یک از آنها نداریم. 

۱. استخر پولین / Poolin

پولین یک استخر استخراج بیت کوین عمومی است که حدود ۱۸٪ از تمام بلاک‌های بیت کوین را ماین می‌کند. با اتصال به این استخر می‌توانید علاوه بر استخراج بیت کوین، به استخراج ارزهایی مانند لایت کوین، بیت کوین کش و زی کوین هم بپردازید. استخر پولین که توسط بنیان‌گذاران btc.com ساخته شد، بعدها به مالکیت بیت‌مین (Bitmain) درآمد. این استخر استخراج در کشور چین واقع شده و بیشتر ماینرهای آن افراد چینی هستند؛ ولی با این وجود، تمام افراد از تمام نقاط دنیا می‌توانند به این استخر متصل شوند. استخر پولین نرم‌افزار مخصوص به خود را دارد که به عنوان یک پروکسی بین ماینرها و استخر عمل می‌کند.

پرداخت سود و کارمزدها در استخر پولین و ویژگی‌های آن

حداقل پرداخت در استخر استخراج پولین ۰.۰۰۵ بیت کوین است و کارمزد استخراج بیت کوین ۲.۵ درصد FPPS یا همان پرداخت کامل به ازای هر سهم است. اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید میزان برداشت از استخر را به صورت دستی تعیین کنید و مقدار مورد نظر خود را برداشت کنید. در این استخر پرداخت به صورت روزانه انجام می‌شود و کاربران می‌توانند با رفتن به صفحه earning در وبسایت این استخر، وضعیت پرداخت را چک کنند.

۲. استخر F2Pool

استخر F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین کشور چین است که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده است. این استخر در جهان بیشتر با نام استخر ماینینگ دیسکس فیش شناخته می‌شود. علاوه بر بیت کوین، کوین های دیگری شامل اتریوم، لایت کوین و‌ زی کش نیز در این استخر استخراج می‌شود. استخر F2Pool‌ حدود ۱۷٪ از تمام بلاک‌های بیت کوین را ماین می‌کند. سطح سختی ماینینگ بر اساس توان هش است زیرا این سایت از پروتکل لایه ای ماینینگ و واردیف vardiff استفاده می‌کند. رابط کاربری این سایت به زبان انگلیسی است و به سادگی و آسانی قابل فهم است.

پرداخت سود و کارمزدها در استخر F2Pool و ویژگی‌های آن

استخر F2Pool بر اساس سیستم جایزه PPS عمل می‌کند و کارمزد ۴ درصد دارد که بسیار زیاد است. پرداخت ها هر روز و با تنظیم محدودیت برداشت انجام می‌شود.این سایت بر بستر پروتکل HTTPS کار می‌کند و شامل ویژگی مسدود سازی کیف پول بیت کوین است. پس از ثبت نام نمی‌توانید آدرس ایمیل خود را تغییر دهید. این سایت فاقد تایید هویت دو مرحله ای است .استخر F2Pool ماینینگ بیت کوین، لایت کوین و زی کش را امکان پذیر می‌سازد. پرداخت‌ها در این استخر استخراج بیت کوین به طور روزانه انجام می‌شوند و حداقل پرداخت آن ۰.۰۰۱ بیت کوین است.  استخر F2Pool‌ مبتنی بر مکانیزم PPS‌ است؛ یعنی استخر به افرادی که بیشتر از بقیه در حال ماین کردن هستند، پاداش می‌دهد. فراموش نکنید که اگر بعد از ساختن اکانت در این استخر برای مدتی طولانی فعالیت نکنید، این احتمال وجود دارد که اکانت شما غیرفعال شود.

۳. استخر BTC.com

استخر BTC.com یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین است که متعلق به بیت مین، موسس انت پول است. این سایت بر اساس پروتکل لایه‌ای ماینینگ و واردیف کار می‌کند. این سایت در سال ۲۰۱۵ عرضه شده است و در کنار استخر ماینینگ، کیف پول مخصوص به خود را دارد. btc.com یک استخر استخراج بیت کوین بزرگ است که حدود ۱۵٪ از تمام بلاک‌ها را ماین می‌کند.

پرداخت سود و کارمزدها در استخر BTC.com‌ و ویژگی‌های آن

استخر BTC.com در خصوص توزیع کارمزد تراکنش ها با ماینرها کاملا شفاف است. این سایت بر اساس مدل PPS و میانگین کارمزد ۱.۵ درصد کار می‌کند. پرداخت سود به کاربران ۲ ساعت طول می‌کشد. پرداخت سود کاملا به شبکه بیت کوین بستگی دارد، هرچند BTC.com در تلاش است تا این زمان را کاهش دهد. کلودفلر توسط این سایت پیاده سازی شده است تا در مقابل حملات DDoS محافظت شود و به کاربران اطمینان دهد که سود و توان هش آنها از بین نمی‌رود. استخر BTC.com به صورت جهانی کار می‌کند در ارائه اطلاعات با ماینرها شفاف است. این سایت سیستم پشتیبانی و امنیتی خوبی دارد.

۴. استخر انت پول AntPool

انت پول یک استخر استخراج بیت کوین بزرگ در کشور چین است و ۱۱٪ از تمام بلاک‌ها را ماین می‌کند. این استخر توسط بیت مین بزرگترین تولید کننده سخت افزارهای بیت کوین اداره می‌شود. می‌توانید در استخر انت پول بدون پرداخت هزینه یک حساب کاربری بسازید اما برای استخراج به سخت افزار ماینینگ بیت کوین و هم چنین نرم افزار ماینینگ نیاز دارید که می‌توان آن را دانلود کرد. رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند است. سود کسب شده توسط شما بر روی داشبورد برنامه قابل مشاهده است و می توانید میزان هش ریت را هر زمانی که می خواهید و در هر دقیقه و هر ساعت نظارت کنید.

پرداخت سود و کارمزدها در استخر انت پول و ویژگی‌های آن

ایجاد حساب کاربری در انت پول رایگان است. می‌توانید استخراج انفرادی همتا به همتا را به سه روش انتخاب کنید. روش اول سخت افزار خودتان و کارمزد یک درصد، روش دوم PPLNS با کارمزد صفر درصد و روش سوم PPS با کارمزد ۲.۵ درصد است. کارمزد تراکنش ها مشخص نیست و انت پول آن را اعلام نکرده است. اخیرا کارمزد تراکنش بیت کوین افزایش یافته است و انت پول یک الی دو بیت کوین به ازای هر بلاک را نزد خود نگه می‌دارد و با ماینرها به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

انت پول محدودیت پرداخت ندارد و موجودی های بیش از ۰.۰۰۱ بیت کوین را هر روز ساعت ۱۰ صبح پرداخت می‌کند. هر بلاک بیت کوین توسط انت پول با ۱۲.۵ بیت کوین جایزه داده می‌شود.

انت پول دارای تایید هویت دو مرحله ای، مسدود سازی کیف پول و هشدار از طریق ایمیل با عنوان اقدامات امنیتی است. اپراتورهای این استخر، انجمن های خود را اداره می‌کنند که شامل ثبت ساده و آسان وظایف اصلی ماینرها در استخر می‌باشد.

انت پول بزرگترین و محبوب ترین استخر استخراج بیت کوین با رابط کاربری روان و مناسب برای ماینرهای تازه کار است. می‌توانید بین روش های ماینینگ PPLNS و PPS نیز یک روش را برای ماینینگ انتخاب کنید. اگر بیشتر در این استخر جستجو کنید با گزینه های جالب بسیار زیادی مواجه می‌شوید. پرداخت سود و تسویه ها بسیار خوب است. انت پول دارای اقدامات امنیتی بسیار مناسبی است.

۵. استخر ViaBTC

استخر استخراج ViaBTC‌ یک استخر استخراج بیت کوین نسبتا جدید است و حدودا سه سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد. بیشترین اعضای این استخر را ماینرهای چینی تشکیل می‌دهند. استخر ViaBTC‌ حدود ۹٪ از تمام بلاک‌ها را ماین می‌کند. در این استخر علاوه بر استخراج بیت کوین‌، می‌توانید به استخراج ارزهایی مانند بیت کوین کش، لایت کوین و اتر بپردازید. این استخر کیف پول مخصوص به خود را هم دارد که دارای ویژگی‌های امنیتی جالب توجهی است. ثبت نام در استخر استخراج ViaBTC رایگان است؛ البته می‌توانید با پرداخت هزینه اکانت VIP دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

پرداخت سود و کارمزدها در استخر ViaBTC و ویژگی‌های آن

استخر استخراج بیت کوین ViaBTC سه نوع روش پرداخت دارد: PPS+، PPLNS و SOLO. در روش PPS+ پرداخت به ازای هر سهم انجام می‌شود و مقداری از کارمزد تراکنش‌ها هم به ماینر اختصاص داده می‌شود.  کارمزد این روش ۴٪ است. در روش دوم ماینر به ازای هر سهم و در چندین دوره پاداش دریافت می‌کند. کارمزد این روش ۲٪ است. در روش SOLO تمام پاداش بلاک ماین شده به ماینری که بلاک را استخراج کرده تعلق می‌گیرد و استخر مقداری کارمزد بابت فعالیت‌های روزانه و هزینه‌های نگهداری دریافت می‌کند. کارمزد این روش حدودا ۱٪ است. حداقل میزان برداشت از استخر ViaBTC‌به تازگی به مقدار ۰.۰۱ بیت کوین افزایش پیدا کرده است.

۶. استخر اسلاش پول Slush Pool

اسلاش پول اولین استخر استخراج بیت کوین است که در سال ۲۰۱۰ با نام سرور استخر ماینینگ بیت کوین عرضه شد. اولین بلاک چین این سایت در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و از آن زمان به بعد بیش از ۱۵ هزار بلاک توسط این سایت استخراج شده است. اسلاش پول توسط ساتوشی لبز (Satosho Labs) که شرکت حوزه فناوری واقع در کشور چک است اداره می‌شود. اولین کیف پول آفلاین بیت کوین و اولین نقشه جهان با محوریت بیت کوین توسط ساتوشی لبز ایجاد شد. ساتوشی لبز هم چنین پروتکل لایه ای ماینینگ را ایجاد کرده است که توسط سایر استخرهای ماینینگ استفاده می‌شود. این استخر در حال حاضر حدود ۱۱٪ از تمام بلاک‌ها را ماین می‌کند.

اسلاش پول از لحاظ استفاده از ماینینگ امتیاز محور منحصر به فرد است. در این روش در ابتدای دوره ماینینگ، سهم های قدیمی برتری کمتری نسبت به سهم های جدید دارند. در این روش اگر ماینرها در دوره ماینینگ، استخر خود را تغییر دهند احتمال تقلب کردن از بین می‌رود. به تمام ماینرهای تازه وارد یک حساب کاربری آزمایشی ارائه می‌شود تا قبل از ثبت نام و ورود بتوانند این استخر را بررسی کنند. این امر برای ماینرهای تازه وارد مفید است. کاربران به طور منظم با گراف ها، اطلاعات و اخبار در جریان امور قرار می‌گیرند.

پرداخت سود و کارمزدها در استخر اسلاش پول و ویژگی‌های آن

در این استخر استخراج بیت کوین ، کارمزد استاندارد ۲ درصدی تراکنش ها به طور ثابت وجود دارد. محدودیت برای موجودی های بیش از ۰.۰۰۰۲ بیت کوین است و پس از آنکه کاربری به این محدودیت رسید، پرداخت انجام می‌شود. روش امتیاز محور، توزیع منصفانه جایزه ها بین ماینرها‌ را امکان پذیر می‌سازد.

اسلاش پول دارای تایید هویت دو مرحله ای، مسدود سازی آدرس کیف پول و هم چنین توکن ورود فقط خواندنی است که اگر فرد دیگری بر ماینینگ شما نظارت داشته باشد می‌توانید فعال کنید. اسلاش پول بر بستر سرورهای به شدت ایمن اجرا می‌شود که از کیف پول بیت کوین کاربران محافظت می‌کند.

اسلاش پول قدیمی ترین استخر ماینینگ است. رابط کاربری بسیار روان است و دارای ویژگی های منحصر به فرد روش ماینینگ امتیاز محور است که خطر تقلب کردن را از بین می‌برد.

کارمزد تراکنش در مقایسه با سایر سایت ها کمی زیاد است. اگرچه استفاده از روش ماینینگ مبتنی بر امتیاز یک مزیت محسوب می‌شود اما امتیاز کاربران پس از توقف ماینینگ به سرعت کاهش می‌یابد.

دیگر استخرهای استخراج بیت کوین

تعداد زیادی استخر استخراج بیت کوین در سرتاسر جهان وجود دارد و جالب است بدانید سالیانه تعدادی از این استخرها به دلایل متعددی کار استخراج را تعطیل کرده و جای خود را به استخرهای جدید می‌دهند. این مسئله نشان می‌دهد که اگر تصمیم دارید با اتصال به یک استخر استخراج بیت کوین کار ماینینگ را ادامه بدهید، باید به طور مداوم وضعیت استخرها را بررسی کنید و به یک استخر مطمئن متصل شوید. استخرهایی مثل BTCC Pool، Eligius، BW Pool و… که تا همین یکی دو سال اخیر در میان استخرهای محبوب برای استخراج بیت کوین بودند، در حال حاضر فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

اگر بخواهیم تعداد دیگری استخر استخراج بیت کوین را به طور اجمالی نام ببریم، می‌توانیم به استخرهایی مانند BitMinter و Kano CK Pool اشاره کنیم که در حال حاضر فعال هستند و می‌توان با اتصال به آنها، فرآیند استخراج را آغاز کرد.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می‌کنید استخرهای ماینینگ مختلف، خدمات متفاوت با پاداش‌های متنوعی ارائه می‌دهند. ممکن است ماینینگ انفرادی به ذهن شما خطور کرده باشد تا جایزه ها را به طور کامل دریافت کنید اما توصیه می‌شود اگر در دنیای استخراج تازه وارد هستید به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید. استخرهای ماینینگ دارای مزایای بسیار زیادی هستند. ایجاد حساب کاربری بسیار آسان است و مشابه با ثبت نام در پلتفرم های صرافی بیت کوین است. اگر تمایل دارید در جریان قیمت معامله کوین‌های مختلف قرار بگیرید، می‌توانید به بخش مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها مراجعه کنید و برای محاسبه سودآوری دستگاه‌های مختلف استخراج، می‌توانید از ماشین حساب ماینینگ استفاده کنید. فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود درباره استفاده از استخرهای استخراج بیت کوین را با ما در میان بگذارید.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۲/۲۲


54321
امتیاز 4.3 از 19 رای

منبع bitcongress
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
مسعود غبیشاوی

اخیرا f2pool داره مخفیانه سرقت می‌کنه
نمودار سرعت دستگاهها در استخر بخصوص ظهرها که همه حس میکنن از گرما هشتریت میاد پایین ؛ می‌کشه پایین ولی در تنظیمات دستگاهها سرعت نرمال و خوبه
مثلا دستگاه T1 با ۳۲ تراهش در تنظیماتش تراهشش از ۲۰ به بالا رو نشون میده تا به عدد متوسط تقریبی ۳۰ ترا برسه ولی در سایت f2pool کمتر از ۱۵ تراست
این در حالیه که در شرایط مساوی در استخر btc استخراج طبیعی و مطابق تنظیمات و شرایط یاد شده در سایت مربوطه است

mahboob

در حال حاضر بهترین استخر viabtc هست،هم از لحاظ سرعت و سختی شبکه و هم واریزی و هم کارمزد
لینک ثبت نام:
pool . viabtc . com / signup

aryanhabibi

میزنم نمیاره چی کنم

خالد

سلام اقاي جهانديده خسته نباشين،من دستگاه ماينر e9.2 دارم ك به استخر slushpool وصل كردم بعضي مواقع سرعت تراهش خيلي بالاس ولي تا چند ساعت هيچي استخراج نميكنه،ايا دستگاه من به استخر btc.com وصل ميشه؟ اگه وصل كنم بهتره؟بيشتر استخراج ميكنه ؟ وميشه برداشت كرد مشكلي نداره؟ ممنونم

حامد

بهترین استخر برای یه دونه s9j چیه به نظرتون ؟

عرفان جوان

من viabtc کار میکنم خیلی خوبع

سعید

کم کرده پاداش رو ل**تی

داریوش علوی

سلام.آیا امکان تغییر استخر وجود داره؟ من از f2 pool استفاده میکنم و به خاطر کارمزد زیادش میخوام استخرمو تغییر بدم

عباسی

خیلی خوب بود در مورد استخرها به مطالب مفیدی اشاره کردید