متوسط استخراج

استخراج ابری بیت کوین چطور کار می‌کند؟ همه چیز درباره کلود ماینینگ بیت کوین!

اگر به استخراج بیت کوین علاقه دارید، اما محلی برای نگهداری تجهیزات ماینینگ ندارید، استخراج ابری بیت کوین راهکار مناسبی برای شما خواهد بود. در این روش بدون آنکه ماینری را خریداری کنید و به دنبال محلی برای استقرار آن و تامین هزینه برق و تهویه آن باشید، می‌توانید بیت کوین را استخراج کرده و به عنوان ماینر در شبکه فعالیت کنید. سایت های بسیاری در حوزه ارزهای دیجیتال، استخراج ابری رمز ارز BTC را ارائه می‌دهند. استخراج ابری بیت کوین چیست؟ استفاده از کدام سایت استخراج بیت کوین امنیت بالاتری دارد؟ آیا می‌توان به این روش بیت کوین رایگان دریافت کرد؟ در این مقاله به این سوال‌ها پاسخ خواهیم داد.

این مقاله در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ بروز رسانی شده است

استخراج ابری بیت کوین چیست؟

استخراج ابری بیت کوین چیست؟

 

فعالیت در بخش ماینینگ و استخراج حوزه ارزهای دیجیتال، یکی از راه‌های کسب درآمد از بازار رمز ارزهاست. اما این کار نیازمند دانش فنی بالا و البته سرمایه اولیه بالایی است. همچنین باید مجوزهای لازم برای انجام استخراج ارزهای دیجیتال در ایران اخذ شود؛ در ادامه باید محلی برای استقرار تجهیزات ماینینگ در نظر گرفته شود و تجهیزاتی برای متعادل کردن دمای محیط (به دلیل تولید گرمای زیاد دستگاه‌های ماینر) نیز باید مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل بسیاری از افراد نسبت به ورود به این حوزه مردد شده و از آن صرف نظر می‌کنند. اما استخراج ارزهای دیجیتال محدود به انجام چنین کارهایی نبوده و با استفاده از استخراج ابری بیت کوین می‌توان، بدون خرید تجهیزات ماینینگ، استخراج بیت کوین انجام داد.

آیا می‌خواهید بدون این که روی مدیریت سخت‌افزار و دستگاه‌های ماینینگ وقت بگذارید و یا بدون این که نیاز باشد مهارت‌های فنی و پیچیده ماینینگ را یاد بگیرید، بیت کوین استخراج کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید به سراغ استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) بروید. استخراج ابری یک راه جایگزین برای ماینینگ بیت کوین است که در آن، شما می‌توانید از قدرت پردازشی دستگاه‌هایی که در پایگاه‌های داده به اشتراک گذاشته شده استفاده کنید.

این روش برای افرادی که در ایران زندگی می‌کنند نیز قابل انجام بوده و با توجه به مشکلات استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران، کلود ماینینگ مورد توجه قرار گرفته است. همچنین این شیوه به ویژه برای کسانی که از جزئیات فنی سر در نمی‌آورند یا نمی‌خواهند وقت زیادی به این کار اختصاص دهند، بسیار مناسب و کارآمد است. در این روش تمام موارد مورد نیاز برای ماینینگ بیت کوین به جز سرمایه اولیه را دور خواهید زد و نیازی به انجام آنها نخواهید داشت. البته این روش هم مزایا و معایب مربوط به خود را دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

استخراج ابری بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

استخراج ابری بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

اصلی‌ترین تفاوتی که در میان شیوه‌های مختلف ماینینگ بیت کوین وجود دارد، این است که چه کسی سخت‌افزار ماینینگ را مدیریت می‌کند. در ماینینگ معمولی و رایج، خود کاربر وظیفه دارد که خرید، نصب، راه‌اندازی و نگهداری تجهیزات ماینینگ را شخصا انجام دهد اما در استخراج ابری این کارها از دوش او برداشته می‌شود و نیازی به انجام آن نخواهد بود.

اسیک ماینر چیست؟ دستگاهی برای استخراج ارزهای دیجیتال

البته این خود مستلزم برخورداری از دانش فنی و مقدار قابل توجهی پول است. در استخراج ابری، مشتری برای دسترسی به خدمات باید با ثبت نام و تنظیم یک حساب، با شرکت مورد نظر قرارداد ببندد. چنین قراردادی بلافاصله پس از تنظیم، عملیاتی می‌شود و کاربر می‌تواند سود حاصل از ماینینگ را به دست آورد.

آموزش استخراج ابری بیت کوین

در حال حاضر دو روش مشهور در استخراج ابری که به ماینینگ از راه دور نیز شناخته می‌شود، فراهم است که عبارتند از:

 • استخراج میزبانی : Hosted mining یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در استخراج ابری بیت کوین است. در این روش، کاربر بخشی از تجهیزات یک مزرعه بیت کوین را خریداری یا اجاره می‌کند. این مزرعه به جای کاربر، دستگاه را برای استخراج بیت کوین تنظیم کرده و امور مورد نیاز برای ماینینگ بیت کوین مانند هزینه برق را تامین خواهد کرد. در اینجا کاربر به صورت مستقیم بر روی فرآیند ماینینگ تجهیزات خود کنترل دارد. هزینه‌های عمومی برای ماینینگ نیز تماما به عهده مزرعه است. البته برای مشارکت در ماینینگ بیت کوین به این روش، سرمایه نسبتا بالایی نیاز است.
 • قدرت هش اجاره‌ای:Leased hashing power  روش دیگری در استخراج ابری بیت کوین است. در این روش به جای خریداری یا اجاره دستگاه ماینر، بخشی از توان پردازشی یا هش پاور یک مزرعه را خریداری یا اجاره می‌کنید. عموما این روش برای استخراج آلتکوین ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، کاربر به اندازه هش پاور خود، سهمی از سود مزرعه را دریافت می‌کند. در این روش، کاربر تنها باید در سایت مزرعه یا استخر بیت کوین ثبت نام کرده و با تعیین مقدار هش و بازه زمانی، بخشی از قدرت پردازشی شبکه بیت کوین را خریداری یا اجازه کند. در این بازه زمانی، به نسبت مقدار تامین شده توسط کاربر، سهمی از سود استخر یا مزرعه به کاربر می‌رسد.

مزایا و معایب استخراج ابری

پیش از این که به فکر استفاده از ماینینگ ابری بیافتید، بد نیست با برخی قابلیت‌ها و اشکالات آن آشنا شوید:

مزایا

 • به نصب تجهیزات نیاز ندارید و از آن طرف می‌دانید هزینه‌ای بابت این کار بر عهده شما نیست.
 • خانه شما ساکت‌تر و خنک‌تر خواهد بود چرا که از سر و صدای فن‌های خنک‌کننده در امان هستید.
 • قبض برق شما سر به فلک نمی‌کشد.
 • نیازی نیست که مشکلات نگهداری و تعمیر دستگاه‌های ماینینگ را تحمل کنید.
 • به خرید تجهیزات اضافی نیاز ندارید.

معایب

 • شما نمی‌توانید در آینده تجهیزات را بفروشید چون اصلا متعلق به شما نیستند.
 • درآمد کمتری نصیب شما می‌شود زیرا دست‌اندرکاران باید هزینه‌های دیگر را نیز پوشش دهند.
 • خطر کلاهبرداری و تقلب.
 • عدم وجود شفافیت در فرایند استخراج.
 • عدم وجود کنترل و انعطاف‌پذیری روی کار.

سرمایه‌گذاری بر بیت کوین مشابه سرمایه‌گذاری بر هر محصولی است که ریسک بالایی دارد. این قاعده کلی و طلایی را هرگز از یاد نبرید:

روی چیزی سرمایه‌گذاری کنید که بتوانید آن را از دست بدهید

اگر می‌خواهید میزان سودآوری دستگاه‌های استخراج مختلف را محاسبه کنید، می‌توانید از ماشین حساب ماینینگ کمک بگیرید

بهترین سایت استخراج ابری بیت کوین

بهترین سایت استخراج ابری بیت کوین

فعالیت در حوزه استخراج ابری بیت کوین ریسک بسیار بالایی دارد. زمانی که در فضای وب به دنبال سایت‌های ارائه ماینینگ ابری بیت کوین هستید، با تعداد بسیار زیادی سایت مواجه خواهید شد که اکثر آنها کلاهبرداری بوده و مشارکت در آنها باعث نابودی سرمایه شما خواهد شد. لذا در این زمینه بسیار مراقب باشید و تحقیقات زیادی انجام دهید.

وجود تفاوت در میان سرویس‎‌های مختلف ماینینگ ابری باعث شده میزان سودآوری آنها نیز متفاوت باشد. اصولا در نحوه محاسبه سود حاصل از استخراج ابری پارامترهای مختلفی دخیل است که اولین و مهمترین آنها، شهرت شرکت میزبان بر می‌گردد.

پیشنهاد ما این است که برای ماینینگ ابری به سراغ شرکتی بروید که شناخته شده است، از امنیت خوب و قابل توجهی برخوردار است و نظرات مشتریان نیز نسبت به آن منفی نیست.

عامل دوم، هزینه‌های مربوط به این کار است که به صورت گیگاهش بر ثانیه یا به اختصار GH/s محاسبه می‌شود. در شرکت‌های مختلف، این هزینه‌ها بسیار متفاوت است و در برخی از آنها به حدی بالاست که سود ناشی از ماینینگ را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

به دشواری فرایند ماینینگ، نوسانات قیمت بازاری بیت کوین را نیز اضافه کنید. تغییر قیمت بیت کوین نیز بر میزان سودآوری این سرویس‌ها اثرگذار است. البته ابزارها و ماشین حساب‌های آنلاین متعددی وجود دارد که سوددهی استخراج ابری بیت کوین را محاسبه می‌کنند ولی این وب سرویس‌ها، با پارامترهای سخت‌افزاری سر و کار دارند و نسبت به پارامترهای استخراج ابری آشنا نیستند. در ادامه برخی از سایت‌های مشهور را معرفی خواهیم کرد.

سایت bitcoin pool

این سایت یکی از مشهورترین سایت‌هایی است که ماینینگ ابری بیت کوین را نیز ارائه می‌دهد. این مزرعه استخراج مدعی است که ۹۸ درصد پاداش استخراج را در میان کاربران خود توزیع کرده و تنها ۲ درصد را به عنوان سود برداشت می‌کند. در این استخر امکان استخراج بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. رصد فرآیند استخراج بیت کوین را می‌توانید از طریق نرم افزار موبایل این استخر مشاهده کنید. به این صورت در هر نقطه و هر زمان می‌توان مقدار سود دریافتی را مشاهده کرد. در این استخر ۳ پلن برای استخراج ابری بیت کوین و بیت کوین کش ارائه شده است:

 • قرارداد ۶ ماهه با هزینه اولیه ۵۲۴۸.۵ دلار و با کارمزد روزانه ۱۵ دلار.
 • قرارداد یک ساله با هزینه اولیه ۱۰۴۹۸.۵ دلار و کارمزد روزانه ۱۵ دلار.
 • قرارداد ۲ ساله با هزینه اولیه ۱۳۴۹۸.۵ دلار و کارمزد روزانه ۱۵ دلار.

سایت Hashnest

سایتی که نام بزرگ Bitmain ( سازنده دستگاه‌های استخراج ASIC) را پشت خود دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت Bitmain تاسیس شده است. استخر بزرگ Antpool نیز به همین شرکت تعلق دارد. لذا اعتبار این سایت در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار بالاست. این شرکت دستگاه‌های ماینینگ بسیاری در جهان اجاره کرده و از آنها را برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کند. افراد می‌توانند با پرداخت هزینه این دستگاه‌ها را خریداری و یا اجاره کنند و پاداش استخراج بیت کوین را دریافت کنند. این شرکت به صورت روزانه هزینه‌ای را از کاربران دریافت کرده و در ازای آن، این افراد را در فرآیند استخراج بیت کوین شرکت داده و پاداش استخراج را به آنها اعطا خواهد کرد.

برای مثال اجاره یک روز دستگاه ماینر ۵۰ تراهش بر ثانیه این شرکت، ۳۷۹۹ دلار است. سود روزانه این دستگاه با توجه به شرایط فعلی ماینینگ در شبکه بیت کوین، ۰.۰۰۰۳۵ بیت کوین، پاداش استخراج در شبکه بیت کوین است.

استخراج ابری رایگان بیت کوین

در بازار ارزهای دیجیتال زمانی که کلمه رایگان به کار می‌رود، بهشت کلاهبرداران است. پس در همین ابتدای کار، بسیار مراقب کلاهبردارانی که تحت عنوان استخراج رایگان بیت کوین تبلیغات می‌کنند، باشید. اما آیا استخراج ابری رایگان بیت کوین واقعیت دارد؟ استخراج ابری رایگان به این معنی است که شما بدون پرداخت هزینه اولیه، در ماینینگ بیت کوین مشارکت کرده و پاداش استخراج دریافت کنید.

در این روش، توان محاسباتی لپ تاپ، گوشی موبایل و یا کامپیوتر شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مورد علاوه بر مستهلک کردن سیستم، هزینه برق نیز به همراه دارد. البته این هزینه برق به تناسب توان پردازشی سیستم شما خواهد بود. در این روش، نیازی به پرداخت هزینه اولیه مانند روش‌های بالا نخواهید بود. اما آیا این روش‌ها واقعی است؟

اولین و مهمترین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که بسیاری از سایت‌هایی که استخراج ابری رایگان بیت کوین را پیشنهاد می‌دهند، کلاهبردار هستند. این افراد از توان پردازشی سیستم شما استفاده می‌کنند و به شما اعلام می‌کنند که تا زمانی که پاداش دریافتی شما از میزان معینی بالاتر رود، می‌توانید بیت کوین‌های خود را دریافت کنید. اولا رسیدن به این حد نصاب تعیین شده با توجه به هش ریت بسیار بالای شبکه بیت کوین، فرایند زمانبری است. در بسیاری از مواقع که مقدار پاداش شما، به حد نصاب مشخص شده توسط سایت برسد، اجازه برداشت نخواهید داشت و در اینجا کسی هم پاسخگو نخواهد بود.

توان پردازشی شبکه بیت کوین عدد بسیار بالایی است. CPUهای لپ تاپ و کامپیوترهای خانگی در مقایسه با توان پردازشی شبکه، عدد بسیار بسیار کوچکی است. لذا زمان استخراج با کامپیوتر گذشته است و در حال حاضر به هیچ عنوان مقرن به صرفه نیست. در واقع شانس موفقیت کسب بیت کوین به روش استخراج با استفاده از کامپیوتر نزدیک به صفر است.

پرسش و پاسخ

 • آیا برای استخراج بیت کوین فقط باید ماینر خریداری کرد؟

خیر- به روش استخراج ابری بیت کوین نیز می‌توانید بدون خریداری ماینر، استخراج بیت کوین انجام دهید.

 • آیا استخراج ابری رایگان بیت کوین واقعی است؟

فارغ از اینکه در این حوزه کلاهبرداری‌های زیادی انجام می‌شود، اما استخراج ابری رایگان، از قدرت پردازشی کامپیوتر و لپ تاپ شما استفاده می‌کند که با توجه به هش ریت شبکه بیت کوین عدد بسیار ناچیزی است و شانس موفقیت شما در این روش نزدیک به صفر است. لذا این روش توصیه نمی‌شود.

 • در روش اجاره قدرت هش، آیا باید همواره به نت وصل بود؟

خیر – پس از اینکه قرارداد خود را با سایت یا شرکت تنظیم کردید، پاداش به صورت خودکار به کیف پول شما واریز خواهد شد و شما نیازی نیست به اینترنت متصل باشید.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
59 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا