مبتدی کریپتو پدیا

ساتوشی چیست و چگونه می‌توان آن را به بیت کوین و دلار تبدیل کرد؟

اگر شما در جهان زندگی می‌کنید، احتمالا تعدادی از ارزهای ملی مانند روپیه، دلار، پوند و یورو را مورد استفاده قرار می‌دهید. بعضی از ارزهای ملی مانند دلار، از واحدهای کوچک‌تری ساخته شده‌اند و هر دلار ۱۰۰ سنت است؛ در جهان بیت کوین هم به همین شیوه واحدهای کوچک‌تری به نام ساتوشی (Satoshi) وجود دارد که در این مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم.

ساتوشی چیست؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان، واحدی به نام ساتوشی دارد. ساتوشی کوچک‌ترین واحد بیت کوین است و به افتخار ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین، این واحد کوچک چنین نامی دارد. هر بیت کوین تا ۱۰۰ میلیون واحد قابل تقسیم است و هر یک از این واحدها ساتوشی نامیده می‌شوند که هر کدام برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین است.

ساتوشی بیت کوین ارز دیجیتال ارز فیات دلار یورو روپیه سنت ماشین حساب ابزار

واحدهای رسمی بیت کوین

از زمان پیدایش بیت کوین، تنها دو واحد رسمی برای آن موجود بوده، که این دو واحد بیت کوین و ساتوشی هستند. در سال ۲۰۱۵، بیت کوین تحت استاندارد ISO4217 قرار گرفت که برای واحدهای پولی، استانداردسازی انجام می‌دهد. بعد از آن بود که نام‌های قراردادی زیر مورد استفاده قرار گرفت.

Unit           Value in satoshisValue in bitcoins Abbreviation
Bitcoin                              100,000,0001 ฿ BTC
Millibitcoin                   100,0000.001 ฿ mBTC
Microbitcoin                         1000.000001 ฿ μBTC
Satoshi                10.00000001฿ Satoshi

 

دیگر عامل‌های تبدیل که مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شرح زیر هستند:

( BTC = 1,000 mBTC (millibitcoin

( BTC = 1,000,000 μBTC (microbitcoin

 BTC = 100,000,000 Satoshis

 mBTC = 100,000 Satoshis

 μBTC = 100 Satoshis

چگونه می‌توان ساتوشی را به بیت کوین تبدیل کرد؟

این سیستم تبدیلی که در بالا مورد بحث قرار گرفت، ممکن است درک آن دشوار و سخت باشد؛ اگرچه این تبدیل فقط شامل حرکت دادن مکان اعشار به اینجا و آنجاست، اما باید با دقت انجام شود. در غیر این صورت، در هنگام ارسال و دریافت بیت کوین، ممکن است مقدار قابل توجهی را از دست بدهید.

تعدادی از ابزارها وجود دارند که خودتان می‌توانید از آنها استفاده کنید و این تبدیل را راحت‌تر انجام دهید. یکی از این ابزارها، وب سایت Btcsatoshi.com است.

چگونه ساتوشی را به دلار تبدیل کنیم؟

عامل دیگری که تبدیل را تحت تاثیر قرار می٬دهد، میزان نوسان ارز فیات و بیت کوین است. این نوسان بر اساس قانون تقاضا و عرضه موجود در بازار است که محاسبه مقدار دقیقی را که شما لازم است ارسال یا دریافت کنید، دشوار می‌سازد.

برای چنین تبدیل‌هایی، ماشین حساب‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، که همه نوسانات را تحت پوشش قرار می‌دهند و نرخ تبدیل دقیق را به شما می‌دهند. با استفاده از چنین تبدیل‌گرهای دو طرفه‌ای، شما می‌توانید به سرعت و با کارایی بالا تراکنش انجام دهید.

 

آخرین به روز رسانی:‌۱۳۹۹/۴/۵

منبع
coinsutrabtcsatoshi

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا