مبتدی آموزشیسیستم‌های کسب درآمد

چگونه می‌توانید با بیت کوین کسب درآمد کنید؟ + ویدئو

آیا می‌خواهید پول بیشتری به دست آورید؟ بیت کوین (Bitcoin) یک راه عالی برای کسب درآمد است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ماین کردن و سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده، تنها راهی است که می‌توان با بیت کوین کسب درآمد کرد؛ در حالی که روش‌های دیگری نیز وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان به درآمد مناسب دست یافت. پس ویدیو را تماشا کنید تا با این روش‌ها آشنا شوید و پاسخ سوالاتتان را نیز دریافت کنید!

 

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

چه روش‌هایی برای کسب درآمد با بیت کوین وجود دارند؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که با ورود به دنیای بیت کوین و ارزهای دیجیتال، می‌توانند سریع پولدار شوند و دلیل این طرز تفکر این است که این افراد تصور می‌کنند که چون بیت کوین شکل جدیدی از پول است، پس روش‌های به دست آوردن آن ساده و راحت هستند!

اما این گونه نیست! بیت کوین درست مثل تمام ارزهای دیگر است. یعنی به دست آوردن آن چندان راحت نیست و همینطور خالی از ریسک هم نیست. شما برای به دست آوردن بیت کوین یا کسب درآمد از آن، باید هزینه و زمان صرف کنید.

ارزهای دیجیتال، امکانات جدیدی برای تولید ثروت ایجاد می‌کنند. اما این بدان معنا نیست که می‌توانید به راحتی با آن کسب درآمد کنید!

پس از توضیح هر روش، ۳ فاکتور خیلی مهم برای آن نیز بررسی می‌شود:‌

 • میزان تلاش
 • میزان درآمد
 • مقدار ریسک

روش اول: راه اندازی فاست (Faucet) بیت کوین

بیت کوین کسب درآمد ماینینگ ترید خرید و فروش فاست

یکی از ارزان‌ترین و راحت‌ترین روش‌های کسب درآمد با بیت کوین، سودگیری خُرد است. یکی از معروف‌ترین روش‌های سودگیری خُرد، فاست‌ها (Faucet) هستند. فاست روشی بسیار وقت‌گیر است که درآمد آن به نسبت وقتی که می‌گذارید، بسیار ناچیز است.

در این روش، شما وظایف کوچکی انجام می‌دهید و در ازای زمانی که می‌گذارید، مقدار ناچیزی کوین به عنوان پورسانت به شما پرداخت می‌شود. در فاست، شما باید هر چند دقیقه یک بار به سایت مراجعه کنید و با کلیک بر روی تبلیغات، حل کپچا یا مشاهده یک وب سایت دیگر، مقداری بیت کوین دریافت کنید.

فاست‌ها در واقع زیرشاخه‌ای از سایت‌های پرداخت به ازای کلیک یا Pay To Click که با نام PTC شناخته می‌شوند، هستند.

طبق محاسبات 99Bitcoins، اگر شما بی‌وقفه بر روی تبلیغات کلیک کنید، به ازای هر ساعت، به اندازه ۵ تا ۴۰ سنت کوین دریافت می‌کنید.

بررسی ۳ فاکتور برای روش فاست:

 • میزان تلاش:‌ زیاد
 • میزان درآمد:‌ کم
 • مقدار ریسک:‌ کم

روش دوم: مالکیت یک سایت فاست

درست است که شما به عنوان یک کاربر فاست درآمد زیادی ندارید، اما اگر مالک یک فاست باشید، قضیه مقداری فرق دارد!

امروزه، راه اندازی یک سایت فاست کار نسبتا راحتی است و شما می‌توانید از طریق فروش تبلیغات در فاست خودتان، کسب درآمد کنید.

نسبت به تبلیغاتی که استفاده می‌کنید و میزان ترافیک سایتتان، می‌توانید ماهیانه تا ۱۰۰۰ دلار درآمد داشته باشید.

راه اندازی فاست هم نیاز به مقدار معقولی زمان و انرژی دارد؛ شما باید یک سایت راه اندازی کنید، کاربران را مدیریت کنید و از تقلب جلوگیری کنید. همچنین برای شروع کار، شما باید مقداری سرمایه اولیه داشته باشید.

بررسی ۳ فاکتور برای روش مالکیت فاست:

 • میزان تلاش: بین متوسط تا زیاد
 • میزان درآمد: کم تا متوسط
 • مقدار ریسک:‌ متوسط

روش سوم:‌ کمپین‌های امضا (Signature Campaigns)

حدود اواسط سال ۲۰۱۴، سایت BitcoinTalk‌ که یک فروم مشهور بیت کوین است، کمپین‌های امضا را شروع کرد.

در این کمپین، شما می‌توانید با امضای خودتان در BitcoinTalk، به نوشتن پست‌های تبلیغاتی برای محصولات مختلف بپردازید و به ازای هر پست، مقداری دستمزد دریافت کنید. لیست کامل این کمپین‌ها در فروم سایت BitcoinTalk موجود است.

در این روش، به شما بر اساس سطح کاربری‌تان در این سایت دستمزد پرداخت می‌شود؛ معمولا کسانی که سطح کاربری‌شان پایین‌تر از Full Member یا عضو کامل است، مبلغ کمی دریافت می‌کنند.

برای تبدیل شدن به عضو کامل، شما باید حداقل ۱۲۰ پست با امضای خودتان داشته باشید. برای پست‌ها نیز محدودیت‌هایی مثل طول مطلب، اصل بودن مقاله (کپی نبودن) و غیره وجود دارد. برخی اوقات، شما باید در هفته تعداد مشخصی پست قرار دهید تا به شما دستمزد پرداخت شود.

با استفاده از روش کمپین‌های امضا، شما می‌توانید ساعتی تا ۵ دلار درآمد داشته باشید، که این بستگی به سطح کاربری و تعداد پست‌هایتان دارد.

بررسی ۳ فاکتور برای روش کمپین‌های امضا:

 • میزان تلاش: متوسط
 • میزان درآمد: کم
 • مقدار ریسک:‌ کم

روش چهارم: روش‌های مختلف زیرمجموعه گیری (Affiliate Program)

یکی از روش‌های کسب درآمد با بیت کوین که کمتر به آن توجه شده، توسعه آن توسط برنامه‌های زیرمجموعه گیری است. در این سیستم‌ها شما کسب و کار خاصی را به صورت رایگان تبلیغ می‌کنید، اما سیستم به شما به خاطر وارد کردن افراد جدیدی که پول پرداخت می‌کنند، به شما پورسانت می‌دهد.

بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال یا محصولات یا خدمات بیت کوین ، سیستم زیرمجموعه گیری دارند که می‌توانید در آنها ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، شما لینک مختص به خودتان را دریافت می‌کنید که با آن می‌توانید به تبلیغ آن محصول یا خدمات بپردازید.

شما از راه‌های مختلف می‌توانید لینک خود را تبلیغ کنید؛ می‌توانید آن را داخل فیسبوک خود قرار دهید، در سایت‌های مختلف کمپین‌های تبلیغاتی راه اندازی کنید و یا وب سایت خود را راه اندازی کنید و در داخل مطالب سایت، لینک خود را تبلیغ کنید.

بررسی ۳ فاکتور برای روش زیرمجموعه گیری:

 • میزان تلاش: زیاد
 • میزان درآمد: بین متوسط تا زیاد
 • مقدار ریسک: کم

روش پنجم:‌ خبرنگار یا نویسنده مقالات کریپتویی

هر قدر که صنعت کریپتو بیشتر رشد می‌کند، وب سایت‌های خبری و اطلاع رسانی بیشتری در این زمینه به وجود می‌آیند. در نتیجه، بسیاری از این سایت‌ها به شدت به دنبال نویسنده‌هایی هستند تا بتوانند مقالات بیشتری تولید و منتشر کنند.

از آنجایی که نویسنده خوب به سختی پیدا می‌شود، اگر شما بتوانید کار باکیفیتی انجام دهید، می‌توانید با این سایت‌ها همکاری کرده، در منزل کار کنید و درآمد نسبتا خوبی هم داشته باشید!

بهترین راه برای پیدا کردن شغل نویسندگی کریپتویی این است که در نشریات یا سایت‌های ارز دیجیتال مورد علاقه خود به دنبال قسمت همکاری با ما یا Jobs بگردید. همچنین می‌توانید برای سایت‌هایی که می‌خواهید با آنها کار کنید، ایمیل بفرستید. یک راه دیگر هم این است که در سایت Upwork که یک بازار فریلنس یا آزادکاری بین المللی است، یک پروفایل نویسندگی درست کنید.

اما یادتان باشد که قبل از شروع به کار، چند نمونه از کارهایتان را در دسترس داشته باشید؛ چرا که بسیاری از سایت‌ها از شما نمونه کار درخواست می‌کنند.

بررسی ۳ فاکتور برای روش نویسندگی مقالات کریپتویی:

 • میزان تلاش: متوسط
 • میزان درآمد: متوسط
 • مقدار ریسک: بدون ریسک یا ریسک بسیار کم

روش ششم:‌ استخراج بیت کوین

بیت کوین کسب درآمد ماینینگ ترید خرید و فروش فاست

ذهن بسیاری از افرادی که تازه نام بیت کوین را می‌شنوند، به سمت ماینینگ یا استخراج کشیده می‌شود. آنها تصور می‌کنند که استخراج بیت کوین ساده است و به راحتی می‌توانند با یک کامپیوتر، برای خود درآمدزایی کنند. قدیمی‌ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین از طریق ماین کردن آن است. ماینینگ فرایندی است که از طریق آن ارزهای دیجیتالی ایجاد می‌شوند.

اما واقعیت این است که امروزه، استخراج بیت کوین به یک شغل تبدیل شده است. استخراج بیت کوین نیازمند تجهیزات بسیار گران‌قیمت، هزینه برق بالا، دانش ترکیب‌بندی سخت‌افزارها و فضای فیزیکی برای نگهداری دستگاه‌های استخراج است.

همان‌طور که می‌دانید، استخراج آلتکوین‌ها ارزان‌تر از بیت کوین است. اما این بدین معناست که فقط هزینه سخت افزارها کمتر است و هزینه برق، ترکیب‌بندی سخت‌افزارها، هزینه نگهداری و غیره، اساسا همان است و تفاوت زیادی با استخراج بیت کوین ندارد.

این فرایند شامل حل الگوریتم‌های پیچیده است و بلاک‌هایی را ایجاد می‌کند که بعدا به دفتر کل عمومی اضافه می‌شوند. یک دفتر کل عمومی، تاریخچه تمامی تراکنش‌هایی است که شامل بیت کوین نیز هستند.

ماینرها همزمان با ایجاد بلاک‌های جدید و اضافه کردن آنها به بلاک چین، با بیت کوین‌های جدید پاداش دریافت می‌کنند. برای ماین کردن، شما باید روی سخت افزارهای مخصوص ماینینگ یا اسیک (Asic) سرمایه گذاری کنید که این می‌تواند با مشکل افزایش سختی همراه باشد.

اگر شما تجهیزات ماینینگ گران قیمت نداشته باشید، قادر نخواهید بود تا به طور موثر ماین کنید و پاداش زیاد دریافت کنید. یک گزینه برای کسانی است که نمی‌توانند هزینه زیادی را برای خرید تجهیزات ماینینگ صرف کنند، پیوستن به استخر ماینینگ است. این استخرها توان پردازشی تعداد زیادی کامپیوتر را در جمع آوری می‌کنند.

بررسی ۳ فاکتور برای روش استخراج بیت کوین:

 • میزان تلاش:‌ زیاد
 • میزان درآمد: بین متوسط تا زیاد
 • مقدار ریسک: زیاد

روش هفتم: خرید و فروش و ترید بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال

بیت کوین کسب درآمد ماینینگ ترید خرید و فروش فاست

ساده‌ترین راه برای سرمایه گذاری در بیت کوین، خرید آن است. امروزه شرکت‌های زیادی وجود دارند که کسب و کار آنها خرید و فروش بیت کوین است. شما تنها به یک کیف پول بیت کوین، و یک صرافی ارز دیجیتالی برای خرید بیت کوین نیاز دارید.

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید بیت کوین خریداری کنید، این است که با فروشندگان ملاقات کنید. اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که امکان تنظیم جلسه با فروشندگان را جهت تبادل ارز فیات با بیت کوین برای شما مهیا می‌کند.

با وجود این که شما می‌توانید از طریق صرافی‌هایی مثل Binance ترید کنید، پلتفرم‌هایی نیز وجود دارند که به عنوان یک واسطه عمل می‌کنند. از طریق این پلتفرم‌ها می‌توان از قیمت‌های بالا و پایین ارزهای دیجیتال استفاده کرد و در بهترین زمان، خرید و فروش انجام داد.

راحتی این کار به این دلیل است که شما زمانی که قیمت بیت کوین پایین است، آن را می‌خرید و زمانی که قیمت بالا رفت، آن را می‌فروشید. به همین سادگی!

بعضی از تریدرها با خرید و نگهداری بیت کوین برای مدت زمان طولانی، یک استراتژی بلندمدت را در نظر می‌گیرند؛ از آنجا که عرضه بیت کوین محدود است، ارزش آن باید در طول زمان افزایش یابد.

اما باید توجه داشته باشید که با شانس و یا حدس و گمان، نمی‌توان تریدهای موفق داشت. تریدرهای موفق، زمان زیادی را صرف یادگیری نحوه تریدینگ می‌کنند. آنها یاد می‌گیرند که چگونه با ریسک‌های فراوانی که در این کار وجود دارد کنار بیایند. همچنین نحوه مدیریت ریسک و سرمایه را نیز فرا می‌گیرند.

تریدرهای موفق می‌دانند که ممکن است در زمانی کوتاه، پول خود را از دست بدهند؛ اما به آن به چشم درس نگاه می‌کنند. چرا که هدف آنها از ترید، بلندمدت است و نمی‌خواهند پس از چند بار ترید کردن، از این کار دست بکشند. اگر می‌خواهید یک تریدر موفق باشید، باید برای آموزش اصولی و صحیح، زمان و هزینه کافی صرف کنید.

پس ترید کردن به سادگی چیزی که ظاهرش نشان می‌دهد، نیست!

بررسی ۳ فاکتور برای روش ترید در صرافی‌های ارز دیجیتال:

 • میزان تلاش: بین متوسط تا زیاد (بسته به این که کجا آموزش می‌بینید)
 • میزان درآمد: زیاد
 • مقدار ریسک: بسیار زیاد

روش هشتم: فروش محصولات و خدمات

بیت کوین کسب درآمد ماینینگ ترید خرید و فروش فاست

شما می‌توانید با فروش محصولات و خدمات و پذیرفتن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت، کسب درآمد کنید؛ در بخش خدمات سایت BitcoinTalk، خدمات مختلفی معرفی شده‌اند که با انجام آنها می‌توانید بیت کوین به دست بیاورید. برای مثال توسعه یک وب سایت، بازاریابی یک محصول آنلاین، و یا تبدیل شدن به یک کارگزار امانی برای تراکنش‌های بیت کوین.

به طور کلی، شما باید محصولات و خدمات کسب و کار خود را برای عموم مردم ارائه دهید. اگر شما در حال حاضر در حال بازاریابی هستید، باید به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت فکر کنید.

ارزهای دیجیتال طیف گسترده‌ای از فرصت‌های کارآفرینی را فراهم می‌کنند و به عنوان یک پول دیجیتالی، اجازه می‌دهند تا بازرگانان کسب و کار خود را به شیوه‌ای ارزان‌تر و سریع‌تر انجام دهند.

از چه روش‌هایی باید دور بمانیم؟

برخی مواقع، شما با سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی مواجه می‌شوید که می‌گویند ما برای شما کوین استخراج می‌کنیم!

بسیاری از این سایت‌ها کارایی ندارند و معمولا باتری و قدرت محاسباتی کامپیوتر شما را مصرف می‌کنند تا به شما چند سنت سود پرداخت کنند.

یکی دیگر از این نوع استخراج‌ها، استخراج ابری است. در این روش، شما به سایت مربوطه پول پرداخت می‌کنید و به اصطلاح دستگاه ماینینگ اجاره می‌کنید، تا آنها با استفاده از آن دستگاه برای شما بیت کوین استخراج کنند.

این بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسد؛ اما امروزه بسیاری از سایت‌های استخراج ابری، تنها وانمود می‌کنند که با پول شما استخراج می‌کنند و در اصل، کلاهبرداری می‌کنند.

با این که سایت‌های معتبر استخراج ابری نیز وجود دارند؛ اما بهتر است به جای اجاره دستگاه ماینر، بر روی خودِ بیت کوین سرمایه گذاری کنید.

روش‌هایی برای کسب درآمد با بیت کوین وجود دارند که باید از آنها اجتناب کنید؛ چرا که ریسک بسیار زیادی دارند و ممکن است پول شما از بین برود. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • دو برابر کننده‌های بیت کوین
 • برنامه هایی با بازدهی زیاد و غیر واقعی که به آنها HYIP می‌گویند.

این‌ها سایت‌هایی هستند که ادعا می‌کنند هر چند روز یک بار بیت کوین شما را دو برابر می‌کنند و یا قول سودهای آنچنانی و غیرمنطقی را می‌دهند.

اما در حقیقت کاری که این سایت‌ها انجام می‌دهند، این است که پول را از کاربران جدید می‌گیرند و مقداری از آن را بین کاربران قدیمی‌تر پخش می‌کنند. این پروسه همهمه زیادی حول این که این سایت‌ها قانونی هستند و پرداختی دارند، ایجاد می‌کند. به علاوه، این سایت‌ها تقریبا همیشه سیستم زیرمجموعه گیری دارند تا افراد بتوانند دوستان و افراد خانواده خود را نیز وارد سیستم کنند. در کل به این روش‌ها، پانزی می‌گویند.

طرح‌های پانزی چند ماه کار می‌کنند و زمانی که دیگر قادر به پرداخت سود به افراد بالای هرم نیستند، سایت را می‌بندند و با تمام پول‌ها فرار می‌کنند.

پس یادتان باشد که:

هر سایتی که به شما قول چیزی را می‌دهد که بیش از حد خوب است، بستر و سرپوشی برای کلاهبرداری است تا بتوانند کوین‌های شما را بدزدند.

جمع بندی

در آخر باید بگوییم که هر روشی که در اینجا معرفی کردیم، دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند و شما باید با توجه به اهدافی که دارید، یک یا چند مورد را انتخاب کنید و با استفاده از آن به کسب درآمد با بیت کوین بپردازید.

تیم میهن بلاک چین همیشه توصیه می‌کند که حتما خودتان نیز تحقیقات خود را انجام دهید؛ چرا که در نهایت این پول شماست که می‌خواهید با آن سرمایه گذاری کنید.

مسئولیت سود یا ضرر شما در صورت استفاده از روش‌های کسب درآمد معرفی شده، به هیچ عنوان بر دوش میهن بلاک چین نیست و این صرفا معرفی و توضیحات این روش‌هاست.

تاریخ آخرین به روز رسانی: ۹۹/۰۴/۲۱

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

18 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا