اخبار خارجی

فوری: ایلان ماسک توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خرید

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا تایید کرد که شبکه اجتماعی توییتر را می‌خرد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از The Block، توییتر پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک برای خرید این شبکه اجتماعی را پذیرفته است.

طبق بیانیه منتشرشده در روز دوشنبه، مدیرعامل تسلا ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم پرداخت می‌کند. گزارشات حاکی از آن است که این معامله به زودی انجام خواهد شد.

طی این خرید توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل می‌شود، و قرارداد آن در سال جاری انجام خواهد شد و در انتظار تایید قانونگذاران و سهامداران توییتر است.

برت تیلور (Bret Taylor) رییس هیات مدیره توییتر گفته است هیات مدیره توییتر فرایند جامع و دقیقی با تمرکز بر ارزش، قطعیت و تامین مالی، برای ارزیابی پیشنهاد ایلان ماسک انجام می‌دهد.

این بیانیه ۴ روز پس از آن منتشر شده است که ایلان ماسک یک بسته مالی و اقتصادی برای خرید خود ارائه داده است. رویترز گزارش داده است که بسته پیشنهادی ماسک باعث شده است که هیات مدیره توییتر با جدیت بیشتری به بررسی پیشنهاد وی بپردازند.

ماسک این خرید را با ۲۵.۵ میلیارد اوراق قرضه و وام‌ مارجین انجام می‌دهد و ۲۱ میلیارد دلار دیگر را به صورت سهام شرکت تسلا ارائه خواهد داد. او قبلاً بیان کرد پیشنهاد ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم، بهترین و آخرین پیشنهاد او است.

ایلان پیشنهاد خود را در اوایل ماه جاری ارائه داد. پیشنهاد او یک روز پس از آن ارائه شد که ۹.۲٪ از سهام این شبکه اجتماعی را خریداری کرد. یک روز بعد، هیات مدیره توییتر مانعی برای متوقف ساختن یا به عقب انداختن این معامله ایجاد کردند.

مدیرعامل تسلا گفته است که اگر پیشنهاد او مورد موافقت قرار بگیرد، الگوریتم توییتر را به صورت متن باز درمی‌آورد و سعی می‌کند تا توییتر را به مکانی برای آزادی بیان تبدیل کند. وی هم‌چنین گفته است در صدد برطرف کردن مشکل حساب‌های اسپم و ربات‌ها خواهد بود.

ماسک هم‌چنین در بیانیه خرید خود، به اهمیت توییتر به عنوان پلتفرم دارای آزادی بیان اشاره کرده است.

ماسک در این خصوص گفته است:

آزادی بیان پایه و اساس دموکراسی کارآمد است و توییتر مرکز دیجیتال است که برای آینده بشریت، بسیار مهم و حیاتی است. من هم‌چنین می‌خواهم با ویژگی‌های جدید، متن باز کردن الگوریتم توییتر به منظور افزایش اعتماد و از بین بردن ربات‌های اسپم، توییتر را بیش از پیش بهبود دهم. توییتر پتانسیل بسیار زیادی دارد و من به دنبال این هستم تا با همکاری شرکت و جامعه کاربران، این پتانسیل را به صورت عینی محقق سازم.

پس از انتشار این بیانیه، ماسک در توییتر نوشت که امیدوار است حتی سخت‌گیرترین منتقدان او در این پلتفرم به فعالیت خود ادامه دهند، زیرا آزادی بیان به همین معنا است.

دوج کوین، برنده اصلی این ماجرا

براساس گزارش اخیر میهن بلاکچین، توییتر قرار است به صورت آزمایشی پرداختی‌های خود به کاربران را از طریق استیبل کوین USDC و با استفاده از شبکه پالیگان انجام دهد. اما در خصوص پذیرش دوج کوین در توییتر هنوز هیچ صحبت رسمی نشده است. با این حال ایلان ماسک در پاسخ به یکی از کاربران توییتر که گفته بود ایلان از دوج کوین در سیستم انعام دهی توییتر استفاده خواهد کرد پاسخ صد درصد را داده است.

ایلان ماسک تایید کرد دوج کوین را برای انعام دهی در توییتر می \ذیرد

ایلان ماسک یکی از حامیان اصلی این میم کوین محبوب است و انتظار می‌رود با خرید توییتر از این شبکه اجتماعی برای رشد Doge بهره ببرد. طبق گزارش امروز میهن بلاکچین با انتشار این خبر و حواشی های آن، قیمت دوج کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با رشد ۲۳٪ به ۰.۱۶ دلار رسیده است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا