اخبار عمومی

توافق دیجیتال کارنسی گروپ با طلبکاران جنسیس؛ ۷۰ الی ۹۰٪ طلب‌ها پرداخت می‌شود

گروه ارز دیجیتال (DCG) یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو و شرکت بالادستی گری اسکیل با طلبکاران جنسیس به یک توافق کلی دست یافته است که طی آن قرار است ۷۰٪ الی ۹۰٪ طلب‌ها پرداخت شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین دسک، گروه ارز دیجیتال (DCG) به توافقی کلی با طلبکاران جنسیس (Genesis) دست یافته است تا دعاوی مطرح شده در جریان ورشکستگی جنسیس را حل و فصل کند.

این توافق می‌تواند منجر به بازگرداندن ۷۰٪ تا ۹۰٪ دارایی طلبکاران بدون وثیقه و ۶۵٪ تا ۹۰٪ طلب‌ها به صورت غیر نقدی بسته به نام دارایی دیجیتال شود. کلیه مبالغ عودت داده شده بر اساس قیمت‌ بازار و منوط به ارائه اسناد قطعی خواهند بود.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، بازوی وام‌دهی جنسیس در نوامبر سال گذشته در پی فروپاشی صرافی FTX، برداشت‌های خود را متوقف و در ابتدای سال جاری برای درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرد.

ماه گذشته، DCG در نامه‌ای به سهامداران اعلام کرد به دستیابی توافقی کلی برای حل و فصل دعاوی این پرونده نزدیک شده است.

بدهی فعلی DCG حدود ۶۳۰ میلیون دلار وام بدون وثیقه با سررسید ماه می ۲۰۲۳ و ۱.۱ میلیارد دلار سفته بدون وثیقه با سررسید در سال ۲۰۳۲، همراه با برخی ادعاهای احتمالی دیگر است.

بازپرداخت جدید بدهی‌ها به صورت پرداخت در دو قسط، یکی در حدود ۳۲۸.۸ میلیون دلار با سررسید دو ساله و دیگری با ۸۳۰ میلیون دلار با سررسید ۷ ساله توافق شده است.

DCG همچنین پس از تاریخ توافق بازپرداخت جزئی به حساب سررسیدهای می ۲۰۲۳ (۶۳۰ میلیون دلار وام بدون وثیقه)، ۲۷۵ میلیون دلار را در چهار قسط پرداخت خواهد کرد.

جنسیس حداقل ۳.۴ میلیارد دلار به طلبکاران خود بدهکار است و در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۱) به توافقی کلی در مورد طرح بازپرداخت بدهی با حمایت گروه ارز دیجیتال و طلبکاران اصلی آن از جمله صرافی جمنای دست یافت.

DCG، متعلق به بری سیلبرت (Barry Silbert)، علاوه بر جنسیس، دارای مجموعه‌ای از شرکت‌های کریپتو است، از جمله سایت کوین دسک و گری اسکیل، شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا