بحث و گفتگوی چالشی در رابطه با پشتوانه بیت کوین! + ویدیو

در این ویدیو به یکی از سوالات پر تکرار کاربران پاسخ داده ایم؛ اینکه پشتوانه بیت کوین چیست؟ برای ما که در این حوزه فعالیت می کنیم بارها پیش آمده که اطرافیان بپرسند: پشتوانه بیت کوین چیست؟ ما در این ویدیو، در یک بحث چالشی، این سوال را به طور کامل مورد تحلیل و بررسی قرار داده ایم.

بحثی که بین رامتین و عرفان صورت گرفت به این صورت است که رامتین علم، اعداد، ریاضیات و طبیعت و عرفان استفاده مردم را پشتوانه بیت کوین می داند. هر دو برای این گفته ی خود دلایل منطقی و استدلال های خود را دارند که مشاهده آن می تواند برایتان جالب باشد.

هیچ پولی پشتوانه ندارد!

رامتین اعتقاد دارد که در دنیای واقعی هیچ پولی پشتوانه ندارد و حتی دلار هم از سال ۱۹۷۱ بدون پشتوانه عرضه می شد. او اعتقاد دارد که این تصور غلطی است که مردم فکر می کنند ارزهای فیات دارای پشتوانه هستند زیرا معتقد است اگر چنین چیزی واقعیت داشته باشد، شما می توانید به ازای پولی که دارید؛ پشتوانه ی آن را دریافت کنید(حال می خواهد طلا باشد، نفت، الماس و…).

رامتین پشتوانه بیت کوین را علم و ریاضیات و تکنولوژی می داند و معتقد است این پشتوانه باعث با ارزش بودن بیت کوین می شود زیرا هم سخت به دست می آید (از طریق انجام فعالیت ماینینگ) و هم تعداد محدودی دارد.

مردم نباشند بیت کوین هم نیست!

اما عرفان معتقد است که این مردم اند که باعث ارزشمند شدن بیت کوین شده اند و ارزشمندی و دوام آن را در گرو حمایت مردم و استفاده مردم از بیت کوین می داند. او همچنین اعتقاد دارد که با افزایش استقبال مردم و همچنین کاربردی شدن بیت کوین در کشورها، می توان انتظار داشت بیت کوین بیش از پیش محبوب و ارزشمند شود.

موضوع جالب و چالشی که بین عرفان و رامتین مطرح شد، دلیل استقبال مردم از بیت کوین بود. نظر عرفان این است که دغدغه ی اصلی مردم برای روی آوردن به بیت کوین، امنیت نبود و معتقد است مردم به این دلیل که بستری فراهم شده تا بتوانند بدون پرداخت کارمزد زیاد نقل و انتقالات مالی خود را انجام دهند و همچنین به دلیل عدم نگهداری پول ها در بانک و غیر متمرکز بودن آن، به سمت بیت کوین آمدند؛ اما رامتین نقدی به این نظر داشت و مثال هایی در این باره زد.

اگر به این بحث علاقه دارید پیشنهاد می کنیم این ویدیو چالشی را مشاهده کنید و در نهایتا نظرتان را با ما در میان بگذارید.

به نظر شما پشتوانه بیت کوین چیست؟


54321
امتیاز 5 از 4 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
علیرضا

بحث فوق العاده ای بود. منم با نظر هر دو عزیر موافقم. فقط در مورد پذیرش این ارز توسط دولتها اینو بگم که اگه مردم چیزی رو بخوان دولتها شاید تو یه مقطعی بتونن جلوشو بگیرن. ولی هنیشگی نیست

هادی رستمی

سلام
عالی بود
واقعا پشتوانه مردم هستند. تا وقتی مردم استفاده نکنن حالا هر چی طلا باشه، ارزش نداره.

ادمین سایت

سلام. خوشحالیم که مورد توجهتون قرار گرفته