اخبار داخلی

رییس کل بانک مرکزی: ویرایش اولیه سند جامع رمز پول تهیه شد

دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی اینستاگرام خود در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی ایران خبر داد.

او در این‌باره نوشت: در سال‌های اخیر مباحث متعددی درباره نسبت بانک‌های مرکزی و رمز ارزها و رمز پول‌ها در جهان مطرح شده است. خصوصا نحوه تنظیم گری رمز ارزها و نسبت آنها با سیاست گذاری پولی و ارزی از مباحث پرچالش این حوزه است.

وی افزود: طی دو سال گذشته، تشکیل جلسات بررسی و قاعده گذاری در بالاترین سطوح سیاست گذاری‌های اقتصادی جهان در باره رمز ارزها بارها تکرار شده و الگوی مواجهه با این پدیده، با اهداف متفاوت مورد بررسی قرار گرفته است.

همتی ادامه داد: ازجمله اهداف بانک‌های مرکزی مختلف، افزایش کنترل درخصوص انتقال اعتبار، بین المللی کردن ارز ملی و حتی تغییر در معماری سیستم پولی است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هم با بررسی این روند جدید جهانی و متمرکز شدن بر الگوهای مختلف در پی انتخاب بهترین راهبرد ممکن در این حوزه است و ویرایش اولیه سند جامع رمز پول را تهیه کرده است.

وی در پایان مطرح کرد: از همکارانم در ادارات ذیربط بانک مرکزی خواسته ام بر اساس اقدامات انجام شده، مقررات انتشار رمز پول بانک مرکزی را بررسی کرده وجهت تصمیم گیری ارائه کنند تا امکان استفاده از نتایج آن در سیاست گذاری پولی فراهم آید.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در مورد رمز ارز بانک مرکزی خبر داد

دکتر عبدالناصر همتی پیش از این، رییس هیئت مدیره بانک ملی ایران و Melli Bank PLC در لندن، رییس هیئت مدیره بانک توسعه ایران و مصر، رئیس هیئت مدیره Mirbusiness Bank در مسکو و کارشناس رسمی دادگستری در امور سرمایه گذاری، پولی و اعتباری بوده است.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا