اخبار آلتکوین

انفجار قیمت دوج کوین؛ دوج کوین هفتمین ارز برتر بازار شد!

دوج کوین، ارز دیجیتال مبتنی بر meme که به عنوان یک شوخی اینترنتی ایجاد شده است، طی ۲۴ ساعت گذشته رشد ۷۰۰ درصدی را تجربه کرد و به جایگاه هفتمین ارز دیجیتال برتر بازار راه یافت. قیمت دوج کوین به بالاترین حد خود یعنی ۰.۷۷ دلار رسیده است. دوج کوین طی ۲۴ ساعت گذشته از ۰.۰۱ به ۰.۰۷ دلار رسیده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این اتفاق پس از آنکه توییت های زیادی در مورد دوج کوین گذاشته شد رخ داد. این موضوع پس از آن رخ داد که گروهی از کاربران ردیت که به افزایش قیمت سهام فروشگاه بازی‌های رایانه‌ای گیم‌استاپ پرداخته بودند، توجه خود را به سمت این ارز دیجیتال معطوف کردند.

طبق گزارش The TIE ارائه‌دهنده اطلاعات مرتبط با ارزهای دیجیتال، تعداد توییت‌های روزانه مرتبط با دوج کوین در روز پنج‌شنبه نسبت به میانگین ۳۰ روزه آن، تا ۱۷۸۷ درصد افزایش یافت. به طور کل، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹,۹۹۱ توییت مرتبط با DOGE منتشر شده است.

در واقع اطلاعات The TIE اذعان می‌کند که برای اولین بار تعداد توییت‌های یک آلتکوین از بیت کوین بیشتر شده است. The TIE در توییتر نوشت:

طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد توییت‌های دوج کوین از بیت کوین پیشی گرفته است. این اولین بار است که در یک دوره ۲۴ ساعته، تعداد توییت‌های یک آلتکوین از بیت کوین بیشتر بوده است.

هم‌چنین The TIE در تصویر زیر به افزایش قیمت، تعداد توییت‌ها و حجم معاملات دوج کوین اشاره کرده است.

علاوه بر افزایش توییت‌های مرتبط با دوج کوین، این ارز دیجیتال با افزایش حجم معاملات نیز مواجه بوده است. قیمت دوج کوین نیز طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد افزایش قیمت DOGE به دلیل توجه جهانی به گروه WallStreetBets در ردیت است که توانسته‌اند با افزایش قیمت سهام فروشگاه بازی‌های رایانه‌ای گیم‌استاپ و شبکه AMC، فروشندگان وال استریت را تحت فشار قرار دهند. اگرچه مدیران انجمن ردیت تلاش کرده‌اند تا هرگونه اقدام برای افزایش قیمت DOGE را حذف کنند، اما کاربران ردیت در کانال‌های دیگر به تبلیغ سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال پرداخته‌اند.

در حال حاضر قیمت DOGE معادل ۰.۰۷۳ دلار و ارزش بازار آن نیز ۹.۶ میلیارد دلار است. ارزش بازار این ارز دیجیتال با افزایش قیمت اخیر آن، از چین لینک و لایت کوین پیشی گرفته است.

مایکل ون دوپوپ نیز طی افزایش قیمت اخیر دوج کوین به تحلیل جدیدی از آن پرداخته است. وی گفت اهداف اولیه جفت ارز دوج کوین و بیت کوین محقق شده است اما به نظر او اکنون زمان مناسبی برای خرید نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا