تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین، شیبا اینو و آوالانچ؛ ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

شیبا اینو بر خلاف دوج کوین که در شرایط بدی قرار گرفته است، وضعیت نامعلومی دارد. از طرف دیگر آوالانچ نیز وارد یک روند نزولی شده است که باید دید ادامه‌دار خواهد بود یا نه. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت این ۳ آلت کوین را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، دوج کوین و شیبا اینو دو میم کوین محبوب بازار هستند که امیدها برای صعود ان‌ها همچنان وجود دارد. آوالانچ نیز در شرایطی قرار دارد که باید دید آیا فرصت خرید خوبی برای آن محسوب می‌شود یا خیر؟

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

دوج‌کوین یک الگوی مثلث متقارن شکل داده است که نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

نمودار دوج کوین در تایم فریم ۱ روزه
نمودار روزانه دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۱۶ دلار) کاهشی و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در منطقه منفی خبر احتمالی از کاهش بیشتر می‌دهد. اگر قیمت دوج‌کوین در زیر این مثلث تثبیت شود، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ۰.۱۲ دلار را داشت. 

در صورت بالا رفتن قیمت و شکست الگوی مثلث رو به بالا، می‌توان انتظار داشت خط روند نزولی شکسته شده و رالی آن تا ۰.۲۱ دلار ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در چند روز اخیر بین میانگین‌های متحرک در نوسان بوده است که نشان از بلاتکلیفی گاوها و خرس‌ها دارد.

نمودار شیبا در تایم فریم ۱ روزه
نمودار روزانه شیبا اینو – منبع: تریدینگ ویو

با شکسته شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۰۰۰۰۲۵ دلار) و حفظ برتری خرس‌ها، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار افزایش یافته است.

اگرچه در صورتی که قیمت به بالا بازگردد و میانگین‌های متحرک را بشکند، می‌توان انتظار یک رالی تا ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ (AVAX)

قیمت آوالانچ در ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۳۹ دلار) به پایین بازگشت، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را به زیر خط روند صعودی بکشانند.

نمودار آوالانچ در تایم فریم ۱ روزه
نمودار قیمت روزانه آوالانچ – منبع: تریدینگ ویو

اگر گاوها بتوانند قیمت را در بالای خط روند نزولی حفظ کنند، می‌توان انتظار داشت رالی آوالانچ تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۷ دلار شروع شود.

اما اگر خط روند صعودی رو به پایین شکسته شود، کاهش قیمت تا محدوده ۳۲ دلار تا ۲۷ دلار دور از انتظار نخواهد بود. در این ناحیه خریداران حمایت بالایی نشان خواهند داد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا