تحلیل آنچین

خروج نهنگ‌های دوج کوین؛ کاهش ۴٪ موجودی نهنگ‌ها در یک سال گذشته

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که نهنگ‌های دوج کوین در طول سال گذشته از دارایی‌های خود کاسته‌اند که می‌تواند نشانه‌ای نزولی شدن این میم‌کوین باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، طبق داده‌های اینتودبلاک موجودی نهنگ‌های دوج کوین کاهش یافته و تمرکز کمتری در بین نهادهای بزرگ ایجاد شده است. تعابیر مختلفی از این موضوع می‌توان داشت که در این مطلب به آن پرداخته‌ایم.

کاهش موجودی نهنگ‌های دوج کوین

بر اساس داده‌های پلتفرم اطلاعاتی اینتو دبلاک، سهم عرضه نهنگ‌های دوج‌کوین اخیراً به نسبت سایر گروه‌های هولدر کاهش یافته است. «نهنگ‌ها» در اینجا به آدرس‌های دوج کوینی اشاره می‌کنند که حداقل ۱٪ از کل عرضه در گردش این میم کوین را در کیف پول خود دارند.

این هولدرهای بزرگ به دلیل اینکه مقدار عظیمی از این توکن‌ها را کنترل می کنند، تاثیر زیادی روی دوج‌کوین دارند. رفتار جمعی آنها می‌تواند ارزش توجه را داشته باشد، زیرا حتی اگر ممکن است مستقیماً بر قیمت تأثیر نگذارد، می‌تواند در رابطه با احساسات این گروه کمک شایانی کند.

اکنون، نمودار زیر نشان می‌دهد چگونه درصد کل موجودی نهنگ‌های دوج کوین در طول سال گذشته تغییر کرده است.

تمرکز تاریخی - منبع: اینتودبلاک
تمرکز تاریخی – منبع: اینتودبلاک

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، نهنگ‌های دوج‌کوین شاهد کاهش سهم آنها از عرضه دوج‌کوین در گردش در این بازه زمانی بوده‌اند. به طور دقیق تر، این سرمایه‌گذاران حدود ۴۵.۳٪ از عرضه این دارایی را در سال گذشته در اختیار داشتند، اما اکنون آنها حدود ۴۱.۳٪ را در اختیار دارند.

نهنگ‌ها از آن زمان تاکنون حدود ۹٪ از دارایی خالص خود را فروخته‌اند. این شرکت در ادامه توضیح بیان کرد:

در مقایسه، سرمایه‌گذاران خرده و متوسط ​​اکنون سهم بیشتری از عرضه کل را در اختیار دارند.

اینتودبلاک «سرمایه گذاران» را به عنوان آدرس‌هایی تعریف می‌کند که بین ۰.۱٪ تا ۱٪ از عرضه را هولد می‌کنند، در حالی که خرده‌ها به نهادهایی اشاره دارد که کمتر از ۰.۱٪ دارند. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران حدود ۲۱٪ از عرضه دوج و سرمایه‌گذاران خرد ۳۷٪ را کنترل می‌کند.

طبیعتا، کاهش دارایی‌های نهنگ‌ها در این دوره نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ علاقه خود را به دوج‌کوین از دست داده‌اند، که می‌تواند برای قیمت آن منفی باشد.

از سوی دیگر، توزیع مجدد عرضه به هولدرهای کوچک‌تر می‌تواند برای سلامت اکوسیستم دوج مثبت باشد، زیرا به این معنی است که این دارایی تمرکز کمتری در چند نهاد بزرگ دارد.

روند تعداد تریدرها و تراکنش‌های میم‌کوینی - منبع: اینتودبلاک
روند تعداد تریدرها و تراکنش‌های میم‌کوینی – منبع: اینتودبلاک

نمودار سمت چپ روند تعداد تریدرهای این دارایی‌ها را نشان می‌دهد، در حالی که نمودار سمت راست تعداد معاملات را نشان می‌دهد. در هر دوی این معیارها، دوج‌کوین در حال حاضر میم‌کوین شماره یک است.

جالب اینجاست که شماره دو، میم‌کوین‌های شیبا اینو (SHIB) یا پپه (PEPE) نیست. بلکه دجن (DEGEN) است. این شرکت تحلیلی خاطرنشان می‌کند:

با توجه به اینکه ارزش بازار دجن تنها ۰.۷۹٪ از دوج‌کوین است، این دستاورد عظیمی است.

همچنین دوج کوین از سال ۲۰۲۱ که رابین هود معاملات این میم‌کوین را در پلتفرم خود اضافه کرد، با رشد قیمتی خوبی مواجه شد. اما باعث شد تا معاملات دوج کوین در این پلتفرم متمرکز شود و این می‌تواند خبر بدی برای رابین هود و دوج کوین در طولانی مدت باشد.

قیمت دوج کوین

در حال حاضر در نمودار روزانه، دوج کوین با ۲.۸٪ رشد با قیمت ۰.۱۲۵ دلار در حال معامله است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

منبع
بیت کوینیست

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا