اخبار خارجی

مخالفت دونالد ترامپ با بیت کوین؛ ترامپ از سال ۲۰۱۸ به دنبال ممنوعیت بیت کوین!

طبق مطالب کتاب جدید جان بولتون (John Bolton) به اسم “اتاق ماجرای اتفاق افتاده”، ترامپ مدت ها قبل از توییت انتقادی خود در ماه جولای ۲۰۱۹ مخالف بیت کوین بوده است.

طبق گفته جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می‌خواست مخالفت خود با بیت کوین را فراتر از توییتر ببرد و به سطح قانونگذاری وارد کند.

مقاله فوربز در تاریخ ۱۸ ژوئن درباره کتاب جدید بولتون بیان کرد که بولتون شاهد این بوده است که ترامپ به استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری گفته است به مسائل بیت کوین بپردازد. مکالمه بین ترامپ و منوچین در خصوص اعمال تحریم ها و تعرفه های معاملاتی علیه چین در ماه می ۲۰۱۸ بوده است.

این اولین بار نیست که ترامپ مخالفت خود با ارزهای دیجیتال را بیان کرده است. وی در توییت ماه جولای ۲۰۱۹ گفته بود که بیت کوین پول نیست و اعتبار خوبی ندارد. وی سخنان خود را با حمله به توکن لیبرا فیسبوک ادامه داد و آن را بی پشتوانه خواند.

حمایت از ترامپ

منوچین پس از توییت های ماه جولای ۲۰۱۹ در رسانه ها از موضع ترامپ حمایت کرد و گفت کاخ سفید تمام ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند و پس از آن مدعی شد که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بیشتر از پول نقد برای پولشویی استفاده می‌شود.

در ماه فوریه سال جاری، منوچین در جلسه ای که با شبکه اعمال قوانین علیه جرایم مالی در خصوص الزامات جدید برای ارزهای دیجیتال داشت بیان کرد باید نظارت بیشتری از جانب دولت فدرال برای جلوگیری از پولشویی صورت بگیرد.

اما ترامپ تصمیماتی اتخاذ کرده است که می‌تواند پس از صحبت های بولتون به نفع عرصه ارز دیجیتال باشد. دونالد ترامپ در ماه اکتبر ۲۰۱۸، میک مولوانی (Mick Mulvaney) را به عنوان رییس امور کاخ سفید منصوب کرد. مولوانی یکی از طرفداران بیت کوین است و آن را ارزی خوانده است که توسط هیچ دولتی قابل دستکاری نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا