پروژه‌های کلاهبرداری

دزدی که به دزد بزند شاه دزد است! Pink Drainer خودش قربانی حمله مسمومیت آدرس شد

کلاه‌برداران مورد کلاهبرداری قرار گرفتند! پینک درینر (Pink Drainer) یکی از بزرگترین تخلیه‌کنند‌گان (Drainer) کریپتو به تازگی ۱۰ اتریوم را در اثر حمله مسمومیت آدرس از دست داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، Pink Drainer، یک گروه بدنام تخلیه‌کننده کیف پول، ظاهرا پس از اینکه قربانی یک کلاهبرداری «مسمومیت آدرس» شد، به همان سرنوشتی دچار شد که بقیه را مبتلا می‌کرد!

پینک درینر خود قربانی مسمومیت آدرس شد

میست ترک (MistTrack)، پلتفرم ردیاب کریپتو، در پستی در ۷ جولای (۱۷ تیر) در پلتفرم X توجه خود را به این حمله معطوف کرد و اظهار داشت که این گروه هکری تعداد ۱۰ اتر (ETH) را از دست داده است. این کلاهبرداری مسمومیت آدرس به ارزش حدود ۳۰٬۰۰۰ دلار (با قیمت فعلی) به یک آدرس کیف پول جعلی در اواخر ژوئن انجام گرفته است.

تراکنش های اخیر کیف پول Pink Drainer
تراکنش های اخیر کیف پول Pink Drainer – منبع: MistTrack

MistTrack در این باره گفت:

کلاهبرداری مسمومیت آدرس زمانی رخ می‌دهد که مهاجم مقادیر کمی رمز ارز را از کیف پولی با آدرسی مشابه به یکی از کیف پول‌های هدف ارسال می‌کند؛ این کار به این امید انجام می‌شود که کیف پول هدف فریب خورده و به طور تصادفی، مبالغ را به کیف پول با آدرس نادرست ارسال کند.

کلاهبرداران ربات‌هایی دارند که به دنبال تراکنش‌های جدید هستند. MistTrack گفت:

از آنجایی که آنها نمی‌توانند کد را در کل آدرس کرک (Crack) کنند، می‌توان کاراکترهای اول و آخر را شبیه به آدرس مورد استفاده نشان داد.

این پلتفرم در ادامه افزود:

بنابراین کلاهبردار از قربانی پول می‌گیرد تا آدرس کلاهبرداری را به جای آدرس اصلی قربانی کپی کند.

در این مورد، مهاجمان وجوهی را از یک آدرس کیف پول ارسال کردند که دارای شناسه تقریبا یکسانی با کیف پول قبلی Pink Drainer بود؛ چیزی که با موفقیت Pink Drainer را فریب داد و باعث شد ۱۰ اتر را به آدرس جعلی ارسال کند.

کیف واقعی و جعلی که سبب فریب Pink Drainer شد
آدرس کیف پول واقعی و آدرس کیف پول جعلی – منبع: MistTrack

جالب اینجاست که این اتفاق تنها یک ماه پس از بیانیه غافلگیرکننده Pink Drainer در ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت) افتاد که طی آن اعلام کرده بود پس از رسیدن به هدف اعلام شده خود جهت کمک به سرقت بیش از ۸۵ میلیون دلار از دارایی‌های کریپتو، خود را بازنشسته می‌کند.

طبق داده‌های دون آنالیتیکس (Dune Analytics)، گروه Pink Drainer از جولای ۲۰۲۳، ۸۵.۳ میلیون دلار رمزارز سرقت کرده است.

کمک Pink Drainer به سرقت بیش از 85 میلیون دلار ارز دیجیتال
کمک Pink Drainer به سرقت بیش از ۸۵ میلیون دلار ارز دیجیتال – منبع: Dune Analytics

در حالی که Pink Drainer ممکن است فعالیت خود را متوقف کرده باشد، چندین سرویس هکری دیگر از جمله Angel Drainer و Venom Drainer وجود دارند که همچنان به بازیگران شرور در سرقت دارایی‌های کریپتو کمک می‌کنند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا