اخبار خارجی

توییت خبرساز ایلان ماسک؛ برگرداندن نگاه ها به سمت بیت کوین

در صبح روز جمعه، ایلان ماسک بمب بیت کوین را در توییتر منفجر کرد. ایلان ماسک مدیرعامل شرکت های SpaceX و تسلا در توییت کنایه آمیز خود گفت که بیت کوین، کلمه تسلیم شدن من نیست.

توییت ماسک به توییت پربازدیدی تبدیل شده است و تاکنون ۱۳,۰۰۰ نفر آن را لایک کرده اند.

از آنجایی که این توییت مستقیما از جانب طرفداران بیت کوین بیان شده، باعث رنجش و عصبانیت جامعه ارز دیجیتال شده است.

حساب توییتر Bitcoin 2020 که رویدادهای بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را پوشش می‌دهد به توییت ماسک با یک ایموجی در حال فکر کردن پاسخ داد. ایلان ماسک نیز  با ایموجی چشمک جواب داد.

تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال، The Moon از این توییت به عنوان فرصتی برای تبلیغ بیت کوین برای ۳۰ میلیون دنبال کننده ماسک استفاده کرد. وی با فرضیه خود در خصوص اینکه چه چیزی بیت کوین را با ارزش می‌کند به توییت ماسک پاسخ داد.

پیتر مک کورمک (Peter McCormack) یکی از منتشرکنندگان برتر پادکست مرتبط با صنعت بیت کوین سعی کرد تا ماسک را متقاعد کند تا به پادکست او بپیوندد.

قیمت بیت کوین به این توییت واکنش نشان نداده است. اگر ماسک توییت می‌کرد که “بیت کوین بخرید” شاید شرایط فرق می‌کرد، اما به نظر می‌رسد ماسک به خاطر توییت های قبلی خود نظیر توییت “تسلا پرایوت را با ۴۲۰ دلار بخرید” نمی‌تواند توییتی در خصوص خرید بیت کوین منتشر کند.

ماسک عاشق بیت کوین است

اگرچه ماسک اغلب با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شوخی می‌کند (برای مثال برای دروغ اول آوریل گفته بود که مدیرعامل دوج کوین است و یکبار هم کلمه اتریوم را توییت کرده بود)، اما وی یکی از طرفداران فناوری موجود در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

ایلان ماسک در پادکستی با ARK Invest گفت به نظر او ساختار بیت کوین بسیار عالی است و در ادامه گفت اتریوم و شاید بعضی از ارزهای دیجیتال دیگر نیز مزایا و نقاط قوتی داشته باشند. ماسک بیان کرد که آنچنان شیفته مکانیزم اجماع گواه اثبات کار بیت کوین نشده است و خاطر نشان کرده است که این مکانیزم به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد.

ماسک علیرغم نگرانی های خود بیان کرده است که بیت کوین به دلیل دور زدن کنترل هایی که در زمینه ارزها وجود دارد و مخصوصا در کشورهایی نظیر ونزوئلا که در کشمکش و تنش های سیاسی و اقتصادی قرار دارند بسیار خوب است. وی افزود که ارزهای دیجیتال برای انتقال ارزش، بسیار بهتر از تکه کاغذ و اسکناس ها هستند.

مشاهده شده است که مدیرعامل شرکت تسلا در همایشی که حضور داشته است، کتابی مرتبط با بیت کوین در دست دارد، هرچند مشخص نیست که این کتاب را خوانده است یا خیر.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا