اخبار خارجی

ایلان ماسک یا فلوکی؟ کدام یک مدیر عامل بهتری برای دوج کوین است؟

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، در توییتر در پاسخ به توییت خالق DOGE، اعلام کرد که قرار است تا در آینده مدیرعامل ساختگی دوج کوین باشد.

توییت ایلان ماسک درباره مدیرعاملی دوچ کوین

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، این خبر پس از آن منتشر شد که بیلی مارکوس (Billy Markus) هم بنیانگذار این میم کوین پر طرفدار در توییتی نوشت به زودی اعلام خواهد کرد چه کسی به عنوان مدیر عامل ساختگی بعدی دوج کوین معرفی می‌شود. ایلان ماسک نیز در پاسخ به او برای کسب این سمت ساختگی اعلام آمادگی کرد.

به نظر می‌رسد ماسک با اعلام داوطلبی خود برای پر کردن بالاترین موقعیت شغلی دوج کوین، اعلامیه مارکوس را عملا از رده خارج کرده باشد.

ماسک در ادامه توییت خود گفت که فلوکی، سگ شیبا اینوی او نیز می‌تواند مدیرعامل خوبی برای دوج کوین باشد:

توییت ایلان ماسک درباره مدیرعاملی فلوکی در دوج کوین

مارکوس در نهایت کابوسو (Kabosu) سگی از نژاد شیبا اینو که دوج کوین از او الهام گرفته شده است را برگزید. البته او از نامزد شدن ایلان ماسک نیز تقدیر کرد و به فلوکی، سگ خانگی ماسک لقب رییس ساختگی دوج اعطا کرد.

در آوریل (فروردین) سال ۲۰۱۹، ماسک به عنوان دروغ آوریل آن سال، به مدیرعاملی انجمن دوج کوین منصوب شده بود. ماسک در همان ماه برنده یک نظرسنجی برای مدیرعاملی دوج کوین در توییتر شد. او رقبایی مانند ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم، چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایت کوین و مدیرعامل متال، مارشال هاینر (Marshall Hayner) داشت.

نظرسنجی توییتری درباره مدیرعاملی دوج کوین

با این حال دروغ آوریل کمی فراتر از حد ظاهر شد. در ماه‌های اولیه سال ۲۰۲۱، دوج کوین یک رالی بزرگ را تجربه کرد و این رمز ارز را که به عنوان یک شوخی ساخته شده بود به رده‌های بالایی نمودارهای کریپتو رساند. در اوایل ماه می (فروردین)، ارزش بازار DOGE به رقم خیره کننده ۹۰ میلیارد دلار رسید. ارزش بازار این میم کوین هم اکنون در حدود ۳۶ میلیارد دلار است.

ماسک در آن زمان گفته بود که تبدیل شدن شوخی دوج کوین به یک ارز با دوام بسیار کنایه‌آمیز است.

سرنوشت به کنایه‌ها علاقمند است. چه چیزی می‌توانست بیشتر از دوج کوین کنایه‌آمیز باشد؟ ارزی که با یک شوخی ایجاد شد، در واقع تبدیل به یک ارز واقعی شده است.

به نظر شما ایلان ماسک دوباره می‌تواند با توییت‌های خود قیمت دوج کوین را پامپ کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا