تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

رکوردشکنی بیت کوین در ماه مارس و تثبیت قیمت از آن زمان نشان می‌دهد فروشندگان هیچ عجله‌ای برای سیو سود و خروج از بازار ندارند و معتقدند قیمت این ارز دیجیتال باز هم می‌تواند افزایش یابد. داده‌های آنچین نشان می‌دهد فعالیت آدرس‌های حاوی ۱۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۴ تاکنون افزایش یافته و در این بازه ۲۶۶٬۰۰۰ بیت کوین بیشتر توسط این سرمایه‌گذاران خریداری شده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، نهنگ‌ها تنها خریداران فعال این روزهای بازار نیستند. راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین در ماه‌های گذشته باعث شده تا سرمایه‌گذاران زیادی در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند. علیرغم خروجی سرمایه از این صندوق‌ها، اریک بالکونس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید دو شرکت مشاور مالی آمریکایی به تازگی هرکدام ۲۰ میلیون دلار در صندوق FBTC شرکت فیدلیتی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اتفاقی که می‌تواند راه را برای سایر شرکت‌های بزرگ نیز باز کند.

نمای کلی بازار رمزارزها - منبع: Coin360
نمای کلی بازار رمزارزها – منبع: Coin360

اگرچه تحلیلگران در درازمدت به بیت کوین امید زیادی دارند، روند کوتاه‌مدت تاحدودی نامشخص به نظر می‌رسد. شرکت فیدلیتی معتقد است بیت کوین در حال حاضر در بهای منصفانه خود قرار گرفته و دیگر «ارزان» محسوب نمی‌شود. علاوه بر این، این شرکت چشم‌انداز خود در مورد بیت کوین در میان‌مدت را از «مثبت» به «خنثی» تغییر داده است. به گفته کریس کویپر (Chris Kuiper)، مدیر بخش تحقیقات فیدلیتی، بیت کوین در نیمه چرخه خود قرار گرفته و از نظر تاریخی، در نیمه دوم همواره عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است.

یک قانون نانوشته در بازار کریپتو برقرار است: بیت کوین صعود می‌کند و آلت کوین‌ها دنباله روی آن خواهند بود. در روزهای اخیر با اصلاح قیمت بیت کوین و روند راکد کلی آن، بخش زیادی از آلت کوین‌ها نیز عملا بی‌حرکت مانده‌اند. به همین خاطر در این مطلب تصمیم داریم تا تحلیل تکنیکال اتریوم، BNB و سولانا را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم

قیمت اتریوم روز گذشته تلاش کرد تا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۳۷ دلار) بالاتر برود، با این حال، سایه بلند روی کندل ۱ روزه نشان می‌دهد فشار فروش خرس‌ها از این اتفاق جلوگیری کرده است.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورتی که قیمت همچنان زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود باقی بماند، اتریوم می‌تواند به زیر ۳۰۵۶ دلار سقوط کند. در صورت تحقق این مهم، ممکن است حمایت کلیدی ۲۸۵۲ دلاری دوباره آزمایش شود. این حمایت برای تعیین روند اتریوم بسیار حائز اهمیت است و اگر از دست برود می‌تواند مسیر را برای کاهش بیشتر تا ۲۷۰۰ دلار هموار کند.

در سمت دیگر، اگر قیمت اتریوم از سطوح فعلی یا در در حوالی ۳۰۵۶ دلار افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، می‌توان گفت فشار فروش کاهش یافته است. چنین اتفاقی می‌تواند اتریوم را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حوالی ۳۴۶۶ دلار و سپس ۳۶۷۹ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال BNB

قیمت BNB از ماه مارس تاکنون در محدوده ۴۹۵ تا ۶۳۵ دلاری در نوسان بوده و در روزهای اخیر تلاش کرده تا به آستانه بالای این محدوده حمله کند. انتظار داریم در این سطح با مقاومت گسترده فروشندگان روبه‌رو شویم.

نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

اگر قیمت پس از آزمایش مقاومت ۶۳۵ دلاری به شدت کاهش یابد، می‌توان انتظار داشت نوسان در داخل محدوده مذکور برای مدت بیشتری ادامه داشته باشد. در این سناریو قیمت BNB می‌تواند تا میانگین‌های متحرک خود و سپس ۴۹۵ دلار اصلاح شود.

در صورتی که خریداران قیمت را از ۶۳۵ دلار فراتر ببرند، کفه ترازو به سمت آنها متمایل خواهد شد. در این سناریو قیمت BNB می‌تواند ابتدا تا ۶۹۲ دلار و سپس ۷۷۵ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال سولانا

قیمت سولانا روز گذشته تا مقاومت سربار ۱۶۲ دلاری افزایش یافت، با این حال، فشار فروش خرس‌ها دوباره قیمت را کاهش داد.

نمودار سولانا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار سولانا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورت فاصله گرفتن قیمت از مقاومت ۱۶۲ دلاری، قیمت سولانا می‌تواند برای مدت بیشتری بین ۱۶۲ تا ۱۲۶ دلار نوسان کند. در سمت مقابل، اگر قیمت به بالای ۱۶۲ دلار برسد، می‌توان گفت اصلاح به پایان خود رسیده است. در این سناریو سولانا می‌تواند تا ۲۰۵ دلار صعود کند.

شایان ذکر است اگر قیمت به زیر ۱۲۶ دلار برسد، احتمالا روند نزولی جدیدی تا ۱۰۰ دلار آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا