تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)، بی‌ان‌بی (BNB) و سولانا (SOL)؛ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازار ارز دیجیتال، خصوصا بازار آلت‌کوین‌ها همچنان در یک محدوده نوسانی قرار دارند. اما ظاهرا احساسات در بازار تا حدودی مثبت شده است و گاوها در حال تلاش برای بیرون آمدن از این نوسان هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، عدم موفقیت فروشندگان در شکستن سطح روانی ۶۰٬۰۰۰ دلار باعث شد جذب خریداران شد و روی بازار آلت‌کوین‌ها نیز تاثیر گذاشت. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)، بی‌ان‌بی (BNB) و سولانا (SOL) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)

خرس‌های اتر که نتوانستند قیمت آن را به زیر حمایت قوی ۲٬۸۵۰ دلاری بکشانند، باعث شدند تا گاوها به بازار برگردند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

اکنون قیمت اتریوم می‌تواند به خط مقاومت الگوی کانال کاهشی برسد که انتظار می‌رود در این خط با مقاومت شدید خرس‌ها روبرو شوند. اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت کانال با شیب تندی به پایین بازگردد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر سطح ۲٬۸۵۰ دلار برسانند.

اما اگر خریداران قیمت را به بالای این کانال برسانند، نشان‌دهنده پایان احتمالی روند نزولی خواهد بود. در چنین سناریویی، قیمت اتریوم می‌تواند تا ۳٬۴۰۰ دلار و سپس تا مقاومت مهم ۳٬۷۳۰ دلاری افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بی ان بی (BNB)

قیمت بی‌ان‌بی در ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) به زیر میانگین‌های متحرک کاهش پیدا کرد، اما گاوها خط حمایت در الگوی مثلث متقارن را حفظ کردند.

نمودار روزانه قیمت بی ان بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی ان بی – منبع: تریدینگ ویو

بی‌ان‌بی در حال آماده‌سازی برای یک شکست از این مثلث است. اگر قیمت به پایین بازگردد و به زیر مثلث برسد، می‌توان انتظار شروع یک روند نزولی به طرف ۵۳۶ دلار و سپس ۴۹۵ دلار را داشت.

اما اگر قیمت همچنان افزایش پیدا کند و به بالای مثلث برسد، نشان‌دهنده کنترل گاوها روی بازار خواهد بود. در چنین حالتی قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند تا ۶۳۵ دلار افزایش پیدا کند که احتمالا در این نقطه مقاومت ضعیفی شکل گیرد و در نهایت شکسته شود. انتظار می‌رود توقف بعدی سطح ۶۹۲ دلار باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا در ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت)، به بالا بازگشته و میانگین‌های متحرک را رو به بالا شکست که نشان‌دهنده تلاش گاوها برای بازگشت است.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

گاوها خرید خود را ادامه داده و در ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) قیمت را به بالای مقاومت ۱۶۲ دلاری رساندند. با چنین حرکتی، راه برای یک رالی احتمالی تا ۱۸۵ دلار و سپس مقاومت مهم ۲۰۵ دلار را هموار ساختند.

خرس‌ها وقت زیادی ندارند و برای جلوگیری از حرکت صعودی باید جلوی رالی مذکور را گرفته و قیمت را دوباره به زیر میانگین‌های متحرک برسانند. در چنین حالی به راحتی می‌توانند قیمت را به زیر ۱۴۰ دلار برسانند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا