اخبار خارجی

هش ریت اتریوم به بالاترین حد خود رسید؛ استخراج این ارز از بیت کوین سودآورتر است

هش ریت اتریوم برای اولین بار پس از آگوست ۲۰۱۸ از مرز ۲۵۰ تراهش در ثانیه عبور کرد.

توان محاسباتی شبکه اتریوم پس از چندین هفته نوسان در معیارهای کلیدی بلاک چین، در حال حاضر در بالاترین سطح خود قرار دارد. طبق اطلاعات گلس‌نود، هش ریت اتریوم در تاریخ ۶ اکتبر از رکورد ۲۵۰ تراهش در ثانیه عبور کرده است و نسبت به ماه ژانویه رشد ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. گلس‌نود گزارش داده است که افزایش تب‌وتاب پروژه‌های دیفای در سال جاری و افزایش کارمزد گس منجر به رکوردشکنی هش ریت شده است.

به علاوه، اطلاعات استخر ماینینگ ارز دیجیتال F2Pool نشان می‌دهد که در حال حاضر ماینینگ اتریوم ۳ برابر ماینینگ بیت کوین سودآورتر است.

استخر F2Pool که با تعیین درآمد کنونی ماینرها (پاداش بلاک به علاوه کارمزد تراکنش‌ها) منهای هزینه مصرف برق، سودآوری ماینینگ را محاسبه می‌کند گزارش داده است که ماینرهای بیت کوین انت ماینر S19 Pro می‌توانند طی ۲۴ ساعت ۴.۳۳ دلار سودآوری داشته باشند در حالی که سودآوری ۸ کارت گرافیک GTX TitanV برابر با ۱۵.۵۶ دلار است که ۲۵۹ درصد سودآورتر هستند. ۶ دستگاه ماینینگ که توسط F2Pool مورد بررسی قرار گرفته‌اند نشان می‌دهد که ماینرهای اتریوم سودآوری روزانه بیش از ۱۰ دلار دارند در حالی که فقط ۲ دستگاه ماینینگ بیت کوین بیش از ۴ دلار سودآوری دارند.

هش ریت یک معیار کلیدی و مهم در تعیین سلامت و امنیت بلاک چین است. هش ریت توان محاسباتی شبکه را اندازه‌گیری می‌کند. آخرین بار که هش ریت اتریوم نزدیک به سطح کنونی بود مربوط به ماه آگوست ۲۰۱۸ می‌شود که در آن زمان، هش ریت به ۲۴۶ تراهش در ثانیه رسیده بود. هرچند، قیمت قیمت اتر از ۴۰۰ دلار با کاهش تدریجی به ۱۰۰ دلار تا ماه دسامبر ۲۰۱۸ رسیده بود.

هش ریت اتریوم

سایر معیارهای شبکه اِتریوم نیز می‌تواند ماینرهای اتریوم را به انتخاب این شبکه نسبت به بیت کوین ترغیب کرده باشد.

افزایش فعالیت در عرصه دیفای به همراه رشد استیبل کوین‌ها منجر به رکوردشکنی کارمزد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم در سه ماهه سوم سال جاری شده است. اطلاعات گلس‌نود نشان می‌دهد که ماینرهای اتریوم فقط در ماه سپتامبر ۱۶۶ میلیون دلار از کارمزد تراکنش‌ها درآمد داشته‌اند. در مقابل ماینرهای بیت کوین در این مدت فقط ۲۶ میلیون دلار درآمد از کارمزدها کسب کرده‌اند.

هرچند، اخیرا درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌ها به طور چشمگیری کاهش یافته است. کوین تلگراف گزارش داده است که میانگین کارمزد گس با کاهش بیش از ۷۴ درصدی طی دو هفته از ۱۱.۶۰ دلار در تاریخ ۱۷ سپتامبر به ۲.۹۸ دلار در تاریخ ۱ اکتبر رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا