تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)، سولانا (SOL) و بی‌ان‌بی (BNB)؛ ۲۱ تیر ۱۴۰۳

بازار ارزهای دیجیتال بیش از یک ماه در یک فاز اصلاحی قرار داشت، اما ظاهرا این فاز در حال پایان است. اکنون گاوهای بازار یک برتری نسبی به خرس‌ها پیدا کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بازار با خبر فروش هولدینگ‌های دولت آلمان و بازپرداخت صرافی Mt. Gox به طلبکاران سازگار شده و در حال بهبودی است.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

گاوها در ۸ جولای (۱۸ تیر) با موفقیت حمایت ۲٬۸۵۰ دلاری را حفظ کردند که نشان از ادامه احتمالی حرکت نوسانی آن در محدوده چند ماهه دارد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

رالی بازگشتی اتریوم می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۲۴۵ دلار، موج آبی رنگ) ادامه پیدا کند. این سطح، مقاومت مهمی است که باید به آن توجه داشت. اگر قیمت با شیب تندی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت اتریوم را به زیر ۲٬۸۵۰ دلار بکشانند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت اتریوم می‌تواند تا ۲٬۲۰۰ دلار کاهش پیدا کند.

اما اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش پیدا کند، نشان از ادامه نوسان آن بین ۲٬۸۵۰ دلار و ۴٬۰۹۰ دلار برای چند روز دیگر است.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

گاوها در ۱۰ جولای (۲۰ تیر)، قیمت سولانا را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۱ دلار، موج آبی رنگ) رساندند که نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

اکنون قیمت سولانا می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۱ دلار، موج قرمز رنگ) افزایش پیدا کند که احتمالا در این سطح با مقاومت خرس‌ها نیز روبرو شود. اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به پایین بازگردد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت سولانا را به زیر ۱۱۶ دلار بکشانند.

اما شکست میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و بسته شدن کندل در بالای آن، نشان از تقاضای زیاد در سطوح بالا خواهد داشت. در چنین حالتی، قیمت سولانا می‌تواند تا خط روند نزولی افزایش پیدا کند. گاوها بایدقیمت سولانا را به بالای این خط برسانند تا الگوی مثلث نزولی باطل شود.

تحلیل تکنیال قیمت بی‌ان‌بی

خرس‌های BNB در ۸ جولای (۱۸ تیر) قیمت بی‌ان‌بی را به زیر حمایت ۴۹۵ دلاری رساندند، اما گاوها با موفقیت از حمایت ۴۶۰ دلاری دفاع کردند.

نمودار روزانه قیمت بی ان بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی ان بی – منبع: تریدینگ ویو

اکنون قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۴۸ دلار، موج آبی رنگ) برسد که احتمالا به عنوان مقاومت شدیدی عمل خواهد کرد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت بی‌ان‌بی را به زیر ۴۶۰ دلار برسانند.

اما یک شکست و بسته شدن کندل در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان از پایان احتمالی فاز اصلاحی خواهد داشت. در چنین حالتی، قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۹۳ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس مقاومت ۶۳۵ دلار افزایش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا