اخبار اتریوم

روزهای حساس برای ETF اتریوم؛ تایید یا رد درخواست، تحلیل‌گران چه می‌گویند؟

این هفته، هفته بزرگ دیگری برای ETFهای ارز دیجیتال است و این بار اتریوم در مرکز توجه قرار گرفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن‌بلاکچین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار است امروز در ۲۳ می (۳ خرداد) به درخواست ETF اسپات VanEck پاسخ دهد. مشابه تصمیم ETF بیت کوین در ژانویه، این مهلت عملی برای همه درخواست‌های فعلی از بلک راک (BlackRock)، فیدلیتی (Fidelity)، آرک اینوست (ARK Invest) و سایرین در نظر گرفته شده است.

ETF اسپات اتریوم، ضعیف‌تر از بیت کوین

فعالان بازار از SEC انتظار دارند که برای جلوگیری از ایجاد اختلاف بین صادر کنندگان، همه درخواست‌ها را به طور همزمان رد یا تأیید کند.

در حالی که این قانون‌گذار قبلاً چندین دستور تاخیر صادر کرده است، اتریوم تحت تأثیر این اخبار قرار نگرفته است. احتمالاً به دلیل کاهش انتظارات برای تأیید در چند ماه گذشته، دور از ذهن نخواهد بود.

تریدرهای آپشن علاقه خاصی به قراردادهای کال (اختیار خرید) و پوت‌هایی (اختیار فروش) که نشان می‌دهند ETH می‌تواند تا قبل از پایان ماه می شاهد نوسان‌هایی باشد، پیدا کردند.

پس از راه‌اندازی ETF‌های اسپات بیت‌کوین در ایالات متحده، اتریوم برای مدت کوتاهی از BTC بهتر عمل کرد، که منجر به افزایش نوسانات شد و بیت کوین از ۴۸٬۷۰۰ دلار به ۴۲٬۶۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، از آن زمان آمارها کاهش یافته و روند معکوس شده است.

حجم معاملات نیز طی چند ماه گذشته کاهش یافته است، در حالی که حجم معاملات روزانه بیت کوین تا پایان مهلت تایید ETF در ژانویه افزایش یافته است.

حجم معاملاتی اتریوم - منبع: Kaiko
حجم معاملاتی اتریوم – منبع: Kaiko

علاوه بر این، به نظر می رسد ETFهای اسپات اتریوم در عمل توجه کمتری را نسبت به محصولات بیت کوین جلب می‌کنند. ETFهای اتریوم که ماه گذشته در کنار ETFهای بیت کوین در هنگ کنگ راه اندازی شدند، از زمان آغاز به کار به میزان قابل توجهی حجم معاملات کمتری داشته‌اند.

حجم اتریوم ۲۳٪ از حجم معاملاتی روز اول را تشکیل می‌داد، اما این رقم اکنون به تنها ۷٪ کاهش یافته است. سهم بسیار پایین‌تر از حجم معاملات نشان می‌دهد که تریدرها در عمل کمتر به ETF اسپات اتریوم علاقه دارند.

حجم معاملاتی ETF اسپات هنگ کنگ – منبع: Kaiko

زمان پاسخ به درخواست ETF اسپات اتریوم

متیو سیگل (Matthew Sigel)، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال VanEck در ۲۲ می گفت که اصولا این شرکت ETF اتریوم خود را قبل از رقبا راه‌اندازی می‌کند.

سیگل بیان کرد که VanEck اولین شرکتی بود که بیانیه ثبت نام S-1 خود را ارائه کرد و انتظار دارد تایید شده و در ایالات متحده اولین شرکتی باشد که ETF اسپات اتریوم آن عرضه می‌شود.

سیگل خاطرنشان کرد که تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تایید همزمان تمام ETFهای اسپات بیت کوین نتوانست مانع از این شود که شرکت‌های خاصی مزایای بیشتری نداشته باشند و بعضی از صندوق‌ها با وجود تایید همزمان، در حال حاضر دارایی‌های قابل توجهی تحت مدیریت (AUM) خود دارند.

سیگل گفت VanEck انتظار ندارد در صورت رد درخواست SEC به عنوان یک شاکی یا متهم عمل کند، اما انتظار دارد که سایر مراحل دادگاه اینط موضوع را حل کند.

SEC باید در ۲۳ می (۳ خرداد) در مورد درخواست ETF اسپات VanEck تصمیم بگیرد. این اولین درخواست از چندین درخواست مشابه است که قرار است تصمیم گیری شود. اخیراً به دلایلی که به موضع VanEck مربوط می‌شود، انتظارات درمورد زمان تایید تغییر کرده است.

دیوید هان (David Han)، تحلیلگر تحقیقات نهادی کوین بیس (CoinBase)، در ۱۵ می اظهار داشت که SEC لزوماً نیازی به تأیید همزمان محصولات ندارد.

جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ نیز معتقد است که پس از تایید اولیه 19b-4، شرکت‌ها ممکن است تا هفته‌ها یا ماه‌ها ETFهای اسپات اتریوم را عرضه نکنند.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas) امروز در ۲۳ می (۳ خرداد) در صفحه X خود بیان کرد:

حدس من این است که فردا حدود ساعت ۴ بعدازظهر از SEC خبر می‌شنویم. چرا که ETF اسپات بیت کوین آن در ساعت ۳:۴۵ بعد از ظهر تایید شد، البته برخی در گذشته کمی بعد از ساعت ۴ بعد از ظهر تایید شدند. هر چیزی ممکن است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا