اخبار خارجی

دارایی قفل شده در اتریوم ۲ به ۴ میلیارد دلار رسید + تحلیل قیمت اتریوم

اتریوم در حال حاضر سومین بلاک چین بزرگ است از لحاظ سهام واریزی است و فضای کافی برای رشد دارد. کمی بیشتر از یک ماه پس از راه اندازی، بلاکچین اتریوم ۲ اکنون ۲.۷ میلیون اتر (ETH) در آن سهام گذاری شده که ارزش آن ۳.۸ میلیارد دلار است.

ترکیبی از افزایش قیمت اتر و تعداد سهامداران، بلاکچین اتریوم ۲ را به سمت سومین بلاک چین از نظر سرمایه‌های جمع شده سوق داده است. این افزایش از یک ماه پیش و اضافه شدن بیش از یک میلیون اتر صورت گرفته است و از آن زمان ، اتریوم از تزوس (XTZ) پیشی گرفت اما هنوز هم از Polkadot با ۱۰.۴ میلیارد دلار سرمایه قفل شده و کاردانو (ADA) با ۸.۳ میلیارد دلار عقب است.

افزایش میزان سرمایه قفل شده در اتریوم ۲

قرارداد واریز اتریوم ۲

در مقایسه با سایر رقبای در بخش سهام‌گذاری، درصد عرضه اتریوم به سهام بسیار پایین‌تر است. کاردانو و Polkadot بیش از ۶۰٪ از توکن‌های متعهد به سهام را در آن قرار دادند، در حالی که سازندگان تزوس ۹۰٪ از عرضه در گردش را تشکیل می‌دهند.

اتریوم ۲

از طرف دیگر، بیش از ۲٪ از اتر به قرارداد سپرده متعهد است. سهم شرکت کنندگان، همانطور که توسط beaconcha.in ثبت شده است، تا حدودی پایین‌تر است ، زیرا سپرده‌های جدید پس از مدت زمانی در حدود دو هفته توسط بلاک چین اتریوم ۲ ثبت می‌شوند. سود سهام‌گذاری با توجه به Beaconcha.in تقریباً ۹٪ است که عملکرد نسبتاً متوسطی است. طبق وبسایت stakingrewards.com، این بازده کمتر از پاداش Polkadot و Avalanche است اما بیشتر از سایر بلاک چین های سهام‌گذاری است.

در مقایسه با دیگران، سهامداران اتریوم یک مانع اضافی نیز دارند، آنها نمی‌توانند وجوه خود را تا زمانی که توسعه دهندگان انتقال به بلاکچین با گواه اثبات سهام را کامل کنند، برداشت کنند. اگرچه اینکار یکی از اولویت‌های اصلی است، اما هیچ جدول زمانی مشخصی برای این انتقال وجود ندارد.

تا آن لحظه، سهامداران ممکن است از طریق خدمات شخص ثالث به نقدینگی خود دسترسی پیدا کنند. انواع صرافی‌ها، از جمله کراکن و بایننس، سهام متصدی با قابلیت فروش اتر در صرافی را ارائه می‌دهند. خدماتی مانند LiquidStake امکان وام گرفتن در برابر سهام کاربر را فراهم می‌کند، در حالی که چندین پروژه دیفای، از جمله Cream Finance و Lido Finance، نسخه‌های توکنیزه شده سهام اتر خود را به کاربران می‌دهند. این توکن‌ها را می‌توان از طریق سیستم‌عامل‌هایی مانند Curve به شبکه اصلی ETH مبادله کرد ، اما ممکن است نرخ آن همیشه یک به یک نباشد.

تحلیل قیمت اتریوم

دیروز شاهد افزایش چشمگیر قیمت اتریوم در حدود ۱۳۵۰ و ۱۴۰۰ دلار بودیم. قیمت ETH قبل از شروع اصلاح روند نزولی، بالاتر از مقاومت ۱۴۲۰ دلار معامله شد و تا ۱۴۳۷ دلار نیز معامله شد. یک اصلاح نزولی کوتاه مدت در زیر سطح ۱۴۰۰ دلار وجود داشت. در زیر سطح ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی، موج صعودی از ۱۲۱۵ دلار به بالاترین سطح ۱۴۳۷ دلار شکسته شد. اتر در حال حاضر زیر ۱۳۸۰ دلار معامله می‌شود و با حمایت ۱۳۴۰ دلار به چند حمایت مهم نزدیک می‌شود.

همچنین یک کانال نزولی بزرگ با پشتیبانی نزدیک به ۱۳۴۰ دلار در نمودار ساعتی ETH/USD تشکیل شده است. حمایت فوری نزدیک به سطح ۱۳۲۵ دلار است، جایی که گاوها احتمالاً کنترل آن را در دست خواهند گرفت. اگر یک افت نزولی به زیر ۱۳۲۵ دلار برسد، احتمال افت به سطح ۱۲۸۰ دلار وجود دارد.

میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی نیز در نزدیکی منطقه پشتیبانی ۱۲۸۰ دلار است. کاهش بیشتر می‌تواند قیمت را به سطح حمایت ۱۲۵۰ و ۱۲۲۰ دلار برساند.

اگر اتریوم در بالای منطقه پشتیبانی ۱۲۸۰ دلار ثابت بماند، می‌تواند یک افزایش جدید را شروع کند. یک مقاومت اولیه نزدیک به سطح ۱۴۰۰ دلار و خط روند بالایی کانال است. شکست واضح بالاتر از منطقه ۱۴۴۰ دلاری می‌تواند مسیر را برای فشار به منطقه مقاومت ۱۵۰۰ دلاری در آینده باز کند. هدف اصلی بعدی می‌تواند نزدیک به سطح ۱۵۵۰ و ۱۵۸۰ دلار باشد.

سطح حمایت اصلی : ۱۲۸۰ دلار

سطح مقاومت اصلی : ۱۴۰۰ دلار

منبع
cointelegraphnewsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا