اخبار خارجی

مشخصات نهایی اتریوم ۲ معرفی شد؛ عرضه اتریوم ۲ بعد از هاوینگ بیتکوین!

دنی رایان (Danny Ryan) هماهنگ کننده اتریوم ۲.۰، مشخصات نهایی نسخه ۰.۱ اتریوم ۲.۰ را اعلام کرد.

رایان گفت این نسخه مهم بر یکپارچگی و استفاده از استاندارد IETF BLS در مشخصات فنی اتریوم ۲.۰ معطوف است. وی افزود:

این نسخه هم چنین شامل ساماندهی عمیق و مورد نیاز فایل ها و دایرکتورها می‌باشد.

سایر تغییرات این نسخه، پاکسازی و بهینه سازی های جزیی است. اکثر این تغییرات از نسخه های قبلی نیز پشتیبانی می‌کنند و بهتر است تمام تغییرات اعمال شود.

نسخه ۰.۱۰.۰ هدف باثباتی برای فاز صفر شبکه های آزمایشی چند کلاینتی و بررسی های امنیتی است. ما بازنگری هایی را در ماه فوریه یا مارس در خصوص دریافت نتیجه از هرکدام از این تغییرات پیش بینی می‌کنیم.

بن اجینگتون (Ben Edgington) از پگاسیس (PegaSys) یکی از کلاینت های اتریوم ۲.۰ بیان کرده است که این نسخه قرار است نسخه ثابت دیگری برای شبکه های آزمایشی و حسابرسی باشد.

علاوه بر حسابرسی های مرتبط با کد زنجیره بیکن، حسابرسی قرارداد واریز در حال انجام است، به طوری که کلاینت های اتریوم ۲.۰ قبل از برنامه ریزی برای عرضه شبکه آزمایشی چند کلاینتی، منتظر نسخه جدید هستند.

اگرچه تغییرات بیان شده در خصوص استانداردهای امضا هستند، اما چند تغییر در طراحی زنجیره بیکن در سال گذشته وجود داشته است که تمام آنها اکنون نهایی شده اند.

تعداد این تغییرات اعمال شده در کلاینت های اتریوم ۲.۰ مشخص نیست، به طوری که تغییرات بزرگتر باید شبکه های آزمایشی کلاینت ها را ریستارت کنند.

با این حال، این نسخه یک قدم بسیار مهم در جهت عرضه کامل است، به طوری که کدنویس ها و سایر افراد اکنون منتظر گزارش های حسابرسی هستند که ممکن است به تغییرات بیشتری نیاز داشته باشند.

اجینگتون گفت ۱۳,۰۰۰ تاییدکننده منتظر ورود به شبکه آزمایشی Prysm هستند. تاییدکنندگان جدید با حداکثر سرعت ۴ نفر در هر دوره وارد شبکه می‌شوند، بنابراین با محاسبات من، دو هفته زمان طول می‌کشد تا این تاییدکنندگان وارد شبکه شوند.

بعضی از این شبکه های آزمایشی به تنظیمات شبکه اصلی به روزرسانی شده اند، به طوری که به نظر می‌رسد تعداد اندکی از استیک کنندگان آتی تمام این تغییرات را آزمایش می‌کنند.

جاستین دریک، یکی از محققان اتریوم در بنیاد اتریوم تاریخ غیر رسمی ۳۰ جولای را برای عرضه بلاک جنسیس مشخص بیان کرده است.

به نظر می‌رسد این تاریخ، پیش بینی منطقی در خصوص فعال شدن فاز صفر باشد، زیرا شبکه های آزمایشی چند کلاینتی تقریبا ۳ ماه نیاز دارند تا به صورت مناسب اجرا شوند.

اگر این شبکه آزمایشی در زمستان جاری فعال شود، اواخر بهار یا اوایل تابستان و پس از هاوینگ بیت کوین زمان احتمالی عرضه بلاک چین گواه اثبات سهام اتریوم خواهد بود.

منبع
trustnodes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا