اخبار کوتاه

جزییات به‌روز رسانی آزمایشی مرج اتریوم در تست نت Goerli منتشر شد

دهمین شدو فورک شبکه اتریوم ۲۶ ساعت پیش از زمان مقرر در روز سه شنبه ۲۶ جولای انجام شد. همچنین توسعه‌دهندگان اتریوم با انتشار اعلامیه‌ای جزییات فرآیند آزمایشی مرج در شبکه Goerli را منتشر کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، توسعه دهندگان اتریوم، برای آماده سازی انتقال شبکه از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام، تست‌ها و شدو فورک‌های مختلفی را اجرا می‌کنند. در شدو فورک‌ها، داده‌هایی از شبکه اصلی (مین نت) روی شبکه آزمایشی (تست نت) کپی می‌شوند. توسعه‌دهندگان اتریوم تعییرات هش ریت شبکه را علت وقوع زودهنگام این Shadow fork اعلام کرده‌اند که باعث شده است سرعت انجام فرآیند افزایش یابد.

شدو فورک‌ها شبکه را یک قدم به آپدیت مرج اتریوم که در سپتامبر امسال (شهریور ماه) انجام می‌شود نزدیک‌تر می‌کنند. به گفته توسعه‌دهندگان، شدوفورک ها محدود نیستند و به هر تعداد که لازم باشد تا زمان Merge انجام خواهد شد.

جزییات آخرین فرآیند آزمایشی مرج اتریوم در تست نت Goerli

نسخه بیکن چین شبکه گوئرلی، Prater نام‌گذاری شده است. براساس اعلامیه جدید تیم بیکو توسعه دهنده اتریوم، سومین و آخرین فرآیند آزمایشی مرج با ادغام شبکه Goerli و Prater در تاریخی بین ۶ تا ۱۲ آگوست (۱۵ تا ۲۱ مرداد) انجام می‌شود. پیش از آن آپدیت Bellatrix می‌بایست در شبکه Prater انجام شود که این فرآیند در تاریخ ۴ آگوست انجام می‌شود.

همچنین نودها باید هر دو شبکه اجماع (لایه ۲) و اجرا (لایه ۱) را پشت سر هم به‌روز رسانی کنند. هولدرهای رمزارز اتر و استیکرهای آن نیازی به انجام کار خاصی نخواهند داشت.

در زمان نگارش این خبر بیش از ۱۳.۱ میلیون ETH در بیکن چین سپرده‌گذاری شده است. این میزان معادل ۱۰.۷٪ از عرضه اتر است که با توجه به قیمت روز اتریوم حدود ۲۱.۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

منبع
coindeskcryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا