اخبار خارجی

کارمزد تراکنش اتریوم ۸۰ درصد کاهش یافت، تاثیر آن بر اتر چگونه خواهد بود؟

محققان شرکت تحلیلی Santiment بیان کرده‌اند که کارمزد تراکنش‌ اتریوم از بالاترین سطح خود ۸۰ درصد کاهش یافته است.

اگرچه کاهش کارمزد تراکنش‌ها گویای ازدحام کمتر در شبکه بلاک چین است، اما اطلاعات مختلف درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد فعالیت کاربران اتریوم در حال کاهش نیست.

دیفای در خطر؛ کارمزد تراکنش اتریوم به بالاترین حد خود رسید

کاهش کارمزد تراکنش‌ها به معنای کاهش فعالیت اتریوم است؟

طبق اطلاعات اتراسکن (Etherscan)، تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم از تاریخ ۳ آگوست تاکنون نسبتا ثابت مانده است.

بعید است کاهش فعالیت کاربران اتریوم منجر به کاهش کارمزد شده باشد. در عوض، ثابت ماندن تعداد تراکنش‌های شبکه بلاک چین ممکن است مقداری از فشار را از بلاک چین کاهش داده باشد.

از ماه آوریل تا اواخر ماه جولای، تراکنش‌های روزانه در شبکه بلاک چین اتریوم به سرعت در حال افزایش بود.

هنگامی که بلاک چین به دلیل افزایش ناگهانی تقاضا با ازدحام مواجه می‌شود، ممکن است برای مدت طولانی این ازدحام باقی بماند.

با به ثبات رسیدن شبکه و باقی ماندن تعداد تراکنش‌های روزانه در سطح منطقی، ازدحام بلاک چین به مرور کاهش می‌یابد.

به نظر می‌رسد شبکه بلاک چین اتریوم چنین روندی را نشان می‌دهد و طی ۴ ماه گذشته با ازدحام مواجه بوده است. سرانجام، افزایش سریع تراکنش‌های روزانه متوقف شد و به بلاک چین امکان داد تا تراکنش‌های موجود را پردازش کند و ازدحام را کاهش دهد.

محققان Santiment گفته‌اند کاهش کارمزد گویای فرصتی خوب برای تراکنش‌های درون زنجیره‌ای ارزانتر است. این محققان اذعان داشتند:

کارمزد تراکنش‌های اتریوم نسبت به بالاترین سطح خود تقریبا ۸۰ درصد کاهش یافته است. این موضوع، کارمزد تراکنش‌ها را به سطح اواسط ماه جولای برگردانده است. اکنون فرصت خوبی برای اقدامات درون زنجیره‌ای ارزانتر است.

اتریوم تا اجرای کامل اتریوم ۲.۰ یک شبکه بلاک چین بر بستر گواه اثبات کار خواهد بود این موضوع بدان معنا است که ماینرها هم‌چنان باید تراکنش‌های شبکه را در ازای دریافت کارمزد، تایید کنند.

بر اساس رشد چشمگیر بازار دیفای و هم‌چنین باقی ماندن اتریوم به عنوان شبکه گواه اثبات کار، این شبکه ممکن است در آینده نزدیک مجددا شاهد افزایش موقتی کارمزد تراکنش‌ها باشد.

آیا این موضوع بر قیمت اتر تاثیرگذار است؟

کارمزدها و تعداد تراکنش‌ها از آن دست معیارهایی نیستند که تحلیلگران در خصوص ارزیابی ارزش و قیمت شبکه بلاک چین مدنظر قرار دهند.

قیمت اتریوم طی هفته گذشته و پس از یک روند صعودی قوی، شاهد کاهش قیمت بود. محققان گفته‌اند اگر آدرس‌های منحصربه‌فرد سریعا افزایش پیدا نکنند، ممکن است فشار فروش بر اتر وارد شود. این محققان بیان کرده‌اند:

کاهش قیمت مورد انتظاری که برای اتر و آلتکوین‌ها بیان کرده بودیم در حال آغاز است. قیمت‌ها تا زمانی که به سطح کنونی DAA برسند کاهش می‌یابند و فشار فروش ادامه خواهد یافت، مگر آنکه آدرس‌های منحصربه‌فرد سریعا افزایش یابند.

آدرس‌های منحصربه‌فرد اتریوم از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون به تدریج در حال افزایش بوده‌اند. این موضوع، روند نسبتا سالم و مفیدی برای اتریوم در میان‌مدت تا بلندمدت است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا