اخبار خارجی

بنیاد اتریوم ۷۰,۰۰۰ اتر را در بالاترین قیمت آن فروخته است!

طبق بیانیه اخیر ویتالیک بوترین، وی توانسته است بنیاد اتریوم را به فروش ۷۰,۰۰۰ اتر در بالاترین قیمت آن طی روند پارابولیک سال ۲۰۱۷ متقاعد کند که منجر به نقدینگی ۱۰۰ میلیون دلاری آن شد.

اتر هم چنان دومین ارز دیجیتال جهان از لحاظ ارزش بازار است. هرچند قیمت کنونی آن به هیچ وجه نزدیک به قیمت دو سال قبل نیست. قیمت این ارز دیجیتال با نوسان شدیدی مواجه شده است و به نظر می‌رسد از برگشت به سطح قیمت گذشته خبری نیست.

فروش ۷۰,۰۰۰ اتر توسط بنیاد اتریوم

اما بنیاد اتریوم از قبل، شرایط مالی خود را سروسامان داده است. مشخص شده است که ویتالیک بوترین موسس اتریوم در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸، بنیاد اتریوم را به فروش ۷۰,۰۰۰ اتر متقاعد کرده بود.

با در نظر گرفتن اینکه اترهای مورد نظر در اوج قیمت خود یعنی کانال ۱۴۰۰ دلاری فروخته شده باشند، این امر منجر به نقدینگی تقریبا ۱۰۰ میلیون دلاری شده است. بوترین این اطلاعات را در گفتگوی اخیر خود با اریک واینشتاین (Eric Weinstein)، پادکستور شناخته شده و مدیرعامل Thiel Capital فاش کرد.

بوترین هم چنین از روند صعودی اتر برای کسب سرمایه عظیم برای خود نیز استفاده کرد. او تقریبا ۳۰,۰۰۰ اتر به ارزش تقریبی ۲۲ میلیون دلار در آن زمان را فروخت.

این حرکت انگیزه های بنیاد اتریوم را زیر سوال برد. بسیاری از افراد در جامعه فکر می کردند که آنها این کار را کردند زیرا تمام سرمایه ارز فیات خود را خرج کرده بودند و نیاز به سرمایه داشتند. طبق افشاگری های ویتالیک بوترین، این اتفاق تا الان نباید رخ می‌داد. به عبارت دیگر، این امر یک تصمیم سیاست گذارانه بود تا عدم وجود سرمایه کافی.

عرصه ارزهای دیجیتال آماده چنین ارزشی نبود

هنگامی که از بوترین پرسیده شد که درباره کاهش قیمت چه نظری داشت وی تایید کرد از وقوع این اتفاق خشنود شده است. طبق سخنان بوترین، صنعت ارز دیجیتال هنوز ارزش کافی را ایجاد نکرده بود که ارزش آن به نیم تریلیون دلار برسد.

بوترین خاطرنشان کرد که وی هرگز دارایی خود را نفروخت اما بنیاد اتریوم را متقاعد کرد تا مقداری از اتر خود را بفروشد. هرچند این موضوع جای تعجبی ندارد زیرا بسیاری از افراد مشهور این عرصه نیز چنین اقدامی انجام داده اند. یکی از بهترین نمونه های این موضوع، چارلی لی بود که مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت، زیرا بسیاری از افراد معتقد بودند وی به دلایلی که جامعه از آن بی خبر بود اقدام به فروش دارایی خود کرد.

لی در خصوص تصمیم خود بیان کرد که حفظ لایت کوین با منافع او در تضاد بود. وی تأثیر بسزایی در صنعت ارز دیجیتال داشت و تمام تلاش های او در خصوص تمجید و ارتقای این پروژه به عنوان افزایش ثروت شخصی خود در نظر گرفته می شد. پس از آنکه لی دیگر هیچ لایت کوینی در اختیار نداشت توانست آزادانه درباره این پروژه صحبت کند بدون آنکه با چنین اتهاماتی مواجه شود.

در خصوص اتریوم باید گفت که قیمت این کوین با بالاترین قیمت ثبت شده، فاصله بسیار زیادی دارد و هم اکنون ۱۴۴ دلار است. هرچند اتریوم با دارا بودن برنامه های غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمند، آلتکوین ها و سایر محصولاتی که هر روز شاهد ایجاد آنها هستیم، هم چنان پلتفرم برتر از لحاظ توسعه مستمر است. در حال حاضر ارزش بازار اتر ۱۵.۶ میلیارد دلار است در حالی که حجم معاملات آن ۷.۳۵ میلیارد دلار می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا