اخبار خارجی

افزایش ۳۲۰۰٪ سرمایه قفل شده در راهکار لایه دوم Boba Network

شبکه بوبا (Boba Network) که یکی از راهکارهای لایه دوم اتریوم است، به سرعت به رتبه دوم راهکارهای لایه دوم از لحاظ مجموع سرمایه قفل شده رسیده است. این موضوع احتمالا به دلیل درصد سودی است که توسط اولین صرافی غیرمتمرکز این شبکه به اسم اولونگ‌سواپ (OolongSwap) ارائه می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com، راهکار لایه دوم اتریوم به اسم شبکه بوبا توانسته است از لحاظ سرمایه مسدودشده در بین راهکارهای لایه دوم به رتبه دوم دست یابد و ارزش آن طی هفته گذشته بیش از ۵۰٪ افزایش یابد. این پلتفرم که یکی از فورک‌های Optimism است توانسته از این لحاظ از شبکه آپتیمیزم پیشی بگیرد و پس از آربیتروم، راهکار لایه دوم برتر مقیاس‌پذیری اتریوم، در رتبه دوم قرار بگیرد.

با توجه به داده‌های L2beat، میزان سرمایه قفل شده در شبکه Boba در یک ماه گذشته بیش از ۳۲۰۰٪ افزایش یافته است.

راهکارهای لایه دوم اتریوم

مشکلاتی که اتریوم در زمینه مقیاس‌پذیری با آنها مواجه است، به پیدایش این دست از راهکارها منجر شده است. این راهکارها به کاربران امکان می‌دهند تا علیرغم پرداخت کارمزد گس کمتر، از امنیت تراکنش‌هایی که توسط بلاکچین اتریوم پردازش می‌شود، بهره ببرند.

هرچند، شبکه بوبا مدعی است در مقایسه با سایر راهکارها، برای برداشت سرمایه‌ها به‌روزرسانی منحصربه‌فردی ارائه می‌دهد. در حالی که سایر راهکارهای لایه دوم، دوره‌های برداشت ۷ روزه را ارائه می‌دهند، شبکه بوبا به کاربران امکان می‌دهد تا طی چند دقیقه به برداشت سرمایه‌های خود بپردازند.

عرضه اولونگ‌سواپ

افزایش سرمایه مسدودشده شبکه بوبا احتمالا به دلیل عرضه اولین صرافی غیرمتمرکز این شبکه به اسم اولونگ‌سواپ است. این صرافی که کمتر از یک ماه از عرضه آن می‌گذرد، درصد سود بالایی در ییلد فارمینگ ارائه می‌دهد. این موضوع باعث شده است کاربرانی که به دنبال سود هستند، دارایی‌های خود را به شبکه بوبا پل زده و منتقل کنند و آنها را در اولونگ‌سواپ سپرده گذاری کنند تا بتوانند از سود حاصل از آن بهره ببرند.

این شرایط هنگام عرضه آربیتروم که اکنون راهکار لایه دوم برتر اتریوم است نیز رخ داده بود. در آن زمان، کاربران به انتقال سرمایه خود و واریز آن به پلتفرمی به اسم آربینیان (Arbinyan) تشویق شدند. آربینیان نیز همانند اولونگ‌سواپ درصد سود زیادی به سپرده‌گذاران ارائه می‌داد. هم‌چنین، شایعاتی مبنی بر ایردراپ توکن بومی آربیتروم وجود داشته است.

طبق اطلاعات دیفای لاما، در حال حاضر مجموع سرمایه مسدودشده اولونگ‌سواپ تقریبا ۴۲۱ میلیون دلار است.

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا