اخبار اتریوماخبار بلاکچین

دلیل افزایش کارمزد شبکه اتریوم چیست؟ + تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

کارمزد استفاده از شبکه اتریوم به اوج تاریخی خود نزدیک می‌شود و تب‌وتاب پیرامون ایردراپ رمز ارز ENS می‌تواند این رکورد را افزایش دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در حال حاضر هزینه گس لایه اول اتریوم به سطح دیوانه‌واری رسیده است. طبق گزارش Bitinfocharts، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم در تاریخ ۹ نوامبر به ۶۳ دلار رسیده است که از این لحاظ، دومین سطح در تاریخ شبکه است.

اوج هزینه کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم در تاریخ ۱۲ می به دست آمد که میانگین هزینه گس به ۷۰ دلار رسیده بود. در حال حاضر میانگین هزینه تراکنش تقریبا ۵۷ دلار است.

نمودار میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم

هزینه کارمزد گس اتریوم بر اساس نوع تراکنش، متفاوت است. انتقال ساده توکن ERC-20 هزینه‌ای به مراتب کمتر از قراردادهای هوشمند پیچیده دارد. طبق گزارش اتراسکن، ارسال توکن‌های بر بستر اتریوم، تقریبا ۵۲ دلار هزینه دارد.

تبادل توکن در لایه اول یونی‌سواپ یا حذف و اضافه کردن نقدینگی از پروتکل دیفای می‌تواند تا ۱۳۰ دلار هزینه داشته باشد. یکی از منتقدان کریپتو به اسم Mr. Whale تصویر زیر را به عنوان نمونه‌ای از کارمزد زیاد شبکه منتشر کرده است.

کارمزد تراکنش اتریوم

تب‌وتاب ایردراپ رمز ارز ENS

عامل اصلی افزایش گس، ایردراپ توکن انتخاب نام اتریوم (ENS) است که در تاریخ ۹ نوامبر همزمان با افزایش گس، عرضه شده است.

برای دریافت توکن‌های ENS، باید گس استفاده شود و از آنجایی که دارندگان دامنه‌ها، این ایردراپ را به رایگان دریافت می‌کنند، مشکلی برای خرج کردن گس ندارند. مهلت دریافت توکن‌ها تا ۴ می ۲۰۲۲ است، اما اکنون که قیمت‌ها افزایش یافته است، افراد واجد شرایط می‌خواهند هم‌اکنون توکن‌های خود را دریافت کنند.

تا تاریخ ۱۰ نوامبر که بایننس، ENS را فهرست نکرده بود، تنها روش فروش آن در یونی‌سواپ بود و این موضوع، چند صد دلار هزینه گس برای کاربران به همراه داشت.

طبق گزارش CryptoFees، در تاریخ ۱۰ نوامبر، ENS تقریبا ۷۲۰ میلیون دلار کارمزد شبکه ایجاد کرده بود. روز قبل از آن که روز عرضه ENS بود، کارمزد حاصل از ENS معادل با ۸۳۴ میلیون دلار بود.

ثبت اسم دامنه اتریوم تقریبا سالانه ۵ دلار هزینه دارد، اما کارمزد گس در حال حاضر هزینه‌ای بیش از ۲۵۰ دلار به همراه دارد. روز چهارشنبه قیمت ENS به ۸۳.۴۰ دلار رسید.

سوزاندن کارمزدهای شبکه اتریوم

تنها نکته مثبت کارمزدهای زیاد شبکه برای دارندگان اتریوم، سوزانده‌شدن کارمزد بیشتر از طریق EIP-1559 است.

طبق گزارش Ultrasound.Money، تعداد ۸۴۱,۰۰۰ اتر پس از به‌روزرسانی اوایل ماه آگوست سوزانده شده است. با احتساب قیمت فعلی اتر، تقریبا ۳.۹ میلیارد دلار سوزانده شده است.

این پلتفرم رصد سوزاندن کارمزدها هم‌چنین گزارش داده است که ENS طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۰ اتر معادل با تقریبا ۲.۳ میلیون دلار سوزانده است.

قیمت اتریوم از شروع ماه اکتبر در روند صعودی قرار داشته است و توانست ۷ بار رکوردشکنی کند. با توجه به این موضوع، شاید بهتر باشد سرمایه‌گذاران خود را برای ادامه روند صعودی اتر آماده کنند، زیرا به نظر می‌رسد این روند به این زودی پایان نمی‌یابد. اگرچه اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که اتر اخیرا در محدوده اشباع خرید قرار داشته است، اما گاوها در حال حفظ سطح حمایتی مهم هستند زیرا کسب سود قبل از ادامه یافتن کشف قیمت اتریوم رخ می‌دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم هم‌چنان در حال افزایش است و تحلیلگران معتقدند اتریوم تا پایان سال به قیمت ۸۰۰۰ دلار می‌رسد. این موضوع به نظر محتمل است زیرا بازار از روند کنونی پشتیبانی می‌کند.

هرچند، سرمایه‌گذاران باید هوشیار باشند زیرا اندیکاتور RSI در حال فاصله گرفتن از محدوده خرید بیش از حد است. این موضوع بیانگر آن است که خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت اتریوم را کاهش دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

قیمت اتریوم توانسته است سطح حمایتی بر روی ۴۱۶۰ دلار ایجاد کند که بالاتر از رکورد ثبت شده در تاریخ ۱۲ می است. خرس‌ها طی چند روز اخیر چندین بار سعی کردند قیمت را به پایینتر از این سطح برسانند، اما گاوها از این سطح حمایتی دفاع کرده‌اند.

در حال حاضر، قیمت اتریوم بدون نوسان است. تا زمانی که گاوها قیمت اتر را بالاتر از ۴۶۱۰ دلار حفظ کنند، انتظار می‌رود که قیمت به بالاتر از رکورد روز گذشته بر روی ۴۸۷۹ دلار برسد و از مانع ۵۰۰۰ دلار عبور کند.

هرچند ممکن است به ضرر گاوها پیش برود و قیمت اتر از هدف ۵۰۰۰ دلار فاصله بگیرد و به کمتر از سطح حمایتی ۴۶۱۰ دلار برسد. با این حال، اتریوم می‌تواند سطح حمایتی خود را بر روی ۴۳۹۲ دلار و خط روند صعودی ایجاد کند.

خط روند صعودی تاکنون دو بار از سطح حمایتی پشتیبانی کرده است و هر دوبار قیمت اتر به رکورد جدیدی دست یافته است. اگر قیمت اتر به کمتر از این خط روند کاهش یابد، انتظار می‌رود قیمت ۴۲۷۵ دلار به عنوان سطح حمایتی عمل کند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا