اخبار خارجی

رقابت اتریوم و بیت کوین؛ میانگین حجم تراکنش های روزانه اتریوم برابر با بیت کوین

میانگین حجم تراکنش روزانه در پلتفرم اتریوم اکنون برابر با شبکه بیت کوین است.

طبق گزارش شرکت تحلیل بلاک چین مساری (Messari)، حجم انتقال روزانه (مجموع ارزش دارایی های انتقال یافته در بلاک چین طی یک روز) شبکه اتریوم در تاریخ ۱۲ آوریل توانست به ۱.۵ میلیارد دلار برسد و با حجم انتقال روزانه شبکه بیت کوین رقابت کند. دارایی های انتقال داده شده بر بستر اتریوم شامل اتر و سایر استیبل کوین ها به ویژه تتر (USDT) است که توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می‌شوند.

این برابری عمدتا به دلیل عملکرد شبکه بیت کوین است که در ماه جولای ۲۰۱۹ به حجم تراکنش روزانه بیش از ۳ میلیارد دلار دست یافت، اما نتوانست این سطح را حفظ کند. اتریوم در ماه دسامبر ۲۰۱۸ به حجم تراکنش روزانه ۱۱۵ میلیون دلار دست یافته بود و این رقم تا امروز به تدریج به ۱.۵ میلیارد دلار رسید.

شبکه بیت کوین نیز شاهد رشد حجم تراکنش روزانه از ماه ژانویه بوده است، اما از زمان سقوط بازار ارز دیجیتال در ماه مارس با کاهش در این زمینه مواجه شده است.

برتری اتریوم نسبت به بیت کوین در تعداد تراکنش ها در ثانیه

این اولین و تنها معیاری نیست که اتریوم توانسته است از بیت کوین پیشی بگیرد. تعداد تراکنش ها در ثانیه شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به رکورد ۴.۷ تراکنش در ثانیه رسید. در سال جاری و پس از سقوط ۱۲ مارس، این مقدار کاهش یافته است و در حال حاضر شبکه بیت کوین کمتر از ۳ تراکنش در ثانیه پردازش می‌کند.

از طرف دیگر، اتریوم در سال ۲۰۱۸ به رکورد ۱۵ تراکنش در ثانیه رسید و در حال حاضر نیز این تعداد تقریبا به ۹ تراکنش در ثانیه کاهش یافته است.

ورود گسترده توسعه دهندگان به اتریوم

اگرچه شبکه های بیت کوین و اتریوم هر دو دارای تعداد توسعه دهندگان پروتکل اصلی مناسب و خوبی هستند، اما اتریوم در این زمینه بسیار فعال تر است. تا تاریخ ۷ مارس، شبکه اتریوم به طور میانگین دارای ۹۹ توسعه دهنده ماهانه بود، در حالی که شبکه بیت کوین با در اختیار داشتن ۴۷ توسعه دهنده در رتبه دوم قرار داشت.

در مقیاس بزرگتر، اتریوم در زمینه تعداد توسعه دهندگان که در مخازن بلاک چین کدنویسی می‌کنند بسیار جلوتر و موفق تر است. به طور میانگین هر ماه ۲۱۶ توسعه دهنده به مخازن بلاک چین اتریوم کد اضافه می‌کنند، در حالی که این رقم برای شبکه بیت کوین کمتر از ۵۰ توسعه دهنده است.

اما طرفداران بیت کوین به این نکته می‌پردازند که قیمت ۱ بیت کوین ۴۰ برابر بیشتر از یک اتر است، هرچند مجموع کل اتر تقریبا ۵ برابر بیشتر است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا