اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

سقوط قیمت اتریوم به ۳۵۰۰ دلار؛ افزایش کارمزد شبکه اتریوم

در ساعات ابتدایی روز شنبه ۱۳ آذر ماه، قیمت بیت کوین به محدوده ۴۲۰۰۰ دلار سقوط کرد و همزمان بازار رمز ارزها قرمزپوش شد. قیمت اتریوم نیز تا سطح ۳۵۰۰ دلار سقوط کرد و در پی آن کارمزد شبکه اتریوم نیز افزایش یافته است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین قیمت بیت کوین در روز جمعه نتوانست از محدوده ۵۷،۶۰۰ دلار فراتر برود و پس از آن در اولین حرکت تا سطح ۵۳۰۰۰ دلار سقوط کرد. این حمایت مهم نیز نتوانست از ریزش سنگین بیت کوین جلوگیری کند و قیمت به محدوده ۵۰،۰۰۰ دلار وارد شد و پس از آن در یک ریزش شدید تا سطح ۴۲۰۰۰ دلار نیز سقوط کرد. در همین حال تمام رمز ارزهای بازار نیز با نوسانات شدیدی همراه بودند.

قیمت اتریوم نیز روز جمعه تا محدوده ۴۶۵۰ دلار بالا رفته بود و پس از آن به محدوده ۴۲۰۰ دلار سقوط کرد. اتریوم نتوانست این سطح حمایتی را نگه دارد و با کاهش قیمت شدیدتری مواجه شد. قیمت اتریوم تا محدوده ۳۵۰۰ دلار پایین آمد و اکنون تا سطح ۳۸۵۰ دلار بازیابی شده است.

اما از سوی دیگر داده‌های سایت Nansen نشان می‌دهد که در پی ریزش قیمت اتریوم و لیکویید شدن قراردادهای آتی در بازارهای مشتقه، کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم به طرز شدیدی افزایش یافته است به طوریکه میانه (Median) قیمت گس در شبکه اتریوم به ۹۰۰ gwei رسیده است.

داده‌های اتر اسکن نشان می‌دهد که در زمان نگارش این خبر، میانگین قیمت گس در شبکه اتریوم برابر ۴۱۲ gwei است و کارمزد انتقال توکن ERC-20 به صورت میانگین برابر با ۱۱۵ دلار است. از طرف دیگر کارمزد سواپ توکن در یونی سواپ معادل ۳۵۶ دلار است.

افزایش کارمزد در شبکه اتریوم
افزایش کارمزد شبکه اتریوم

قیمت بایننس کوین سومین ارز بزرگ بازار نیز با ۱۳٪ کاهش به ۵۴۱ دلار رسیده است. سولانا به قیمت ۱۹۲ دلار خرید و فروش می‌شود و کاردانو و ریپل به ترتیب به قیمت‌های ۱.۳۳ دلار و ۰.۷ دلار خرید و فروش می‌شوند. پولکادات ، آوالانچ و ترا (Luna) نیز به ترتیب به قیمت‌های ۲۸ دلار، ۹۳ دلار و ۵۸ دلار خرید و فروش می‌شوند.

بر اساس اطلاعات کوین‌گلس در ۴ ساعت گذشته ۱.۵۴ میلیارد دلار قراردادهای آتی لیکویید شده است که از این مقدار ۶۷۰ میلیون دلار قراردادهای آتی بیت کوین و ۳۰۵ میلیون دلار قراردادهای آتی اتریوم بوده است. در ۲۴ ساعت گذشته مجموعا بیش از ۳۸۵،۰۰۰ مهامله‌گر لیکویید شده‌اند.

منبع
میهن بلاکچین

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا