اخبار اتریوم

آیا ETF اسپات اتریوم تایید نمی‌شود؟ زنگ خطر برای اتریوم یا بدبینی تحلیلگران

شور و اشتیاق درباره ETF اتریوم که بازار کریپتو مشتاقانه در انتظار آن است، به دلیل سکوت حاکم بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و شرکت‌های متقاضی، تردیدهایی را در مورد تصویب قریب‌الوقوع آن ایجاد کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین، علیرغم چشم‌انداز خوش‌بینانه بازار کریپتو برای تایید ETF اسپات اتریوم، عدم اظهارنظر قابل توجه از سوی SEC زنگ خطر را به صدا درآورده است. اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، اشاره کرده که SEC قبلا در مورد ETFهای بیت کوین نظر داده بود. وی سکوت کمیسیون بورس در مورد ETFهای اسپات اتریوم را به عنوان یک «علامت منفی» تلقی کرده است.

به نظر این تحلیلگر، فقدان گفتگو و تعامل SEC با شرکت‌های مدیریت دارایی به عنوان عاملی در نظر گرفته می‌شود که هر روز شانس تایید را کاهش می‌دهد و به ایجاد فضای عدم اطمینان در جامعه کریپتو کمک می‌کند.

موضع مبهم SEC در مورد وضعیت اتریوم نیز لایه دیگری از ابهام را اضافه کرده است. اظهارات اخیر گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس SEC، در مورد اینکه آیا اتریوم باید به عنوان یک کالا یا اوراق بهادار در نظر گرفته شود، یک چشم‌انداز مبهم ایجاد کرده است. این عدم قطعیت به یک عامل محوری تبدیل شده، زیرا ETF احتمالی اتریوم در انتظار تایید نظارتی است.

همبستگی بین ETF اسپات و فیوچرز اتریوم نیز تحت بررسی است و نشانه‌هایی از ضعیف‌تر بودن آن در مقایسه با بیت کوین وجود دارد. این موضوع نیز لایه‌ای از بدبینی را به احساسات بازار می‌افزاید.

گنسلر تحت فشار قانون‌گذاران ضد کریپتو

النور ترت (Eleanor Terret)، روزنامه‌نگار فاکس بیزینس، مشاهدات خود را به اشتراک گذاشته و اظهار داشته است به نظر می‌رسد خوش‌بینی در مورد تایید ETF‌های اسپات اتریوم توسط کمیسیون بورس قبل از ۲۳ می (۳ خرداد) در حال کاهش است.

گفتگو با افراد مطلع نشان می‌دهد جلسات اخیر عمدتا یک طرفه بوده است و شرکت‌های متقاضی به طور فعال کارکنان SEC را برای تسریع روند کار تحت فشار قرار داده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد که کمیسیون بورس در مقایسه با مدیریت درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین، چندان پاسخگو یا درگیر بحث‌های معناداری نبوده است.

ترت همچنین اضافه کرد که گری گنسلر به خوبی می‌داند که قبلا خواسته‌های صنعت کریپتو را با تایید ETF اسپات بیت کوین برآورده کرده است. پس برای تایید ETF اسپات اتریوم چندان تحت فشار نیست. علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، سیاستمداران برجسته ضد کریپتو مانند سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren) از تصمیم کمیسیون بورس برای چراغ سبز به ETF‌های بیت‌کوین ناراضی هستند و فعالانه با تایید ETF اسپات اتریوم مخالفت می‌کنند.

به گفته منابع آگاه:

کارکنان SEC برای ارزیابی این موضوع بسیار سختگیر بوده‌اند و ما مطمئن نیستیم که آیا کسی واقعا می‌داند در سرشان چه می‌گذرد یا نه. اما اگر بخواهند کار را انجام دهند، باید به زودی آن را شروع کنند.

واکنش قیمت اتریوم چگونه است؟

سرمایه‌گذاران همچنان تایید ETF اسپات اتریوم را محتمل می‌دانند و کمابیش تمرکز خود را از بیت کوین به اتریوم تغییر داده اند.

این تغییر نه تنها تحت تاثیر احتمال تایید ETF اسپات است، بلکه از نقاط قوت اساسی اتریوم، از جمله ارتقاء دنکن (Dencun) و جنب‌وجوش اکوسیستم دیفای این شبکه است.

همچنین، در میان عدم قطعیت‌های نظارتی و گمانه زنی‌های بازار، قیمت اتریوم از مرز ۴٬۰۰۰ دلار عبور کرده است که نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران است.

در حال حاضر، همه نگاه‌ها به ارتقای دنکن اتریوم است که قرار است احتمالا در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) در شبکه اصلی راه‌اندازی شود. با این حال، به نظر می‌رسد خوش بینی در مورد تایید ETF اسپات اتریوم با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا