اخبار خارجی

توکن های شبکه اتریوم ارزش بیشتری نسبت به خود اتر دارند!

دیفای در حال حاضر از محبوبیت برخوردار است. اگرچه دیفای ممکن است برای قیمت اتریوم معجزه نکند، اما توکن های مبتنی بر این شبکه سال بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارند.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط کامیلا روسو (Camila Russo) کل ارزش بازار تمام توکن های ERC-20 بر بستر اتریوم به ۳۳ میلیارد دلار رسیده است. منبع این عدد، اتراسکن (EtherScan) محبوب ترین مرورگر بلاک اتریوم است.

این ۳۳ میلیارد دلار از ارزش بازار ۲۷ میلیارد دلاری اتر، توکن اصلی بلاک چین اتریوم پیشی گرفته است.

قیمت اتر (اتریوم)
قیمت اتر

نکته جالب این است که ارزش کلی اقتصاد ایجاد شده بر بستر اتریو‌م اکنون بیشتر از ارزش بازار اتر است. گفتنی است در این تخمین، ارزش توکن های مبتنی بر استاندارد ERC721 که چندین میلیون دلار است در نظر گرفته نشده است. بنابراین می‌توان گفت اختلاف مورد نظر حتی بیشتر است.

از میان تمام برنامه هایی که بر بستر اتریو‌م اجرا می‌شوند، ارزشمندترین آنها در حال حاضر مرتبط با دیفای هستند. طبق گزارش Decrypt، توکن های دیفای رشد بسیار سریعتری نسبت به بیت کوین یا هر رمز ارز دیگر حاضر در بازار دارند. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که دیفای، توکن صرافی ها و برنامه های غیرمتمرکز پرریسک هستند که بیشترین توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده اند.

بلاک چین یا رمز ارز؟

این موضوع می‌تواند نشانه ای از بلوغ بازار باشد. اتریو‌م می‌تواند ارزش خود را به عنوان یک ابَر رایانه جهانی و غیرمتمرکز ثابت کند که برنامه های مختلفی بر بستر آن ایجاد شده اند.

به عبارت دیگر، ارزش اتریوم به عنوان فناوری را صرفا نمی‌توان با ارزش بازار اتر سنجید. اتر فقط بخشی از اکوسیستم پیچیده ای است که در حال تکامل است.

با نزدیک شدن به عرضه اتریوم ۲.۰، رشد چشمگیر دیفای در سال ۲۰۲۰ می‌تواند نشانه ای از آینده باشد.

رشد و سروصدای پیرامون دیفای می‌تواند همانند جنون ICO در سال ۲۰۱۷ فروکش کند. این موضوع کاملا به تصمیم شرکت کنندگان در بازار بستگی خواهد داشت.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا