اخبار اتریوماخبار بلاکچین

با خاموش شدن تب دیفای کارمزد تراکنش اتریوم ۸۲ درصد کاهش یافت

میانگین کارمزد ارسال تراکنش در بلاک چین اتریوم از تاریخ ۲ سپتامبر که ۱۱.۶۱ دلار بود با کاهش ۸۲ درصدی به ۲.۰۹ دلار در تاریخ ۴ اکتبر رسیده است. این کاهش کارمزد می‌تواند به دلیل فروکش کردن تب‌وتاب پروتکل‌های دیفای باشد.

طبق اطلاعات گلس‌نود، ماینرهای اتریوم طی ۳ هفته گذشته هم‌چنین با کاهش شدید درآمد ناشی از کارمزد نیز مواجه شده‌اند. در تاریخ ۱۷ سپتامبر، ماینرها ۴۲,۷۶۳ اتر به ارزش ۱۴.۹۷ میلیون دلار کارمزد دریافت کردند اما این رقم در روز یک‌شنبه به ۵۸۹۸ اتر به ارزش ۲.۰۶ میلیون دلار کاهش یافته است.

طی این مدت، درآمد ماینرها از کارمزدها از ۶۹ درصد به ۲۹ درصد کل درآمد آنها کاهش یافته است. کارمزدها به حدی افزایش یافته بودند که در تاریخ ۱ سپتامبر، ماینرهای اتریوم بیش از ۵۰۰,۰۰۰ دلار طی یک ساعت کسب کردند.

فقط در ماه آگوست، ماینرها ۱۱۳ میلیون دلار درآمد از کارمزدها داشتند که نسبت به درآمد ۳ میلیون دلاری ماه آوریل افزایش ۳۶۶۰ درصدی را نشان می‌دهد. کارمزد کنونی اتریوم در مقایسه با میانگین کارمزد ۰.۰۹ دلاری در ماه آوریل هم‌چنان بسیار زیاد است.

کارمزد تراکنش اتریوم - دیفای

طبق اطلاعات گلس‌نود، تعداد تراکنش‌های بلاک چین اتریوم نسبت به بالاترین مقدار سال ۲۰۲۰ که ۱.۳۲ میلیون تراکنش بود با ۳۰ درصد کاهش به ۹۳۵,۰۰۰ تراکنش رسیده است.

تحلیلگران افزایش کارمزد تراکنش‌های اتریوم را به دلیل تب‌و‌تاب موجود در عرصه دیفای می‌دانند که طی ۳ ماه به ارزش ۹ میلیارد دلاری رسیده است. اطلاعات DeFi Pulse نشان می‌دهد در ماه جولای، بیش از ۲ میلیارد دلار در کل بازار دیفای مسدود شده است.

با تشدید رقابت بین پروتکل‌های دیفای نظیر یونی‌سواپ (UNI)، yearn.finance (YFI)، کامپوند (COMP)، curve.finance (CRV) و بالانسر (BAL) در خصوص داشتن بیشترین تراکنش در شبکه اتریوم، کارمزد تراکنش‌ها نیز افزایش چشمگیری داشته است.

طبق گزارش Etherscan، پروتکل‌هایی نظیر یونی‌سواپ یکی از معدود پروتکل‌هایی هستند که بیشترین استفاده در شبکه را دارند. تتر، سوشی‌سواپ و YFI نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند. اکنون که تب‌و‌تاب عرصه دیفای تا حدودی کاهش یافته است، محصولات مهم دیفای در هفته گذشته با کاهش قیمت ۳۰ الی ۴۵ درصدی مواجه بودند.

توسعه‌دهندگان اتریوم نیز در حال آزمایش راهکارهای فنی جدیدی برای کاهش کارمزد و بهبود عملکرد و کارایی شبکه هستند. اقدامات توسعه‌دهندگان شامل به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ نیز می‌شود، هرچند هنوز چندین ماه تا عرضه این پروژه زمان باقی است.

منبع
bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا