اخبار خارجی

انتقال ۱۰۵ میلیون دلار اتریوم؛ کلاهبردارن پلاس توکن دست به کار شده اند!

گویا تراکنش اخیر به ارزش ۷۸۹,۵۲۵ اتریوم متعلق به کیف پول های کلاهبرداری پلاس توکن بوده است. موجودی دقیق اتریوم این طرح نامشخص است اما این تراکنش صرفا ۱۰۵ میلیون دلار ارزش داشت.

پلاس توکن هنوز مقداری موجودی اتریوم و بیت کوین دارد

علیرغم اعمال سرکوبی های قانونی علیه تیم پلاس توکن، به نظر می‌رسد که این تیم در زمینه دسترسی به دارایی های خود مشکلی ندارد. انتقال به کیف پول ناشناس می‌تواند به عنوان پنهان کردن اتریوم های مورد نظر عمل کند، مخصوصا اگر هیچگونه رصد و پیگیری سازمان شده ای در خصوص این آدرس ها وجود نداشته باشد.

اما اقدام بسیار جسورانه این تیم چه بود؟ حساب شبکه اجتماعی پلاس توکن به توضیح تراکنش های خود پرداخته است. در حال حاضر، مشخص نیست هدف این تیم از انتقال اتریوم و بیت کوین چیست اما احتمال دارد که هدف آنها تأثیرگذاری بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال برای سال های آتی باشد.

سو ژو (Su Zhu) در توییتر نوشت:

حساب شبکه اجتماعی کلاهبرداران پلاس توکن اکنون مدعی اعتبار برای اقدامات خود است. اگر آنها از تراکنش های اتر خود برای تأثیرگذاری بر بازار استفاده کنند چه اتفاقی می‌افتد؟ آنها با خود می‌گویند چه کسی می‌خواهد ۲۰۰,۰۰۰ اتریوم از من بخرد؟

البته مشخص نیست افرادی که مدعی انجام این انتقال هستند از افراد اصلی این تیم هستند یا صرفا رابط می‌باشند.

پلاس توکن یکی از بزرگترین طرح ها برای منحرف کردن و کلاهبرداری اتریوم و بیت کوین بود که درآمد آنها تقریبا ۲.۹ الی ۳.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است. حجم این طرح پانزی نزدیک به وان کوین (OneCoin) است. وان کوین یک ماشین پولساز معیوب بود که تقریبا ۴ میلیارد دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرد.

انتقال های اتریوم می‌تواند بر بازار و عرصه دیفای تاثیرگذار باشد

فعالیت پلاس توکن مشکوک به تأثیرگذاری بر قیمت ارزهای دیجیتال است. یکی از دلایل احتمالی کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۷۰۰۰ دلار، نقد کردن مجدد مقداری از کوین های کیف پول های پلاس توکن است. مشخص شده است که پلاس توکن تراکنش های ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ بیت کوین به صرافی ها ارسال کرده است و بخش عمده ای از این انتقال ها به صرافی هیوبی انجام شده است.

اکنون ترس های جدیدی در بازار ایجاد شده است که پلاس توکن بر بازار اتریوم نیز تأثیرگذار خواهد بود، یا حتی به عرصه دیفای نیز وارد می‌شود تا سرمایه ها را پولشویی کند. قیمت اتریوم حتی پس از بازیابی اندک به ۱۲۸ دلار کاهش داشته است و کیف پول های پلاس توکن به عنوان یک تهدید جدی به حساب می‌آیند.

تراکنش های اخیر بخش کوچکی از تمام اتریومی است که در کیف پول های این کلاهبرداران وجود دارد. چینالیسیس (Chainalysis) اخیرا سرمایه های مورد نظر را پیگیری کرده و متوجه شده است که این طرح تقریبا ۱۸۰,۰۰۰ بیت کوین و ۶.۴ میلیون اتریوم کسب کرده است.

چینالیسیس بیان کرده است بعضی از این کوین ها در بازار فرابورس وارد شده است تا از قوانین تایید هویت صرافی ها اجتناب کند.

چینالیسیس در این خصوص گفت:

ما تقریبا ۸۰۰,۰۰۰ اتریوم و ۴۵,۰۰۰ بیت کوین را پیگیری کرده ایم و قطعا می‌توانیم بگوییم که این کلاهبرداران، این مقدار را برای پولشویی به آدرس های خود انتقال داده اند. آنها حداقل ۱۰,۰۰۰ از ۸۰۰,۰۰۰ اتریوم اولیه را نقد کرده اند و ۷۹۰,۰۰۰ اتریوم باقی مانده ماه ها است که دست نخورده در یک کیف پول قرار دارد.

تمام اتریوم کسب شده توسط پلاس توکن در دسترس آنها نیست، زیرا بخشی از آن صرف پرداخت های اولیه برای مشروع به نظر رسیدن این طرح شده است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا